Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλος ένας που έκανε την αναβάθμιση σε 512 και όλα καλά!!

Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που κάθησαν και έγραψαν την διαδικασία στα blog τους ώστε να μήν παιδευόμαστε εμείς!

Χίλια Ευχαριστώ και καλή Χρονιά!

 

ΥΓ: Τώρα που πέρασαν τα δύσκολα, πώς μπορώ να βάλω άλλο θέμα ή κινούμενη ταπετσαρία? Κατέβασα μία με κάτι ψάρια απο το μάρκετ άλλα δεν έτρεξε και ενώ τώρα μου την δείχνει στις εφαρμογές που τρέχουν, δεν ξέρω πώς να την κάνω να δουλέψει :(

ΕΔΙΤ: Στην αρχική οθόνη πατάς μενού-ταπετσαρίες.....καλά λένε ότι τα πιο απλά είναι τα πιο δύσκολα ;)

Edited by samniotis
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οι drivers που κατεβάζω από τον οδηγό για να κάνω το κινεζάκι 512mb κάνουν για WinXp ή είναι μόνο για Win 7 και Vista? Αν δεν κάνουν υπάρχουν κάποιοι άλλοι?

Οι custom ROMs που κυκλοφορούν έχουν μόνο αγγλικό μενού ή με καμία εφαρμογή γυρνάνε στα ελληνικά?

 

Καλή χρονιά εύχομαι σε όλους.......:)

Ολες γυρνανε στα ελληνικα. Αλλες εχουν τα ελληνικα και τα επιλεγεις με το πρωτο ανοιγμα.

Σε αλλες βαζεις το more locale2. Για ελληνικο πληκτρολογιο Greekime και dialerone .

 

Για ολους εδω μεσα (ή σχεδον ολους)

Ειλικρινα, σας ενδιαφερει ενα κινητο με τελεια rom στην οποια δε θα χρειαστει

να κανετε τιποτα;

Γιατι τοσο αγχος με backup εφαρμογων και ρυθμισεων. Αμα ειναι ενταξει οι

εφαρμογες και οι ρυθμισεις τι τη θελουμε τη διαφορετικη rom;

Εγω ειμαι εξαιρεση που θελω συνεχεια να το σκαλιζω, να το αλλαζω να το "χαλαω"

και να το ξαναφτιαχνω;

Αν μου εδινε καποιος την τελεια rom με τον ορο να μην το σκαλισω για ενα μηνα,

θα του ελεγα να παρει τη βολτα του.

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια να εχουμε ολοι, με την Japanese Jellyfish RLS2και 3 δεν μου παιζει συγκεκριμενα κομματια ΜΡ3 που βαζω για ηχους κλησης και για SMS???????? εχει τυχει σε κανεναν?????????????

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε ΟΛΟΥΣ

 

Εννοειτε με υην moda για την μνημη!!!!!!!!!!!!

Edited by babis306

Ericsson GH197,GH337,GH668, T18, T28s, T39, T66, T68.

Sony-Ericsson T68i, T610, P910, W810, P1.

Nokia 2110, 6600.Samsung SGH600.Motorοla StarTac 80.

Panasonic GD92.Siemens S25, S35.HTC P3300, TyTN II, Diamond.Apple iPhone 3Gs 16Gb.ZTE Blade.

Link to comment
Share on other sites

και εγω εκανα τη μοντα με τη μνημη!!!!μπραβο σε οσους δουλεψαν γιαυτο...

 

και κατι αλλο...

για πειτε τις must have εφαρμογες για το blade...

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το tapatalk μπορούμε να το βρούμε απο πουθενά?

Όποιος γνωρίζει ας στείλει ένα πμ

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

....ΚΑΝΕΝΑΣ! δεν ξερει πως βαζουμε θεματα στο κινητο? :(......το εχω ρωτησει πολλες φορες και απο οτι ειδα εχουν ρωτησει κι'αλλοι.....απαντηση καμια :worry: ......οποιος γνωριζει κατι ας δωσει μια απαντηση.....μην ψαχνομαστε αδικα......σε αυτη τη σελιδα βρηκα θεματα'οταν κατεβασω καποιο και το κανω εγκατασταση μετα δεν ξερω που το εχει εγκαταστηση για να το βρω και να το επιλεξω :confused: η σελιδα ειναι αυτη

http://www.umnet.com/mobile-themes/0...droid_themes-0 ....οποιος θελει ας κανει τον κοπο να ριξει μια ματια μηπως και παρουμε καμια απαντηση ;) ............ΚΑΛΗ! ΧΡΟΝΙΑ! ΣΕ ΟΛΟΥΣ! :)

 

Μαλλον την εγραψα λαθος :O .....για να δουμε τωρα http://www.umnet.com/mobile-themes/0-4062-0-android_themes-10

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση, μιας και σκέφτομαι να το αγοράσω. Στο browsing, κολλάει καθόλου, είναι πολύ smooth? Και τα HD παιχνίδια, όπως το Asphalt, κολλάει; Έστω και λίγο, κολλάει; Γιατί σαν κάτοχος 3gs το παραμικρό κόλλημα θα μου κακοφανεί.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Φιλε για να το αγορασεις τωρα ,πρεπει να πας στη Κινα ...

Δεν υπαρχει ουτε σαλιο..

Εχει γινει αναρπαστο ....:dance:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα νομιζω ειναι οκ!;) εδω λοιπον http://www.umnet.com/mobile-themes/0-4062-0-android_themes-10

 

Γι αυτά δεν έχω ιδέα..

Κάθε ROM πρέπει να χει δικά της Themes και δεν παίρνει οτιδήποτε.

Π.χ. για την Froyo Jellyfish και de-softened ROM for ZTE Blade / Orange San Francisco [froyo]υπάρχουν αυτά

http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/327826/themes-for-japjelly-and-sebs-froyos-all-updated-to-rls3-jellyfish/

 

Για 2.1 ίσως αυτό

HTC sense theme

http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/327893/htc-sense-theme

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην ειδοποίηση για νέο μήνυμα δεν μπορώ να βάλω έναν δικό μου ήχο (mp3)?

Όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι εκτός τον προκαθορισμένων ήχων. :confused:

 

καλή χρονιά

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους! :)

Τα off topic μηνύματα τα έβγαλα. Μπορείτε να ευχηθείτε στο παρακάτω θέμα!

 

myPhone.gr: Καλή χρονιά! - Ευτυχισμένο το 2011!

Link to comment
Share on other sites

Μου έχετε αφήσει αναπάντητες ερωτήσεις:

1. Πως θα κάνουμε το ξυπνητήρι να δουλέψει όταν το κινητό είναι κλειστό?

2. Πως περνάμε θέματα μέσα στο κινητό?

3. Στις λίστες παιχνιδιών (π.χ.gameloft) στα πιο πολλά δεν υπάρχει το blade!

Ξέρει κανείς πιο άλλο κινητό η κινητά είναι κοντά στο zte για να επιλέξουμε αυτό

?

Καλή Χρονιά σε όλους με υγεία!:p

μπορείς να θέσεις το κινητό σε sleep mode and alarm ON

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κανένας από εσάς έχει κονέ με τον Άγιο Βασίλη να του ζητήσω να μου στείλεις δωράκι στα pm μου το Ελληνικό NDrive και το Ambient Sounds ? Μπήκαμε στο 2011 οπότε τον προλαβαίνω δεν τον προλαβαίνω...

Ευχαριστώ!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ενας οδηγός για αρχάριους , για την αναβάθμιση σε 512ΜΒ του blade στο παρακάτω link :

 

http://www.zte-blade.blogspot.com

 

Φυσικά είναι στα ελληνικά και έχει συγκεντρωμένα και τα απαραίτητα αρχεία !

 

Ευχαριστώ τον φίλο. Όντως ένας πολύ εύκολος και κατατοπιστικός οδηγός.

 

Μία ακόμα ερώτηση. Σκοπεύω να βάλω μια Custom ROM για να δω και το Froyo. Τα "Clear Cache" & "Factory Reset" πρέπει να γίνουν πριν ή μετά περάσω την καινούρια ROM? Η δεν έχει σημασία η σειρά?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φίλο. Όντως ένας πολύ εύκολος και κατατοπιστικός οδηγός.

 

Μία ακόμα ερώτηση. Σκοπεύω να βάλω μια Custom ROM για να δω και το Froyo. Τα "Clear Cache" & "Factory Reset" πρέπει να γίνουν πριν ή μετά περάσω την καινούρια ROM? Η δεν έχει σημασία η σειρά?

 

Πριν περάσεις την ROM απο το Clockwork Recovery θα πατησεις Factory Reset και μετα Clear Cache.

 

Οταν τα κανεις αυτά μετά θα εγκαταστήσεις την νεα ROM.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια σε ολους .ΟΚ τα καναμε ολα δουλευει σωστα αλλα πως γινετε η εγκατασταση τον εφαρμογων στην SD για αυτο δεν παιδευτικαμε τοσο ?
Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένη την alha 3 στο ένα από τα 2 zte blade που έχουμε και χτες ξαφνικά δεν εποιανε η οθόνη αφης το πάνω πλήκτρο του ξεκλειδωματος λειτουργούσε αλλά η οθόνη καμία απόκριση και αναγκάστηκα να βγάλω την μπαταρία. Σήμερα πάλι έκανε το ίδιο.τι να φταίει αραγε η custom rom η το κινητό εχει θέμα?

 

Sent from my ZTE-U V880 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην ειδοποίηση για νέο μήνυμα δεν μπορώ να βάλω έναν δικό μου ήχο (mp3)?

Όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι εκτός τον προκαθορισμένων ήχων. :confused:

 

καλή χρονιά

Δημιουργησε στην καρτα μνημης τη διευθυνση

media/audio/ringtones και ριξε εκει οποιο

mp3 θελεις

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σε ολους.ξερει κανεις αν μπορουμε να απενεργοποιησουμε με καποιο τροπο την default εφαρμογη μυνηματων ωστε να χρησιμοποιω μονο το handcent για μυνηματα;
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σε ολους.ξερει κανεις αν μπορουμε να απενεργοποιησουμε με καποιο τροπο την default εφαρμογη μυνηματων ωστε να χρησιμοποιω μονο το handcent για μυνηματα;

 

Θα απενεργοποιήσεις όλες τις ειδοποιήσεις από την default εφαρμογή μηνυμάτων.

 

Sent from my MOTO Defy :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργησε στην καρτα μνημης τη διευθυνση

media/audio/ringtones και ριξε εκει οποιο

mp3 θελεις

 

 

Έκανα αυτό που μου είπες αλλά δεν βρήκα τρόπο να βάλω το mp3 που έχω για ειδοποίηση νέου μηνύματος.

Δεν πειράζει, έτσι κι αλλιώς δεν είναι κάτι σημαντικό. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...