Jump to content

Κινητά με Dual SIM, TV και Wi-Fi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω. Ειναι οντως πολυ μικρη η οθονη του σε σχεση με το μεγεθος του και αυτο ειναι κατι που με προβληματιζει. θα μπορουσε ανετα να ειναι 4.2'' οσο δηλαδη ειναι το μαυρο πλαισιο γυρω αποτην οθονη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τώρα το star A3000 έγινε update σε 2.2 android, και όπως λένε είναι το πρώτο που σε android που υποστηρίζει dual sim.

το παράγγειλα από το vkamobi και περιμένω να έρθει να σας πω εντυπώσεις,

λίγα sites που το πουλάνε: 1,2,3,4

 

υπάρχει και ένα βίντεο στο youtube

(αν και είναι σε λάθος ratio η ανάλυση του βίντεο)

 

περισσότερες φωτογραφίες και λεπτομέρειες σε αυτό το κινέζικο site (με translator κάτι θα καταλάβετε :p)

Edited by mariosapoel
Link to comment
Share on other sites

τώρα το star A3000 έγινε update σε 2.2 android, και όπως λένε είναι το πρώτο που σε android που υποστηρίζει dual sim.

το παράγγειλα από το vkamobi και περιμένω να έρθει να σας πω εντυπώσεις,

λίγα sites που το πουλάνε: 1,2,3,4

 

υπάρχει και ένα βίντεο στο youtube

(αν και είναι σε λάθος ratio η ανάλυση του βίντεο)

 

περισσότερες φωτογραφίες και λεπτομέρειες σε αυτό το κινέζικο site (με translator κάτι θα καταλάβετε :p)

 

εχω μια επιφυλαξη αν θα ειναι ενεργες ταυτοχρονα οι καρτες σιμ,και αν εχει gps (θα μας πεις ε???), χρονια πολλα σε ολους

Link to comment
Share on other sites

εχω μια επιφυλαξη αν θα ειναι ενεργες ταυτοχρονα οι καρτες σιμ,και αν εχει gps (θα μας πεις ε???), χρονια πολλα σε ολους

 

Πάντως αν ισχύει το dual sim και οι 2 ενεργές, παράλληλα με τηλεόραση και gps να λειτουργούν νορμάλ σε συνδυασμό με android τότε νομίζω πως δεν θα έχουμε κάτι άλλο να ζητήσουμε. Θα τα έχει όλα! Περιμένουμε λεπτομερείς περιγραφές να δούμε κατά πόσο μπορεί να τα υποστηρίξει όλα αυτά...

paulkap12.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Στις ερωτοαπαντήσεις του vkamobi πάντως μάλλον μπλέκουν οι απόψεις γι αυτό το κινητό.Ένας γράφει ότι του το πουλήσαν ότι έχει android 2.2 και τελικά έχει android 2.1.Ένας άλλος ρωτάει αν θα δουλεύει αν βάλει κάποιο πρόγραμμα σαν το sygic και του απαντάνε από το site ότι το κινητό έχει google maps που δουλεύει και αν θέλει να δουλεύει το sygic να κοιτάξει το ciphone c4.

Αυτά δεν δείχνουν καμιά σοβαρότητα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Στις ερωτοαπαντήσεις του vkamobi πάντως μάλλον μπλέκουν οι απόψεις γι αυτό το κινητό.Ένας γράφει ότι του το πουλήσαν ότι έχει android 2.2 και τελικά έχει android 2.1.Ένας άλλος ρωτάει αν θα δουλεύει αν βάλει κάποιο πρόγραμμα σαν το sygic και του απαντάνε από το site ότι το κινητό έχει google maps που δουλεύει και αν θέλει να δουλεύει το sygic να κοιτάξει το ciphone c4.

Αυτά δεν δείχνουν καμιά σοβαρότητα

 

για το πρώτο που λες έχουν δίκαιο και οι δύο, από την μία αυτός που το αγόρασε πριν να γίνει update σε 2,2 android (και με dual sim) και βγήκε ζημιωμένος επειδή του λένε ότι δεν μπορεί να κάνει upgrade σε 2.2 ενώ αν περίμενε 2 εβδομάδες θα αγόραζε στα ίδια λεφτά με dual sim και 2.2 android. Και από την άλλη ο πωλητής που του εξηγεί ότι αυτό είναι καινούργιο version και ότι αυτός αγόρασε το παλιό και τώρα δεν μπορεί να κάνει αναβάθμιση.

 

από ότι κατάλαβα το κινητό έχει gps αλλά δεν έχει χάρτες πάνω γιαυτό και ο κινέζος του λέει να κοιτάξει το ciphone c4, στην πραγματικότητα μπορείς να χρησιμοποιήσεις google maps και άλλα apps αν είσαι online, και έχει και άλλους τρόπους να βάλεις τους χάρτες offline.

 

τα κινέζικα sites έτσι είναι όλα αν δεν κάνω λάθος, δεν γνωρίζουν τίποτα αυτοί, απλά κάνουν copy paste σαν bot τις πληροφορίες που τους δίνει το εργοστάσιο. πάντως έχουν πλάκα αν κάτσεις και διαβάσεις λίγα. (ένα πολύ αστείο εδώ στο πρώτο comment, σιγά μην είναι το κινητό 2.3 cm :p )

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως οι πληροφορίες μου είναι ότι δεν είναι online συγχρόνως και οι 2 κάρτες sim και ότι δεν έχει gps built in...Μιας και το πήρες θα μας πεις και εμάς.

Σχετικά με το πάχος του,μπορεί να μην είναι 2,3 cm αλλά είναι 1,7 cm...κοινώς τουβλάκι

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

mariosapoel thanks για τις πληροφοριες..

εχει δει κανεις κινεζικο android 2.2 με 2,8" οθόνη, ας μην ειναι dual sim?

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα κινητό J8 4G IPHONE κινέζικο και έχει 2 sim κάρτες

Θέλω τώρα να αγοράσω ένα ασύρματο bluethouth για το αυτί, αλλα δεν ξέρω αν πρέπει να πάρω απο αυτά που ειναι για 2 συνδέσεις (2 κινητά) ή για μια.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα κινητό J8 4G IPHONE κινέζικο και έχει 2 sim κάρτες

Θέλω τώρα να αγοράσω ένα ασύρματο bluethouth για το αυτί, αλλα δεν ξέρω αν πρέπει να πάρω απο αυτά που ειναι για 2 συνδέσεις (2 κινητά) ή για μια.

 

και κάτι άλλο η κάρτα μνήμης πως μπαίνει ? βγάζουμε το λαμάκι που έχει απο πάνω, γιατί απο μπροστά έχει εμπόδιο και δεν μπαίνει συρταρωτά

Link to comment
Share on other sites

Guest SMYRNIOSL
οπως ειναι το σιδερακι το κανεις με το νυχι σου λιγο μπροστα ι πισο σιγα σιγα και τηα κσεκουμποση το σιδερακι και βαζεις την καρτα microsd και τοσερνεις παλι αντιθετα για να κουμποση
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πιστευω μιας και περασαν και τα δυο κινητα απο τα χερια μου οτι το w7000d ειναι πιο καλη συσκευη.Το πιο καλη το λεω οχι για τις εφαρμογες μιας και εχουν ιδια-παρομοια πλακετα.Μου αρεσε κατα πολυ περισσοτερο η οθονη αφης του, εχει αρκετά πιο μικρό μέγεθος απο το Κ599 και πρέπει να έχει καλύτερο σήμα στην αναλογική τηλεόραση.

 

Το μειωνέκτημα του W7000D είναι ότι για να φορτίσεις την μπαταρία του κινητού ή για να το συνδέσεις στο pc πρέπει να αφαιρέσεις το πίσω καπάκι. Αν πιάνουν τα χέρια σου και θέλεις να κάνεις κάποιου είδους πατέντα καλώς.Εγώ το είχα αφήσει όπως ήταν.

 

Καλήσπέρα και απο μένα,

Το κινητό το έχω παραγγήλει και περιμένω να έρθει στα χέρια μου. Για την φόρτηση που λες δεν πρέπει να παίζει τέτοιο πράγμα εφόσον οι τρύπες είναι στην επάνω πλευρά και απο ότι βλέπω στο βίντεο και στις φωτογραφιες είναι εμφανείς και οι δύο αλλά βέβαια μπορεί και να έχεις και δίκιο έτσι κι αλλιώς για να φορτίσεις και τις δύο μπαταρίες πρέπει να έχει ανοικτό το καπάκι αλλά είσαι σήγουρος ότι έχει υποδοχή για PC?

Όσο αφορά για την ψηφιακή τηλεόραση υπάρχουν δυο μοντέλα το ένα έχει DVB-T decoder και το άλλο ISDB-T decoder για αμερική. Μήπως έχεις στα χέρια σου αυτό που προορίζεται για αμερική?

Αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα νομίζω είναι με την σύνδεση με το PC που δεν έχει υποδοχή USB αλλά το συγκεκριμένο κινητό έχει και WiFi αλλά και με ένα card reader γίνεται η δουλεία σου. Μόλις μου έρθει στα χέρια θα σας πώ και περισσότερες λεπτομέρειες για το κινητό.

Σε επικοινωνία με τον κινέζο μου απάντησε ότι το συγκεκριμένο κινητο υποστηρίζει DVB-T Mpeg4 H.264 άρα Digea, αναμένουμε...

Edited by panteleon1
Link to comment
Share on other sites

Οι τρύπες που φέρει επάνω είναι για δυο διαφορετικά βίσματα ακουστικών. Το usb καλώδιο που φέρει το κινητό μέσα στην συσκευασία, ( pc ,φορτιση) για να συνδεθεί πρέπει να βγει το καπακι.

Υποτίθεται ότι είχα παραλάβει το DVB-T decoder. Μακάρι να μου είχαν στείλει λάθος συσκευή μπας και βρούμε κινητό με σωστή ψηφιακή τηλεόραση.

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά(δρα),είμαι νέος εδώ.

Λοιπόν για να μπούμε στο ψητό,εδώ και καιρό σκεφτόμουν να πάρω ένα

κινητό με wifi,αλλά είναι κάπως ακριβά :rolleyes:

Μέχρι που είδα αυτό εδώ το κινητό

http://cleverstore.gr/index.php?target=products&product_id=33061

 

Είναι και στην περιοχή μου,πληρεί τις προϋποθέσεις μου,και είναι και φτηνό.

Αντί λοιπόν να κάνω νέο thread,είπα να ρωτήσω εδώ,αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά(δρα),είμαι νέος εδώ.

Λοιπόν για να μπούμε στο ψητό,εδώ και καιρό σκεφτόμουν να πάρω ένα

κινητό με wifi,αλλά είναι κάπως ακριβά :rolleyes:

Μέχρι που είδα αυτό εδώ το κινητό

http://cleverstore.gr/index.php?target=products&product_id=33061

 

Είναι και στην περιοχή μου,πληρεί τις προϋποθέσεις μου,και είναι και φτηνό.

Αντί λοιπόν να κάνω νέο thread,είπα να ρωτήσω εδώ,αξίζει?

αμα θες wifi παρε κινητο οχι κινεζικο.ειχα στην κατοχη μου 2 κλωνους και σε χρηση ιντερνετ ηταν κακη.:down:

μπορεις να βρεις κινητο με wifi smartphone απο 150 ευρο.

οι "κλωνοι" μονο για να μιλας και μουρη ειναι...και τιποτα παραπανω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά(δρα),είμαι νέος εδώ.

Λοιπόν για να μπούμε στο ψητό,εδώ και καιρό σκεφτόμουν να πάρω ένα

κινητό με wifi,αλλά είναι κάπως ακριβά :rolleyes:

Μέχρι που είδα αυτό εδώ το κινητό

http://cleverstore.gr/index.php?target=products&product_id=33061

 

Είναι και στην περιοχή μου,πληρεί τις προϋποθέσεις μου,και είναι και φτηνό.

Αντί λοιπόν να κάνω νέο thread,είπα να ρωτήσω εδώ,αξίζει?

 

Το συγκεκριμένο κινητό δεν έχει wifi,έχει tv και δεν μπορείς να πεις και ότι είναι και ότι πιο ποιοτικό υπάρχει.Έχει πολύ μικρή εσωτερική μνήμη,πράγμα που δημιουργεί μικρά κολλήματα στο κινητό όταν την γεμίζεις

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

εισαι λαθος φιλε...υπαρχουν κινεζικα αξιοπιστα και με wifi με αποδοση που δεν εχουν να ζηλεψουν κατι..πχ κ599 ειναι για μουρη μονο?δεν ειναι σωστο νομιζω να τα βαζεις ολα στο ιδιο καζανι και να τα απαξιωνεις ολα..
Link to comment
Share on other sites

Για να κοιτάς που και που κάνα site καλά είναι τα κινέζικα,για άραγμα στον καναπέ ή στο κρεββάτι και σερφάρισμα με τις ώρες σίγουρα δεν είναι και ότι καλύτερο.Με αυτή την έννοια το λέει προφανώς και ο φίλος RAVER

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Για να κοιτάς που και που κάνα site καλά είναι τα κινέζικα,για άραγμα στον καναπέ ή στο κρεββάτι και σερφάρισμα με τις ώρες σίγουρα δεν είναι και ότι καλύτερο.Με αυτή την έννοια το λέει προφανώς και ο φίλος RAVER

ακριβως ετσι οπως τα λες ειναι ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να εισαι με τις ωρες στο νετ παρε λαπτοπ καλυτερα, μα τι λετε ρε παιδια, τα κινητα τα εχουμε κυριως για να μιλαμε, τωρα αν μπορει να εξυπηρετησει

σε¨τηλεοραση,διπλη σιμ,ασυρματο ιντερνετ, gps,ραδιοφωνο,

καμερα,αποθηκευτικος χωρος , προτζεκτορας κλπ,θελουν ολα με μετρο. π.χ εχει τηλεοραση θα βλεπεις συνεχεια απο το κινητο τηλεοραση? οχι .αν κατσει φαση και θες κατι να δεις μπορεις ομως.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά,συγνώμη δικό μου το λάθος στο link αυτό εδώ το κινητό εννοούσα ( http://cleverstore.gr/index.php?target=products&product_id=33126 )

Εαν δεν αξίζει ούτε αυτό τότε μάλλον θα κοιτάξω για κανά samsung gt-s5620.

Πάντως και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα το ίδιο λέμε.Απλά πλέον πολλοί θέλουν να σερφάρουν με τις ώρες από το κινητό τους ενώ κάθονται στον καναπέ και στο κρεββάτι.Γι αυτούς σίγουρα δεν βολεύουν πολύ τα κινέζικα.Όποιος θέλει ένα κινητό που να έχει και wifi για να βλέπει που και που κάτι,τότε είναι ιδανικά τα κινέζικα γι αυτόν.

 

 

@warmog

Το j8 είναι αυτό στο link,απλά μέτριο κινητό κατά την γνώμη μου

http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=4068

Αν μπορείς καλύτερα να δεις αυτό http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=4547

Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...