Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καρτα απο αμερικη δεν εχω. απο ebay μπορω να βρω?

εστω να λειτουργει σαν ipod στην τελικη

Ψάξε για phonebook SIM card μέσα από το ebay.

 

Υπαρχει περιπτωση unlock σε 4αρι 4.1 αλλα εχει το baseband 02.10.04

Εάν έχεις την καινούρια baseband τότε προς το παρόν δε γίνεται τίποτα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ηθελα να ρωτησω υπαρχει περιπτωση μετα απο το JB στο 4 με την 4.1 να μην ακουγεται καθολου ηχος κλησης ? Με το κουμπι σιωπηλο ειναι απενεργοποιημενο δηλαδη πρεπει να χτυπαει.. Δεν ακουγεται οταν κλειδωνει κ ξεκλειδωνει,οταν ανεβαζω το volume στους ηχους παλι τιποτα..Τηλεφωνο 2 ημερων..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, Εχω αγορασμενο iphone απο Αμερικη. Το εχω ξεκλειδωσει αλλα εχει ενα προβλημα με το σημα και το πηγα για σερβις αλλα δν το δεχτηκανε επειδη εινια απο Αμερικη και αμα του εκανα σερβις θα το ξανα κλειδωνανε. Μετα μου ειπανε να παρω την Apple. Πηρα εκει και μου ειπανε να επικοινωνησω με Apple Αμερικης η την AT&T για να τους πω για την περιπτωση μου και μου ειπε η κυρια στο τηλεφωνο οτι υπαρχει καποιος ΕΠΙΣΗΜΟΣ τροπος για να το ξεκλειδωσω. Εμεινα αφωνος και την ρωτησα 2-3 φορες αμα ειναι σιγουρη και μου ελεγε οτι ετσι ειναι. Εχετε ακουσει τιποτα παρομοιο? και δν ξερω που να απυθυνθω, δν εχω καποιο email για να επικοινωνησω..
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμαζεις να στείλεις ένα μαιλ στο τμήμα εξυπηρέτησης με το οποίο ήρθες σε επαφή η να ξαναπαρεις τηλ να ρωτήσεις να σου δώσουν ένα τηλ.Πάντως αν ήξεραν τι σου έλεγαν θα έχεις κάνει την ανακάλυψη του αιώνα..
Link to comment
Share on other sites

Επιλοινωνησε ξανα με Το τμημα εξυπηρετησησ στο οποιο αναφερθηκεσ αρχικα και ζητα απο αυτουσ καποια πληροφορια παραπανω..

Στείλε πρώτα ένα μαιλ να σου πουν αν όντως γίνεται και με ποιο τηλέφωνο μπορείς να επικοινωνησεις και άμα σου πουν σου δώσουν κάτι αναρτησε το εδώ και όλο και κάποιος θα πάρει..τηλ Αμερική φτηνά να πάρεις υπάρχουν πολλοί τρόποι.Skype VoIP....

Link to comment
Share on other sites

να φανταστω iphone 4 με modem firmware 3.10.01 δεν ξεκλειδωνει ακομη ε?

 

Όχι φίλε μου δυστυχώς. :(

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου δυστυχώς. :(

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

 

αξιζει να το παρω μεταχειρισμενο σε πολυ καλη τιμη??και να περιμενω?

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να το παρω μεταχειρισμενο σε πολυ καλη τιμη??και να περιμενω?

 

Εγώ προσωπικά δεν θα στο συνιστούσα. Δεν υπάρχεις σαφής ένδειξη για το εάν και πότε θα πραγματοποιηθεί unlock του baseband 3.10.01. Βέβαια έαν το βρίσκεις σε τιμή χαμηλότερη ενδεχομένως και από ένα iPod Touch και δεν ενδιαφέρεσαι για την λειτουργία της συσκευής ως τηλέφωνο τότε όπως καταλαβαίνεις αλλάζουν τα δεδομένα.

 

Σε διαφορετική περίπτωση νομίζω πως δεν θα πρέπει να ασχοληθείς με το συγκεκριμένο.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει πως γινεται νε ξεκλειδωσει ενα κινητο απο την εταιρια πχ cosmote με κατι κωδικους που σου δινει σε συνεργασια με το ΙΜΕΙ. παιζει κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας σε γειτονικό forum έπεσα σε αυτό το Post!!!

 

 

@kdiamant@

Λοιπόν για όποιους είναι σε ίδια κατάσταση με εμένα.

 

Είχα iPhone 4 ελληνικό Vodafone με Tethered Jailbreak μέσω Redsnow σε 4.2.1

1) Σύνδεσα το τηλέφωνο με το Mac

2) Eπειτα το έκλεισα και έτρεξα το Greenp0ison RC5 ακολουθόντας κατα γράμμα τις οδηγίες του που λέει.

Με την πρώτη το τηλέφωνο έγινε Untethered Jailbreak χωρίς να πειραχτούν εφαρμογές και Cydia. Ανοίγει κανονικά το τηλέφωνο χωρίς πλεόν την ανάγκη υπολογιστή, το Cydia επίσης ανοίγει κανονικά και οι εφαρμογές επίσης. Ούτε Restore ούτε τίποτα. Αυτά...

 

 

Ευχαριστώ όσους με βοήθησαν!

 

Υ.Γ.: Μου πήρε ούτε 3 λεπτά.

 

 

@avid@

To επιβεβαιώνω και εγώ!!!!

 

Μόλις το έκανα και λειτουργεί το τηλέφωνο κανονικά και ανάβει χωρίς τον υπολογιστή!!!

 

 

Τόσο απλά!!!!

 

 

Τhanks to kdiamant!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι που μπορουμε να βρουμε mac. Αντε να βγει και για pc...
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

πρεπει πρωτα να κανω restore 4.2.1 και μετα jaibreak greenpoison?

οι εφαρμογες του cydia που εχω περασμενες πρεπει να ξανα περαστουν μετα το greenpoison?

Link to comment
Share on other sites

πρεπει πρωτα να κανω restore 4.2.1 και μετα jaibreak greenpoison?

οι εφαρμογες του cydia που εχω περασμενες πρεπει να ξανα περαστουν μετα το greenpoison?

 

Εγω το εκανα χωρις Restore και δουλευει αψογα ;)

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Σε Όλους.

 

Επιτελους ολα οκ.

iPhone 4 με 4.2.1 (tethered Jailbroken me Redsnow) περασα απο πανω το Greenpois0n και ολα οκ.Δεν Χρειαστικε να κανω Restore.

Το κινητο δουλευει κανονικα χωρις κανενα κολλημα. Απο μπαταρια δεν ξερω τι παιζει γιατι μολις το εκανα (ελπιζω να μην εχουμε μεγαλη καταναλωση).

 

Αν και μου εβγαλε την ψυχη (5 φορες προσπαθησα και τελικα επρεπε το Home Button να ειναι πατημενο συνεχεια).

 

Καλη Συνεχεια Σε Ολους. Και υπομονη για τους χρηστες PC σημερα βραδυ η αυριο θα εχει βγει και για Windows.

 

Καλο ΣΚ σε όλους.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Σε Όλους.

 

Επιτελους ολα οκ.

iPhone 4 με 4.2.1 (tethered Jailbroken me Redsnow) περασα απο πανω το Greenpois0n και ολα οκ.Δεν Χρειαστικε να κανω Restore.

Το κινητο δουλευει κανονικα χωρις κανενα κολλημα. Απο μπαταρια δεν ξερω τι παιζει γιατι μολις το εκανα (ελπιζω να μην εχουμε μεγαλη καταναλωση).

 

Αν και μου εβγαλε την ψυχη (5 φορες προσπαθησα και τελικα επρεπε το Home Button να ειναι πατημενο συνεχεια).

 

Καλη Συνεχεια Σε Ολους. Και υπομονη για τους χρηστες PC σημερα βραδυ η αυριο θα εχει βγει και για Windows.

 

Καλο ΣΚ σε όλους.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Λίγο πιο πάνω ο Avid λέει οτι το έκανε από πάνω, χωρίς restore και λειτουργεί κανονικά! Οπότε πάρε ένα backup για να είσαι σίγουρος και καν'το από πάνω! Έτσι, ούτε restore χρειάζεσαι, ούτε τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,εχω παρει iPod touch 4G 64gb απο αμερικη πριν λιγες μερες και το εκανα αναβαθμηση απο itune 4.2.1.Θα ηθελα να ρωτησω εαν μπορω να κανω untethered jailbreak GreenPois0n RC5 εχω win 7x64.Μπορω να κανω τωρα η πρεπει να περιμενω.Η Vercion ειναι 4.2.1(8c148).

 

Σας ευχαριστω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...