Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mε αυτη http://www.htcdesirehdcases.com/Green-Gel-Skin-275.html που ειναι hydro gel δεν εχω κανενα προβλημα παντως.

 

αυτή έχω παραγγείλει και την περιμένω. μήπως έχεις το λινκ στο xda?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ αυτή παρήγγειλα. Το κινητό από βδομάδα (θα κλείσω ραντεβού - μέσω Cosmote - ). Αν κι έχω θορυβηθεί με όλα αυτά που διαβάζω με τα update. Τί πράγμα είναι αυτό; Μήπως να ακυρώσω την παραγγελία;

Λογικά εγώ που θα πάρω την άλλη βδομάδα το κινητό, θα έχει το τελευταίο update;

Link to comment
Share on other sites

αυτή έχω παραγγείλει και την περιμένω. μήπως έχεις το λινκ στο xda?

 

Μπααα....το ειχα δει κανενα 2μηνο πριν...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτή παρήγγειλα.

 

την εχω παρει αυτη αλλα ειναι ψiλο χαλια, τα κουμπια με χιλια ζορια πατιουντε και ειδικα το power.

εκτος αυτου παει αρκετα προς το γκρι και εμφανισιακα δεν ειναι οτι καλυτερο,

καμια σχεση με τις φωτογραφιες του.

ασε που καναν λαθος στη παραγγελια και εκαναν κανα μηνα να μου στειλουν τη σωστη.

το μονο καλο ειναι οτι εφαρμοζει αψογα..

 

μια καινουρια που περιμενω τωρα ειναι αυτη.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Απάντηση no1 Htc Hellas: Δεν δινουμε πλεον το update, αποσυρθηκε (χωρις προφανη λογο)

 

Απάντηση no2 Htc Hellas: Το Update γίνεται αναλόγως το ΙΜΕΙ και στα αλλα κινητα θα εμφανιστουν (μαγικα; ) σε λιγες εβδομαδες

 

Απάντηση no3 Htc Αγγλιας: Το Update δινεται κανονικα, δεν ξέρουμε γιατί δεν το περνετε εσείς οι Ελληνες, υπευθυνη ειναι η Htc hellas, ποιες θα παρουν το update και ποιες οχι (ΙΜΕΙ check)

 

Επειδη αρκετα καλα ειπαμε για τη συσκευη μας (και πρωτος εγω) καλο ειναι να συγκεντρωσουμε τα 3 πιο ουσιαστικα μειονεκτηματα που εχουν προκυψει σε καποιους ωστε να ενημερωνονται σφαιρικα οι υποψηφιοι αγοραστες.

1)σοβαροτατο bug η ξαφνικη αυτοματη διαγραφη ολων των μηνυματων χωρις λογο και δυστυχως χωρις ουσιαστικη λυση μεχρι τωρα

2) HTC sense: Σοβαροτατα προβληματα καθοτι δε δουλευει σχεδον τιποτα! Χωρις λυση ως τωρα.

3) HTC likes, HTC hub: Ασταθεστατη η λειτουργια τους, καθοτι καποιες στιγμες μπαινεις κανονικοτατα αλλα και καποιες ...μερες δε μπαινεις με κανενα τροπο.

Αυτα τα προβληματα πιθανον να μην εμφανιστουν σε καποιους. Το σιγουρο ειναι οτι εχουν εμφανιστει σε πολλους και δεν μπορουμε να τα παραβλεψουμε.

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Επειδη αρκετα καλα ειπαμε για τη συσκευη μας (και πρωτος εγω) καλο ειναι να συγκεντρωσουμε τα 2 πιο ουσιαστικα μειονεκτηματα που εχουν προκυψει σε καποιους ωστε να ενημερωνονται σφαιρικα οι υποψηφιοι αγοραστες.

1)σοβαροτατο bug η ξαφνικη αυτοματη διαγραφη ολων των μηνυματων χωρις λογο και δυστυχως χωρις ουσιαστικη λυση μεχρι τωρα

2) HTC sense: Σοβαροτατα προβληματα καθοτι δε δουλευει σχεδον τιποτα! Χωρις λυση ως τωρα.

3) HTC likes, HTC hub: Ασταθεστατη η λειτουργια σου καθοτι καποιες στιγμες μπαινεις κανονικοτατα αλλα και καποιες ...μερες δε μπαινεις με κανενα τροπο.

Αυτα τα προβληματα πιθανον να μην εμφανιστουν σε καποιους. Το σιγουρο ειναι οτι εχουν εμφανιστει σε πολλους και δεν μπορουμε να τα παραβλεψουμε.

 

1) Δεν μου εχει τυχει μεχρι τωρα. Ετσι και αλλιως δουλευω το Handcent SMS (εαν μετραει αυτο)

 

2) HTC sense δουλεύει σε εμένα και στον φίλο μου (στο παλιο μου κινητο δεν δουλευε, αυτο που εχω ειναι το 2ο απο DOA)

 

3) +1

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1) Δεν μου εχει τυχει μεχρι τωρα. Ετσι και αλλιως δουλευω το Handcent SMS (εαν μετραει αυτο)

 

2) HTC sense δουλεύει σε εμένα και στον φίλο μου (στο παλιο μου κινητο δεν δουλευε, αυτο που εχω ειναι το 2ο απο DOA)

 

3) +1

 

Για το πρωτο δε παιζει ρολο αν εχεις το handcent. Κανε ενα backup για να εισαι σιγουρος. Υπαρχουν ανθρωποι που τους εχει συμβει 2 και 3 φορες μαλιστα (οπως τουλαχιστον διαβασα).

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια επι του θεματος...Σε εμενα συμβαινει το εξης παραξενο !!!

Οταν ΔΕΝ εχω μεσα καρτα SIM δεν δουλευει ουτε το HTC sense ουτε τα HTC likes, HTC hub.

Οταν του ΒΑΛΩ καρτα sim δουλευει !!! Τι ακριβως παιζει διοτι ΔΕΝ εχω ιδεα !!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια επι του θεματος...Σε εμενα συμβαινει το εξης παραξενο !!!

Οταν ΔΕΝ εχω μεσα καρτα SIM δεν δουλευει ουτε το HTC sense ουτε τα HTC likes, HTC hub.

Οταν του ΒΑΛΩ καρτα sim δουλευει !!! Τι ακριβως παιζει διοτι ΔΕΝ εχω ιδεα !!

 

Λογικό δεν είναι; :confused:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

fieldtest ---> #*#7262626#*#* :w00t: :food:

 

 

 

 

 

Δεν εχω ΙΔΕΑ το εγραψα !! :) Δηλαδη αυτα λειτουργουν μονο με καρτα Sim ;

Ο λογος αν επιτρεπεται ;

 

 

Γιατί στο HTC Sense δηλώνεις αριθμό τηλεφώνου για να δουλέψει.

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδη αρκετα καλα ειπαμε για τη συσκευη μας (και πρωτος εγω) καλο ειναι να συγκεντρωσουμε τα 3 πιο ουσιαστικα μειονεκτηματα που εχουν προκυψει σε καποιους ωστε να ενημερωνονται σφαιρικα οι υποψηφιοι αγοραστες.

1)σοβαροτατο bug η ξαφνικη αυτοματη διαγραφη ολων των μηνυματων χωρις λογο και δυστυχως χωρις ουσιαστικη λυση μεχρι τωρα

2) HTC sense: Σοβαροτατα προβληματα καθοτι δε δουλευει σχεδον τιποτα! Χωρις λυση ως τωρα.

3) HTC likes, HTC hub: Ασταθεστατη η λειτουργια τους, καθοτι καποιες στιγμες μπαινεις κανονικοτατα αλλα και καποιες ...μερες δε μπαινεις με κανενα τροπο.

Αυτα τα προβληματα πιθανον να μην εμφανιστουν σε καποιους. Το σιγουρο ειναι οτι εχουν εμφανιστει σε πολλους και δεν μπορουμε να τα παραβλεψουμε.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τα θεωρεις μειονεκτηματα της συσκευης αυτα....και το HTC sense καθως επισης και τα HTC likes,hub ειναι ''εφαρμογες'' της HTC. Δεν ειναι γενικες εφαρμογες οι οποιες λειτουργουν σε συσκευες αλλων εταιριων και οχι στη δικη μας. Και στο φιναλε το προβλημα δεν το εχει η συσκευη μας αλλα η HTC στη χωρα μας....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρέλαβα το DHD από cosmote. Αφού μετέφερα τις επαφές από το HD2 προσπάθησα να τις ομαδοποιησω όπως και στο πριν ανα ''εταιρεία'' (το αντίστοιχο στο DHD είναι ''οργανισμοί''). Στο HD2 υπήρχε επιλογή προβολής ανα ''ονομα ή εταιρεία''. Υπάρχει το αντίστοιχο στο DHD γιατί δοκίμασα σχεδόν τα πάντα ?

 

Θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια γιατί έχω πάνω από 900 επαφές οργανωμένες ανα ''εταιρεία''. (Τις μεταφέρω έτσι από την εποχή του P3300).

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

την εχω παρει αυτη αλλα ειναι ψiλο χαλια, τα κουμπια με χιλια ζορια πατιουντε και ειδικα το power.

εκτος αυτου παει αρκετα προς το γκρι και εμφανισιακα δεν ειναι οτι καλυτερο,

καμια σχεση με τις φωτογραφιες του.

ασε που καναν λαθος στη παραγγελια και εκαναν κανα μηνα να μου στειλουν τη σωστη.

το μονο καλο ειναι οτι εφαρμοζει αψογα..

 

μια καινουρια που περιμενω τωρα ειναι αυτη.

Αλήθεια ε; Βασικά πιο πολύ την πήρα για να έχω μια φθηνή να κάνει τη δουλειά της μέχρι να βγει η original.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα φιλε χωρις παρεξηγηση,επειδη εχω και εγω την ιδια απορια με το θεμα αναβαθμισης rom σε νεοτερη και επειδη και απο το νουμερο τηλεφωνικης υποστηριξης της htc ,τα ¨¨¨νουμερᨨ¨ της htc που καταντησε σαν υποστηριξη χειροτερη της samsung hellas,δεν γνωριζαν να μου πουνε κατι!!! Θα σε παρακαλουσα εαν εχεις να πεις κατι για επισημη αναβαθμιση σε 1.72. Μην μας παραπεμπεις σε προηγουμενες σελιδες,διαβασα ολο το post και δεν βρηκα κατι που "κανετε" γιατι ο φιλος ρωτα "κανεις κατι? και εχεις την 1.72? εαν εχεις να πεις κατι πες το σε παρακαλω πολυ!

 

Ενημερωτικά για όσους ενδιαφέρονται. Όταν πρωτοβγήκε το update μου ήρθε ειδοποίηση και κατέβασα κανονικά την αναβάθμηση αλλά δεν την εγκατέστησα για να μη χάσω το root. Επειδή πολοί παραπονιέστε δοκίμασα να την ξανακατεβάσω και το τηλέφωνο μου γράφει πως δεν υπάρχει καινούριο update. Άρα για κάποιο λόγο πράγματι η HTC την πήρε πίσω την αναβάθμηση...:confused:

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά για όσους ενδιαφέρονται. Όταν πρωτοβγήκε το update μου ήρθε ειδοποίηση και κατέβασα κανονικά την αναβάθμηση αλλά δεν την εγκατέστησα για να μη χάσω το root. Επειδή πολοί παραπονιέστε δοκίμασα να την ξανακατεβάσω και το τηλέφωνο μου γράφει πως δεν υπάρχει καινούριο update. Άρα για κάποιο λόγο πράγματι η HTC την πήρε πίσω την αναβάθμηση...:confused:

Οπότε επιβεβαιώνεται πάλι αυτό. Για ποιο λόγο ρε παιδιά μπορεί να συνέβη κάτι τέτοιο; Και bugs να βρέθηκαν, επέστρεψαν άλλα της προηγούμενης έκδοσης, οπότε θα έπρεπε να βγάλουν νέο update. Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθεεεεεεεεεε επιτέλους!

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι με όλα αυτά που χει βάλει η HTC μέσα μου ήρθε αναγούλα με το που το άνοιξα! Πριν φύγει η μέρα με βλέπω με custom rom... Προτάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παλι τιποτα ακομα περι αναβαθμισης. Βλεπουμε....

Το rockplayer υποστηριζει οτι παιζει .mkv αρχεια. Αλλα απο οτι βλεπω τιποτα. Δεν τα παιζει, κολλαει πολυ. Σε .avi παντως παιζει απιστευτα.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ήρθεεεεεεεεεε επιτέλους!

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι με όλα αυτά που χει βάλει η HTC μέσα μου ήρθε αναγούλα με το που το άνοιξα! Πριν φύγει η μέρα με βλέπω με custom rom... Προτάσεις;

 

Δεν υπάρχουν και πάρα πάρα πολλές επιλογές :p Εγώ του έχω βάλει Revolution HD..Υπάρχει η LeeDroid,MIUI,CyanogenMod κλπ κλπ..Την 1.32 έχεις ή την 1.72?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν και πάρα πάρα πολλές επιλογές :p Εγώ του έχω βάλει Revolution HD..Υπάρχει η LeeDroid,MIUI,CyanogenMod κλπ κλπ..Την 1.32 έχεις ή την 1.72?

 

1.32.405.6 λέει.

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΏ ΤΟ ΕΧΩ ΠΆΡΕΙ ΑΠΌ ΑΜΕΡΙΚΉ... ΔΕ ΘΑ ΈΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΟΥ ΈΡΘΕΙ ΤΟ UPDATE??? Ή ΕΦΌΣΟΝ ΕΊΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΆΔΑ ΑΝΉΚΩ ΣΤΗΝ HTC HELLAS???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Mod Edit: Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία γιατί, εκτός του ότι απαγορεύονται από τους Ο.Π.Χ., στα forum σημαίνουν ότι φωνάζεις. Ευχαριστώ.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

1.32.405.6 λέει.

 

Να του κάνεις root/s-off τώρα -εαν ενδιαφέρεσαι να το πειράξεις- πρίν σου έρθει καμια αναβάθμιση στην 1.72 και την κάνεις :P

Link to comment
Share on other sites

Να του κάνεις root/s-off τώρα -εαν ενδιαφέρεσαι να το πειράξεις- πρίν σου έρθει καμια αναβάθμιση στην 1.72 και την κάνεις :P

 

Ναι θα μπει custom rom σίγουρα δε το συζητάω καν αυτό. Όλα αυτά που έχει μέσα η Rom της HTC με τρελαίνουν! + το ότι δε τα χρειάζομαι.

 

Απλά είμαι στο ψάξιμο ακόμα τι και πως :)

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια καλημερα !!!!

Μόλις ανέβασα στο Blog μου τον οδηγό του φίλου Βασίλη (Stinger) για να γνωρίζετε τα πάντα για την μπαταρία και να αυξήσετε στο μέγιστο την αυτονομία του κινητού σας.

Ο οδηγος εχει γραφτει για το galaxy s αλλα στην ουσια ειναι για ολες τις android συσκευες.

 

Οποιος εχει λιγο χρονο αξιζει να ριξετε μια ματια !!!

http://antonis-news.blogspot.com/2011/01/blog-post.html

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

παιδες,αν καποιος παρει το κινητο -στο κουτι του καινουργιο-απο καταστημα οπως πχ αυτα στην Ομονοια τι εγγυηση εχει?

εκει τα κινητα αποτι εχω καταλαβει ειναι η παραεισαγωγης η απο καποιον που τα αγορασε και τα ξαναπουλησε.αν ισχυει το 2ο φανταζμαι οτι θα δινεται μαζι και η 1η αποδειξη αγορας.αν ισχυει το 1ο (παραεισαγωγης) θα δινει το μαγαζι αποδειξη.

αν ομως η αποδειξη του μαγαζιου δεν ειναι αναλυτικη/ειναι δλδ οι κλασικες ταμειακης που γαρφει πχ προιον με το αναλογο φπα και δεν εχει πανω την ιεμαι του κινητου?

 

παρακαλω οποιος ξερει ας απαντησει

Edited by geovrettos1908
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...