Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρωτη φορα που δεν μου εκατσε καλα καποια ρομ.Απο χτες που εβαλα την rls9 εχω ιδια προβληματα με καποια παιδια εδω.

1)Δεν ανοιγει τις επαφες μου με τιποτα(ολο φορωση σε εξελιξη λεει απο χτες)

2)δεν ανοιγει ο smartdialer(εβαλα απο την rls8 οπως λεει),γραφει αυτο που γραφει και στα αλλα παιδια "Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της διαδικασιας android.process.acore.Προσπαθηστε αργοτερα".Και φυσικα μετα κλεινει.

3)Μετα απο καθε reboot μου γραφει οτι εχω 185 αδιαβαστα μηνυματα ο Handcent.Πεταει και κανα δυο φορες το προηγουμενο μηνυματακι.

Αυτα ειδα μεχρι στιγμης.

Εχει βρει κανεις καμια λυση ή να ξανακανω wipe μπας και κατσει καλυτερα;Πωπω και την βαριεμαι την διαδικασια...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

οταν βαζουμε για πρωτη φορα ασυρματο ρουτερ πρεπει να το κανουμε καποιες ρυθμισεις (password user name κτλ.) ετσι;με το μπλειντ μπορουμε να τις κανουμσ η χρειαζεται η/υ;

 

Για να συνδεθεί το blade σε υπάρχον ασύρματο δίκτυο δεν χρειάζεται Η/Υ.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το GT Racing έχει χαμηλό fps και πρακτικά δεν μπορείς να παίξεις. Είναι φυσιολογικό?

.

 

ναι και εγω με το optimus one τωρα που το δοκιμασα τα ιδια μου εκανε.. ειναι το touchscreen bug. αν αφησεις το δαχτυλο σου απο την οθονη θα δεις οτι πηγαινει νορμαλ. πατα το replay και βαλε το δαχτυλο στην οθονη να δεις που θα σου κανει σπασιμο ενω πηγαινε κανονικα πριν

Link to comment
Share on other sites

Aξιζει το κινητο? Να προχωρησω στην αγορα του? Θα ειναι το πρωτο μου smartphone, ερχομαι απο se c905

 

Οχι μην το παρεις, ειναι χαλια!

 

Δεν εχεις διαβασει ΤΙΠΟΤΑ απο οσα εχουμε γραψει???:blink:

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Για τα χρήματα που κοστίζει είναι αριστη επιλογή.αν θες κάτι καλύτερο πας σε διπλάσια + τιμη.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Έχω ένα πρόβλημα και επείδη είμαι ψιλοnoobas σε αυτά μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με κάποιο link? Ψάχνω για μπατάρια και το πίσω καπάκι για το blade, έστω και μεταχειρισμένα.. Μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρώ? Ευχαριστώ πολύ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά !!!

 

~~~~~~~Μικρό Offtopic σχόλιο~~~~~~~~

Είμαι αρκετό καιρό που απλά κοιτάω τα forum

από τα αρχαία ericson μέχρι τα android

εχω ποστάρει ελάχιστες φορές και πρόσφατα

αλλά σας ευχαριστώ για όσα μου έχετε δώσει

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

πέρασα την r11 η οποία έχει τα εξής στην δικιά μου συσκευή

 

Θετικά

- Απίστευτη απόκριση στα παιχνίδια

- Κανένα κόλλημα στις εφαρμογές

 

Αρνητικά

- Σαφώς πιο αργή απόκριση στα μενού

- Ίσως λίγο παραπάνω ενεργοβόρο (Με ερωτηματικό)

Link to comment
Share on other sites

Στο modaco βγήκε νέος οδηγός φλασαρίσματος:

How to Install Clockwork using Recovery Manager

How to Install a ROM using Clockwork via Recovery Manager

http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/329864/25-jan-guide-how-to-install-a-custom-rom-on-the-zte-blade/

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/SAMSUNG-i5800-Black-GT-I5800DKAEUR.htm

 

ρε τι κανει το blade :D:D:D

 

o κινεζος θα φαει χωμα :p

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/SAMSUNG-i5800-Black-GT-I5800DKAEUR.htm

 

ρε τι κανει το blade :D:D:D

 

o κινεζος θα φαει χωμα :p

 

"Ας όψεται η άτιμη η αγορά...

 

Άλλους τους ανεβάζει και άλλους τους ρίχνει στα τάρταρα.." :p

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω και εγω για το πίσω καπάκι του blade. απο την πρωτη μερα που το πηρα δεν κουμπωνει στη μια γωνία. εχω ψαξει παντου, δεν μπορω να βρω με τίποτα. Μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρώ? Ευχαριστώ πολύ...
Link to comment
Share on other sites

Είδες πως μαλακωσανε η se και η sammy; Και πάλι βέβαια ο κινέζος έχει καλύτερα χαρακτηριστικα!εκτός το ότι είναι Samsung και το dlna δεν βλέπω κάτι άλλο, ίσα ίσα που η οθόνη του είναι χειροτερη,άρα blade και πάλι blade :) (για το se x 10mini δεν μπαίνω καν στον κόπο να συγκρίνω)
Link to comment
Share on other sites

Σκορπιες σκεψεις.

 

1) Ανακαλυψα κι εγω ενα καμμενο pixel και μαλιστα κοντα στο κεντρο.

 

2) Οποιος δεν θελει στον οδηγό της μοδαψο να τσεκαρει τα md5 απο βαρεμαρα και να εγκαθιστα και το αστραλ μπορει να κανει ενα copy απο το κινητο στο pc και να τα τσεκαρει εκει.

 

3) Εχουν τα contacts στην 9 θεση για φωτο?

 

 

4) Υπαρχει θεος?

Link to comment
Share on other sites

Σκορπιες απαντησεις.

 

1) Φτου φτου εμενα ειναι μια χαρα το δικο μου (SF), νομιζω εισαι το δευτερο κρουσμα.

 

2)Παντα κανω check md5 για απολυτη σιγουρια.

 

3) Δεν την εχω βαλει οποτε δεν μπορω να σου πω.

 

4) Ναι υπαρχω!

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Για τα μδ5 παλι τα τσεκαρεις απλα τα στελνεις στο κινητο και απο το κινητο ξανα στο pc και κανεις το τσεκ στο pc. Αν χαλασε ειτε την μια φορα ειτε την αλλη το file θα φανει. Οταν βαριεμαι γινομαι επινοητικός. :p

 

Επίσης το pixel σε τετοια αναλυση με τετοια οθονη απλα θελει προσπαθεια να το δεις. Περιπου το 1/3 απο οσο φαινεται ενα καμενο πιχελ σε pc monitor. Απλα να μην βγαλει κι αλλα. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα που δεν μου εκατσε καλα καποια ρομ.Απο χτες που εβαλα την rls9 εχω ιδια προβληματα με καποια παιδια εδω.

1)Δεν ανοιγει τις επαφες μου με τιποτα(ολο φορωση σε εξελιξη λεει απο χτες)

2)δεν ανοιγει ο smartdialer(εβαλα απο την rls8 οπως λεει),γραφει αυτο που γραφει και στα αλλα παιδια "Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της διαδικασιας android.process.acore.Προσπαθηστε αργοτερα".Και φυσικα μετα κλεινει.

3)Μετα απο καθε reboot μου γραφει οτι εχω 185 αδιαβαστα μηνυματα ο Handcent.Πεταει και κανα δυο φορες το προηγουμενο μηνυματακι.

Αυτα ειδα μεχρι στιγμης.

Εχει βρει κανεις καμια λυση ή να ξανακανω wipe μπας και κατσει καλυτερα;Πωπω και την βαριεμαι την διαδικασια...

 

Μην βάζεις τον Dialer. Δεν παιζει . Η Rls9 μονη της παιζει μια χαρα.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

2)Παντα κανω check md5 για απολυτη σιγουρια.

 

Μια ερώτηση με το check md5 τσεκάρουμε εάν τις εφαρμογές που κατεβάζουμε είναι εντάξει, σωστά;

Είδα ότι εάν πας στο Astro file και πατάς παρατεταμένα σου βγάζει το details και εκεί βλέπεις το md5. Η ερώτηση είναι, ελπίζω και όχι χαζή, αυτό αφορά για τα apk? Για να δούμε εάν έχουν εγκασταθεί σωστά;

Κάνω κάτι άλλο;

Ευχαριστώ!

 

υ.γ. Έψαξα search και δεν βρήκα κάποια συγκεκριμένη απάντηση.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Είδες πως μαλακωσανε η se και η sammy; Και πάλι βέβαια ο κινέζος έχει καλύτερα χαρακτηριστικα!εκτός το ότι είναι Samsung και το dlna δεν βλέπω κάτι άλλο, ίσα ίσα που η οθόνη του είναι χειροτερη,άρα blade και πάλι blade :) (για το se x 10mini δεν μπαίνω καν στον κόπο να συγκρίνω)

 

καλα κοιτα για να λεμε ολη την πραγματικοτητα απο τη samsung θα εχεις κανονικο Multitouch (δεν ξερω συσκευες samsung με synaptics clearpad 2000), ηχο ipod κρυσταλλο, μεγαλυτερο επεξεργαστη 667 (arm v6 δεν παιζει flash), μεγαλυτερη μπαταρια και πολυ μικρο SAR, ποιοτητα κατασκευης (ενταξει μη συγκρινουμε τωρα μηλα με πορτοκαλια!), και 16 εκατομμυρια χρωματα, και 170mb εσωτερικη μνημη εναντι 150mb του zte

 

απο το blade θα εχεις μεγαλυτερη οθονη και αναλυση και 256mb παραπανω μνημη

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς bluetooth stereo ακουστικά να δούμε αν ακούγεται πιο δυνατά ο ήχος στη μουσική;;; Γιατί με τα wired είναι πολύ χαμηλός, και το audioboost εμένα δεν μου δούλεψε (ούτε το audiohack που είναι το ίδιο πράμα ουσιαστικά). Σε λεωφορεία και τρένα σχεδόν δεν το ακούς με τον ήχο τέρμα πάνω.

 

καλα κοιτα για να λεμε ολη την πραγματικοτητα απο τη samsung θα εχεις κανονικο Multitouch (δεν ξερω συσκευες samsung με synaptics clearpad 2000), ηχο ipod κρυσταλλο, μεγαλυτερο επεξεργαστη 667 (arm v6 δεν παιζει flash), μεγαλυτερη μπαταρια και πολυ μικρο SAR, ποιοτητα κατασκευης (ενταξει μη συγκρινουμε τωρα μηλα με πορτοκαλια!), και 16 εκατομμυρια χρωματα

 

απο το blade θα εχεις μεγαλυτερη οθονη και αναλυση και 256mb παραπανω μνημη

 

μιας και τις έχω και τις δύο (καλύτερα, η σύζυγος έχει αγοράσει το galaxy 3 το οποίο κάθετε σπίτι γιατί της πρόσφεραν κινητό από την εταιρία της). Ποιότητα κατασκευής είναι η ίδια, μπαταρία σε πραγματικές συνθήκες ίδια κατανάλωση, οθόνη πολύ χειρότερη από το blade, και ήχος κλάσης ανώτερος από το blade. Για SAR δεν μπορώ να πω, γιατί δεν έχω κάποιο τρόπο να το μετρήσω, την διαφορά στον επεξεργαστή κυριολεκτικά δεν την καταλαβαίνεις, και η απεικόνιση των χρωμάτων είναι αισθητά καλύτερη στο blade...

 

Με λίγα λόγια, το καθένα έχει τα καλά του και τα κακά του... το μεγάλο ατού είναι η φοβερός ήχος του, και όλα τα άλλα αντισταθμίζονται με την φοβερή οθόνη του zte. Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το blade και έχω το galaxy3 και κάθετε.

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς bluetooth stereo ακουστικά να δούμε αν ακούγεται πιο δυνατά ο ήχος στη μουσική;;; Γιατί με τα wired είναι πολύ χαμηλός, και το audioboost εμένα δεν μου δούλεψε (ούτε το audiohack που είναι το ίδιο πράμα ουσιαστικά). Σε λεωφορεία και τρένα σχεδόν δεν το ακούς με τον ήχο τέρμα πάνω.

 

Δοκίμασα το παλιό καλό Sony Ericsson HBH-DS980 και διαπίστωσα ότι παραδόξως η ρύθμιση έντασης του τηλεφώνου λειτουργούσε ανεξάρτητα από αυτή των ακουστικών. Σε τέρμα ένταση και τα δύο, ήταν πολύ δυνατά για μένα και έπρεπε να χαμηλώσω τα ακουστικά στα 2/3 της έντασης.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου προτείνει stereo bluetooth δέκτη που να έχει 3.5mm υποδοχή για ακουστικά και να δουλεύει καλά με το blade;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...