Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

DaRk check this please..!!!:shifty::shifty:

App2SD with ext2,3,4 support xRecovery installation

 

Απ οτι θυμαμαι εχεις δοκιμασει μεσω adb εγκατασταση App2SD σε ext3 με τα modules του Ελληνα Xda Dev nobodyAtall..!!

O τυπος παραπανω εχει φτιαξει ενα custom zip για εγτατασταση μεσω xrecovery αλλα σε ext4..!!

Πρεπει να αλλαξω το module σε ext3.ko μεσα στο custom zip..??

Αν κρατησω back up με το Titanium τις εφαρμογες χρηστη,κανω φορματ την καρτα σε ext3 και κανω restore πιστευεις θα λειτουργησει..??

 

Και σε ext3 και σε ext4 έχω δοκιμάσει αλλά προτίμησα να μείνω σε ext3 γιατί πραγματικά έχει διαφορά σε απόδοση.

 

Δεν γίνεται να κάνεις edit σε signed .zip τόσο εύκολα. Με το να κάνεις drag n' drop δεν θα δουλέψει. Αλλά ακόμα και να δούλευε το drag n' drop θέλει και ένα μικρό edit το script.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και σε ext3 και σε ext4 έχω δοκιμάσει αλλά προτίμησα να μείνω σε ext3 γιατί πραγματικά έχει διαφορά σε απόδοση.

 

Δεν γίνεται να κάνεις edit σε signed .zip τόσο εύκολα. Με το να κάνεις drag n' drop δεν θα δουλέψει. Αλλά ακόμα και να δούλευε το drag n' drop θέλει και ένα μικρό edit το script.

 

Σ ευχαριστω για την απαντηση Dark

Θα ψαχτω με τον παραδοσιακο τροπο..!!:rolleyes:

Glow_Edge Theme... :superman:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑ!Μου βγάζει άσπρη οθόνη το τηλ μου...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? :'(

 

Έκανα Update με SEUS...Τώρα πως κάνω flash με το flashtool για να μπορέσω να κάνω ροοτ?

 

Παιδιά βοηθήστε!Θέλω να φύγω και δεν έχω τηλ...ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ!!! :(

Edited by amoramor
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα τρελαθω.. restart το κινητο κανει με το μεσαιο κουμπι και με το κουμπι που κλειδωνει , πατωντας αυτα συνεχομενα σωστα?
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα τρελαθω.. restart το κινητο κανει με το μεσαιο κουμπι και με το κουμπι που κλειδωνει , πατωντας αυτα συνεχομενα σωστα?

 

Ναι,έτσι ακριβώς! :)

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κατέβασα το skype, χρειάζεται να βάλω μονάδες ή να πληρώσω έξτρα ή μπορώ να μιλήσω κατευθείαν?
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια εχω και εγω το ιδιο προβλημα !!!!! μπορει να γινει κατι με αυτο ?

 

Ευχαριστω

Καμια βοηθεια ???

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει να γινεται πολυς λογος για το πως το χ10mini μπορει να γινει root. Διαβασα το σχετικο thread που λειε πως ακριβως γινεται η διαδικασια αλλα δεν λεει σε τι ωφελει. Εδω μου φαινονται παρα πολλες οι δεκαδες σελιδεςγια να τις διαβασω ολες (δεν παρακολουθω το thread καθε μερα) για να διαβασω τελικα τι κερδιζουμε και τι χανουμε εαν κανουμε root τη συσκευη μας (εχω x10mini vodafone αναβαθμιση σε 2.1). Εκεινο που εχω διαβασει ειναι οτι μπορουν να σβηστουν καποιες εφαρμογες που αλλοιως δεν σβηνονται. Μονο αυτο? δεν νομιζω. Εγω π.χ θελω καποιο προγραμμα που να μεγαλωνει τις γραμματοσειρες των email (πρεσβυωπια γαρ)

Μπορει καποιος να απαντησει ή να με παραπεμψει σε καποιο post?

 

Βρηκα καποιες απαντησεις στο thread ψηφοφορια για root.

Edited by palidim
μερικη λυση του προβληματος
Link to comment
Share on other sites

Aυτο που κερδιζουμε αγαπητο μας μελος palidim,,ειναι αυτο που ειπες για τις εφαρμογες,,αλλα και το οτι γινομαστε ο γενικος διαχειριστης της συσκευης μας..(συστηματος μας...)

Δηλαδη...(και σου παραθετω την περιγραφη του Φιλου -zxr- moderator μελος....που θα την βρεις εδω[sony Ericsson X10i/X10 mini/X10 mini pro FAQ] με πολλα αλλα χρησιμα πραγματα για την συσκευη σου.....(συνεχισε βρε να τα διαβαζεις,,θα μαθεις τοσα πολλα,,οπως μαθαινω και εγω....)

....................................................................................ΑΠΟ ΜΕΛΟΣ --ΖΧR-- (περιγραφη).................................................................................

Ο χρήστης αυτός έχει όλα τα δικαιώματα (permissions) πάνω σε όλους τους λογαριασμούς. Είναι κάτι αντίστοιχο του administrator στα Windows. Δηλαδή, μπορεί να κάνει ό,τι θέλει στο σύστημα. Αντίθετα, οι απλοί χρήστες έχουν περιορισμένα δικαιώματα και αυτό αποσκοπεί στην προστασία από λάθος χειρισμούς σημαντικών, για τη σωστή λειτουργία του λειτουργικού, αρχείων ή διεργασιών. Μια ROM που είναι rooted, έχει εξ αρχής εγκατεστημένη τη δυνατότητα για χρήση δικαιωμάτων root.

 

Το χρειάζομαι αυτο το ROOT..??

 

Στην περίπτωση του Android αποκτώντας κάποιος δικαιώματα root μπορεί να εγκαταστήσει εφαρμογές που, για να τρέξουν, απαιτούν τέτοιου είδους δικαιώματα (δικαιώματα root). Τέτοιες εφαρμογές είναι για παράδειγμα οι εφαρμογές backup, οι task managers, εφαρμογές για τροποποίηση του συστήματος, εφαρμογές για tethering. Βέβαια, όπως διαβάσατε παραπάνω, η υπάρξη του λογαριασμού root αποσκοπεί στην ασφάλεια του συστήματος, οπότε δίνοντας ελεύθερη πρόσβαση σε αυτόν δημιουργούμε ένα κενό ασφαλείας. Αυτό αντιμετωπίζεται με την ενσωμάτωση στις rooted ROMs της εφαρμογής Superuser η οποία, κάθε φορά που κάποια εφαρμογή ζητάει δικαιώματα root, ρωτάει αν της επιτρέπουμε να τα αποκτήσει.

 

Υ.Γ Δεν γνωριζω καποια τετοια εφαρμογη που ψαχνεις,,αλλα σιγουρα καποιο αλλο μελος θα σου απαντησει.....

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι με την μπαταρία.Από χθες μου τελειώνει για πλάκα.

Για να σας δώσω ένα παράδειγμα το φόρτισα στο 100% πριν 6 ώρες και έχει πέσει στο 30% έχοντας κάνει μόνο ένα 2λεπτο τηλέφωνο και έχοντας κλειστό το wifi και το 3g...Προφανώς κάποια εφαρμογή φταίει αλλά πως θα μπορέσω να βρω ποια είναι?

Pigs have flown!

http://olivia.canal13.cl/medios/data/entretencion/musica/0703_live8_m_l.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το σηματάκι με τα δύο βελάκια σημαίνει ότι χρεώνεσαι ίντερνετ.

SOS :

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΑ - ΔΙΚΤΥΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ - ΚΙΝΗΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ (ΝΑ ΜΗΝ ΕΊΝΑΙ ΕΝΕΡΓΗ, ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ!!!). Αν το κάνεις αυτό νομίζω είσαι οκ. Σε άλλες συσκευές πρέπει οπωσδήποτε να κλείσεις και τα βελάκια. Στην δική μας, ας με διορθώσουν οι φίλοι , αλλά νομίζω είμαστε οκ.

Με το GSM τρώει λιγότερη μπαταρία και έχει και καλύτερο σήμα

Δηλαδη για να στειλω MMS πρεπει να πηγαινω πρωτα να κανω ενεργη την κινηση δεδομενων και μετα να την απενεργοποιω??? :blink:

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά διάβασα όλες τις σελιδούλες εδώ (ούτε στην εξεταστική τέτοιο διάβασμα χεχε.. ) αλλά ακόμα έχω πολλές απορίες και ερωτήσεις..!! Πρώτον αυτό πέρι ΜΜS,έχω και γω cosmote οπότε όσοι έχετε please help.. έχω APN με τις ρυθμίσεις που λέτε εδώ..αλλά τίποτα!!Το κίνηση δεδομένων το χω στο απενεργοποιημένο,πειράζει?Μιά φορα που το άνοιξα έστειλε..Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο..Αλλα νομίζω δεν παίζει..Έκανα αναβάθμιση και τώρα σε 2.0.Α.504 έκδιση kenrel 2.6.29 SEMCUser@SEMHost #1 ,έκδοση βασικού φάσματος :M76XX-TSNCJOLYM-53404006 αυτά τα έβαλα για όποιο τα καταλαβαίνει χαχα,θέλω να κάνω και ροοτ.Γίνεται τώρα??Γιατί κάπου γράφατε ότι με την 2 δε γίνεται.. :S Επίσης απ'το κινητό που έκανα με wifi για ενημέρωση για αναβάθμιση δε βρίσκει τίποτα ενώ έχετε πει οτι η 2.0...24 είναι η πιο προσφατη..Σας μπέρδεψα??Για αρχή θέλω εν ολίγοις για τα ΜΜS βοήθεια και για ροοτ..Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι "x10 mini"

 

εχει τυχει σε καποιον να μην "σφραγιζει" καλα το καπακι στο πισω μερος απο την μερια που δεν εχει τα κουμπια; δεν λυπει καποιο κομματακι που μπαινει στις τρυπουλες απο το καλλυμα! Απλα πιεζω χειροκινητα το καπακι για να τερματισει και αυτο ερχετε προς τα πισω αυτοματα..

 

υγ: τα αλλα καπακια που δοκιμασα δεν υπαρχει καποιο προβλημα

υγ2: προσεξα πως το μαυρο καπακι ειναι πιο καλης ποιοτητας απο τα αλλα 2 :P (η επιφανεια ειναι σαν δερματινη)

υγ3: εχετε ακουσει ποτε οταν κουνατε πανω κατω το κινητο κατι να υπαρχει μεσα; συγκεκριμενα με ανοιχτο καπακι :P

υγ4: "εφαγε" 2 καλες την πρωτη μερα που το πηρα!

Edited by Asdf_7
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι με την μπαταρία.Από χθες μου τελειώνει για πλάκα.

Για να σας δώσω ένα παράδειγμα το φόρτισα στο 100% πριν 6 ώρες και έχει πέσει στο 30% έχοντας κάνει μόνο ένα 2λεπτο τηλέφωνο και έχοντας κλειστό το wifi και το 3g...Προφανώς κάποια εφαρμογή φταίει αλλά πως θα μπορέσω να βρω ποια είναι?

 

1ος τρόπος: πας ρυθμίσεις/σχετικά με το τηλέφωνο/χρήση μπαταρίας

 

2ος τρόπος: ανοίγεις το πρόγραμμα "Κλήσεις" και πατάς *#*#4636#*#* και επιλεγείς "ιστορικό μπαταρίας" μετά επιλεγείς στο πάνω μενού "άλλη χρήση" και από κάτω "από την τελευταία φορά που αποσυνδέθηκε".

Και στις 2 περιπτώσεις αν δεις κάποια εφαρμογή, αυτή είναι η μπαταρίοβορα..

 

 

Edit: φίλη* (edit no2) matbel η συσκευή σου γίνεται ροοτ. Κατέβασε το z4root και είσαι οκ. Για τα mms χρειάζεται η "κίνηση δεδομένων" αλλά δεν εχω cosmote και δεν ξέρω για τις ρυθμίσεις.

Edited by mobile_hacker
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

1ος τρόπος: πας ρυθμίσεις/σχετικά με το τηλέφωνο/χρήση μπαταρίας

 

2ος τρόπος: ανοίγεις το πρόγραμμα "Κλήσεις" και πατάς *#*#4636#*#* και επιλεγείς "ιστορικό μπαταρίας" μετά επιλεγείς στο πάνω μενού "άλλη χρήση" και από κάτω "από την τελευταία φορά που αποσυνδέθηκε".

Και στις 2 περιπτώσεις αν δεις κάποια εφαρμογή, αυτή είναι η μπαταρίοβορα..

 

 

Edit: φίλε matbel η συσκευή σου γίνεται ροοτ. Κατέβασε το z4root και είσαι οκ. Για τα mms χρειάζεται η "κίνηση δεδομένων" αλλά δεν εχω cosmote και δεν ξέρω για τις ρυθμίσεις.

Thanks man!!!!

Pigs have flown!

http://olivia.canal13.cl/medios/data/entretencion/musica/0703_live8_m_l.jpg

Link to comment
Share on other sites

Edit: φίλη* (edit no2) matbel η συσκευή σου γίνεται ροοτ. Κατέβασε το z4root και είσαι οκ. Για τα mms χρειάζεται η "κίνηση δεδομένων" αλλά δεν εχω cosmote και δεν ξέρω για τις ρυθμίσεις.

 

Ναι, το έχω το Ζ4 το περνάω στη κάρτα μνήμης και απλά το τρέχω??Πρέπει να κάνω κάτι άλλο πριν??Για τα ΜΜΣ θέλει να ναι ενεργή η κίνηση δεδομένων??Δηλαδή πες εγώ αν θέλω να στείλω μμσ τώρα οκ το ανοίγω στέλνω και το κλείνω..αλλά αν μου στείλει κάποιος και το χω κλειστό δε θα το λάβω ποτέ ή θα το λάβω όοοοοοταν το ανοίξω??Τι κουλό είναι αυτό..?!!και το έχω κλειστό για να μην με χρεώσει άδικα όπως πολλοί γράφουν.. ξέρω ποιες είναι οι ρυθμίσεις για κοσμοτε,ποιες λένε δηλαδή ότι είναι..αχ ασ μας πει και κάποιος άλλος για τα μμσ τι έχει κάνει και τι ισχύει.:blink:

Edited by multiPetros
Διόρθωση bbcode
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά διάβασα όλες τις σελιδούλες εδώ (ούτε στην εξεταστική τέτοιο διάβασμα χεχε.. ) αλλά ακόμα έχω πολλές απορίες και ερωτήσεις..!! Πρώτον αυτό πέρι ΜΜS,έχω και γω cosmote οπότε όσοι έχετε please help.. έχω APN με τις ρυθμίσεις που λέτε εδώ..αλλά τίποτα!!Το κίνηση δεδομένων το χω στο απενεργοποιημένο,πειράζει?Μιά φορα που το άνοιξα έστειλε..Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο..Αλλα νομίζω δεν παίζει..Έκανα αναβάθμιση και τώρα σε 2.0.Α.504 έκδιση kenrel 2.6.29 SEMCUser@SEMHost #1 ,έκδοση βασικού φάσματος :M76XX-TSNCJOLYM-53404006 αυτά τα έβαλα για όποιο τα καταλαβαίνει χαχα,θέλω να κάνω και ροοτ.Γίνεται τώρα??Γιατί κάπου γράφατε ότι με την 2 δε γίνεται.. :S Επίσης απ'το κινητό που έκανα με wifi για ενημέρωση για αναβάθμιση δε βρίσκει τίποτα ενώ έχετε πει οτι η 2.0...24 είναι η πιο προσφατη..Σας μπέρδεψα??Για αρχή θέλω εν ολίγοις για τα ΜΜS βοήθεια και για ροοτ..Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα..

 

-Cosmote

MMSC: http://195.167.65.220:8002

Proxy: 10.10.10.20:8080

APN: mms

Username: {κενό}

Password: {κενό}

 

Αυτές είναι οι ρυθμίσεις MMS ελπίζω να τα καταφέρεις

edit:με προλαβες εγω με απενεργοποιημένο και στέλνω και λαμβάνω

Edited by trap_1
Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έχω το Ζ4 το περνάω στη κάρτα μνήμης και απλά το τρέχω??Πρέπει να κάνω κάτι άλλο πριν??Για τα ΜΜΣ θέλει να ναι ενεργή η κίνηση δεδομένων??Δηλαδή πες εγώ αν θέλω να στείλω μμσ τώρα οκ το ανοίγω στέλνω και το κλείνω..αλλά αν μου στείλει κάποιος και το χω κλειστό δε θα το λάβω ποτέ ή θα το λάβω όοοοοοταν το ανοίξω??Τι κουλό είναι αυτό..?!!και το έχω κλειστό για να μην με χρεώσει άδικα όπως πολλοί γράφουν.. ξέρω ποιες είναι οι ρυθμίσεις για κοσμοτε,ποιες λένε δηλαδή ότι είναι..αχ ασ μας πει και κάποιος άλλος για τα μμσ τι έχει κάνει και τι ισχύει.:blink:

 

Οκ για το ροοτ:

Πηγαίνεις ρυθμίσεις/εφαρμογές και τικαρεις το "άγνωστες πηγές", μετά μπαίνεις στο "ανάπτυξη και τικαρεις το "εντοπισμός σφαλμάτων" και "να επιτρέπονται ψευδείς τοποθεσίες". Μετά κάνεις εγκατάσταση το z4root και πατάς Root. Η συσκευή σου θα κάνει επανεκκίνηση και είσαι έτοιμη.

Edited by multiPetros
Διόρθωση bbcode
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έχω το Ζ4 το περνάω στη κάρτα μνήμης και απλά το τρέχω??Πρέπει να κάνω κάτι άλλο πριν??Για τα ΜΜΣ θέλει να ναι ενεργή η κίνηση δεδομένων??Δηλαδή πες εγώ αν θέλω να στείλω μμσ τώρα οκ το ανοίγω στέλνω και το κλείνω..αλλά αν μου στείλει κάποιος και το χω κλειστό δε θα το λάβω ποτέ ή θα το λάβω όοοοοοταν το ανοίξω??Τι κουλό είναι αυτό..?!!και το έχω κλειστό για να μην με χρεώσει άδικα όπως πολλοί γράφουν.. ξέρω ποιες είναι οι ρυθμίσεις για κοσμοτε,ποιες λένε δηλαδή ότι είναι..αχ ασ μας πει και κάποιος άλλος για τα μμσ τι έχει κάνει και τι ισχύει.:blink:

 

εγω που εχω cosmote συνδεση τις περασε αυτοματα τις ρυθμισεις, πηγαινε ρυθμισεις μετα sony ericsson - ληψη ρυθμισεων και πατα πανω στο cosmote να κανει τις ληψεις, για να στειλεις mms θελει το 3g, για να λαβει δεν το εχω δοκιμασει χωρις το 3g

edit με το 3g κλειστο δεν μπορεσα να κανω αποστολη

Edited by multiPetros
Διόρθωση bbcode
Link to comment
Share on other sites

-Cosmote

MMSC: http://195.167.65.220:8002

Proxy: 10.10.10.20:8080

APN: mms

Username: {κενό}

Password: {κενό}

 

Αυτές είναι οι ρυθμίσεις MMS ελπίζω να τα καταφέρεις

edit:με προλαβες εγω με απενεργοποιημένο και στέλνω και λαμβάνω

 

Mα ναι και εγώ αυτό ήξερα..και από άλλα κινητά..Σίγουρα είναι σωστές οι ρυθμίσεις αυτές??Σαν να λείπει κάτι μ φαίνεται..και γω παρόμοιες είχα..δοκίμασα πάλι και με αυτά έχω πατήσει εδώ και ώρα αποστολή τίποτα δε κάνει στριφογυρνάει.. και ούτε έχει βγάλει τα βελάκια πάνω που βγάζει ένα κινητό όταν στέλνει μμσ.. (επίσης στέλνω απο handcent .. και όταν θέλω πχ να στείλω εικόνα πατάω εικόνα αν πατήσω εκεί που λέει handcent mms+ βγάζει πάντα μνμ συναγερμός σύνδεσης δικτύου.Δεν υπάρχει ενεργή σύνεση στο διαδίκτυο,παρακαλω ελέγξτε το δικτυο τηλεφώνου σας )

 

@dimtz ναι και εγώ σύνδεση έχω και το χα κάνει αυτό που λες λήψη και είχε βγάλει λογικά κάτι..το 3g otan λες?εγώ gms mono έχω σαν επιλογή..αυτό εννοείς?η την κίνηση δεδομένων..απλά νομίζω ότι πρέπει να στέλνει μμσ και με αυτό κλειστο!!όπως σε ολα τα κινητα.

@mob.hacker οκ θα τα δοκιμάσω και αυτά ένα ένα

Edited by matbel
Link to comment
Share on other sites

Mα ναι και εγώ αυτό ήξερα..και από άλλα κινητά..Σίγουρα είναι σωστές οι ρυθμίσεις αυτές??Σαν να λείπει κάτι μ φαίνεται..και γω παρόμοιες είχα..δοκίμασα πάλι και με αυτά έχω πατήσει εδώ και ώρα αποστολή τίποτα δε κάνει στριφογυρνάει.. και ούτε έχει βγάλει τα βελάκια πάνω που βγάζει ένα κινητό όταν στέλνει μμσ.. (επίσης στέλνω απο handcent .. και όταν θέλω πχ να στείλω εικόνα πατάω εικόνα αν πατήσω εκεί που λέει handcent mms+ βγάζει πάντα μνμ συναγερμός σύνδεσης δικτύου.Δεν υπάρχει ενεργή σύνεση στο διαδίκτυο,παρακαλω ελέγξτε το δικτυο τηλεφώνου σας )

 

@dimtz ναι και εγώ σύνδεση έχω και το χα κάνει αυτό που λες λήψη και είχε βγάλει λογικά κάτι..το 3g otan λες?εγώ gms mono έχω σαν επιλογή..αυτό εννοείς?η την κίνηση δεδομένων..απλά νομίζω ότι πρέπει να στέλνει μμσ και με αυτό κλειστο!!όπως σε ολα τα κινητα.

@mob.hacker οκ θα τα δοκιμάσω και αυτά ένα ένα

 

μην το βαζεις μονο GSM , κατα προτιμηση βαλε GSM/WCDMA , εγω οταν βαζω κινηση δεδομενων δεν ενεργοποιειτε το 3g, για να το ενεργοποιησω το κανω μεσο quick setting (αυτο συμβαινει στην 2.1)

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

μην το βαζεις μονο GSM , κατα προτιμηση βαλε GSM/WCDMA , εγω οταν βαζω κινηση δεδομενων δεν ενεργοποιειτε το 3g, για να το ενεργοποιησω το κανω μεσο quick setting (αυτο συμβαινει στην 2.1)

 

Aααα θα τρελαθώ,μα οι περισσότεροι εδώ μέσα λεγαν ότι βαζουν gsm μόνο και για εξοικονόμηση μπαταρίας και γιατί έχει καλύτερο σήμα..Δεν είναι δυνατόν κάθε φορά που θέλω να στέλνω μμσ να ενεργοποιώ κίνηση δεδομένων και άντε πες αυτό πάει στην ευχή αλλά όπως προείπα αμα μου στείλει κάποιος εγώ θα το λάβω μετά απο 2 χρόνια και αν/???Δεν είναι σοβαρά πράματα αυτα!!Επίσης πήγα ΑΡΝ τα έσβησα όλα,έκανα πάλι ληψη ρυθμίσεων απο κοσμοτε κ εβγαλε 2 κοσμοτε ιντερνετ κ κοσμτε μμσ..οπου τα περισσότερα να μην πω όλα είναι δεν εχουν οριστεί..τι να πω πρώτη φορά με παιδεύουν τόσο τα μμσ,προηγουμένως είχα το samsung omnia pro και εκεί δεν ήταν με τη μια έτοιμα τα μμσ άλλα εκανα 1-2 και τα έφτιαξα και χωρις να ανοιγοκλείνω κατι..απλά έστελνα κ απλά λαμβανα μμσ τόσο απλά όσο και στα περισσότερα κινητά.. Ή κατι κάνουμε λάθος ή δε γίνεται αυτό!!:O:blink:

Link to comment
Share on other sites

Aααα θα τρελαθώ,μα οι περισσότεροι εδώ μέσα λεγαν ότι βαζουν gsm μόνο και για εξοικονόμηση μπαταρίας και γιατί έχει καλύτερο σήμα..Δεν είναι δυνατόν κάθε φορά που θέλω να στέλνω μμσ να ενεργοποιώ κίνηση δεδομένων και άντε πες αυτό πάει στην ευχή αλλά όπως προείπα αμα μου στείλει κάποιος εγώ θα το λάβω μετά απο 2 χρόνια και αν/???Δεν είναι σοβαρά πράματα αυτα!!Επίσης πήγα ΑΡΝ τα έσβησα όλα,έκανα πάλι ληψη ρυθμίσεων απο κοσμοτε κ εβγαλε 2 κοσμοτε ιντερνετ κ κοσμτε μμσ..οπου τα περισσότερα να μην πω όλα είναι δεν εχουν οριστεί..τι να πω πρώτη φορά με παιδεύουν τόσο τα μμσ,προηγουμένως είχα το samsung omnia pro και εκεί δεν ήταν με τη μια έτοιμα τα μμσ άλλα εκανα 1-2 και τα έφτιαξα και χωρις να ανοιγοκλείνω κατι..απλά έστελνα κ απλά λαμβανα μμσ τόσο απλά όσο και στα περισσότερα κινητά.. Ή κατι κάνουμε λάθος ή δε γίνεται αυτό!!:O:blink:

 

προσωπικα εγω το εχω συνεχεια GSM/WCDMA και απο σημα ειμαι μια χαρα και απο μπαταρια τελεια, απλα για να στειλω mms ανοιγω το 3g, αυτο συμβαινει σε μενα :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ παιδιά με τις εξής ρυθμίσεις στέλνω και λαμβάνω χωρίς κανένα πρόβλημα

 

1) κίνηση δεδομένων απενεργοποιημένη

2) δίκτυα μονό GSM

 

edit:matbel μήπως έχεις αλλάξει παροχο και δεν έχεις ενεργοποίηση τα mms μέσω παροχου; γιατί εγώ έτσι την πάτησα και ψαχνόμουν μέρες :):dash:

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ παιδιά με τις εξής ρυθμίσεις στέλνω και λαμβάνω χωρίς κανένα πρόβλημα

 

1) κίνηση δεδομένων απενεργοποιημένη

2) δίκτυα μονό GSM

 

edit:matbel μήπως έχεις αλλάξει παροχο και δεν έχεις ενεργοποίηση τα mms μέσω παροχου; γιατί εγώ έτσι την πάτησα και ψαχνόμουν μέρες :):dash:

 

Xαχα!!! Όχι πάντα cosmote είχα,παλιά κάρτα και τώρα σύνδεση και για το παλιο μου κινητό είχα κάνει ρυθμίσεις πριν κάμποσο μεν αλλά πρόσφατα δε και έιχα την ίδια σύνδεση!!Οπότε δεν έχω αλλάξει κάτι..θα ξαναπεράσω χειροκίνητα εγώ αυτά που έγραψες πάλι και θα δοκιμάσω..είδομεν.. θα σας ενημερώσω να σας πω αποτέλεσμα!! (Πάντως και γω έτσι ήξερα κινηση απενεργοποιημενη κ gsm μονο και μπορει να στέλνει τι να πω :worry: )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...