Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eκανα πριν το πρωτο μου hard reset και ολα δειχνουν πολυ ΟΚ. Κανενα προβλημα μεχρι στιγμης

 

απλα μην κανεις φορματ την εσωτερικη μνημη του! (οχι την micro sdhc καρτα σου). εγω αυτο εκανα και μου βγαλε πολλα προβληματα!!

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το Silverlight ειδη μπορεις να το κανεις εγκατασταση στο Ν8 :P

 

προς ενημερωση ολοι μπορουν να περασουν την καινουρια αναβαθμιση!!!οσοι εχουν αλλη εκδοση(εγω εχω greek cosmote dark grey) το αναβαθμησα κανονικα με το φοινικα!!!!

 

και εγω αυτο βρηκα αλλα εγκαθιστατε μαι χαρα στο νοκια!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το Silverlight παίδες?

 

κατι αντιστοιχο του flash της adobe για τις ιστιοσελιδες, της μικρομαλακης

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, 059F053 ασημι Ελληνικο φανηκε σε κανεναν η αναβαθμιση μεσω ovi?

Στο τηλ απο ενημερωση λογισμικου την εχει...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Μέσω ovi Ακόμα τίποτα !!!

Στο NokiaCare που πήγα εχτές, ψάξαμε και δεν υπήρχε ούτε και για το Μαύρο στα δύο πακέτα (αναβαθμίσεων) που του είχε διαθέσιμα και εγκατεστημένα.

:(

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους!Από χθές πρόσεξα πώς δεν αναβοσβήνει η 'αναπνοή' του όταν είναι στην αναμονή ενώ το πλήκτρο συνεχίζει να αναβοσβήνει έντονα όταν έχω αναπάντητη κλήση(όπως παλιά).Μήπως συνδέεται με την 1.1 ή είναι από άλλη αιτία;Στο μενού η ρύθμση του αισθητήρα φωτός παραμένει ενεργοποιημένη!Έχει κανείς καμμία ιδέα;Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους!Από χθές πρόσεξα πώς δεν αναβοσβήνει η 'αναπνοή' του όταν είναι στην αναμονή ενώ το πλήκτρο συνεχίζει να αναβοσβήνει έντονα όταν έχω αναπάντητη κλήση(όπως παλιά).Μήπως συνδέεται με την 1.1 ή είναι από άλλη αιτία;Στο μενού η ρύθμση του αισθητήρα φωτός παραμένει ενεργοποιημένη!Έχει κανείς καμμία ιδέα;Ευχαριστώ!

 

Δεν είναι τυχαίο, έχει όντως διορθωθεί η λειτουργία της αναπνοής, και πλέον λειτουργεί μόνο όταν δεν έχεις ρυθμίσει καμία προφύλαξη οθόνης. Πλέον χρησιμεύει για να καταλαβαίνεις ότι το τηλέφωνο είναι ανοικτό. Οι υπόλοιπες λειτουργίες της αναπνοής, δηλαδή ειδοποίηση νέων μηνυμάτων και κλήσεων, παρέμειναν όπως ήταν και πριν.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους!Από χθές πρόσεξα πώς δεν αναβοσβήνει η 'αναπνοή' του όταν είναι στην αναμονή ενώ το πλήκτρο συνεχίζει να αναβοσβήνει έντονα όταν έχω αναπάντητη κλήση(όπως παλιά).Μήπως συνδέεται με την 1.1 ή είναι από άλλη αιτία;Στο μενού η ρύθμση του αισθητήρα φωτός παραμένει ενεργοποιημένη!Έχει κανείς καμμία ιδέα;Ευχαριστώ!

 

Όντως η αναπνοή δεν λειτουργεί πλέον.... Επίσης θέλω να ρωτήσω αν σας παίζει τους ελληνικούς υπότιτλους απο srt αρχείο σωστά..

Link to comment
Share on other sites

Όντως η αναπνοή δεν λειτουργεί πλέον.... Επίσης θέλω να ρωτήσω αν σας παίζει τους ελληνικούς υπότιτλους απο srt αρχείο σωστά..

 

Όχι, λειτουργεί κανονικά. Αν δοκιμάσεις να βάλεις: Προφύλαξη οθόνης->καμία, θα δεις ότι λειτουργεί κανονικά. Απλά μάλλον η Nokia θεώρησε ότι είναι περιττό να υπάρχει και προφύλαξη οθόνης και αναπνοή, γι' αυτό και πλέον χρειάζεται να απενεργοποιήσεις την προφύλαξη οθόνης για να ενεργοποιηθεί η αναπνοή.

Όσο για τα αρχεία .srt, αν είναι κωδικοποιημένα σε unicode, παίζουν κανονικά.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Eκανα πριν το πρωτο μου hard reset και ολα δειχνουν πολυ ΟΚ. Κανενα προβλημα μεχρι στιγμης

Με ποιον τρόπο έκανες hard reset; Με τον συνδυασμό πλήκτρων, το *#0000# ή από το μενού της συσκευής; Σου φόρμαρε μόνο την εσωτερική μνήμη ή και την μαζική μνήμη των 16GB; Ρωτάω γιατί αναφέρθηκε πριν λίγες μέρες από χρήστες ότι πριν την 1.1 όταν έκανες hard reset γινόταν αυτό και στις δύο μνήμες (C και E).

Όντως η αναπνοή δεν λειτουργεί πλέον.... Επίσης θέλω να ρωτήσω αν σας παίζει τους ελληνικούς υπότιτλους απο srt αρχείο σωστά..

Η αναπνοή λειτουργεί κανονικότατα απλά η λειτουργία της είναι πιο λογική. Όταν έχεις το ρολόι μόνιμα αναμμένο, δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης της αναπνοής. Όταν έχεις εξοικονόμηση ενέργειας ή καμία προφύλαξη οθόνης, λειτουργεί πάντα.

 

Οι υπότιτλοι παίζουν μια χαρά. Αρκεί να έχουν ο ίδιο όνομα με το αρχείο βίντεο και να τα έχεις σώσει από το notepad ως unicode.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω ovi Ακόμα τίποτα !!!

Στο NokiaCare που πήγα εχτές, ψάξαμε και δεν υπήρχε ούτε και για το Μαύρο στα δύο πακέτα (αναβαθμίσεων) που του είχε διαθέσιμα και εγκατεστημένα.

:(

 

δεν γνωριζω αν γινεται στο symbian^3, παντως στα προηγουμενα symbian που ειχα τα εκανα ολα debrand (η οταν τα επαιρνα τα ζητουσα χωρις brand) και ετσι δεν ειχα προβλημα με τις αναβαθμισεις ( κακα τα ψεματα, οι εταιρειες κινητης τα ξυνουν ελλαδα) . Βεβαια δεν γνωριζω κατα ποσο χανεισ την εγγυηση σου με το debrand(εφοσον γινεται) .

 

:protest: elop :protest:

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τρόπο έκανες hard reset; Με τον συνδυασμό πλήκτρων, το *#0000# ή από το μενού της συσκευής; Σου φόρμαρε μόνο την εσωτερική μνήμη ή και την μαζική μνήμη των 16GB; Ρωτάω γιατί αναφέρθηκε πριν λίγες μέρες από χρήστες ότι πριν την 1.1 όταν έκανες hard reset γινόταν αυτό και στις δύο μνήμες (C και E).

 

Την εκανα μεσω του μενου,την δευτερη επιλογη,δηλαδη καθαρισμα και της μνημης των 16GB. Ολα λειτουργουν κανονικα,οπως πρεπει,δεν εχω πουθενα προβλημα εγκαταστασης και το restore του backup εγινε κανονικοτατα. Αυτο που διαπιστωσα...μια αλλαγη της pr1.1 ηταν το νεο εικονιδιο για το wifi. Ε λοιπον πριν το hard reset δεν υπηρχε ! Αρα μαλλον το ηθελε για να "στρωσει"

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα μεσω του μενου,την δευτερη επιλογη,δηλαδη καθαρισμα και της μνημης των 16GB. Ολα λειτουργουν κανονικα,οπως πρεπει,δεν εχω πουθενα προβλημα εγκαταστασης και το restore του backup εγινε κανονικοτατα. Αυτο που διαπιστωσα...μια αλλαγη της pr1.1 ηταν το νεο εικονιδιο για το wifi. Ε λοιπον πριν το hard reset δεν υπηρχε ! Αρα μαλλον το ηθελε για να "στρωσει"

 

που ακριβώς πήγες στο μενού;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

που ακριβώς πήγες στο μενού;

 

Ρυθμισεις-->Τηλεφωνο-->Διαχειριση Τηλ.-->Εργοστασ.ρυθμ.-->Διαγρ.δεδ.και επαναφ.

 

Νομιζω το ιδιο ακριβως με το *#7370#

Link to comment
Share on other sites

παίδες μη μασάτε το κινητό είναι απίστευτο κάνει απλά τα πάντα κ έχει το κατάλληλο μέγεθος κ αντοχή κ θα κρατήσει για πολύ καιρό μιλάω ως πρώην κάτοχος του γαλαξία κ του desire.
Link to comment
Share on other sites

Οκ τα εχουμε πει αυτα αλλα αμα παρατησει η Νοκια τα symbian τι να το κανω το gps αμα οι χαρτες μου δειχνουν τους παλιους δρομους?:p

το μονο που με απασχολει ειναι το ovi maps(το χρησιμοποιώ πολυ).....

θα μας το δινει η νοκια σε ολους εμας που εχουμε symbian και μετα απο 2 χρονια οταν θα βγουν τα νεα της τηλεφωνα με w7 η θα μας ξεχασουν σε αυτο.....?

Χαχα τωρα το ειδα το μηνυμα, αυτη την απορια εχω και γω.

και εγω αυτο βρηκα αλλα εγκαθιστατε μαι χαρα στο νοκια!! ;)

Ανοιξες καμια σελιδα , ειδες διαφορα?

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι, είναι η ιδέα μου ή πράγματι δεν υπάρχει "πρόβλεψη εισαγωγής κειμένου" στις επαφές (πχ πεδία επωνύμων, ονομάτων, σημειώσεων), όπως και στο Quickoffice?:blink:
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι, είναι η ιδέα μου ή πράγματι δεν υπάρχει "πρόβλεψη εισαγωγής κειμένου" στις επαφές (πχ πεδία επωνύμων, ονομάτων, σημειώσεων), όπως και στο Quickoffice?:blink:

 

οχι οντωσ ετσι ειναι μολις το παρατηρησα κ γω, αλλα ειπαμε το symbian εχει πεθανει , τσαμπα λυπαμαι τα 500 Ε που εδωσα,, αλλα τωρα αλλη φορα ξερω δεν προκειται ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ να ξαναστραφω σε νοκια, ηταν το τελευταιο μου κινητο..και τα τελευταια λεφτα που πηρε η νοκια απο μενα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι, είναι η ιδέα μου ή πράγματι δεν υπάρχει "πρόβλεψη εισαγωγής κειμένου" στις επαφές (πχ πεδία επωνύμων, ονομάτων, σημειώσεων), όπως και στο Quickoffice?:blink:

 

Ναι, έχεις δίκιο. Για τα υπόλοιπα το ήξερα, αλλά μόλις διαπίστωσα το ίδιο και για το Office. Έτσι κι αλλιώς όμως υπάρχει το swype, το οποίο δουλεύει παντού και πάντα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο βρηκα αλλα εγκαθιστατε μαι χαρα στο νοκια!! ;)

Τελικα το εγκατεστησα και γω αλλα δεν μου παιζει τον media player στο live24. Τι σκ@τ@ κανει τοτε?:D

Link to comment
Share on other sites

Η αναπνοή λειτουργεί κανονικότατα απλά η λειτουργία της είναι πιο λογική. Όταν έχεις το ρολόι μόνιμα αναμμένο, δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης της αναπνοής. Όταν έχεις εξοικονόμηση ενέργειας ή καμία προφύλαξη οθόνης, λειτουργεί πάντα.

 

Όταν έχεις το ρολόι σου βγάζει κλήσεις και μηνύματα όπως στο "μουσική" ?

Επίσης για να λύσω και μια απορία-παρεξήγηση που είχα με ένα φίλο (κάτοχος Ν8), όταν έχεις επιλέξεις να δείχνει στην οθόνη: "Θέση widget σε συνδ." πάει να πει ότι είναι ήδη σε σύνδεση ή πρέπει να το πατήσεις ώστε να πάει σε σύνδεση? (χαζή ερώτηση αλλά έχει μια βάση)

 

οχι οντωσ ετσι ειναι μολις το παρατηρησα κ γω, αλλα ειπαμε το symbian εχει πεθανει , τσαμπα λυπαμαι τα 500 Ε που εδωσα,, αλλα τωρα αλλη φορα ξερω δεν προκειται ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ να ξαναστραφω σε νοκια, ηταν το τελευταιο μου κινητο..και τα τελευταια λεφτα που πηρε η νοκια απο μενα...

 

Υποθέτω ότι δε ξενέρωσες επειδή δεν έχει στο πρόβλεψη κειμένου εκεί έτσι...? Αλλά επειδή μας "πούλησε" η Νοκια. Να μη ξαναδώσεις λεφτά στη Νοκια για αυτό το λόγο , αλλά τα 500 που έδωσες νομίζω ότι αξίζουν και με το παραπάνω. Προσωπικά θα αγοράσω άλλο ένα για την αδερφή μου.

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...