Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν γινεται με τιποτα ολο FTM γραφει
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε να περάσεις την έκδοση 2.5.0.9 του Clockworkmod που είναι δοκιμασμένη.....

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα και την 2.5.0.9 τιποτα
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα και την 2.5.0.9 τιποτα

 

Τι Τίποτα;; Πως την περνάς;

 

 

Αυτοί που έχουν την alpha 3 modaco 2.2 android η CPU πόσο δουλεύει;

 

Εννοώ σε εμένα 40-60% χωρίς να κάνω Τίποτα. Τα έκλεισα Όλα και πάλι το ίδιο γράφει.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται με τιποτα ολο FTM γραφει

 

Μαλλον εχεις προβλημα με τους driver-δεν ειναι εγκατεστημενοι σωστα, απο τα windows δες στην διαχειρηση συσκευων αν σου εμφανιζει το blade κιτρινο θαυμαστικο και κανε απο εκει update τον driver διαλεγοντας εγκατασταση απο συγκεκριμενη θεση-τον φακελο που εχεις τους drivers για το blade

Link to comment
Share on other sites

κανω τα παρακατω και μου λεει ftm 2)τωρα πρεπει να βαλεις το κινητο σου σε recovery mode για να το κανεις αυτο χρειαζεσαι τα εξης προγραματα clockworkmod recovery και το fastboot αυτα τα δυο προγραματα τα κατεβαζεις απο εδω http://android.modaco.com/content/zt...kmod-recovery/ το fastboot ειναι σε μορφη zip το αποσυμπιεζεις, και τα δυο προγραματα δηλαδη το fastboot και το clockworkmod recovery το βαζεις στον ιδιο φακελο το επαναλαμβανω το βαζεις στον ιδιο φακελο. Αφου εχεις κανει αυτα ανοιγεις την γραμη εντολων(cmd) για να το βρεις πας εναρξη-προγραματα-βοηθηματα(για windows 7 και για xp το ιδιο πραγμα θα ειναι) τωρα κλεινεις το κινητο σου βγαζεις την μπαταρια την ξαναβαζεις την μπαταρια πατας το κουμπι ενεργοποιησεις του κινητου και το πληκτρο εντασης (το κατω μερος του πληκτρου εντασης οχι το επανω) αυτα τα δυο πληκτρα τα πατας ταυτοχρονα για μερικα δευτερολεπτα και το συνδεεις στον υπολογιστη με το καλωδιο usb η οθονη του κινητου σου θα σου διχνει το πρασινο ρομποτακι του android.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Mια γενικη ερωτηση περι android...στην προσθηκη λογαριαμου περα απο gmail,hotmail αλλον email client οπως otenet μπορουμε να προσθεσουμε?
Link to comment
Share on other sites

@venividivici

 

Θα σου απάνταγα στο pm, αλλά μιας που ανοιξαμε συζήτηση εδώ.... :p

Ρίξε μια ματιά άμα έχουν εγκατασταθεί σωστά οι drivers.

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Mια γενικη ερωτηση περι android...στην προσθηκη λογαριαμου περα απο gmail,hotmail αλλον email client οπως otenet μπορουμε να προσθεσουμε?

 

Nαι φυσικά.Από τον ενσωματωμένο email client ή προτιμότερο το k-9 mail απο το market.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την frankdroid-r1 με hardware acceleration και το κινητο πετάει!!! Με 512ram κτλ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

oi drivers εινα εγκαταστημενοι κανονικα τι λαθος κανω?

 

καποιος που το πετυχε μπορει ξνα μου πει ακριβως τι γινεται?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

oi drivers εινα εγκαταστημενοι κανονικα τι λαθος κανω?

 

venividici με μάτιαξες......

 

Έκανα το κολπάκι για την Ram και ενώ δούλεψε μια χαρά, όταν πάω να μπω στο Clockworkmod μου γράφει FTM!!

 

WTF?????????? :wacko:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

lol φτου - φτου τι κανουμε τελικα?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το link για την μαμα ROM δεν βλέπω να παίζει ή κάνω κάτι λάθος... Υπάρχει κάποιο άλλο?
What is understood need not be discussed - Loren Adams
Link to comment
Share on other sites

lol φτου - φτου τι κανουμε τελικα?

 

Πέρασα το 2.5.0.9 και φαίνεται να δουλεύει ΟΚ (είχα το 2.5.1.3 with ext3 support)

Τώρα κάνω restore το backup που είχα κάνει πριν την επέμβαση. ;)

 

Το link για την μαμα ROM δεν βλέπω να παίζει ή κάνω κάτι λάθος... Υπάρχει κάποιο άλλο?

 

Έχει πρόβλημα η ρομ ή απλά το λινκ δεν λειτουργεί;;;

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

To link... Επίσης, αν είμαι ήδη στην μαμά ROM χρειάζεται να ξανεπεραστεί?

 

Πέρασα το 2.5.0.9 και φαίνεται να δουλεύει ΟΚ (είχα το 2.5.1.3 with ext3 support)

Τώρα κάνω restore το backup που είχα κάνει πριν την επέμβαση. ;)

 

 

 

Έχει πρόβλημα η ρομ ή απλά το λινκ δεν λειτουργεί;;;

What is understood need not be discussed - Loren Adams
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το 2.5.0.9 και φαίνεται να δουλεύει ΟΚ (είχα το 2.5.1.3 with ext3 support)

Τώρα κάνω restore το backup που είχα κάνει πριν την επέμβαση. ;)

 

Το backup μπήκε μια χαρά και αυτή τη στιγμή που μιλάμε έχω 248ΜΒ Ram ενώ παλιά είχα γύρω στα 40-50ΜΒ Ram!!! :D:D:D

Το backup που είχα πάρει επανήλθε χωρίς προβλήματα!!!

 

Τελικά υπάρχει ΑγιοΒασίλης!!! :lol:

To link... Επίσης, αν είμαι ήδη στην μαμά ROM χρειάζεται να ξανεπεραστεί?

 

Θα ψάξω να βρω κάποιο που δουλεύει αλλιώς θα το ανεβάσω στο Hotfile εγώ! ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Την μαμά rom της wind που μπορώ να την βρω;

 

 

Ένα link εχει κανείς ;

 

 

Και εκτός της ram διορθώνει το πρόβλημα με τις γραμμές σε ροζ φόντο κτλ :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

WOW! Το έκανα και εγώ! 414 ΜΒ total memory λέει!!! Απίστευτο...

 

Άντε να δούμε τι άλλο θα δούμε από αυτό το κινητό...

 

Εκτός από το θεωρητικο της υπόθεσης, υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει και να έχει δει διαφορές στις επιδόσεις του Blade? Προσωπικά δε με ενδιαφέρει το αν δείχνει 150ΜΒ ή 350ΜΒ RAM, αλλά αν αυτή η διαφορά αντικατοπτρίζει και διαφορές στην απόκριση του κινητού. :rolleyes:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το θεωρητικο της υπόθεσης, υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει και να έχει δει διαφορές στις επιδόσεις του Blade? Προσωπικά δε με ενδιαφέρει το αν δείχνει 150ΜΒ ή 350ΜΒ RAM, αλλά αν αυτή η διαφορά αντικατοπτρίζει και διαφορές στην απόκριση του κινητού. :rolleyes:

 

αυτο παρα πολυ σωστο

τελικα εχει νοημα ολο αυτο;

και γιατι να αποκρυψουν ολη αυτη τη ram;

μηπως ειναι μονο στα νουμερα η ιστορια αυτη;

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει καποιος να βοηθσει?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

αυτο παρα πολυ σωστο

τελικα εχει νοημα ολο αυτο;

και γιατι να αποκρυψουν ολη αυτη τη ram;

μηπως ειναι μονο στα νουμερα η ιστορια αυτη;

 

Προσωπικά δεν είδα καμιά σημαντική διαφορά εκτός από τα νούμερα....

Ίσως λίγο στην αίσθηση της αλλαγής οθόνης και στα μενού αλλά μπορεί να είναι και placebo effect....

 

Ανεβάζω και την μαμά ρομ της Wind στο Hotfile για όσους την θέλουν μιας και τα λινκ στο modaco δεν λειτουργούν..... ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά με τα 512 είναι πολύ πιο γρήγορο. Τουλάχιστον σε εμένα που έχω βάλει της παναγιάς τα μάτια μέσα. Τρέχω Alpha4 2.2 από Modaco.

 

Για τους φιλους που δεν τα καταφέρνουν θα σας πω τι έκανα εγώ:

 

1. Πήρα backup πρώτα με ClockWorkMod 2.5.1.3 που είχα.

2. Έκανα το Update όπως το περιγράφει ο φίλος.

3. Όταν έκανα reboot και άνοιξε ήταν στα φιλανδικά και ζητούσε unlock. Χρησιμοποιόντας αυτό http://arrtoo.x10.mx/unlockBlade.php ξεκλείδωσα την SIM και μπήκε στο φιλανδικό.

4. Σύνδεσα το τηλέφωνο στον Η/Υ και έσβησα τον κατάλογο image από την SD.

5. Έκλεισα το κινητό, έβγαλα την μπαταρία, την έβαλα πάλι και το άνοιξα κρατώντας πατημένο το vol up. το κινητό "κόλλησε" στο σηματάκι του Android.

6. Σύνδεσα το κινητό με το Η/Υ και ακόλουθησα της οδηγίες εδώ: http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/319565/oled-tft-30-nov-2-5-1-3-clockworkmod-recovery/ για να ξαναπεράσω το ClockWorkMod (γιατί μετά το Update σβήνετε και αν πάτε να μπείτε βγάζει FTE).

7. Αφού πέρασα το CWM έκανα βοοτ πάλι με πατημένο το vol dow, μπήκε στο CWM και από εκεί έκανα restore το backup Που κράτησα πριν.

8. Έκανα reboot χωρίς wipe cache και TATAMMMMM το κινητό ήταν όπως πριν με όλες τις ρυθμίσεις μου αλλά με 416 πλέον συνολική RAM και ΣΦΕΡΑΤΕΣ επιδόσεις!

 

Άντε και update για να κάνουμε την κάμερα 5MP χαχαχαχ :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...