Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες την υπογραφή μου για s_off. Είτε ρουτ είτε s-off γυρνάει σε εργοστασιακές ρυθμίσεις απλά περνώντας επίσημη ρομ ξανά.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

 

Ευχαριστω. Μολις το πηρα και μου ειπε ο πωλητης να το αφησω 8 ωρες να φορτισει και μετα μολις παει 15-20% να το φορτισω ξανα τερμα.

 

Αυτη την φορα «επεσα» σε παρτιδα (ΙΜΕΙ) που δεν μπορω να κανω update σε 1.72.....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παίδες το HD έχει θέμα με τα screen protectors? :confused: Δοκίμασα ένα χθές και δεν εφάρμοζε..Σήμερα πήρα θήκη case mate με screen protector μέσα και πάλι δεν εφαρμόζει καλά..Φαίνεται να είναι ελαφρώς μεγαλύτερο απ' την οθόνη και κάτω δεξιά και αριστερά δημιουργεί φουσκάλες..Υπάρχει κάποιο που να εφαρμόζει τέλεια?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες το HD έχει θέμα με τα screen protectors? :confused: Δοκίμασα ένα χθές και δεν εφάρμοζε..Σήμερα πήρα θήκη case mate με screen protector μέσα και πάλι δεν εφαρμόζει καλά..Φαίνεται να είναι ελαφρώς μεγαλύτερο απ' την οθόνη και κάτω δεξιά και αριστερά δημιουργεί φουσκάλες..Υπάρχει κάποιο που να εφαρμόζει τέλεια?

 

http://www.extreme-mobile.gr/search?q=desire+hd

 

εχω παρει απο εδω και εφαρμοζουν τελεια . χωρις να ειναι μεγαλυτερα ακριβως οι διαστασεις

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις:

 

RRU και WWE τι είναι; Ποια εκδοση ακριβως περιεχει τα Ελληνικα κτλ;

 

Θελω να κανω install το 1.72.405.3_R2 (Αφου δεν μπορω μεσω ΟΤΑ) πως γινεται; (Χωρις να περασω custom rom να κανω root κτλ..)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να επιλέξεις εσύ σε πιο ελεύθερο δίκτυο θέλεις να συνδεθείς.

 

Επιλέγω αλλά συνεχώς κάνει σάρωση και στο τέλος δεν συνδεεται... :mad:

Ετσι κάνει και σε σας;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες το HD έχει θέμα με τα screen protectors? :confused: Δοκίμασα ένα χθές και δεν εφάρμοζε..Σήμερα πήρα θήκη case mate με screen protector μέσα και πάλι δεν εφαρμόζει καλά..Φαίνεται να είναι ελαφρώς μεγαλύτερο απ' την οθόνη και κάτω δεξιά και αριστερά δημιουργεί φουσκάλες..Υπάρχει κάποιο που να εφαρμόζει τέλεια?

 

Υπαρχουν και οι αυθεντικες της HTC. Εγω ειχα παρει με 14 ευρω (δυο εχει η συσκευασια). Στρωνουν πανευκολα και οι διαστασεις ειναι ακριβεστατες. Αν δε σε απασχολει το κοστος, παρτες.

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγω αλλά συνεχώς κάνει σάρωση και στο τέλος δεν συνδεεται... :mad:

Ετσι κάνει και σε σας;

 

Όχι κανονικά συνδέεται, μήπως δεν είναι ξεκλείδωτο το δίκτυο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις:

 

RRU και WWE τι είναι; Ποια εκδοση ακριβως περιεχει τα Ελληνικα κτλ;

 

Θελω να κανω install το 1.72.405.3_R2 (Αφου δεν μπορω μεσω ΟΤΑ) πως γινεται; (Χωρις να περασω custom rom να κανω root κτλ..)

 

Για το RRU θα σου απαντησω στο περιπου οτι στην ουσια ειναι ενα file με την μαμα rom μεσα που το φλασαρεις και εισαι σε εργοστασιακη κατασταση. Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.

WWE= World Wide Edition οποτε πρακτικα εννοειται οτι περιεχει και τα Ελληνικα, οπως και ολες τις αλλες γλωσσες που υποστηριζει το Android.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και οι αυθεντικες της HTC. Εγω ειχα παρει με 14 ευρω (δυο εχει η συσκευασια). Στρωνουν πανευκολα και οι διαστασεις ειναι ακριβεστατες. Αν δε σε απασχολει το κοστος, παρτες.

 

Αυτές πήρα τελικά :p Άλλη μια ερώτηση γιατι αρχίζει να με εκνευρίζει..Στο ρολόι το κλασικό με τον καιρό, στην τρέχουσα τοποθεσία έχουν κολλήσει τα Άνω Λιόσια ενώ είμαι Περιστέρι :wacko: Ό,τι κι αν έχω κάνει δεν αλλάζει..Καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και οι αυθεντικες της HTC. Εγω ειχα παρει με 14 ευρω (δυο εχει η συσκευασια). Στρωνουν πανευκολα και οι διαστασεις ειναι ακριβεστατες. Αν δε σε απασχολει το κοστος, παρτες.

Τις κοιτούσα κι εγώ - απλά βλέπω, πως αυτές της HTC κάνουν 14 ευρώ και είναι και 2, τη στιγμή που η μία της ZAGG έχει σχεδόν ίδια τιμή. Μεγάλη διαφορά. Δικαιολογείται στην ποιότητα;

Kάποιος που να έχει δει και τις 2;

Όπως και να έχει εσύ είσαι ικανοποιημένος (φουσκάλες, ορατότητα κάτω από φως, αντοχές, κλπ);

Link to comment
Share on other sites

Αυτές πήρα τελικά :p Άλλη μια ερώτηση γιατι αρχίζει να με εκνευρίζει..Στο ρολόι το κλασικό με τον καιρό, στην τρέχουσα τοποθεσία έχουν κολλήσει τα Άνω Λιόσια ενώ είμαι Περιστέρι :wacko: Ό,τι κι αν έχω κάνει δεν αλλάζει..Καμια ιδέα?

 

Κλεισε ολα τα data απο το κινητο, wifi/3g, βγαλε το widget, κανε restart στο router σου, ανοιξε wifi ξανα και ξαναπροσθεσε το widget να δεις τι θα γινει.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά ξεκλειδωτο είναι...:worry:

 

φιλε καλυτερα στο σερβις να το πας γιατι ενα galaxy s εχει παρομιο προβλημα και μαλον δεν ειναι θεμα ρυθμισης.εκεινος βεβαια εχει χειροτερο προβλημα δεν ανιχνευει κανενα δυκτιο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Με αυτη η καρτα μνημης http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Storage-Cards/Transcend-Memory-Card-MicroSDC6-Rdp3-Microsd-Card-Reader-TS8GUSDHC6-P3.htm θα δω καποια διαφορα στην ταχυτητα του κινητου και στα hd videos?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..Μια Ερωτηση...Θελω να παρω το ΗΤC DESIRE HD..ειπα να το παραγγειλω απο το συγκεκριμενο μαγαζι http://www.pixmania.gr/gr/gr/09219384/art/htc/desire-hd.html που το βρηκα σε τιμη ευκαιριας...Ειναι αξιοπιστο;;Να το παραγγειλω απο εκει;;;η θα κλαιω τα λεφτα μου;;; Ειναι ιδιο με αυτο που πουλανε στα Καταστηματα η ειναι παραεισαγωγης;;;;

Ευχαριστω!

Edited by Panws
Link to comment
Share on other sites

Αυτές πήρα τελικά :p Άλλη μια ερώτηση γιατι αρχίζει να με εκνευρίζει..Στο ρολόι το κλασικό με τον καιρό, στην τρέχουσα τοποθεσία έχουν κολλήσει τα Άνω Λιόσια ενώ είμαι Περιστέρι :wacko: Ό,τι κι αν έχω κάνει δεν αλλάζει..Καμια ιδέα?

Για να σε βρεί πιο σίγουρα, μαζί με όλα τ'αλλα που σου είπε ο φίλος παραπάνω, δοκίμασε να ανοίξεις το gps σε εξωτερικό χώρο και θα σ'εντοπίσει. Πάντως (δεν ξέρω αν είναι κοντά οι περιοχές αυτές) αλλά μπορεί αυτό να οφείλεται στο ότι πιάνεις από κεραία των άνω λιοσίων κι όχι του περιστερίου (μόνο όμως αν είναι κοντινές οι περιοχές) :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..Μια Ερωτηση...Θελω να παρω το ΗΤC DESIRE HD..ειπα να το παραγγειλω απο το συγκεκριμενο μαγαζι http://www.pixmania.gr/gr/gr/09219384/art/htc/desire-hd.html που το βρηκα σε τιμη ευκαιριας...Ειναι αξιοπιστο;;Να το παραγγειλω απο εκει;;;η θα κλαιω τα λεφτα μου;;; Ειναι ιδιο με αυτο που πουλανε στα Καταστηματα η ειναι παραεισαγωγης;;;;

Ευχαριστω!

 

Φιλε παραεισαγωγη απο χωρες της ευρωπαικης ενωσης δεν υφισταται..Το καταστημα ειναι εγγυημενο και πολυ γνωστο και να κλαψεις τα λεφτα σου δεν υπαρχει περιπτωση..

 

Αλλα να σου πω κατι .. αν βαλεις στο skroutz.gr θα δεις οτι σε αλλα μαγαζια σου ερχεται ακομη ποιο φτηνα

 

Τις κοιτούσα κι εγώ - απλά βλέπω, πως αυτές της HTC κάνουν 14 ευρώ και είναι και 2, τη στιγμή που η μία της ZAGG έχει σχεδόν ίδια τιμή. Μεγάλη διαφορά. Δικαιολογείται στην ποιότητα;

Kάποιος που να έχει δει και τις 2;

Όπως και να έχει εσύ είσαι ικανοποιημένος (φουσκάλες, ορατότητα κάτω από φως, αντοχές, κλπ);

Δεν διαφωνω αλλα επειδη εχω δοκιμασει πολλες;) σαν της zagg δεν εχω βρει καμμια αλλη να με βολευει τοσο

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..Μια Ερωτηση...Θελω να παρω το ΗΤC DESIRE HD..ειπα να το παραγγειλω απο το συγκεκριμενο μαγαζι http://www.pixmania.gr/gr/gr/09219384/art/htc/desire-hd.html που το βρηκα σε τιμη ευκαιριας...Ειναι αξιοπιστο;;Να το παραγγειλω απο εκει;;;η θα κλαιω τα λεφτα μου;;; Ειναι ιδιο με αυτο που πουλανε στα Καταστηματα η ειναι παραεισαγωγης;;;;

Ευχαριστω!

 

φιλε κατα τη γνωμη μου αν η αγορα γινει με αντικαταβολη δεν εχεις να φοβασια τιποτα.

απο κει και περα πριν το παρεις ρωτα δυο πραγματα.

τον κωδικο προοινοτς (αν δηλαδη ειναι απο Ελλαδα η παραεισαγωγης-εξωτερικου)και επισης το κοστος αποστολης.

συμφωνα με αυτα που γαρφει στο σαιντ ειναι +15 ευρω,αρα πας στα 525 γυρω στα 10 παραπανω δηλαδη απο καποια αλλα μαγαζια που μπορεις να βρεις.το ενα μαλιστα δεν εχει εξοδα αποστολης,ενω το αλλο που εχει πολυ λιγοτερα απο τι ξερω στελνει με αντικαταβολη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Με αυτη η καρτα μνημης http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Storage-Cards/Transcend-Memory-Card-MicroSDC6-Rdp3-Microsd-Card-Reader-TS8GUSDHC6-P3.htm θα δω καποια διαφορα στην ταχυτητα του κινητου και στα hd videos?Ευχαριστω

 

Εβαλα και εγω μια class 6 καρτα και μπορω να πω οτι η ταχυτητα στην αναγνωση της ειναι συγκριτικα καλυτερη απο αυτη που ειχε το κινητο πανω του

 

παιδια υπαρχει το pro evolution soccer η το fifa για το κινητο ?

 

pro evolution ακουγεται οτι θα βγει fifa 2010 ναι υπαρχει

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

σε μερικες custom roms λεει για radio να κανουμε αλλαγη. Τι ειναι αυτο ακριβως; Ειναι υποχρεωτικο; Χαλαει κατι στην συσκευη;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..Μια Ερωτηση...Θελω να παρω το ΗΤC DESIRE HD..ειπα να το παραγγειλω απο το συγκεκριμενο μαγαζι http://www.pixmania.gr/gr/gr/09219384/art/htc/desire-hd.html που το βρηκα σε τιμη ευκαιριας...Ειναι αξιοπιστο;;Να το παραγγειλω απο εκει;;;η θα κλαιω τα λεφτα μου;;; Ειναι ιδιο με αυτο που πουλανε στα Καταστηματα η ειναι παραεισαγωγης;;;;

Ευχαριστω!

 

Φιλε μου στα saturn το εχουν 529 ευρω οποτε ειναι ιδια λεφτα με αυτο το site (αν συμπεριλαβεις τα μεταφορικα) οποτε παρτο απο εκει να εισαι σιγουρος!;)

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα με την τοποθεσία στο widget ρολόϊ-καιρού δοκίμασε να το αφαιρέσεις, μετά να σβήσεις την cache του συγκεκριμένου ρολογιού από τη διαχείριση εφαρμογών καθώς και την cache του provider καιρού. Μετά ξαναβάλε το widget στην αρχική οθόνη επιλέγοντας να σου δείχνει την τρέχουσα τοποθεσία. Συγγνώμη αν δεν λέω σωστά τις ονομασίες, αλλά εγώ το έχω στα Αγγλικά και δεν ξέρω πως το έχουν μεταφράσει στα Ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Τις κοιτούσα κι εγώ - απλά βλέπω, πως αυτές της HTC κάνουν 14 ευρώ και είναι και 2, τη στιγμή που η μία της ZAGG έχει σχεδόν ίδια τιμή. Μεγάλη διαφορά. Δικαιολογείται στην ποιότητα;

Kάποιος που να έχει δει και τις 2;

Όπως και να έχει εσύ είσαι ικανοποιημένος (φουσκάλες, ορατότητα κάτω από φως, αντοχές, κλπ);

 

Ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Δεν χανεις την αισθηση της αφης με την οθονη. Δεν μειωνεται η αποκριση της οθονης στο αγγιγμα. Οι διαστασεις ειναι ακριβεστατες. Εφαρμοζει ευκολα πανω στην οθονη, αρκει βεβαια και συ να προσεχεις πως θα τη τοποθετησεις. Ορατοτητα ακριβως ιδια με πριν.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...