Jump to content

[Επίσημο] HTC HD7


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν ειχα βάλει region Ελλάδα γλώσσα ελληνικά (την ημερομηνία δείχνει στα ελληνικα και το ημερολογιο)δεν με άφηνε να δηλώσω για πιστωτική μολις τα έβαλα στα αγγλικά με άφησε,τώρα βέβαια υπάρχει άλλο πρόβλημα ,πρέπει να δηλώσω διεύθυνση στον Καναδά τηλέφωνο ή μπορώ να βάλω την διευθυνση στην Ελλάδα,εσυ Erevodifwnta που έβαλες Ιρλανδια για δωσε λίγο τα φώτα σου..
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν ειχα βάλει region Ελλάδα γλώσσα ελληνικά (την ημερομηνία δείχνει στα ελληνικα και το ημερολογιο)δεν με άφηνε να δηλώσω για πιστωτική μολις τα έβαλα στα αγγλικά με άφησε,τώρα βέβαια υπάρχει άλλο πρόβλημα ,πρέπει να δηλώσω διεύθυνση στον Καναδά τηλέφωνο ή μπορώ να βάλω την διευθυνση στην Ελλάδα,εσυ Erevodifwnta που έβαλες Ιρλανδια για δωσε λίγο τα φώτα σου..

 

Δεν κατάλαβα πού έβαλες σαν region την Ελλάδα.. στο Live??

 

Πάντως εγώ είχα δηλώσει διεύθυνση και στοιχεία Ιρλανδίας (από google). Πάντως το έχω ξαναπροσπαθήσει με άλλη κάρτα και μου έλεγε ότι η κάρτα δεν γίνεται αποδεκτή γιατί δεν έχει εκδοθεί στην Ιρλανδία... Αν τα καταφέρεις πες μας (την κάρτα στο live την είχα βάλει πριν 2 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν κατάλαβα πού έβαλες σαν region την Ελλάδα.. στο Live??

 

Μάλλον θα αναφέρεται στις ρυθμίσεις της συσκευής όπου υπάρχει αυτή η επιλογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ταλαιπωρία ρε παιδιά για συσκευή που πωλείται στην Ελλάδα επίσημα από μεγάλα μαγαζιά αλλά κυρίως εταιρείες κινητής και μάλιστα πανάκριβα...να μη μπορείς να κανείς τα στοιχειώδη για 1 τηλέφωνο που θεωρείται smartphone(τρομάρα του)που δε φτανει που δεν έχει εγκατεστημένο ούτε 1 file manager που έχουν και κινητά που λέγοντε χαζα κ κάνουν 50€ αλλά δε μπορείς να κατεβάσεις και τίποτα η τουλάχιστον θέλει ταλαιπωρία που δεν είναι πιστεύω διαθέσιμος να τη κάνει ο οποισδηποτε πόσο μάλλον να έχει δώσει κ 600€!!Ακόμα και οι επαφές απ ότι βλέπω θέλουν το τρόπο τους να μπουν και από search δε το κόβω να ναι και το πιο εύχρηστο τη παρούσα στιγμή..κρίμα ρε microsoft αλλά βλέπω έχεις τη τάση να μας παιδεύεις παλιά με τα δυστροπα και με ανάγκη συνεχούς σχεδόν ενασχόλησης wm και τώρα με τα αερατα wp αλλά με foul κλειδώματα και χωρίς ούτε τα βασικα που πρέπει να σου δίνει 1 τηλέφωνο που θέλει να λέγετε smartphone κ κάνει 600€ γιατί τα Facebook και τα άλλα social τα κάνει και 1 dummy LG των 100€....

 

Υγ1

MS άλλαξε γρήγορα και δώσε λειτουργίες και περισσότερη ελευθερία στο λαό γιατί θα πας απατη..

Υγ2.

δε τα λέω από κακία αυτα αλλά τα περίμενα πως και πως να βγουν να συνεχίσω τη παράδοση(απ το 2004με windows mobile) αλλά όταν τα έπιασα στα χέρια μου(2 φορές)δε με γέμισε καθόλου αν και μου άρεσε πολύ σα λειτουργία στα βασικα που δίνει και περιμένω να βάλει μυαλό(που θα βάλει κάποια στιγμή)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δε νομίζω ότι η Microsoft σε αυτή την περίπτωση ήθελε ένα smartphone, αλλά να μπει στην κατηγορία που έφτιαξε το iPhone... ένα ακόμα internet-social networking-cloud λειτουργικό. Και η πλειοψηφία αυτών που ασχολούνται με αυτά... δεν ξέρουν καν τι είναι ο file manager. Απλά και εν ολίγοις απευθύνεται σε διαφορετικό target group από ότι με τα windows mobile 6.X.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά ταλαιπωρία δεν ειναι να κατεβάσεις με ένα λογαριασμό hotmail τελείωσες,απλά δεν μπορείς να κατεβάσεις ακόμα paid εφαρμογες πιστεύω θα λυθεί σύντομα,για μένα το να μην έχει file manager να μην αναγνωρίζει το τηλέφωνο σαν αποθηκευτικό χώρο να μην έχει flash ,ειναι προβλήματα που ευελπιστω να λυθουν γρηγορα ,οι εφαρμογές που εχω δει μεχρι τώρα στο marketplace ειναι στο σωστό δρόμο από αποψης ποιότητας ειδικα στα παιχνίδια συγγνώμη αλλά 2 χρόνια στο android τα περισσότερα ηταν για τα μπάζα,το λειτουργικο δεν κολλάει πουθενά ,μα πουθενά...βέβαια δεν νομίζω οτι πρέπει να τα συγκρίνουμε με τα προηγουμενα wm 6.5 ειναι ενα άλλο λειτουργικο αδικουμε και τα 6.5 και τα wp7..
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μπορείς να κάνεις τις επαφές εξαγωγη απο το gmail στο hotmail και απο κει συγχρωνιζει με το τηλέφωνο ,οι δυο λογαριασμοί γίνονται αυτοματα linked και βέβαια οποια επαφη θέλεις την κανεις λινκ με facebook,το καλο με το hotmail είναι η καλυτερη αλφαβητικη ταξινόμηση τςω επαφών..Παιδιά απο το να λέμε χιλια δύο για το λειτουργικό και να αρχισουμε διαξιφισμούς θα χασουμε το δάσος το οποίο για μένα είναι να δούμε τι κάνει το τηλέφωνο,εντάξει συμφωνώ τα wp7 ειναι στη λογική του iphone πιο φρέσκο πιο ωραίο κατα την γνωμη μου οι εφαρμογές αναπτύσονται πολυ γρηγορα,έχει τα προβληματά του στα πράγματα που δεν κάνει ,σε αυτά που κάνει νομιζω τα κάνει αριστα,..
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γελαω με ανθρωπους που παιρνουν ενα κινητο με μονο κριτηριο ποσα $$$ κανει , και μετα ανακαλυπτουν οτι η εταιρεια παραγωγης τους εχει γραμμενους στα @@ της.

Μονο ετσι την εκλαμβανω την κατασταση με την μη υποστηριξη ελληνικων γενικα , αλλα και βασικων λειτουργειων που οποιοσδηποτε χρηστης κατω των 80 ετων αναζητα σε ενα συγχρονο τηλεφωνο.

Και καλα οσοι ειστε συνηδητοποιημενοι και ξερατε τι πηρατε , με την ελπιδα οτι καποια στιγμη θα το κανουν smartphone λογω κατακραυγης.

Για τους υπολοιπους , ενα μεγαλο λολ , και μαθημα οτι υπαρχει και η ¨ερευνα αγορας" σαν εννοια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπόν μπορείς να κάνεις τις επαφές εξαγωγη απο το gmail στο hotmail και απο κει συγχρωνιζει με το τηλέφωνο ,οι δυο λογαριασμοί γίνονται αυτοματα linked και βέβαια οποια επαφη θέλεις την κανεις λινκ με facebook,το καλο με το hotmail είναι η καλυτερη αλφαβητικη ταξινόμηση τςω επαφών..Παιδιά απο το να λέμε χιλια δύο για το λειτουργικό και να αρχισουμε διαξιφισμούς θα χασουμε το δάσος το οποίο για μένα είναι να δούμε τι κάνει το τηλέφωνο,εντάξει συμφωνώ τα wp7 ειναι στη λογική του iphone πιο φρέσκο πιο ωραίο κατα την γνωμη μου οι εφαρμογές αναπτύσονται πολυ γρηγορα,έχει τα προβληματά του στα πράγματα που δεν κάνει ,σε αυτά που κάνει νομιζω τα κάνει αριστα,..

 

Δεν διαφωνώ μαζί σου αλλά όπως και να έχει... εγώ δεν θα έδινα στην παρούσα φάση το Desire HD για να πάρω το HD7 όπως έκανες εσύ. Μελλοντικά ίσως.

 

(Και για να μην παρεξηγηθώ, τα έχω δουλέψει εκτενώς και τα δύο. Το μόνο που υπερτερεί αυτή τη στιγμή το HD7 είναι η ποιότητα κατασκευής (μακράν)).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ μαζί σου αλλά όπως και να έχει... εγώ δεν θα έδινα στην παρούσα φάση το Desire HD για να πάρω το HD7 όπως έκανες εσύ. Μελλοντικά ίσως.

 

(Και για να μην παρεξηγηθώ, τα έχω δουλέψει εκτενώς και τα δύο. Το μόνο που υπερτερεί αυτή τη στιγμή το HD7 είναι η ποιότητα κατασκευής (μακράν)).

 

Εγώ τα έχω και τα δύο και αυτή τη στιγμή το HD7 βρίσκεται σε ένα συρτάρι και κάθεται, περιμένοντας είτε κάποιο σημαντικό upgrade, είτε τη δυνατότητα μετατροπής σε Android! Γνώριζα εξαρχής τη μη υποστήριξη Ελληνικών (μου το είχαν πει και στο Πλαίσιο πριν από την αγορά), αλλά δεν με πείραζε, καθώς όλες τις συσκευές μου τις έχω στα Αγγλικά. Το μόνο που ήθελα ήταν να να δοκιμάσω το καινούριο λειτουργικό (και απογοητεύτηκα).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Γελαω με ανθρωπους που παιρνουν ενα κινητο με μονο κριτηριο ποσα $$$ κανει , και μετα ανακαλυπτουν οτι η εταιρεια παραγωγης τους εχει γραμμενους στα @@ της.

Μονο ετσι την εκλαμβανω την κατασταση με την μη υποστηριξη ελληνικων γενικα , αλλα και βασικων λειτουργειων που οποιοσδηποτε χρηστης κατω των 80 ετων αναζητα σε ενα συγχρονο τηλεφωνο.

Και καλα οσοι ειστε συνηδητοποιημενοι και ξερατε τι πηρατε , με την ελπιδα οτι καποια στιγμη θα το κανουν smartphone λογω κατακραυγης.

Για τους υπολοιπους , ενα μεγαλο λολ , και μαθημα οτι υπαρχει και η ¨ερευνα αγορας" σαν εννοια

 

Μα για αυτό ακριβώς υπάρχουν forum όπως το myphone.gr , για να μαθαίνουμε

πραγματικά τι αξίζει και τι όχι χωρίς διαφημίσεις και χαζομάρες και πραγματικά

κρίμα που δεν το διάβασα πέρσι που πήγα ( ο βλάκας ) από vodafone στην

cosmote και πήρα το χαζό htc touch 2 και όχι το htc desire.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
...περιμένοντας είτε κάποιο σημαντικό upgrade, είτε τη δυνατότητα μετατροπής σε Android!

 

Το δεύτερο δύσκολο. Το πρώτο το περιμένουμε. Θα δείξει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα με flash στο internet explorer στο να βλέπεις βιντεάκια σε διαφορα σαιτς αλλά και στο you tube λύνεται αν κατεβάσεις ενα pluggin youtube(free) από marketplace ,δοκίμασα σήμερα να κάνω συγχρoνισμό με wifi με το pc μεσω zune ,απλά άπαιχτο ..
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή χρονιά να εχουμε ,παιδιά όσοι το έχουν πάρει απο πλαισιο εχουν 8 γιγα ή 16 γιγα αποθηκευτικό χωρο..
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα και καλή χρονιά να εχουμε ,παιδιά όσοι το έχουν πάρει απο πλαισιο εχουν 8 γιγα ή 16 γιγα αποθηκευτικό χωρο..

 

Νομίζω ότι όλες οι ελληνικές εισαγωγές είναι με 8GB.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ετσι νόμιζα και γω αλλά επειδή δεν έβρισκα στο πλαίσιο την συγκεκριμένη μέρα είπα να το πάρω από άλλο μαγαζί ,μου είπαν οι άνθρωποι ότ δεν ήταν ελληνικό αλλά ευρωπαϊκό λεω δεν πειράζει ,δεν τσέκαρα ποσο μνημη είχε γιατι λέω θα είναι στάνταρ 8 αρα ,και εχθές το βράδυ μετά από μια εβδομάδα τσέκαρα οτι είναι 16 αρα,(είναι το γερμανικό )..

 

η πλάκα είναι οτι στη σελίδα του μαγαζιού το διαφημιζει με 8 αρα ..

Edited by Nikos_s3
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν την άλλαξαν το τηλεφωνo ήταν σφραγισμένο και το κουτι του μετα που το κοιταξα 16 γιγα γραφει,το δηλωσα κανονικα και στην htc ..
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως έχοντας δουλέψει τις περισσότερες συσκευές με wp7 και ομολογώ ότι λόγο nand εσωτερικής μνήμης το LG optimus 7 είναι το γρηγορότερο μιας και στα HTC η εσωτερική μνήμη είναι κάρτα μνήμης ενσωματωμενη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι την αγορα του HD7. Εχω καποιες αποριες να μου λυσετε αν μπορειτε:

 

1) η μπαταρια εχει καλη αυτονομια ?

2) η ποιοτητα των φωτο και του βιντεο 720p

3) υποστηριξη εφαρμογων (σε γνωστο μαγαζακι) ειχε μονο 1 εφαρμογη

4) GPS δεν βρηκα πουθενα προγραμμα

5) το βρηκα 450€ καινουριο. Αξιζει?

 

Ευχαριστω

TCe
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υποστηριχθεί επίσημα η Ελλάδα δεν αξίζει το κινητό (και δε μιλάω τόσο για τα ελληνικά -που είναι πρόβλημα- αλλά για το marketplace). Περίμενε μέχρι αύριο που μάλλον θα ανακοινωθεί και το update που θα προσθέσει copy paste.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια σκεφτομαι την αγορα του HD7. Εχω καποιες αποριες να μου λυσετε αν μπορειτε:

 

1) η μπαταρια εχει καλη αυτονομια ?

2) η ποιοτητα των φωτο και του βιντεο 720p

3) υποστηριξη εφαρμογων (σε γνωστο μαγαζακι) ειχε μονο 1 εφαρμογη

4) GPS δεν βρηκα πουθενα προγραμμα

5) το βρηκα 450€ καινουριο. Αξιζει?

 

Ευχαριστω

 

1) Ναι σε σχέση με τα υπόλοιπα λειτουργικά

2) Από καλή έως πολύ καλή.

3) Εφαρμογές μπορείς να βάλεις μόνο όσες έχει το marketplace. Τις free τις βάζεις κανονικά. Για τις paid θα χρειαστεί να περιμένεις για την υποστήριξη στη χώρα μας.

4) Δεν υπάρχει ακόμα.

5) Βάσει των παραπάνω... εσύ θα το κρίνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι την αγορα του HD7. Εχω καποιες αποριες να μου λυσετε αν μπορειτε:

 

1) η μπαταρια εχει καλη αυτονομια ?

2) η ποιοτητα των φωτο και του βιντεο 720p

3) υποστηριξη εφαρμογων (σε γνωστο μαγαζακι) ειχε μονο 1 εφαρμογη

4) GPS δεν βρηκα πουθενα προγραμμα

5) το βρηκα 450€ καινουριο. Αξιζει?

 

Ευχαριστω

 

επειδη στα παραπάνω σου απαντησαν ,εγω θα σου πω οτι το τηλεφωνο και με τις ελλειψεις που εχει τα σπαει,φτάνει να μην εχεις στο μυαλο σου οτιδηποτε απο windows mobile,ειναι ενα διαφορετικο λειτουργικο ,απιστευτα σταθερο ,απιστευτα συνεργασιμο με τα windows ειδικα τα 7,προβλημα τα ελληνικα ,ειδικα αν χρησιμοποιεις το ημερολογιο (το να βαζεις συνεχεια γεγονοτα συναντησεις απο τον υπολογιστη ειναι μια λυση αν εχεις τον υπολογιστη διπλα ,αλλιως αγγλικα και μετα τα διορθωνεις)προβλημα που δεν υποστηριζει την Ελλαδα ακομα στο marketplace ,να θελεις να χαλασεις τα λεφτα σου και να μην σε αφηνουν,και οι free εφαρμογες ειναι πολυ καλες ,τα παιχνιδια τα σπανε αν σε ενδιαφερουν αλλα μονο trial ακομα αφου δεν μπορουμε να τα αγορασουμε(σε σχεση με android η μερα με την νυχτα στην ποιοτητα)η συνδεση των επαφων σου με facebook twitter κλπ απλα υποδειγματικη,η συνεργασια με το zune για μουσικη φωτογραφιες βιντεο παρα πολυ καλη,θα προτιμουσα ομως να μπορουσα να κανω περισοτερα πραγματα απο το τηλεφωνο παρα απο τον υπολογιστη,περιμενω και γω να δω τι καλο θα φερει η αναβαθμιση που λενε οτι κανει το λειτουργικο ακομα καλυτερο και πολλοι μιλανε για wp8 ,θα δειξει,στην τιμη που το βρηκες καλο ειναι νομιζω αν πετυχεις την εκδοση που βγαζει η O2(γερμανικο ή αγγλικο δεν εχει σημασια το ιδιο ειναι)θα εισαι τυχερος γιατ ερχεται με 16 γιγα μνημη(εγω αυτο πηρα και ψαχνομουν γιατι νόμιζα οτι ολα τα ευρωπαικα ειναι 8 γιγα)..

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και οι free εφαρμογες ειναι πολυ καλες

 

Εδώ έχω μια ένσταση. Οι free εφαρμογές σε αυτό το λειτουργικό καταλαμβάνουν μόλις το 1/4 των συνολικών. Μικρή αναλογία κατά τη γνώμη μου για καινούργιο λειτουργικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...