Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι.

 

Επειδή σκέφτομαι να αλλάξω την sd card λόγω ταχύτητας. Να πάρω μια 8gb 6 class, γνωρίζει κανείς τι αρχεία είχε η sd card που είχε μέσα όταν το αγοράσαμε το κινητό ;.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι.

 

Επειδή σκέφτομαι να αλλάξω την sd card λόγω ταχύτητας. Να πάρω μια 8gb 6 class, γνωρίζει κανείς τι αρχεία είχε η sd card που είχε μέσα όταν το αγοράσαμε το κινητό ;.

 

Κανοντας διαμορφωση την καρτα SD (κοινως Format) μεσα απο το κινητο σου φανταζομαι πως θα δημιουργησει απο μονο του τους απαιτουμενους φακελους...

HTC HD2

Nandroid: MDJ's CyanogenMod 7 v2.5

Radio: 2.15.50.14

HTC Wildfire with Official Android 2.2.1 (Froyo)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ναι.

Εχω τη sim μέσα, αλλα δεν την εχω ενεργοποιήσει τελικά.

Πάντως το ειδικό μενού για να την ενεργοποιήσεις κ να τη ρυθμίσεις υπάρχει κανονικά μέσα.

 

ευχαριστώ.

Υπάρχει και κάποιος που λειτουργεί ήδη τη συσκευή με 2 in 1 ώστε να δούμε αν υπάρχει πρόβλημα; πχ στο optimus one δεν χτυπάει το τηλέφωνο όταν σε καλούν στη δεύτερη γραμμή!

Link to comment
Share on other sites

Στις διαφορές θα επαναλάβω ότι και οι υπόλοιποι φίλοι...

Αποθήκευση ορισμένων εφαρμογών στην sd , φακός, adobe reader ,wifi hotspot, Μέρη,

σωστή απόκριση στο άγγιγμα της οθόνης με τη συσκευή κάτω....

Επίσης αλλαγές στο calendar στο GMAIL widget κ στα options του, προσθήκη της ρύθμισης "Δυνατότητα Πρόσβασης" η οποία όταν την επιλέγεις σε βάζει να κατεβάσεις μια εφαρμογή απο το μάρκετ η οποία δεν έχω καταλάβει ακόμα τι κάνει.

Είναι κ άλλες οι αλλαγές που δε τις θυμάμαι τώρα ακόμα.

 

Πάντως οι αλλαγές στο ημερολόγιο φέρανε στην επιφάνεια ένα σοβαρό bug για όσους έχουν αρκετα ημερολόγια περασμένα μέσα αλλα επιλέγουν να φαίνεται το ένα κ να λαμβάνουν ειδοποιήσεις δεν ακούει. Βαράει ειδοποιήσεις για όλα κ επιδει δε τις βλεπεις στο ημερολόγιο που έχεις επιλέξει απορείς τι έγινε...........!!!

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ.

Υπάρχει και κάποιος που λειτουργεί ήδη τη συσκευή με 2 in 1 ώστε να δούμε αν υπάρχει πρόβλημα; πχ στο optimus one δεν χτυπάει το τηλέφωνο όταν σε καλούν στη δεύτερη γραμμή!

 

Ολα ΟΚ και το μενου της 2 σε 1 αρκετα ποιο γρηγορο

:)
Link to comment
Share on other sites

Επίσης αλλαγές στο calendar στο GMAIL widget κ στα options του, προσθήκη της ρύθμισης "Δυνατότητα Πρόσβασης" η οποία όταν την επιλέγεις σε βάζει να κατεβάσεις μια εφαρμογή απο το μάρκετ η οποία δεν έχω καταλάβει ακόμα τι κάνει.

Είναι κ άλλες οι αλλαγές που δε τις θυμάμαι τώρα ακόμα.

 

Πάντως οι αλλαγές στο ημερολόγιο φέρανε στην επιφάνεια ένα σοβαρό bug για όσους έχουν αρκετα ημερολόγια περασμένα μέσα αλλα επιλέγουν να φαίνεται το ένα κ να λαμβάνουν ειδοποιήσεις δεν ακούει. Βαράει ειδοποιήσεις για όλα κ επιδει δε τις βλεπεις στο ημερολόγιο που έχεις επιλέξει απορείς τι έγινε...........!!!

 

Πολυ σωστά! Εμενα μου πήρε τις επαφές απο facebook (συνδεθηκε μονο του δεν το είχα ενεργό) Και έβαλε όλα τα γενέθλια στο ημερολόγιο...

 

και μια απορία ρε παιδιά. Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος που χρειάζεται το Gmail (προγραμμα)? Αφου υπάρχει το E mail που μπορει να εμφανίζει και το Gmail... Γιατι να έχω και τα δύο?

Edited by yperkatanalotis
Link to comment
Share on other sites

κάνοντας την εγκατάσταση χτες παρατήρησα τα εξής:

1. με το που τελείωσε η εγκατάσταση η απόκριση της οθόνης ήταν δράμα

2. μία εμφάνιζε την τοποθεσία στον καιρό ελληνικά μία αγγλικά

3. ακόμα έχανε συνέχεια την τοποθεσία όσα refresh και να έκανα

4. μετά από ένα επιπλέον restart όλα τα παραπάνω διορθώθηκαν

 

τα νέα της 2.2 που παρατήρησα είναι τα εξής:

1. νέο πρόγραμμα πλοήγησης το οποίο βασίζετε στο google maps

2. νέο πρόγραμμα για τον φακο

3. Μερη

4. adobe reader

5. wifi hotspots

6. κανει εγκατάσταση στην κάρτα μνήμης

7. επιλογή δυνατότητα πρόσβασης στις ρυθμίσεις

8. νέα οθόνη για το market

9. καταναλώνει λιγότερη μπαταρία

 

αυτά έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής

Link to comment
Share on other sites

κάνοντας την εγκατάσταση χτες παρατήρησα τα εξής:

1. με το που τελείωσε η εγκατάσταση η απόκριση της οθόνης ήταν δράμα

2. μία εμφάνιζε την τοποθεσία στον καιρό ελληνικά μία αγγλικά

3. ακόμα έχανε συνέχεια την τοποθεσία όσα refresh και να έκανα

4. μετά από ένα επιπλέον restart όλα τα παραπάνω διορθώθηκαν

 

τα νέα της 2.2 που παρατήρησα είναι τα εξής:

1. νέο πρόγραμμα πλοήγησης το οποίο βασίζετε στο google maps

2. νέο πρόγραμμα για τον φακο

3. Μερη

4. adobe reader

5. wifi hotspots

6. κανει εγκατάσταση στην κάρτα μνήμης

7. επιλογή δυνατότητα πρόσβασης στις ρυθμίσεις

8. νέα οθόνη για το market

9. καταναλώνει λιγότερη μπαταρία

 

αυτά έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής

 

Πολύ σωστές παρατηρήσεις... Και σε εμένα τα ίδια...

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! ξερει κανεις πως μπορω να κανω backup μνμτα και τηλεφωνα? γιατι θελω να κανω επαναφορα.(ολα τα νουμερα ειναι στο τηλ. αποθηκευμενα)
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή σε εσάς πόσο ελεύθερο χώρο έχει περίπου και με ποιες εγκατεστημένες εφαρμογές..?
Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις η επιλογη δυνατοτητα προσβασης τι ακριβως κανει? κατεβασα και το talkback

Με λίγο ψάξιμο στο internet μας λέει ότι είναι ,αναγνώστης οθόνης:blink:

Δοκιμάστε αυτό: (εφόσον έχετε κατεβάσει το talkback):

Κατεβάστε πρώτα από το market, Eyes- Free Shell και το speech Synthesis Data Installer.

Έπειτα στις ρυθμίσεις,πάμε, δυνατότητα πρόσβασης, τα μαρκάρουμε όλα και το talkback,

μετά, ρυθμίσεις- φωνητική είσοδος και έξοδος- ψάχνουμε και ενεργοποιoύμε, τις διάφορες επιλογές...

Τώρα το κινητό, μας μιλάει συνέχεια (στα αγγλικά) για όποια λειτουργία το χρησιμοποιήσουμε ,

ακόμα και τα μηνύματα μας διαβάζει ...(Ακόμη δεν κατάλαβα τη χρησιμότητα του, ίσως βοηθάει

τους φίλους μας, με ειδικές ανάγκες)..

 

Καλησπερα! ξερει κανεις πως μπορω να κανω backup μνμτα και τηλεφωνα? γιατι θελω να κανω επαναφορα.(ολα τα νουμερα ειναι στο τηλ. αποθηκευμενα)

Δοκίμασε το (My Phone Explorer) από internet ,κάνει και backup.:)

------------------------------------------------------------------------------------------------------

@Nickolas6600

(δηλαδή σε εσάς πόσο ελεύθερο χώρο έχει περίπου και με ποιες εγκατεστημένες εφαρμογές..?)

 

Τώρα έχω 90 MB.

Προγράμματα:

angry birds -talking tom cat -basketball shots 3d -tossit-papijump -google sky map -google μεταφραστή -εορτολόγιο -app2 sd - navigon -handcent sms - astro file manager -widgetsoid- photofania- droidstats- compass- pwall demo- metal detector-cardockv2- bubble- smooth calendar- car mode- calendar widget- eye free shell- talkback- instant heartrate- barcode scanner.

Edited by BOBMARIN
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα.απο την μερα που περασα την 2.2 το κινητο κολαει πολυ κ η οθονη δεν ανταποκρινεται αμεσως.μηπως φταει ενα screen protector που εβαλα επηρεαζει την οθονη??η να κανω ενα φορματ μηπως στρωσει?:wacko::wacko:

 

κ κατι αλλο με την νεα ρομ.εχω βαλει αυτοματο φωτισμο κ συνεχεια μια πεφτει μια ανεβαινει...πριν δεν μου το εκανε

 

κ τονιζω παλι μηπωσ ειναι το screen protector???

 

eyxaristv

Edited by mgeo81
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα.απο την μερα που περασα την 2.2 το κινητο κολαει πολυ κ η οθονη δεν ανταποκρινεται αμεσως.μηπως φταει ενα screen protector που εβαλα επηρεαζει την οθονη??η να κανω ενα φορματ μηπως στρωσει?:wacko::wacko:

 

Κατσε...δηλαδη πριν με την 2.1 και το screen protector ησουν μια χαρα;Γιατι αν ειναι ετσι φταιει η αναβαθμιση.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Κατσε...δηλαδη πριν με την 2.1 και το screen protector ησουν μια χαρα;Γιατι αν ειναι ετσι φταιει η αναβαθμιση.[/QU

 

 

δεν το ειχα το προτεκτορ χτεσ το εβαλα μετα την αναβαθμιση...να το βγαλω να δοκιμασω λετε?

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Κατσε...δηλαδη πριν με την 2.1 και το screen protector ησουν μια χαρα;Γιατι αν ειναι ετσι φταιει η αναβαθμιση.

 

παιδια εβγαλα το προτεψτορ κ ακομα πολυ αρκετα ρε γ.....!:mad:

συγνωμη αλλα με την 2.1 το κινητο πηγαινε σφαιρα κ τωρα...

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Νταξει εμενα σιγα σιγα στρωνει.Μπορει ακομα να μην μπορει να ενημερωθει η τοποθεσια μου αλλα η ταχυτητα του κινητου ειναι οπως και με την 2.1.Επισης κι εγω λαμβανω mail αλλα δεν εχω καμια ειδοποιηση οπως πριν.

 

Ψεματα τελικα εφτιαξε η τοποθεσια μου για την ωρα.Ειχα κανει μια βλακεια χτες βραδυ αλλα ολα οκ για την ωρα.Θα δουμε...

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα.απο την μερα που περασα την 2.2 το κινητο κολαει πολυ κ η οθονη δεν ανταποκρινεται αμεσως.

 

Κ το δικό μου τα ίδια εχθές.Σήμερα, μετά από 2-3 επανεκκινήσεις φαίνεται να στρώνει σιγά σιγά. Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Κ το δικό μου τα ίδια εχθές.Σήμερα, μετά από 2-3 επανεκκινήσεις φαίνεται να στρώνει σιγά σιγά. Για να δούμε...

 

θα το δοκιμασω κ εγω τι να πω..:(:(

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

 

κ κατι αλλο με την νεα ρομ.εχω βαλει αυτοματο φωτισμο κ συνεχεια μια πεφτει μια ανεβαινει...πριν δεν μου το εκανε

 

Μετά την αναβάθμιση σε 2.2 έχω κ εγώ το ίδιο θεματάκι με τον αυτόματο φωτισμό. μία πέφτει μία ανεβαίνει!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα με το Sms Handsent.Για να δω αν παραδοθηκε το sms πρεπει να παω να το κοιταξω απο το μενου του.Δεν μου ερχεται καποια ειδοποιηση οπως σε ολα τα αλλα κινητα.Ετσι πρεπει να γινεται;Ειναι σπαστικο...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πλέον με την 2.2 υποστηρίζονται και φωνητικές εντολές από το κινητό ;

Αν βάλω την 2.2 μετά δεν γίνεται να βάλω κάποια custom ROM μέχρι να το σπάσουν σωστά ;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα με το Sms Handsent.Για να δω αν παραδοθηκε το sms πρεπει να παω να το κοιταξω απο το μενου του.Δεν μου ερχεται καποια ειδοποιηση οπως σε ολα τα αλλα κινητα.Ετσι πρεπει να γινεται;Ειναι σπαστικο...

 

ανοιγεις την εφαρμογη, πας ρυθμισεις, ρυθμίσεις ειδοποίησης, ειδοποίηση αποστολών, επιλέγεις το ειδοποίηση κατά τη λήψη.... ρυθμισε ηχο και δόνηση και τίκαρε και το show notification

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 2.2 έχω κ εγώ το ίδιο θεματάκι με τον αυτόματο φωτισμό. μία πέφτει μία ανεβαίνει!!

 

Και εμένα. Έκανα ενα restart σημερα και δεν το ξανάκανε όμως. Θα δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...