Jump to content

Xperia X10 mini / mini pro : Iridium ROM


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις εγκατεστησα και εγω την ρομ, απλα φανταστικη μπραβο!!! Dark dog μας κανεις περηφανους.

 

Sent from my U20i using Tapatalk

http://img367.imageshack.us/img367/5659/untitled1copy0by.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί να μου πει κάποιος από που θα κατεβασω το xrecovery (εκτος του market αν υπαρχει)

ευχαριστώ!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=878426

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και μου τα εσβισε ολα και μου αφησε το superuser και ενα org.lukealler το οποιο δεν ανοιγει κιολασ :(:(:(:( τι εκανα??????
Link to comment
Share on other sites

το εκανα και μου τα εσβισε ολα και μου αφησε το superuser και ενα org.lukealler το οποιο δεν ανοιγει κιολασ :(:(:(:( τι εκανα??????

τι να σου πω?μηπως πατησες μετα κατι απο το μενου που βγαζει αν κανεις

back-back ...στην εκκινηση?factory reset?

σε τι κατασταση ειναι το κινητο τωρα?

Link to comment
Share on other sites

 

Ειχες δημιουργησει ext3 partition στην καρτα μνημης?

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Το app2sd δουλευει με ext3 η παρα μονο με ext2?

 

Δουλευει και με ext2 αλλα στην ρομ του dark ειναι εκδοση του app2sd με ext3...

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Δουλευει και με ext2 αλλα στην ρομ του dark ειναι εκδοση του app2sd με ext3...

 

Αν βαλω στο απλο app2sd απο τον οδηγο του Dark στο forum με ext3 αντι για ext2 δεν θα δουλεψει?

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν βαλω στο απλο app2sd απο τον οδηγο του Dark στο forum με ext3 αντι για ext2 δεν θα δουλεψει?

 

Οχι προς το παρων, αλλα ο Dark ετοιμαζει μια καινουργια εκδοση που θα υποστησιζει..

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

λοιπον τα εχω κανει ολα σωστα απλα μαλλον εφταιγε που ειχα το app2sd....τρ του εκανα παλι απο την αρχη και αναβαθμιση και root αλλα ακομα δεν ξερω τι να κανω μετα την αντιγραφη των 3 στοιχειων...(για το xrecovery μιλαω) Edited by djgrande
Link to comment
Share on other sites

λοιπον τα εχω κανει ολα σωστα απλα μαλλον εφταιγε που ειχα το app2sd....τρ του εκανα παλι απο την αρχη και αναβαθμιση και root αλλα ακομα δεν ξερω τι να κανω μετα την αντιγραφη των 3 στοιχειων...(για το xrecovery μιλαω)

 

Την καλησπέρα μου,

 

Τι σχέση έχει το app2sd?:blink:

 

Μετά την αντιγραφή των 3 αρχείων (εννοείται με root explorer), τους δίνεις permission 755 ή αλλιώς αυτά εδώ:

 

http://i.imagefra.me/52fhx6mu.png

 

Εννοείται πως αυτά τα permission είναι για να εφαρμοστούν και στα 3 αρχεία τα οποία προηγουμένως έχεις αντιγράψει στο directory /system/bin.

 

 

Κατόπιν για να κάνεις boot στο recovery, κάνεις επανεκκίνηση και με το που εμφανιστούν τα πρώτα λευκά γραμματα (Sony Ericsson) ξεκινάς και πατάς το πλήκτρο της επιστροφής.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τις αδειες οντως δεν τις ειχα δωσει αλλα και παλι δν γινεται τιποτα τι αλλο μπορει να εχω κανει λαθος???(εχω κανει εχτ3 δεν πιστευω να φταιει αυτο?!?!)
Link to comment
Share on other sites

τις αδειες οντως δεν τις ειχα δωσει αλλα και παλι δν γινεται τιποτα τι αλλο μπορει να εχω κανει λαθος???(εχω κανει εχτ3 δεν πιστευω να φταιει αυτο?!?!)

 

Εισαι σιγουρος οτι το ext3 ειναι primary η μηπως το ξεχασες logical......για τσεκαρε το.

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

εαν εγκαταστησω την iridium carbon πανω σε αυτην την rom θα μπορεσω να εχω την ταχυτητα της rom αλλα με την πληρη εμφανιση carbon?

 

σε περιπτωση που αυτο συμβαινει μηπως ειναι καλυτερα να χρησιμοποιησω την μεθοδο του root explorer ή μπορω αφοβα να χρησιμοποιησω το xrecovery χωρις να καταστρεψω τιποτα για την εγκατασταση της carbon?

 

sorry αν ειμαι λιγο off-topic

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα έχεις την εμφάνιση της carbon, και απ' όσο μπορώ να ξέρω, και με τους 2 τρόπους δεν θα έχεις πρόβλημα. Απλά μην ξεχνάς ότι υπάρχουν και πολλά άλλα αρχεία και εφαρμογές που θα διατηρήσουν τα χρώματα της Iridium Rom. Μόνο το θέμα θα είναι της Carbon.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα DaRk_dOg εχω μια ερωτησουλα που δεν εχω βρει ακομα απαντηση, αν θελω να χρησιμοποιησω το dalvik2SD mod πρεπει να κανω εγκατασταση απο την αρχη η μπορει να γινει και τωρα που εχω εγκατεστημενες αρκετες εφαρμογες στο τηλεφωνακι μου?

 

ευχαριστω

http://img367.imageshack.us/img367/5659/untitled1copy0by.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημερα DaRk_dOg εχω μια ερωτησουλα που δεν εχω βρει ακομα απαντηση, αν θελω να χρησιμοποιησω το dalvik2SD mod πρεπει να κανω εγκατασταση απο την αρχη η μπορει να γινει και τωρα που εχω εγκατεστημενες αρκετες εφαρμογες στο τηλεφωνακι μου?

 

ευχαριστω

 

parginos1 υπάρχει ανάλογο thread σχετικά με το App2SD.

 

Εν πάσει περιπτώσει, εξαρτάται με το script που θα χρησιμοποιηθεί, αν και η dalvik-cache αναδημιουργείται ακόμα και αν την διαγράψεις.

 

OFF: Κάνω κάποιες τελευταίες δοκιμές στο καινούριο script του App2SD που έχει και μεταφορά της dalvik. Ευελπιστώ μέχρι το απογευματάκι να έχω τελειώσει ώστε να ανέβει.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

parginos1 υπάρχει ανάλογο thread σχετικά με το App2SD.

 

Εν πάσει περιπτώσει, εξαρτάται με το script που θα χρησιμοποιηθεί, αν και η dalvik-cache αναδημιουργείται ακόμα και αν την διαγράψεις.

 

OFF: Κάνω κάποιες τελευταίες δοκιμές στο καινούριο script του App2SD που έχει και μεταφορά της dalvik. Ευελπιστώ μέχρι το απογευματάκι να έχω τελειώσει ώστε να ανέβει.

 

:up:

Πάνω στην κατάλληλη ώρα το ετοιμάζεις Dark, πρέπει να μου ήρθε η καινούργια κάρτα στο ταχυδρομείο (από Δευτέρα). Μήπως θα υπάρχει και καμία extra επιλογή για Data2ext για όσους το θέλουν;

Link to comment
Share on other sites

parginos1 υπάρχει ανάλογο thread σχετικά με το App2SD.

 

Εν πάσει περιπτώσει, εξαρτάται με το script που θα χρησιμοποιηθεί, αν και η dalvik-cache αναδημιουργείται ακόμα και αν την διαγράψεις.

 

OFF: Κάνω κάποιες τελευταίες δοκιμές στο καινούριο script του App2SD που έχει και μεταφορά της dalvik. Ευελπιστώ μέχρι το απογευματάκι να έχω τελειώσει ώστε να ανέβει.

 

σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση, θα περιμενω να δω τι θα μας ετοιμασεις.

Ειπα να ρωτησω εσενα που εισαι ο δημιουργος της ρομ που εχει το App2SD εγκατεστημενο, σορρυ αν βγηκα οφτοπικ. :cry:

http://img367.imageshack.us/img367/5659/untitled1copy0by.jpg
Link to comment
Share on other sites

:up:

Πάνω στην κατάλληλη ώρα το ετοιμάζεις Dark, πρέπει να μου ήρθε η καινούργια κάρτα στο ταχυδρομείο (από Δευτέρα). Μήπως θα υπάρχει και καμία extra επιλογή για Data2ext για όσους το θέλουν;

 

χαχα,

 

Μόνο App2SD και dalvik2ext.

 

Για Data2Ext θα μιλήσουμε pm :D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

χαχα,

 

Μόνο App2SD και dalvik2ext.

 

Για Data2Ext θα μιλήσουμε pm :D

 

Ok, PM then.:D Αναμένουμε το release.:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα έχεις την εμφάνιση της carbon, και απ' όσο μπορώ να ξέρω, και με τους 2 τρόπους δεν θα έχεις πρόβλημα. Απλά μην ξεχνάς ότι υπάρχουν και πολλά άλλα αρχεία και εφαρμογές που θα διατηρήσουν τα χρώματα της Iridium Rom. Μόνο το θέμα θα είναι της Carbon.

 

ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτησουλα και απο μενα,αυτες τις εφαρμογες μπορω να τις κανω μεταφορα reboot zipalighn και ξανα πισω στην θεση τους η υπαρχει λογος που δεν ειναι zipallinged?

Not zipaligned CalendarProvider.apk

Not zipaligned Conversations.apk

Not zipaligned Dialer.apk

Not zipaligned Gmail.apk

Not zipaligned Launcher.apk

Not zipaligned LiveWallpapersPicker.apk

Not zipaligned LocalContacts.apk

Not zipaligned OMAClientProvisioning.apk

Not zipaligned OmaDatasyncService.apk

Not zipaligned Radio.apk

Not zipaligned SemcVideo.apk

Not zipaligned Settings.apk

Not zipaligned SpeedDial.apk

Not zipaligned StatusSwitch.apk

Not zipaligned SuquashiInputMethod.apk

Not zipaligned SyncWizard.apk

Not zipaligned Talk.apk

Not zipaligned datatrafficswitch.apk

Not zipaligned RecentCalls.apk

Not zipaligned SearchWidget.apk

Not zipaligned SemcAlarm.apk

Not zipaligned SemcCalendar.apk

Not zipaligned SemcCamera.apk

Not zipaligned SemcContacts.apk

Not zipaligned SemcMusic.apk

Not zipaligned SemcPhone.apk

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...