Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά διαβάζω τόσο καιρό τα προβλήματα που έχετε μετά από αναβαθμίσει σε froyo 2.2 και αναρτιέμαι γιατί τόσο φασαρία . Μια είναι η λύση 2.2.1 επίσημη αγγλική από την μέρα που την πέρασα μέσο kies τέλος το τηλέφωνο δεν υπαρχή το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλους:yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι δυστυχως αυτο πρεπει να ειναι το προβλημα. Βασικα στο αρχικο ποστ του chainfire που κοιταξα, εχει την JPH σκετη χωρις το προθεμα μπροστα και το ιδιο κανει και για τις πιο παλιες froyo, ενω για τις καινουργιες εχει προθεμα και CSC, οποτε θεωρησα πως δεν θα υπηρχε προβλημα, αλλα το ειχα και λιγο στο μυαλο μου μηπως δεν ταιριαζε. Αφου ετρεξα τη ρομ τοσες μερες και δεν ανακαλυψα κατι να πηγαινει στραβα θεωρησα πως λειτουργησε σωστα. Ειναι δικο μου το λαθος. Εννοειται πως ποτε μου δεν εχω φλασαρει οτι να ναι.

 

Sorry domigr:(:cry: Νομιζω πως το ειχαμε συζητησει κιολας οτι ηταν σκετο JPH απο pms ε?

 

Tελικα θα παω για φλασαρισμα νωριτερα απο το αναμενομενο και θα περασω στην 2.2.1 αφου βλεπω ο darky να βρισκεται σε οιστρο και να βγαζει καινουργια ρομ καθε 3 μερες. Προφανως διορθωνει πραγματακια, οποτε θα περιμενω να κατασταλλαξει σε καποια για να τη δοκιμασω κι εγω.

Kαλησπερα και εγω αυτο το προβλημα εχω με την καμερα δεν μου ανοιγει.τωρα??????? ξανα φλασαρισμα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη ευτυχως που δεν περασα κι'εγω το cfroot που μου ειχες προτεινει αλλα εμεινα με το πιο απλο. τελικα ημουν τυχερος :).

Ποτε θα βαλεις την 2.2.1 ? να υποθεσω οτι θα βαλεις την JPY μεσω kies ε?

αντε πες μου οτι θα το κανεις σημερα να το κανω κι'εγω :dance::dance:

Να μου πεις ποτε θα το κανεις να το κανω κι'εγω. εφοσον οι φιλοσοφιες μας ειναι πολυ κοντα, ας πηγαινουν και παραλληλα τα φλασαρισματα μας :lol::lol::lol::lol:

 

Λοιπον, να σας πω και κατι αλλο πολυ σημαντικο. επειδη ειδα οτι μου το ζητησαν καποια παιδια, μπηκα στην διαδικασια να παιξω λιγο με την εφαρμογη setcpu.

οχι για overclocking φυσικα, αλλα προσπαθησα να βρω καταλληλες ρυθμισεις οι οποιες να λειτουργουν το κινητο το ιδιο καλα και σταθερα αλλα να φτιαξουμε λιγο την αυτονομια.

Κατεληξα λοιπον, οτι η εφαρμογη αυτη μπορει πανευκολα να σου κανει την συσκευη να μην λειτουργει καθολου καλα και προπαντων καθολου σταθερα.

ειχα δοκιμασει οταν ειναι σβηστη η οθονη να κατεβαζει τον επεξεργαστη σχετικα χαμηλα ωστε να βελτιωνω την αυτονομια. ειδα λοιπον οτι καποιες φορες οταν μιλουσα στο τηλεφωνο και εσβηνε η οθονη, μου εκανε κολληματακια τα οποια εφτασαν μεχρι και να μου κανει επανεκινηση το τηλεφωνο την ωρα που μιλουσα.

 

Γι' αυτο σας προτεινω να μην ασχοληθειτε καθολου και να την προσπερασετε. εμενα εχει γινει ηδη καταργηση της εφαρμογης απο το κινητο μου.

 

*edit :

Παναγιωτη σ'ευχαριστουμε πολυ επισης για τον πολυ καλο οδηγο που εγραψες στο hacks/roots !!!!

 

Eλα Αντωνη παλι καλα που δεν ακουσες. Λοιπον παιδια να επαναλαβω ΝΑ ΜΗΝ ακολουθησετε το μεθοδο του cf root στην επισημη ελληνικη καθως προκαλει διαφορα θεματακια. Επισης για μια φορα ακομη να ζητησω ενα μεγαλο συγγνωμη γιατι απο δικη μου απροσεξια και λαθος οσοι rootαρατε την ελληνικη JPH με cf root ενδεχομενως να εχετε προβληματα.

 

Αντωνη με την πρωτη ευκαιρια σημερα θα την περασω, αν προλαβω ομως γιατι θα λειψω ολη μερα. Σημερα θα φλασαρω και θα σεταρω αλλα 2 galaxy s φιλων και αυτο ξερετε οτι συνεπαγεται καποιες ωρες. Τουλαχιστον μετα μετα θα κερασουν ζεστη σοκολατα και γλυκακι για τον κοπο μου:lol: Παντως λογικα το βραδακι που θα εχω ξεμπερδεψει θα ασχοληθω και με το δικο μου, αν το κεφαλι μου δεν εχει γινει καζανι απο τα δικα τους. Αν το κανω σημερα θα σου πω απο pm

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ναι το συζητουσαμε red_herring αλλα δεν πειραζει ετσι μαθαινουμε :p μολις φλασαρα jm2 και παω παλι για update τωρα :p Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

ναι το συζυτουσαμε red_herring αλλα δεν πειραζει ετσι μαθαινουμε :p μολις φλασαρα jm2 και παω παλι για update τωρα :p

 

Σωστος Λεωνιδα αρα καλα θυμαμαι, απλα βαριομουν να ψαξω στις δεκαδες των pm μας για να το βρω. Εν πασει περιπτωσει οτι εγινε εγινε, εξαλλου δεν ηταν και τιποτα τοσο χοντρο. Το βραδυ αν προλαβω θα περασω JM2 και θα αναβαθμιστω μεσω kies κι εγω.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, να σας πω και κατι αλλο πολυ σημαντικο. επειδη ειδα οτι μου το ζητησαν καποια παιδια, μπηκα στην διαδικασια να παιξω λιγο με την εφαρμογη setcpu.

οχι για overclocking φυσικα, αλλα προσπαθησα να βρω καταλληλες ρυθμισεις οι οποιες να λειτουργουν το κινητο το ιδιο καλα και σταθερα αλλα να φτιαξουμε λιγο την αυτονομια.

Κατεληξα λοιπον, οτι η εφαρμογη αυτη μπορει πανευκολα να σου κανει την συσκευη να μην λειτουργει καθολου καλα και προπαντων καθολου σταθερα.

ειχα δοκιμασει οταν ειναι σβηστη η οθονη να κατεβαζει τον επεξεργαστη σχετικα χαμηλα ωστε να βελτιωνω την αυτονομια. ειδα λοιπον οτι καποιες φορες οταν μιλουσα στο τηλεφωνο και εσβηνε η οθονη, μου εκανε κολληματακια τα οποια εφτασαν μεχρι και να μου κανει επανεκινηση το τηλεφωνο την ωρα που μιλουσα.

 

Γι' αυτο σας προτεινω να μην ασχοληθειτε καθολου και να την προσπερασετε. εμενα εχει γινει ηδη καταργηση της εφαρμογης απο το κινητο μου.

 

 

Είχε γράψει και ο OniBocho παλιότερα ένα ωραίο review του setcpu που δυστυχώς περάστηκε κάπως ασχολίαστο... να το θυμίσω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3353522#post3353522

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ενα εχω να πω εχω χασει την μπαλα!!!τελικα το 2.2 εχει κανενα καλο εκτος απο το φλασ στο ιντερνετ η τσαμπα θα χασουμε και το σταθερο τηλ 2.1 και το ντεστινειτορ???? βοηθατε εμπειροι γιατι εχω λαλησει!!!
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. έκανα και εγώ την επίσημη αναβάθμιση μέσω του Kies και μετά από αυτό ενώ το Kies βλέπει το τηλέφωνο κανονικά, όταν πάω να κάνω επεξεργασία των επαφών, ενώ κάνει ότι τις φορτώνει στο τέλος βγάζει 'αποτυχία φόρτωσης λόγω λάθους'.

τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έκανα και γω προχθές την αναβάθμιση στο επίσημο ελληνικό γιαουρτάκι και έχω το εξής πρόβλημα. Ενώ έκανα hardware reset και σβήστηκαν όλα πριν κάνω την αναβάθμιση μετά από 2 μέρες χρήσης και ενώ έχω εγκαταστήσει ελάχιστα προγράμματα λαμβάνω συνέχεια ένα notidication με σύμβολο μια κοκκινη sd και το μύνημα "Memory Full Database storage space is nearly full Delete some user created data from Contacts, Message, Calendar or Call log and try again" Έχει κανείς καμιά ιδέα τι στην ευχη έχει γίνει????
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα!

Αλεχ Αντωνη εκανα και εγω αναβαθμιση!!!!!:lol::p:D:

βεβαια ειχα J1 και το εκανα με τον οδηγο του Αλεχ αλλα τα καταφερα,καλα εχω γινει πολυ καλος τελευταια!!:D::p:p

εντυπωσεις?το lag ειναι ελαφρως καλυτερο απο πριν,καποιες μικρο διαφορες οπτικες πολυ καλες,το μεγαλο κακο ειναι το mls που δεν παιζει:mad:

αυτα τα λιγα απο μενα...:D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα!

Αλεχ Αντωνη εκανα και εγω αναβαθμιση!!!!!

βεβαια ειχα J1 και το εκανα με τον οδηγο του Αλεχ αλλα τα καταφερα,καλα εχω γινει πολυ καλος τελευταια!!

εντυπωσεις?το lag ειναι ελαφρως καλυτερο απο πριν,καποιες μικρο διαφορες οπτικες πολυ καλες,το μεγαλο κακο ειναι το mls που δεν παιζει:mad:

αυτα τα λιγα απο μενα...:D

καλημερα θεμακο !!!!

βρε τι θηριο εισαι εσυ ? περασες και 2.2 ? :lol::lol:

με ποιον τροπο το εκανες, μεσω kies, η με odin ?

ποια εκδοση περασες ? την jph την ελληνικη επισημη 2.2 ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε συ,την επισημη με το Kies registry patcher v.1.7.0.0!

μην ρωτας περισσοτερα(ειπαμε οτι εγινα καλος αλλα οχι τοσο πολυχαχαχα) εκανα οτι ελεγε ο αλεχ,:D μεσω κιες!:happy::D

θα σε παρω κανα τηλ να τα πουμε αν προλαβω!;)

Edited by a_tsa
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους....... για εμάς που έχουμε την έκδοση : PDA: JM1/CSC:JM1 και μας λέει ότι έχουμε είδη την πιο πρόσφατη έκδοση στην συσκευή έχουμε κανένα νεώτερο..

PDA: I9000XWJM5 PHONE : I9000XXJM1 CSC : I9000XXJM1

firmware 2.1-update1 ekdosh kernel 2.6.29 root@se-s603#3

arifmos kataskeyhs eclai

 

:O:O

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

μια μικρη προσπαθεια απο μενα για την αναβαθμιση σε froyo του γαλαξια μας στο techblog!!εννοειται με την βοηθεια του site μας...;) ειναι και στην υπογραφη ;)

 

http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s-android-froyo-3993/

 

ριξτε μια ματια αν θελετε :)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους....... για εμάς που έχουμε την έκδοση : PDA: JM1/CSC:JM1 και μας λέει ότι έχουμε είδη την πιο πρόσφατη έκδοση στην συσκευή έχουμε κανένα νεώτερο..

PDA: I9000XWJM5 PHONE : I9000XXJM1 CSC : I9000XXJM1

firmware 2.1-update1 ekdosh kernel 2.6.29 root@se-s603#3

arifmos kataskeyhs eclai

 

:O:O

 

δεν εχει βγει κατι ακομα για jm5..αν θες κοιτας hack and roots πρωτο ποστ η αλλιως την υπογραφη μου

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΟ GALAXY ΠΕΡΙΠΟΥ 4 ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΔΩ ΤΟΣΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΧΑΘΩ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΣΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΕΧΕΙ GT-Ι9000

EXEI? EMENA STO *#1234# ΓΡΑΦΕΙ

PDA : I9000XWJPM

CSC : I9000XAJPM

BILD INFO : 2010 . 10

ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ Ι ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΩ?

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΟ GALAXY ΠΕΡΙΠΟΥ 4 ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΔΩ ΤΟΣΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΧΑΘΩ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΣΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΕΧΕΙ GT-Ι9000

EXEI? EMENA STO *#1234# ΓΡΑΦΕΙ

PDA : I9000XWJPM

CSC : I9000XAJPM

BILD INFO : 2010 . 10

ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ Ι ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΩ?

 

εισαι σε καλο δρομο...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΟ GALAXY ΠΕΡΙΠΟΥ 4 ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΔΩ ΤΟΣΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΧΑΘΩ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΣΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΕΧΕΙ GT-Ι9000

EXEI? EMENA STO *#1234# ΓΡΑΦΕΙ

PDA : I9000XWJPM

CSC : I9000XAJPM

BILD INFO : 2010 . 10

ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ Ι ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΩ?

 

Ξεκινας απο Οδηγο για νεους Χρηστες να μαθεις την ολοκαινουργια συσκευη σου και τα χιλιαδες πραγματα που μπορεις να κανεις με αυτην και αφηνεις ολα τα υπολοιπα κατα μερος. Απολαυσε το τηλεφωνο σου, δειξτο στους φιλους σου, βγαλτε photos, πες την σε κανενα iphoner, γενικα μπορεις να κανεις ενα σωρο πραγματα μεχρι να μαθεις το κινητακι σου.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια τελος εδω συγνωμη απο ολα τα παιδια

το οτι ειμαι οκ οπως μου απαντησαν μου αρκει

αλλα δειτε και αυτο εδω?

xwjpm??απο που ειναι αυτη?την εχετε ξαναδει?

το εγραψε ενας φιλος παραπανω

την jpm δεν την εχουμε ξαναδει.

εφοσον εχει βγει η 2.2.1 (jpy) για την αγγλια, υποθετω οτι θα ξεκινησουν να δινουν την 2.2.1 και για τις υπολοιπες χωρες.

μπορει λοιπον η jpm να ειναι η αντιστοιχη jpy η οποια θα δοθει για καποιες χωρες αυτες τις μερες μεσω kies.

θα το μαθουμε λογικα μεσω xda οπως συνηθως :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

ναι εγω ρωτησα :p το κινητο το αγορασες απο ελλαδα??
Link to comment
Share on other sites

ναι απο εδω απο καταστημα κινητων

πως μπορω να δω περισοτερα πραγματα στο κινητο μου αν αυτο σας βοηθαει και πως?

Link to comment
Share on other sites

ναι απο εδω απο καταστημα κινητων

 

χμμμ...αμα πας ρυθμισεις-πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο στην εκδοση firmware τι λεει??εκδοση φασματος?αριθμος κατασκευης??

Link to comment
Share on other sites

και αμα πληκτρολογησεις *#1234# τι σου δειχνει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...