Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Παιδια τα ακουστικα χρησιμοποιηστε τα κανονικα. Τα ντιφαι που ηρθαν ελλαδα ποτε δεν ειχαν προβλημα.οσο για το froyo συγγνωμη αλλα αλλα δεν με απασχολει καθολου. Το κινητο ειναι καταπληκτικο.πειτε μου ενα κινητο που εχει froyo στα λεφτα του ντιφαι και να εχει παρομοια χαρακτηριστικα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια εχω ακουσει οτι απο τη μανα του εχει βγει το android 2.1 εχει βγει και η αναβαθμιση 2.2?

Επισης ειναι γρηγορο? εχω το iphone 4 και πλως θελω να το αλλαξω..ειναι το ιδιο γρηγορο? μηπως κολλαει πουθενα? και κατι τελευταιο,εχει ελαχιστοποιηση οπως εχει και το iphone?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω σε τι χρώμα το έχετε πάρει, όσοι τυχεροί το έχετε;. Αυτό το ασπρόμαυρο μου αρέσει, εμένα μου είπαν ότι γράφει black δεν ξέρω αν εννοούν το ίδιο ή υπάρχει ολόμαυρο. Πάντως με έχετε φτιάξει με τα θετικά σχόλια σας και περιμένω πως και πως να μου το φέρουν την δευτέρα:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ακουσει οτι απο τη μανα του εχει βγει το android 2.1 εχει βγει και η αναβαθμιση 2.2?

Επισης ειναι γρηγορο? εχω το iphone 4 και πλως θελω να το αλλαξω..ειναι το ιδιο γρηγορο? μηπως κολλαει πουθενα? και κατι τελευταιο,εχει ελαχιστοποιηση οπως εχει και το iphone?

 

 

Θα παρει 2.2.

Παει σφαιρα, καλα θα κανεις να αλλαξεις το iphone.:p

Δεν το λεμε ελαχιστοποιηση, αλλα ναι εχει!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ακουσει οτι απο τη μανα του εχει βγει το android 2.1 εχει βγει και η αναβαθμιση 2.2?

Επισης ειναι γρηγορο? εχω το iphone 4 και πλως θελω να το αλλαξω..ειναι το ιδιο γρηγορο? μηπως κολλαει πουθενα? και κατι τελευταιο,εχει ελαχιστοποιηση οπως εχει και το iphone?

Υπάρχει μέλος το οποίο είχε το iphone αλλά μετά από απώλεια πήρε το defy.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3422647#post3422647

Από ότι κατάλαβα το μετάνοιωσε.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3424441#post3424441

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3424501#post3424501

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3434504#post3434504

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3442969#post3442969

Αν και είναι ο μοναδικός χρήστης που δεν του άρεσε το defy (ίσως και να έπεσε σε προβληματικό) είναι και ο μοναδικός που είχε iphone, οπότε και έχει μέτρο σύγκρισης.

Εγώ πάντως που είναι το πρώτο μου smartphone είμαι ενθουσιασμένος, αλλά όπως είπα δεν έχω μέτρο σύγκρισης.

 

 

 

να ρωτήσω σε τι χρώμα το έχετε πάρει, όσοι τυχεροί το έχετε;. Αυτό το ασπρόμαυρο μου αρέσει, εμένα μου είπαν ότι γράφει black δεν ξέρω αν εννοούν το ίδιο ή υπάρχει ολόμαυρο. Πάντως με έχετε φτιάξει με τα θετικά σχόλια σας και περιμένω πως και πως να μου το φέρουν την δευτέρα:)

Το δικό μου είναι σκέτο μαύρο.

Από Γερμανία που το πήρα είχει και τα δύο. Το ασπρόμαυρο ήταν και λίγο φθηνότερο αλλά δεν μου άρεσε, οπότε παρήγγειλα το σκέτο μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα ακουστικα χρησιμοποιηστε τα κανονικα. Τα ντιφαι που ηρθαν ελλαδα ποτε δεν ειχαν προβλημα.οσο για το froyo συγγνωμη αλλα αλλα δεν με απασχολει καθολου. Το κινητο ειναι καταπληκτικο.πειτε μου ενα κινητο που εχει froyo στα λεφτα του ντιφαι και να εχει παρομοια χαρακτηριστικα.

Συμφωνώ απόλυτα και επαυξάνω:)

να ρωτήσω σε τι χρώμα το έχετε πάρει, όσοι τυχεροί το έχετε;. Αυτό το ασπρόμαυρο μου αρέσει, εμένα μου είπαν ότι γράφει black δεν ξέρω αν εννοούν το ίδιο ή υπάρχει ολόμαυρο. Πάντως με έχετε φτιάξει με τα θετικά σχόλια σας και περιμένω πως και πως να μου το φέρουν την δευτέρα:)

Μαύρο θα σου έρθει,και΄γω από Cosmote eshop που το παρήγγειλα μαύρο αυτό μου ήρθε,το άλλο δεν μου αρέσει καθόλου(προσωπικά γουστα πάντα).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μέλος το οποίο είχε το iphone αλλά μετά από απώλεια πήρε το defy.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3422647#post3422647

Από ότι κατάλαβα το μετάνοιωσε.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3424441#post3424441

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3424501#post3424501

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3434504#post3434504

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3442969#post3442969

Αν και είναι ο μοναδικός χρήστης που δεν του άρεσε το defy (ίσως και να έπεσε σε προβληματικό) είναι και ο μοναδικός που είχε iphone, οπότε και έχει μέτρο σύγκρισης.

Εγώ πάντως που είναι το πρώτο μου smartphone είμαι ενθουσιασμένος, αλλά όπως είπα δεν έχω μέτρο σύγκρισης.

 

Ο συγκεκριμένος χρήστης μου φαίνεται κάπως....γκρινιάρης:O!

Όλο να το πακετάρει και να το στείλει πίσω θέλει...

Και η μπαταρία του κρατάει 1,5-2,5 μέρες και δεν είναι ευχαριστημένος?? περίεργα πράγματα...:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος χρήστης μου φαίνεται κάπως....γκρινιάρης:O!

Όλο να το πακετάρει και να το στείλει πίσω θέλει...

Και η μπαταρία του κρατάει 1,5-2,5 μέρες και δεν είναι ευχαριστημένος?? περίεργα πράγματα...:p

 

Τί να πω.

Τρία είναι τα πιθανά σενάρια

1ον να είναι ελλατωματικό το defy που αγόρασε.

2ον να είναι τόσο καλό το iphone που δεν άντεξε την σύγγριση με το defy.

3ον αυτό που είπες.:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα. μιπος ξερει καπιος να μου πει αν υπαρχει το κλασικο πλικτρολογιο με γραματα και αρκθμους για το motorola defy? αν ξερει καπιος ας μου απαντισει. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλισπερα. μιπος ξερει καπιος να μου πει αν υπαρχει το κλασικο πλικτρολογιο με γραματα και αρκθμους για το motorola defy? αν ξερει καπιος ας μου απαντισει. ευχαριστω

 

Αυτό θα με ενδιέφερε κι μένα, τι πληκτρολόγια υπάρχουν για sms, αν μπορείτε να μας πείτε και σχετικές εφαρμογές, κάτι που να γράφω άνετα. Ευχαριστώ, πάντως για τα προηγούμενα δεν με χαλάει και μαύρο αν είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα. μιπος ξερει καπιος να μου πει αν υπαρχει το κλασικο πλικτρολογιο με γραματα και αρκθμους για το motorola defy? αν ξερει καπιος ας μου απαντισει. ευχαριστω

 

Φαίνεται οτι χρειάζεσαι Τ9 επειγόντως :lol:

 

Κατέβασε HTC IME MOD την High resolution version.

Μετα ρύθμισε το και θα είσαι ΟΚ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μετά από αλλαγή συσκευής από το e-shop λόγω του ότι δεν κράταγε η μπαταριά καθόλου (4-6 ώρες στην αναμονή!!!!) και παρόλο τις χρήσιμες συμβουλές κάποιων μελών ήρθε η στιγμή να φορτίσω την νέα συσκευή για πρώτη φορά. Μπαίνοντας στο site της motorola είδα ότι η πρώτη φόρτιση πρέπει να είναι 12-16 ώρες, στην συνεχεία με ένα τηλ στον Γερμανό μου είπαν ότι και καλά τα κινητά πλέον έρχονται φορτισμένα από της εταιρείες (;;;;;;) αλλα αυτοί προτείνουν μια φόρτιση το ελάχιστο 10 ώρες με κλειστό το κινητό. Εσείς τι κάνατε και επιπλέον υπάρχουν άτομα που να έχουν πάρει το defy απο το e-shop και αν τους έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Εγω έκανα οτι έγραφε το βιβλιαράκι, 3 ωρες φοτισμα.

Στην αρχη (το έσκιζα κιολας) κρατούσε 1 μερα, με 4-5 φορτίσεις η μπαταρία μου βγαζει 3 μερούλες σίγουρα με παιχνίδια και wifi.

Απο το φόρουμ μας μονο ενας ειχε παράπονο οτι του κρατάει 1-2,5 μέρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η πεποιθηση (και μαλλον ειναι σωστη) οτι η πρωτη και ισως οι πρωτες 2-3 φορτισεις θα πρεπει να πουσαρουν την μπαταρια στην μεγιστη φορτιση. Και αυτο γιατι η μελλοντικη χωρητικοτητα της (να φτασει την εργοστασιακη θεωρητικη δηλαδη) καθοριζεται απο τις πρωτες φορτισεις. Το θεμα ειναι οτι οι περισσοτερες φορτιζουν μεσα σε 2-3 ωρες και το κυκλωμα του φορτιστη κλεινει. Σε αυτη την περιπτωση και 10 ωρες να το αφησεις η φορτιση που εχεις κανει ειναι 3 και οχι 10.

 

Ο λογος που οι εταιριες γραφουν 8-10 ωρες ειναι οτι για καποιους απιθανους λογους (κρυο π.χ)μπορει οντως η μπαταρια να μην φορτισει σε 2-3 ωρες και να χρειαστει περισσοτερες για να "συνελθει" ασ πουμε. αυτο ομως ειναι πολυ σπανιο φαινομενο.

 

Καποιοι χρησιμοποιουν την εξης μεθοδο: μολις σταματησει η φορτιση βγαζουν την πριζα για 1-2 λεπτα και μετα την ξαναβαζουν. τοτε η φορτιση ξεκινα και συνεχιζεται για μερικα ακομα λεπτα 5-10. Αυτο θεωρητικα πουσαρει την μπαταρια αλλο 1-2%. Το επαναλαμβανεις για μερικες φορες και εχεις κανει οτι καλυτερο μπορεις για την μπαταρια σου.

 

@kost_pap

Το πηρες απο Γερμανια με motoblur. Οταν γινει αναβαθμιση σε 2.2 τι πιστευεις οτι θα γινει? Θα λαβεις εκδοση 2.2 με το motoblur? η 2.2 θα καθισει πανω στο υπαρχον ΜOTOBLUR ή αυτο θα χαθει? Η σκοπευεις να βαλεις custom?

 

Οπως διαπιστωσα απο ερωτηση σε ελληνικο e-shop που αναφερει για DEFY GR ισχυει οτι...

1. αυτα που ερχονται απο εξω για την ελλαδα εχουν ελληνικο μενου αλλα και motoblur. για εγγυηση δεν μου απαντησαν. πιθανον σε αυτη την φαση ειναι παραεισαγωγες που δεν υποστηριζονται απο εδω μιας και αποκλειστηκοτητα για 1 μηνα την εχει η COSMOTE

2. μονο της cosmote δεν εχουν Μοτοblur γιατι το εχει ζητησει η ιδια.

 

Θεωρω λοιπον οτι ολα τα defy της ελληνικης αγορας πλην της Cosmote θα εχουν motoblur.

Edited by jks13
Link to comment
Share on other sites

@kost_pap

Το πηρες απο Γερμανια με motoblur. Οταν γινει αναβαθμιση σε 2.2 τι πιστευεις οτι θα γινει? Θα λαβεις εκδοση 2.2 με το motoblur? η 2.2 θα καθισει πανω στο υπαρχον ΜOTOBLUR ή αυτο θα χαθει? Η σκοπευεις να βαλεις custom?

 

Οπως διαπιστωση απο ερωτηση σε ελληνικο e-shop που αναφερει για DEFY GR ισχυει οτι...

1. αυτα που ερχονται απο εξω για την ελλαδα εχουν ελληνικο μενου αλλα και motoblur. για εγγυηση δεν μου απαντησαν. πιθανον σε αυτη την φαση ειναι παραεισαγωγες που δεν υποστηριζονται απο εδω μιας και αποκλειστηκοτητα για 1 μηνα την εχει η COSMOTE

2. μονο της cosmote δεν εχουν Μοτοblur γιατι το εχει ζητησει η ιδια.

 

 

δεν κατάλαβα αυτα που γραφεις τα απευθύνεις σε εμενα η γενικα στο forum?

 

Το δικό μου εχει motoblur σε τι επηρεαζει αυτο την μπαταρια;

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

@kost_pap

Το πηρες απο Γερμανια με motoblur. Οταν γινει αναβαθμιση σε 2.2 τι πιστευεις οτι θα γινει? Θα λαβεις εκδοση 2.2 με το motoblur? η 2.2 θα καθισει πανω στο υπαρχον ΜOTOBLUR ή αυτο θα χαθει? Η σκοπευεις να βαλεις custom?

 

Οπως διαπιστωση απο ερωτηση σε ελληνικο e-shop που αναφερει για DEFY GR ισχυει οτι...

1. αυτα που ερχονται απο εξω για την ελλαδα εχουν ελληνικο μενου αλλα και motoblur. για εγγυηση δεν μου απαντησαν. πιθανον σε αυτη την φαση ειναι παραεισαγωγες που δεν υποστηριζονται απο εδω μιας και αποκλειστηκοτητα για 1 μηνα την εχει η COSMOTE

2. μονο της cosmote δεν εχουν Μοτοblur γιατι το εχει ζητησει η ιδια.

 

 

Δηλαδη αν το παρω απο το Γερμανο θα εχει Motoblur?
Link to comment
Share on other sites

 

@kost_pap

Το πηρες απο Γερμανια με motoblur. Οταν γινει αναβαθμιση σε 2.2 τι πιστευεις οτι θα γινει? Θα λαβεις εκδοση 2.2 με το motoblur? η 2.2 θα καθισει πανω στο υπαρχον ΜOTOBLUR ή αυτο θα χαθει? Η σκοπευεις να βαλεις custom?

 

Οπως διαπιστωσα απο ερωτηση σε ελληνικο e-shop που αναφερει για DEFY GR ισχυει οτι...

1. αυτα που ερχονται απο εξω για την ελλαδα εχουν ελληνικο μενου αλλα και motoblur. για εγγυηση δεν μου απαντησαν. πιθανον σε αυτη την φαση ειναι παραεισαγωγες που δεν υποστηριζονται απο εδω μιας και αποκλειστηκοτητα για 1 μηνα την εχει η COSMOTE

2. μονο της cosmote δεν εχουν Μοτοblur γιατι το εχει ζητησει η ιδια.

 

Θεωρω λοιπον οτι ολα τα defy της ελληνικης αγορας πλην της Cosmote θα εχουν motoblur.

 

Σε αυτη τη σελιδα θα δεις οτι η εκδοση Central Europe δεν εχει Motoblur. Επισης στο υπογράφω οτι ειναι η μοναδικη που εχει Ελληνικα.

Δεν υπαρχει περιπτωση να εχεις Ελληνικα και Motoblur, αν εχεις Motoblur δεν εχεις Ελληνικα.

Μεσα η συγκεκριμένη rom εχει και εφαρμογές (μεσα στο system/app, ειναι απενεργοποιημένες ομως) vodafone360.

Οπότε και η έκδοση voda η ιδια θα ειναι...

 

Για να μην μπερδευτείτε Motoblur δεν εννοούμε την homescreen κλπ αλλα τις υπηρεσίες, οπως cloud αποθηκευση δεδομενων, friends stream, ευρεση συσκευης σε περιπτωση που χαθει και τετοια.

Edited by demolition22

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για πείτε μου λίγο. Εγώ το πήρα από κατάστημα του οτε. Από που καταλαβαίνω αν έχει motoblur;

Γιατί υποτίθεται ότι είναι Ελληνικό. Έχει ελληνικα κανονικά. Τα πάντα. Αφού λέτε ότι μόνο ο γερμανός φέρνει Ελληνικα, αν αυτό που εχω, δεν είναι Ελληνικό, τότε που είναι αυτό το motoblur?

για να τους το παω πίσω πριν περάσουν οι μέρες.

Μια καλή απάντηση παρακαλώ όσο γίνεται πιο έγκυρη.

Ευχαριστώ!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

η cosmote = γερμανος = οτε εχουν μεχρι τωρα την αποκλειστικοτητα στο defy απο την αντιπροσωπεια.

 

Αρα ολα τα αλλα μαγαζια με ελληνικο μενου εχουν παραεισαγωγη (central europe edition). motoblur ή οχι δεν ξερω..

 

To θεμα με motoblur ειναι οτι λενε οτι κανει το κινητο λιγο πιο αργο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για πείτε μου λίγο. Εγώ το πήρα από κατάστημα του οτε. Από που καταλαβαίνω αν έχει motoblur;

Γιατί υποτίθεται ότι είναι Ελληνικό. Έχει ελληνικα κανονικά. Τα πάντα. Αφού λέτε ότι μόνο ο γερμανός φέρνει Ελληνικα, αν αυτό που εχω, δεν είναι Ελληνικό, τότε που είναι αυτό το motoblur?

για να τους το παω πίσω πριν περάσουν οι μέρες.

Μια καλή απάντηση παρακαλώ όσο γίνεται πιο έγκυρη.

Ευχαριστώ!

 

Νομίζω πως έχει μπερδευτεί... Από τη στιγμή που το πήρες από ote θα είναι ελληνικό 100%

αφού η cosmote έχει την αποκλειστικότητα του κινητού για 1 μήνα!

Το κινητό σου έχει ελληνικά άρα είναι ελληνικό. Διάβασε το ποστ του Demolition22 από πάνω, Ελληνικό μενού=>όχι Motoblur.

Επίσης όταν ανοίγεις το κινητό, σου λέει να φτιάξεις motoblur account, εσένα δεν σ ζήτησε οπότε μην σε απασχολεί!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου. Με καθησύχασες λίγο. (Όχι δεν μου ζήτησε να κάνω account στο motoblur).

Αλλά από Που καταλαβαίνεις ότι έχει motoblur? Έχει κάποιο πρόγραμα? Κάτι άλλο που είναι χαρακτηριστικό;

Edited by katerini
Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου. Με καθησύχασες λίγο. (Όχι δεν μου ζήτησε να κάνω account στο motoblur).

Αλλά από Που καταλαβαίνεις ότι έχει motoblur? Έχει κάποιο πρόγραμα? Κάτι άλλο που είναι χαρακτηριστικό;

 

 

Κοίταξε στο κουτι αν γραφει retail GR ή retail Greece ή κατι τετοιο.

Στο αυτοκόλλητο που ειναι στο πλαι κατω απο τα barcodes θα το γράφει.

Εμενα ειναι το Αγγλικό και γραφει

SM,MB525,GB,RETAIL,LIC

 

Όσο για το motoblur

Σε αυτη τη σελιδα θα δεις οτι η εκδοση Central Europe δεν εχει Motoblur. Επισης στο υπογράφω οτι ειναι η μοναδικη που εχει Ελληνικα.

Δεν υπαρχει περιπτωση να εχεις Ελληνικα και Motoblur, αν εχεις Motoblur δεν εχεις Ελληνικα.

Μεσα η συγκεκριμένη rom εχει και εφαρμογές (μεσα στο system/app, ειναι απενεργοποιημένες ομως) vodafone360.

Οπότε και η έκδοση voda η ιδια θα ειναι...

 

Για να μην μπερδευτείτε Motoblur δεν εννοούμε την homescreen κλπ αλλα τις υπηρεσίες, οπως cloud αποθηκευση δεδομενων, friends stream, ευρεση συσκευης σε περιπτωση που χαθει και τετοια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...