Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τους player funs!

 

Ένας ακόμη video player εμφανίστηκε στο market και ακούει στο όνομα Vitalplayer. Κάποιοι τον σχολιάζουν σάν έναν αξιόλογο player εφάμιλλο του RockPlayer.

Είναι δωρεάν μιάς και ο vplayer πριν λίγο καιρό μας "πούλησε" και έγινε free to try.

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κ ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

http://nikolocogr.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις βγήκε αυτό :

Mobile Systems OfficeSuite Professional v3.0.305

Requirements: Android

Overview: A complete mobile office, allowing you to create, view and edit Microsoft Word and Excel files and attachments, as well as to view PowerPoint and PDF files on your Android based phone.

The software utilizes the most common desktop document formats DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX, PPT, PPTX, CSV, TXT, PDF and ZIP.

 

Now access your Google Docs files!

 

Version 3.0.305

no serial needed

Μπορώ να δώσω link αν θέλετε για να το κατεβάσετε.

 

Για δώσε ένα link να το δοκιμάσουμε

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την japanese jellyfish R8. Έχω μερικές απορίες.

1)Το google maps εξαφανίστηκε και δεν το βρίσκω στο market, πως μπορώ να το εγκαταστήσω;

2)Το youtube δεν πάιζει απο τον browser, ούτε απο τον ενσωματομενο ούτε απο τον dolphin. Με την μαμα rom παίζει μια χαρά μέσω browser. Βέβαια με την εφαρμογή Youtube παίζει.

3)Έχσω εγκαταστήσει και το hack για hardware acceleration. Πως το βλέπω όμως ότι είναι accelerated?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ kogos! :happy:

 

Απορία....άμα κάνουμε install το zip με το recovery partition, μέσω cwm, εκτός από το boot και system θα περαστεί και το recovery;;

 

Λογικά όχι ε....; :confused:

 

όχι... όλα τα αρχεία που σου έδωσα θέλουν αποσυμπίεση και δεν μπορείς να τα δουλέψεις με το CWM... To romdump φτιάχνει ένα folder με όνομα ZTE_P729BV1.0.0B02 που εκεί είναι όλα τα αρχεία (δεν ξέρω αν γίνεται κατανοητό έτσι που το γράφω)...

 

Για παράδειγμα, αν θες να γυρίσεις σε stock, βάζεις με CWM το stock zip που έχεις κι εσύ στην υπογραφή σου. Αυτό θα σου βάλει το system και boot partition της wind...

Για να σβήσεις όμως το CWM εντελώς, και να βάλεις stock, τότε θα πρέπει από το PC να βάλεις στο ίδιο folder το recovery.img, fastboot κ.λ.π. (όπως κάναμε όταν κάναμε install το CWM, αλλά αυτή τη φορά έχεις και το recovery.img). Και γράφεις:

fastboot-windows flash recovery recovery.img

 

...και μετά fastboot-windows reboot

 

Και τέλος... θα σβήσει το CWM και θα βάλει το stock recovery partition.

 

Η ανάλυση της εντολής fastboot-windows flash recovery recovery.img είναι:

Χρήση του fastboot για windows (fastboot-windows), εντολή να κάνει flash το partition recovery (flash recovery) με χρήση του αρχείου recovery.img...

Αν θυμάσαι, όταν πρωτοβάλαμε το CWM η εντολή ήταν κάπως έτσι:

fastboot-windows flash recovery recovery-clockwork-2.5.0.9-modaco-r2-blade.img

που σημαίνει το fastboot-windows να κάνει flash το partition recovery με χρήση του αρχείου recovery-clockwork-2.5.0.9-modaco-r2-blade.img...

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Με τον κλασικό τρόπο του CWM και του stock zip γίνεται replace το boot και το system partition.

 

btw, υπάρχουν νέα για το θέμα με τις μνήμες

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι που διαπιστωσα μολις τωρα... εχω την RLS7 και οταν κανω backup τις επαφες μου στην καρτα μνημης, μετα που θα τις επαναφερω τα τονισμενα γραμματα και τα τελικα ς μου τα δειχνει σαν ερωτηματικα... Οσον αφορα τον player (που μου προτεινε ο pan04) συνιστω τον Vplayer που παιζει μια χαρα τις ταινιες ακομα και αν εχουν ξεχωριστους υποτιτλους... Ο Vital Player δεν εχει επιλογη για κωδικοποιηση με αποτελεσμα να εμφανιζονται οι υποτιτλοι σαν κινεζικα...
Link to comment
Share on other sites

όχι... όλα τα αρχεία που σου έδωσα θέλουν αποσυμπίεση και δεν μπορείς να τα δουλέψεις με το CWM... To romdump φτιάχνει ένα folder με όνομα ZTE_P729BV1.0.0B02 που εκεί είναι όλα τα αρχεία (δεν ξέρω αν γίνεται κατανοητό έτσι που το γράφω)...

 

Για παράδειγμα, αν θες να γυρίσεις σε stock, βάζεις με CWM το stock zip που έχεις κι εσύ στην υπογραφή σου. Αυτό θα σου βάλει το system και boot partition της wind...

Για να σβήσεις όμως το CWM εντελώς, και να βάλεις stock, τότε θα πρέπει από το PC να βάλεις στο ίδιο folder το recovery.img, fastboot κ.λ.π. (όπως κάναμε όταν κάναμε install το CWM, αλλά αυτή τη φορά έχεις και το recovery.img). Και γράφεις:

fastboot-windows flash recovery recovery.img

 

...και μετά fastboot-windows reboot

 

Και τέλος... θα σβήσει το CWM και θα βάλει το stock recovery partition.

 

Η ανάλυση της εντολής fastboot-windows flash recovery recovery.img είναι:

Χρήση του fastboot για windows (fastboot-windows), εντολή να κάνει flash το partition recovery (flash recovery) με χρήση του αρχείου recovery.img...

Αν θυμάσαι, όταν πρωτοβάλαμε το CWM η εντολή ήταν κάπως έτσι:

fastboot-windows flash recovery recovery-clockwork-2.5.0.9-modaco-r2-blade.img

που σημαίνει το fastboot-windows να κάνει flash το partition recovery με χρήση του αρχείου recovery-clockwork-2.5.0.9-modaco-r2-blade.img...

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Με τον κλασικό τρόπο του CWM και του stock zip γίνεται replace το boot και το system partition.

 

Και γω κάπως έτσι το είχα καταλάβει αλλά δεν ήξερα πως επαναφέρεις το recovery μέσω fastboot!!

Πολύ κατατοπιστικά τα μηνύματα σου kogos, ευχαριστούμε πολύ!! :happy: :ninja:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα νεοσ σε αντροιντ εκανα το ξεκλειδωμα τις μνημης με επιτυχια(πιστευω)και θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι λογικο που απο την sd εχουν αφεραιθει 400mb,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

όχι... όλα τα αρχεία που σου έδωσα θέλουν αποσυμπίεση και δεν μπορείς να τα δουλέψεις με το CWM... To romdump φτιάχνει ένα folder με όνομα ZTE_P729BV1.0.0B02 που εκεί είναι όλα τα αρχεία (δεν ξέρω αν γίνεται κατανοητό έτσι που το γράφω)...

 

Για παράδειγμα, αν θες να γυρίσεις σε stock, βάζεις με CWM το stock zip που έχεις κι εσύ στην υπογραφή σου. Αυτό θα σου βάλει το system και boot partition της wind...

Για να σβήσεις όμως το CWM εντελώς, και να βάλεις stock, τότε θα πρέπει από το PC να βάλεις στο ίδιο folder το recovery.img, fastboot κ.λ.π. (όπως κάναμε όταν κάναμε install το CWM, αλλά αυτή τη φορά έχεις και το recovery.img). Και γράφεις:

fastboot-windows flash recovery recovery.img

 

...και μετά fastboot-windows reboot

 

Και τέλος... θα σβήσει το CWM και θα βάλει το stock recovery partition.

 

Η ανάλυση της εντολής fastboot-windows flash recovery recovery.img είναι:

Χρήση του fastboot για windows (fastboot-windows), εντολή να κάνει flash το partition recovery (flash recovery) με χρήση του αρχείου recovery.img...

Αν θυμάσαι, όταν πρωτοβάλαμε το CWM η εντολή ήταν κάπως έτσι:

fastboot-windows flash recovery recovery-clockwork-2.5.0.9-modaco-r2-blade.img

που σημαίνει το fastboot-windows να κάνει flash το partition recovery με χρήση του αρχείου recovery-clockwork-2.5.0.9-modaco-r2-blade.img...

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Με τον κλασικό τρόπο του CWM και του stock zip γίνεται replace το boot και το system partition.

 

btw, υπάρχουν νέα για το θέμα με τις μνήμες

 

με αυτον τον τροπο εχουμε το κινητο ακριβως οπως το παραλαβαμε απο την wind δηλαδη αν καταλαβα σωστα??? δλδη η εγγυηση ισχυει κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

με αυτον τον τροπο εχουμε το κινητο ακριβως οπως το παραλαβαμε απο την wind δηλαδη αν καταλαβα σωστα??? δλδη η εγγυηση ισχυει κανονικα?

 

ακριβώς, σαν να μην πέρασε μια μέρα :lol::lol: από την αγορά...

 

Το μόνο που δεν αλλάζει είναι η μνήμη RAM, αν και δοκίμασα να φτιάξω ένα self flash για επαναφορά της μνήμης στα 256ram, με μεγάλη όμως μέχρι τώρα αποτυχία.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

περασα κι εγω στην rls8...

εντωμεταξυ απ οτι προσεξα το titanium αρχικα βαζει τις εφαρμογες στη μνημη του τηλεφωνου και οταν γεμισει αρχιζει να τις βαζει στη sd...

εχω κανει overclock, και το κινητο δουλευει κανονικα στα 748,το εβαλα και λιγο παραπανω 780κατι και παλι σταθερο ηταν...(αλλα το εβγαλα για λιγοτερη καταναλωση μπαταριας...)

να νιωθω τυχαιρος ε?

τελος εχω φτιαξει profile Που οταν ειναι κλειστη η οθονη να πεφτει ο ρολοι στα 122...(Και γενικα το χαμηλοτερο 'σκαλι' σε ολα το profil το εχω βαλει 122)...μια χαρα δουλευει και ετσι το κινητο και λογικα τρωει λιγοτερη μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

εχω γυρω στην 1.5 ωρα το κινητο να φορτιζει και το ledακι ειναι ακομη κοκκινο. Ανοιγω το κινητο και στις πληροφοριες μου δειχνει οτι ειναι 100% η μπαταρια φορτισμενη. Ξανα κλεινω το κινητο και παλι κοκκινο το led. Τι παιζει;
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς, σαν να μην πέρασε μια μέρα :lol::lol: από την αγορά...

 

Το μόνο που δεν αλλάζει είναι η μνήμη RAM, αν και δοκίμασα να φτιάξω ένα self flash για επαναφορά της μνήμης στα 256ram, με μεγάλη όμως μέχρι τώρα αποτυχία.

 

προσκυναμε ολοι kogos!! ακριβως αυτο που εψαχνα με σαφες και ευκολες οδηγιες για εμας τα "ψαρια" του android:p κανε το θαυμα σου και με την επαναφορα των 256 και δεν θελουμε τιποτα αλλο:p:p

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα νεοσ σε αντροιντ εκανα το ξεκλειδωμα τις μνημης με επιτυχια(πιστευω)και θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι λογικο που απο την sd εχουν αφεραιθει 400mb,ευχαριστω

 

Λογικά είναι ο χώρος που πιάνει το backup από το Clockworkmod Recovery....

 

περασα κι εγω στην rls8...

εντωμεταξυ απ οτι προσεξα το titanium αρχικα βαζει τις εφαρμογες στη μνημη του τηλεφωνου και οταν γεμισει αρχιζει να τις βαζει στη sd...

εχω κανει overclock, και το κινητο δουλευει κανονικα στα 748,το εβαλα και λιγο παραπανω 780κατι και παλι σταθερο ηταν...(αλλα το εβγαλα για λιγοτερη καταναλωση μπαταριας...)

να νιωθω τυχαιρος ε?

τελος εχω φτιαξει profile Που οταν ειναι κλειστη η οθονη να πεφτει ο ρολοι στα 122...(Και γενικα το χαμηλοτερο 'σκαλι' σε ολα το profil το εχω βαλει 122)...μια χαρα δουλευει και ετσι το κινητο και λογικα τρωει λιγοτερη μπαταρια...

 

Το titanium όλα στην SD κάρτα τα αποθηκεύει στον φάκελο "titanium"....

 

Όσο για το κλόκι ναι τυχερός είσαι! :p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

περασα κι εγω στην rls8...

εντωμεταξυ απ οτι προσεξα το titanium αρχικα βαζει τις εφαρμογες στη μνημη του τηλεφωνου και οταν γεμισει αρχιζει να τις βαζει στη sd...

εχω κανει overclock, και το κινητο δουλευει κανονικα στα 748,το εβαλα και λιγο παραπανω 780κατι και παλι σταθερο ηταν...(αλλα το εβγαλα για λιγοτερη καταναλωση μπαταριας...)

να νιωθω τυχαιρος ε?

τελος εχω φτιαξει profile Που οταν ειναι κλειστη η οθονη να πεφτει ο ρολοι στα 122...(Και γενικα το χαμηλοτερο 'σκαλι' σε ολα το profil το εχω βαλει 122)...μια χαρα δουλευει και ετσι το κινητο και λογικα τρωει λιγοτερη μπαταρια...

 

Μετέφερε το titanium στην μνήμη του τηλεφώνου και θα δουλεύει μια χαρά! Αν θες να μπλεχτείς με μπαταριά και καταναλώσεις διάβασε την υπογραφή μου ;)

 

Και ναι γενικά εάν ξεπερνάς τα 710mhz είσαι από τους τυχερούς!

Link to comment
Share on other sites

Μετέφερε το titanium στην μνήμη του τηλεφώνου και θα δουλεύει μια χαρά! Αν θες να μπλεχτείς με μπαταριά και καταναλώσεις διάβασε την υπογραφή μου ;)

 

Και ναι γενικά εάν ξεπερνάς τα 710mhz είσαι από τους τυχερούς!

 

αυτο με το titanium σαν παρατηρηση το ειπα!

την υπογραφη την εχω διαβασει!εχω κανει αρκετα απο αυτα...

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα το ξεκλειδωμα τισ μνημης το αρχειο clockworkmod το διαγραφουμε απο την sd η πρεπει να το αφησουμε.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα το ξεκλειδωμα τισ μνημης το αρχειο clockworkmod το διαγραφουμε απο την sd η πρεπει να το αφησουμε.ευχαριστω

 

το διαγραφεις...

Link to comment
Share on other sites

μολις περασα με επιτυχια το 512 ΡΑΜ και jellyfish v7. Μπορω να βγαλω με το titanium backup το carhome ή θα γινει καμια στραβη; Διαβασα οτι καποιες εφαρμογες που τις εχει μεσα δεν κανει να τις βγαζουμε
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χίλια ευχαριστώ σε όλους για τις πολύτιμες πληροφορίες και την βοήθεια που μπορεί να βρεί κανείς εδώ:!:

 

Πριν λίγες μέρες πήρα και εγώ το ZTE Blade. Tου έχω περάσει την RLS7 με o/c και ui. To κινητό δουλεύει σφαίρα (στα 710 MHz με 512ΜΒ μνήμης) και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και απ'αυτό σαν συσκευή αλλά και από το λειτουργικό του. Βest Value For Money μακράν!

 

Επίσης του έχω περάσει αρκετές εφαρμογές και παιχνίδια και τα έχω μεταφέρει στην SD με το App 2 SD. Έχω επίσης εγκαταστήσει το Move2SD Enabler ώστε κάθε εφαρμογή που εγκαθιστώ να πηγαίνει στην SD (εκτός από τα widgets, τους Χάρτες, το Lookout, το Baterry Indicator, το Adroid System Info και το SetCPU που τα ξαναμετέφερα στην μνήμη του τηλεφώνου με το Αpp 2 SD. Μερικές φορές όμως, όταν ανάβω το τηλέφωνο, δεν ξεκινάνε μόνες τους και πρέπει να κάνω clean cashe και να τις ξαναξεκινήσω. Τι πρέπει να κανω; ). Παρ'όλ'αυτά απ'ότι βλέπω η μνήμη του τηλεφώνου γεμίζει. Πώς μπορώ να την καθαρίσω και οι εφαρμογές που εγκαθιστώ στην SD να μην γεμίζουν την μνήμη του τηλεφώνου;

 

Επίσης διάβασα εδώ ότι υπάρχει rom με 2.3 για Blade, αλλά δεν μπόρεσα να την βρώ. Μπορείτε να ποστάτετε link;

 

Χίλια ευχαριστώ:!:

 

Υπάρχει πρόγραμμα ή τρόπος να καθαρίσω την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου; Καθάρισα τα δεδομένα των εφαρμογών χειροκίνητα αλλά και πάλι δεν αρκει. Έχω μόνο 20ΜΒ ελεύθερη μνήμη και δεν με αφήνει ούτε στην SD να εγκαταστήσω εφαρμογές. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

προσκυναμε ολοι kogos!! ακριβως αυτο που εψαχνα με σαφες και ευκολες οδηγιες για εμας τα "ψαρια" του android:p κανε το θαυμα σου και με την επαναφορα των 256 και δεν θελουμε τιποτα αλλο:p:p

 

Το ειχα κανει ποστ και εγω στο Modaco πριν λιγο καιρο. Λογικα θα θαφτηκε μετα απο τοσο καιρο:X

 

Link to comment
Share on other sites

Μετέφερε το titanium στην μνήμη του τηλεφώνου και θα δουλεύει μια χαρά! Αν θες να μπλεχτείς με μπαταριά και καταναλώσεις διάβασε την υπογραφή μου ;)

 

Και ναι γενικά εάν ξεπερνάς τα 710mhz είσαι από τους τυχερούς!

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Μετά από αρκετές δοκιμές και ψάξιμο του θέματος βαθύτερα κατέληξα στο συμπέρασμα ότι τα battery stats πρέπει να σβήνονται ΜΕ ΑΔΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΓΕΜΑΤΗ που ξέραμε μέχρι σήμερα. ΆΡΑ: Αφήνουμε το κινητό να σβύσει από μπαταρία, το βάζουμε να φορτίσει ανοίγουμε και σβήνουμε τα battery stats, ΕΠΑΝΕΚΚΊΝΗΣΗ και τέλος.

 

Φίλε Stinger, αυτό που αναφέρεις στην υπογραφή σου για τα battery stats, να ρωτήσω από που άντλησες αυτή την πληροφορία;

Ρωτάω γιατί μου φαίνεται περίεργο να μην έχει αναφερθεί καθόλου στo αντίστοιχο forum Modaco.

Αναφέρεται πως πρέπει να κάνεις wipe battery stats όταν είναι γεμάτη η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Stinger, αυτό που αναφέρεις στην υπογραφή σου για τα battery stats, να ρωτήσω από που άντλησες αυτή την πληροφορία;

Ρωτάω γιατί μου φαίνεται περίεργο να μην έχει αναφερθεί καθόλου στo αντίστοιχο forum Modaco.

Αναφέρεται πως πρέπει να κάνεις wipe battery stats όταν είναι γεμάτη η μπαταρία.

 

Καθε 15 topics του Modaco το επομενο λεγεται "battery recalibration"

 

Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει από χθες την rls7 , το κινητό παει σφαίρα αλλά σήμερα που δοκίμασα να βάλω το gps δεν κλειδώνει τους δορυφόρους . Τι μπόρει να φταίει ρε παιδιά ? help!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...