Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλος τυχαίος έχω το τηλέφωνο(ας το πούμε) κοντά στα ηχεία και ακούω τ-πρρρρ-τ-τ-τ-τ,τ-πρρρρ-τ-τ-τ-τ. Και βλέπω αλλάζει απο G σε Ε συνέχεια.Είναι cosmote το θέμα ή του τηλεφώνου;Να, το κάνει πάλι, πρρ και πρρ μου έχει σπάσει τα νεύρα ε, γιατί νομίζω ότι έρχεται sms συνέχεια και το κοιτάω.Α δε πάει άλλο,το μεταφέρω μακριά απο τα ηχεία. :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει να κάνει με το δίκτυο αλλά και τις παρεμβολές λόγω ηλεκτρομαγνητικών δυνάμεων. Φυσιολογικό είναι μη σε απασχολεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχετε άποψη για το pds.com.gr?? Είναι το μόνο online κατάστημα που βρήκα, που έχει την αντικαταβολή ως τρόπο πληρωμής. Μιας και δεν έχω πιστωτική για να χρησιμοποιώ το paypal, δεν μπορώ να αγοράσω με άλλο τρόπο μέσω internet. Και όπου ρώτησα δεν βρίσκω καπάκι μπαταρίας που θέλω...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλά πήρα την Ace Hellas να ρωτήσω πόσο έχει το καπάκι, και μου είπαν 50€!!:blink::blink::dizzy:

 

Δεν πάμε καλά... Έλεος.. :rolleyes: Θα το παραγγείλω από το internet.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πήγαινε σε μία τράπεζα και βγάλε μια Pre-paid κάρτα και αγόρασε από το ebay. Δεν υπάρχει καλύτερη αγορά για αυτά τα πράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω: Tα Back Up που πέρνουμε είτε μεσο Η/Υ, είτε μέσω προγράμματος στο κινιτό στα windows mobile, μετά αν βάλουμε android, μπορούμε να τα φορτόσουμε εκεί?

 

Και επίσης θέλω ΣΟΣ πρόγραμμα να σώσω τα ΣΜΣ μου και να μπορω να τα διαβάζω και στον Η/Υ! Εψαξα μερικά αλλά δεν μου δούλεψε κανενα σωστά!! π.χ. το Jeyo που μου φανηκε καλό, δεν μπορεί να τρέξει στα 7ρια! Βγάζει σινεχός σφάλμα. Δεν μπορεί να γράψει στο system 32 και δεν βρίσκω τρόπο να του δόσω πρόσβαση!!

Edited by greek_lover_69

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να ρωτησω: τα μπακ ουπ που περνουμε ειτε μεσο Η/Υ ειτε μεσω προγραμματος στο κινιτο στα windows mobile μετα αν βαλουμε android μπορουμε να τα φορτοσουμε εκει?

 

κ επισης θελω ΣΟΣ προγραμμα να σοσο τα ΣΜΣ μου κ να μβορω να τα διαβαζω κ στο Η/Υ... εψαξα μερικα αλλα δεν μου δουλεπψε κανενα σωστα!! π.χ. το Jeyo που μου φανηκε καλο δεν μπορει να τρεξει στα 7ρια βγαζει σινεχοσ σφαλμα δεν μπορει να γραψει στο system 32 κ δεν βρισκω τροπο να του δοσω προσβαση!!

 

Ειλικρινά δεν είμαι σε θέση να βγάζω τα μάτια μου για να καταλάβω τι θέλεις να πεις. Όταν γράψεις όπως όλοι μας... το συζητάμε.

 

EDIT: Αφού κατέβαλες προσπάθεια να το βελτιώσεις, να καταβάλω και εγώ μια προσπάθεια να σε βοηθήσω... :rolleyes:

 

Για το πρώτο που ρωτάς... http://www.spritesoftware.com/products/migrate/how-does-it-work-

 

Για το δεύτερο... http://www.godswmobile.com/

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω ενα μικρο προβληματακι!

Πριν κανα μηνα εκανα αναβαθμιση λογισμικου και απο τότε οταν περνω ή με περνουν τηλεφωνο ανοιγει απο μονο του το μεγαφωνο (ανοιχτη ακροαση) και για να μιλησω πρεπει πρωτα να την απανεργοποιήσω. Μπορω να κανω τιποτα, γιατι εγινε αυτο? Πριν την αναβαθμιση δεν ειχα κανενα προβλημα.

Και κατι αλλο, που μπορω να βρω θεματα για ταπετσαρια?

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν είμαι σε θέση να βγάζω τα μάτια μου για να καταλάβω τι θέλεις να πεις. Όταν γράψεις όπως όλοι μας... το συζητάμε.

 

EDIT: Αφού κατέβαλες προσπάθεια να το βελτιώσεις, να καταβάλω και εγώ μια προσπάθεια να σε βοηθήσω... :rolleyes:

 

Για το πρώτο που ρωτάς... http://www.spritesoftware.com/products/migrate/how-does-it-work-

 

Για το δεύτερο... http://www.godswmobile.com/

 

Κάτι σε δωρεάν παίζει??? ή έστο να μου έδινε κάποιος σειριακό αριθμό?!

Edited by greek_lover_69

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω ενα μικρο προβληματακι!

Πριν κανα μηνα εκανα αναβαθμιση λογισμικου και απο τότε οταν περνω ή με περνουν τηλεφωνο ανοιγει απο μονο του το μεγαφωνο (ανοιχτη ακροαση) και για να μιλησω πρεπει πρωτα να την απανεργοποιήσω. Μπορω να κανω τιποτα, γιατι εγινε αυτο? Πριν την αναβαθμιση δεν ειχα κανενα προβλημα.

 

αν ηχογραφεις της κλησεις σου με το vito πηγενε στης ρυθμισεις και ξετσεκαρε το speakerphone αυτο ειναι αν δεν εχεις αυτο το προγραμα δεν ξερω τι αλλο μπορει να το προκαλει αυτο εμενα ηταν το vito που το εκανε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.μια ερωτηση γιατι δεν θυμαμαι. 1. Στις επαφες πως διορθωνουμε τα περιεργα κουτακια που εμφανιζονται στην θεση των γραμματων. Ευχαριστω.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.μια ερωτηση γιατι δεν θυμαμαι. 1. Στις επαφες πως διορθωνουμε τα περιεργα κουτακια που εμφανιζονται στην θεση των γραμματων. Ευχαριστω.

 

 

Πρόβλημα αναγνώρισης γραμματοσειράς φαντάζομαι , αν τις πέρασες από άλλο κινητό νομίζω δεν γίνεται τίποτε και πρέπει να τις ξαναγράψεις με το πληκτρολόγιο του hd2 .

Link to comment
Share on other sites

Καλά πήρα την Ace Hellas να ρωτήσω πόσο έχει το καπάκι, και μου είπαν 50€!!:blink::blink::dizzy:

 

Δεν πάμε καλά... Έλεος.. :rolleyes: Θα το παραγγείλω από το internet.

 

Οντως τετοιες αθλιες τιμες εχουν εκει! Παντως εγω αυριο που θα ειμαι στην Αθηνα, κατι πραγματακια που θελω και για το desire θα τα παρω απο το μαγαζι που αγορασα το leo. Ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο αυτους

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

το μαγαζι που αγορασα το leo. Ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο αυτους

 

 

Ένα πμ με τα στοιχεία παρακαλώ ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα από το wap5, με 25€. Θα πληρώσω με αντικαταβολή, και με πήραν τηλέφωνο να μου το στείλουν αύριο κιόλας. :)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικά το πήρα από το wap5, με 25€. Θα πληρώσω με αντικαταβολή, και με πήραν τηλέφωνο να μου το στείλουν αύριο κιόλας. :)

 

Μπορεί να είναι η μισή τιμή από αυτή της ACE Hellas αλλά και πάλι δεν το λες και ευκαιρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι, το ξέρω... Στο ebay το έχει και με 7!!:O Αλλά, είπαμε το πρόβλημα μου... :X

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα από το wap5, με 25€. Θα πληρώσω με αντικαταβολή, και με πήραν τηλέφωνο να μου το στείλουν αύριο κιόλας. :)

στην Αθηνα ειναι αυτο? Μιας και θα ειμαι Αθηνα απο αυριο.. Χρειαζεται να εχω προπαραγγειλει τα πραγματα μεσω internet? Η απευθειας στο καταστημα? :)

 

 

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από ατελείωτες ανταλλαγές email με την εξυπηρέτηση πελατών της HTC για το γνωστό πρόβλημα με τα ελληνικά SMS, το μόνο που κατάφερα είναι να μου στείλουν το γνωστό HotFix που έχει ήδη αναρτηθεί στο πρώτο post του thread.

 

Το πρόβλημα είναι ότι το παραπάνω HotFix δεν εγκαθίσταται στην τελευταία official 3.14 English/WWE ROM! Απαιτεί την ελληνική ROM για να εγκατασταθεί... :angry:

 

Αυτό που έκανα λοιπόν είναι να μετατρέψω το .EXE του HotFix σε .CAB και έτσι να αφαιρέσω τον έλεγχο για την έκδοση της ROM. Έτσι το HotFix μπορεί τώρα να εγκατασταθεί σε οποιαδήποτε ROM. Το εγκατέστησα στην τελευταία official 3.14.405.2 (English/WWE) ROM και δουλεύει άψογα! Το πρόβλημα με τα ελληνικά SMS έχει διορθωθεί και όλα δουλεύουν τέλεια! :cool:

 

Για όσους ενδιαφέρονται, το "ξεκλειδωμένο" HotFix μπορείτε να το κατεβάσετε από το παρακάτω link:

 

HTC HotFix για το πρόβλημα με τα ελληνικά SMS (δουλεύει και στην official 3.14 English/WWE ROM)

 

Ένα επιπλέον πλεονέκτημα του "ξεκλειδωμένου" HotFix είναι το ότι μπορείτε και να το απεγκαταστήσετε αν θέλετε, σε αντίθεση με το original HotFix που δεν απεγκαθίσταται.

 

Have fun! :)

Edited by DrMobile
Προσθήκη κειμένου

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πολύ καλό. Κάποιος mod να βάλει το σχετικό link στο πρώτο post μιας και εγώ δεν έχω πια τη δυνατότητα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...