Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Φιλε,μιας και το πηρες απο το Γερμανο,οντως το Motoblur το εχουν βγαλει στην Ελληνικη εκδοση?

Και η μπαταρια ποσο σου κραταει και με τι χρηση?

 

Ειναι αληθεια δεν υπαρχει motoblur στην ελληνικη εκδοση.Η μπαταρια μια με μιαμιση μερα μου κραταει με αρκετο σερφαρισμα και wifi ανοιχτο σχεδον ολη μερα.Οσο περναει ο καιρος και θα σταματησω να το σκαλιζω τοσο πολυ θα γραψω ποση ειναι η αυτονομια σε καθημερινη χρηση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημέρα

υπάρχει δυνατότητα να βγεί η δόνηση την ώρα που πληκτρολογείς κείμενο?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

[Release] Clockwork MOD bootstrap recovery for Moto Defy :D

 

Λογικά θα αρχίσουν να εμφανίζονται οι πρώτες custom roms.

Καλή επιτυχία στους τολμηρούς! :)

 

ΥΓ. Διάβασα ότι κάποιοι είχαν πρόβλημα γιατί μπήκε το κινητό τους σε bootloop μετά την εγκατάσταση του custom recovery, σε αυτή την περίπτωση χρειάζεται φλασάρισμα η original rom.

ΥΓ.2. Το δικό μου έρχεται Δευτέρα μάλλον, οπότε θα αρχίσω το σκάλισμα από βδομάδα.

 

Διορθώθηκε το bootloop bug με update. Ξανακατεβάστε το από το παραπάνω link.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

υπάρχει δυνατότητα να βγεί η δόνηση την ώρα που πληκτρολογείς κείμενο?

ευχαριστώ

ρυθμισεις-γλωσσα και πληκτρολογιο-ελληνικο πληκτρολογιο-δονηση κατα το πατημα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ειμαι καινουριος στο φορουμ και πηστευω να τα καταφερω εχει το ντεφαι καμια ενδιξη για της αναπαντητες και για την μπαταρια? μιλαω για καπιο φωτισμο οταν ειναι σε αναμονη
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ειμαι καινουριος στο φορουμ και πηστευω να τα καταφερω εχει το ντεφαι καμια ενδιξη για της αναπαντητες και για την μπαταρια? μιλαω για καπιο φωτισμο οταν ειναι σε αναμονη

 

Για τις αναπάντητες υπάρχει app, Missed Call, και χρησιμοποιεί το led που υπάρχει στο πάνω μέρος (νομίζω).

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ειμαι καινουριος στο φορουμ και πηστευω να τα καταφερω εχει το ντεφαι καμια ενδιξη για της αναπαντητες και για την μπαταρια? μιλαω για καπιο φωτισμο οταν ειναι σε αναμονη

 

Ναι εχει

κοκκινη ενδειξη επανω για αναπαντητες

και για μπαταρια κατεβασε το vizbattery απο market:)

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το mail που πήρα από την motorola σε ερώτησή μου περί εγγύησης (δες το post 200) η Ελληνική έκδοση του Defy δεν έχει motoblur

Δεν εχει motoblur ????????? ΕΠΟΣ ολοι εξω για αυτο κραζουν ολο προβληματα ειναι

κ προσπαθουν να το απενεργοποιησουν επος!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ελληνικό defy έχω συγχρονίσει τις επαφές μου με το σερβερ του gmail αλλά μου τις εμφανίζει με πρώτο το όνομα κ όχι με το επώνυμο. Ξέρει κάποιος πως γίνεται να μπουν με το επώνυμο?

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις-γλωσσα και πληκτρολογιο-ελληνικο πληκτρολογιο-δονηση κατα το πατημα

ευχαριστώ φίλε μου. να ρωτήσω και κάτι άλλο που παρέλειψα, τελείως να βγει η δόνηση από το κινητό, δηλαδή όταν ξεκλειδώνεις την οθόνη με την επαφή και όταν χειρίζεσαι την κάτω επιφάνεια που έχει τα 4 εικονίδια και είναι στάνταρ . Ευχαριστώ.

Edited by ka1te2rini
ανανέωση
Link to comment
Share on other sites

Exει δοκιμασει κανεις απο εσας να αφαιρεσει την memory card?Θελω να την αλλαξω και να βαλω μια 8αρα και δεν μπορεσα να το κανω.φοβαμαι να βαλω δυναμη μηπως το χαλασω ακομα δεν το πηρα.Οποιος φιλος το εχει κανει θα εκτιμουσα την βοηθεια του
Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ ότι έχω μπερδευτεί λίγο.υπάρχει μιά μάλλον μεγάλη διαφορά στην αγορά απο ηλεκτρονικό κατάστημα (π.χ pixmania 309ευρω+16ευρω έξοδα αποστολής=325ευρώ) σε σχέση με τα λεγόμενα ελληνικά defy που είναι στα 395 ευρώ και το μπέρδεμα γίνεται χειρότερο γιατί σε όλα τα reviews θεωρουν το motoblur υπεύθυνο για τις καθυστερήσεις και τα όποια μειονεκτήματα του κινητου και η ελληνική αντιπροσωπία το δίνει χωρίς αλλά ακριβότερο....Γινεται κάποιος συμφορουμίτης να αναφέρει εντυπώσεις και προβλήματα απο την χρήση ενός defy εισαγωγής (γλώσσα-πληκτρολόγια-μενού-motoblur) και κάποιος για αντίστοιχα θέματα που έχει αγοράσει αυτό της ελληνικής αντιπροσωπίας;
Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ ότι έχω μπερδευτεί λίγο.υπάρχει μιά μάλλον μεγάλη διαφορά στην αγορά απο ηλεκτρονικό κατάστημα (π.χ pixmania 309ευρω+16ευρω έξοδα αποστολής=325ευρώ) σε σχέση με τα λεγόμενα ελληνικά defy που είναι στα 395 ευρώ και το μπέρδεμα γίνεται χειρότερο γιατί σε όλα τα reviews θεωρουν το motoblur υπεύθυνο για τις καθυστερήσεις και τα όποια μειονεκτήματα του κινητου και η ελληνική αντιπροσωπία το δίνει χωρίς αλλά ακριβότερο....Γινεται κάποιος συμφορουμίτης να αναφέρει εντυπώσεις και προβλήματα απο την χρήση ενός defy εισαγωγής (γλώσσα-πληκτρολόγια-μενού-motoblur) και κάποιος για αντίστοιχα θέματα που έχει αγοράσει αυτό της ελληνικής αντιπροσωπίας;

 

Eγω φιλε μου για τους λογους που περιγραφεις παραπανω προτιμησα να το πληρωσω ακριβοτερα και να παρω ενα ελληνικο και οχι ενα εισαγωγης γιατι διαβαζα περιεργα πραγματα για το μπλουρ.

Επειδη δουλευω στο εξωτερικο και βαζω στο τηλεφωνο μου συχνα πυκνα καρτα απο ξενο δικτυο ηθελα να παρω ενα τηλεφωνο χωρις το motoblur.

Το δικο μου defy παντως δουλευει απροβληματιστα χωρις το παραμικρο κολλημα και το εχω δοκιμασει με καρτες και απο τις 3 ελληνικες εταιριες κινητης.Με τον νεο χρονο θα το δοκιμασω και με καρτα απο ξενο δικτυο αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν θα υπαρχει κανενα προβλημα.

 

Αν θελει καποιος φιλος που εχει εισαγωγης ας μας πει αν αντιμετωπιζει καποιο προβλημα με το μπλουρ εδω στην Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Exει δοκιμασει κανεις απο εσας να αφαιρεσει την memory card?Θελω να την αλλαξω και να βαλω μια 8αρα και δεν μπορεσα να το κανω.φοβαμαι να βαλω δυναμη μηπως το χαλασω ακομα δεν το πηρα.Οποιος φιλος το εχει κανει θα εκτιμουσα την βοηθεια του

 

Ειναι πολυ απλο . σηκωνεις την κοκκινη ασφαλεια επανω και η καρτα βγαινει πολυ ευκολα:)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω POK.Εσυ την εχεις αλλαξει?Αν κανω μια αντιγραφη τα περιεχόμενα της παλιας καρτας και μετα επικολληση στην νεα καρτα θα δουλευουν ολα σωστα η πρεπει να κανω και κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και κάτι άλλο που παρέλειψα, τελείως να βγει η δόνηση από το κινητό, δηλαδή όταν ξεκλειδώνεις την οθόνη με την επαφή και όταν χειρίζεσαι την κάτω επιφάνεια που έχει τα 4 εικονίδια και είναι στάνταρ . Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Βασικα σκεφτομαι να το παραγγειλω αυριο και νομιζω οτι απο τωρα ειναι κομπλε!

Με 2gb εσωτερικη μνημη κανει αχρηστο το app2sd, απ οτι βλεπω μπορουμε να ενεργοποιησουμε το jit και να περναμε σε δοκιμες ακομη και το galaxy s και τις λοιπες δηθεν Hi End συσκευες κι ας φορανε ηδη 2.2!

Παιδια το κινητο με τιποτα δεν ειναι mid range συσκευη οπως λενε!

Ειναι αγρίμι!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

 

Μέχρι τότε (Q2 2011) θα έχουν βγει custom roms με gingerbread :p

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τότε (Q2 2011) θα έχουν βγει custom roms με gingerbread :p

 

Μονο 2 γραμματα θα με εκαναν να βαλω custom: "CM" :lol:;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...