Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά όταν πατάω *2767*4387264636# στο τηλέφωνο μου βγάζει "KOR" στην δευτερη γραμμη...τι σημαίνει αυτό?φοράω την jm2 και διαβάζω πριν κάνω αναβάθμιση σε froyo

 

Σημαινει Κορεατικο sales code.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

???Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο απο Γερμανό ...

συνεπάγεται με καποιο περιορισμο ή δυνατότητα αυτό στις αναβαθμίσεις?

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

???Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο απο Γερμανό ...

συνεπάγεται με καποιο περιορισμο ή δυνατότητα αυτό στις αναβαθμίσεις?

 

οχι φυσικα...

τι περιορισμο δηλαδη εννοεις?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για τις βλακεις που ρωτάω...πχ...μπορώ να περάσω κάποια froyo επισημη άλλης χώρας?πχ english?

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για τις βλακεις που ρωτάω...πχ...μπορώ να περάσω κάποια froyo επισημη άλλης χώρας?πχ english?

 

οποια θες του βαζεις

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Σημαινει Κορεατικο sales code.

 

βασικα αυτο ειναι το product code :p

Link to comment
Share on other sites

βασικα αυτο ειναι το product code :p

 

Σωστο. Κεκτημενη ταχυτητα αλλα δεν νομιζω να μπερδεψαμε το φιλο αφου το γραφει κιολας μολις πατησεις το συνδυασμο.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ναι :p απλως αν το κινητο ειναι ελληνικο πρεπει να εχει product code cos η eur...επισης το sale code πρεπει να ειναι ιδιο με το product code...
Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα στο xda πριν ότι αυτά μπορεί να αλλάξουν μετά από rom updates και υπαρχει τρόπος να γίνει επαναφορά...

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα λοιπον μετα απο αρκετο διαβασμα σχετικα με το flasharisma του γαλαξια του περασα την Darky v5.2 αλλα απ οτι ειδα βγηκε η 5.3 :mad: τεσπα αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξις επειδη την περασα με τον απλο τροπο (easy guide) και οχι μεσω odin θα εχει μεγαλη διαφορα στις επιδοσεις γιατι ηδη παει σφαιρα το κινητο! Μηπως θα ηταν καλυτερο να φλασαρω μεσω odin κανοντας ενα clean install και περνοντας την 5.3??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εβαλα ελληνικο swype στην JPU,

πρωτα πρεπει να ειστε ρουτ και να εχετε τον root explorer. Επειτα

κατεβαζουμε το http://dl.dropbox.com/u/9582411/swype/jpm-russian.zip, εχει μεσα τρια αρχεια οπου τα περναμε σε ενα φακελο του galaxy. Eπειτα μεσω root explorer

σβηνουμε τα swype.apΚ and Swype.odex απο το system/app και το libSwypeCore.so απο το system/lib και κανουμε reboot. Μετα βαζουμε μεσω root explorer (αυτα που κατεβασαμε) τα swype.apΚ και Swype.odex στο system/app και το libSwypeCore.so στο system/lib και κανουμε reboot.

Mετα κατεβαζουμε το http://uploading.com/files/c59bf8ef/Swype_2.6.47.11856_WVGA.apk.html το κανουμε instal, μετα reboot kαι θα εχουμε ελληνικο swype, εμενα μου δουλεψε μια χαρα, ελπιζω και σε σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Εχετε δοκιμασει το sgs tools?

Φοβερη εφαρμογη, μεταξυ αλλων εχει το market fix και καποια αλλα καλα hacks.

Ξεχωρισα αυτο που επιτρεπει στο power button να τραβαει φωτογραφια και το email client του galaxy tab. Εχει και καποια καλα hacks για τον touch wiz (τον οποιο δεν χρησιμοποιω) και adrodena galassia theme για αυτον. Αναστρεψιμα ολα οποτε δεν χανετε τιποτα να το δειτε.

Α εχει και το gps fix (το οποιο βεβαια στην jpu δεν χρειαζεται).

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

βγηκε σημερα speed mod kernel για την jpu που λυνει το προβλημα συνδεσης με το kies

εγω την περασα πανω απο τη νταρκυ 5.4 και δουλευει

εχει 2 εκδοσεις η μια ειναι στα 256 που προτεινει και η σαμμυ και η αλλη στα 500

επεισης επιλογες μεσω odin η cwr

διαλεχτε πως θα τη βαλετε εγω προτιμησα την 256 μεσω cwr

 

link εδω

http://touristinparadise.blogspot.com/2010/11/samsung-galaxy-s-download-speedmod.html

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα στο xda πριν ότι αυτά μπορεί να αλλάξουν μετά από rom updates και υπαρχει τρόπος να γίνει επαναφορά...

 

το sales code αλλαζει το product code δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα λοιπον μετα απο αρκετο διαβασμα σχετικα με το flasharisma του γαλαξια του περασα την Darky v5.2 αλλα απ οτι ειδα βγηκε η 5.3 :mad: τεσπα αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξις επειδη την περασα με τον απλο τροπο (easy guide) και οχι μεσω odin θα εχει μεγαλη διαφορα στις επιδοσεις γιατι ηδη παει σφαιρα το κινητο! Μηπως θα ηταν καλυτερο να φλασαρω μεσω odin κανοντας ενα clean install και περνοντας την 5.3??

 

Βασικά βγήκε και η 5.4. Ο Darky λέει στο XDA να την περάσεις απο πάνω με τον απλό τρόπο αν ΔΕΝ έχεις προβληματα (κάμερα, χάρτες, SD, εισερχόμενες and so on...)

 

Εγώ δεν θα την βάλω ακόμα. ΠΑΡΑ πολλά προβλήματα. Να την χέσω την ταχύτητα αν δεν μπορώ να κάνω βασικά πράγματα....

 

καλημερα

βγηκε σημερα speed mod kernel για την jpu που λυνει το προβλημα συνδεσης με το kies

εγω την περασα πανω απο τη νταρκυ 5.4 και δουλευει

 

Έχεις κανένα θεματάκι εσύ με την 5.4 ? Tο speedmod βοήθησε σε τίποτε άλλο εκτός του Kies?

Zuratharamon @ ibizamania.gr

.:Puritanical Euphoric Misanthropia:.

.:Its all about free thought, beauty and sodomy:.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά βγήκε και η 5.4. Ο Darky λέει στο XDA να την περάσεις απο πάνω με τον απλό τρόπο αν ΔΕΝ έχεις προβληματα (κάμερα, χάρτες, SD, εισερχόμενες and so on...)

 

Εγώ δεν θα την βάλω ακόμα. ΠΑΡΑ πολλά προβλήματα. Να την χέσω την ταχύτητα αν δεν μπορώ να κάνω βασικά πράγματα....

 

 

 

Έχεις κανένα θεματάκι εσύ με την 5.4 ? Tο speedmod βοήθησε σε τίποτε άλλο εκτός του Kies?

 

βασικα δεν ειχα κανα σπουδαιο θεμα το μονο που θυμαμαι ειναι οτι ενω ειχε τελειωσει το φορτισμα και εβγαζα τον φορτιστη αμεσως η μπαταρια επεφτε στο 98% κατα τα αλλα κανενα αλλο εξαλου δεν εχω ενεργοποιημενο lagfix απο την 5.0

ουτε force close ειχα ποτε κανενα απολυτως προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Και από μπαταρία? Πάει καλά?

 

Ωρέ τώρα είδα ότι είσαι από το Τζάντε κι εσύ ;)

Zuratharamon @ ibizamania.gr

.:Puritanical Euphoric Misanthropia:.

.:Its all about free thought, beauty and sodomy:.

Link to comment
Share on other sites

Και από μπαταρία? Πάει καλά?

 

Ωρέ τώρα είδα ότι είσαι από το Τζάντε κι εσύ ;)

 

ναι τζαντε μενω

εσυ???

η 5.2 που ειχα ηταν μια χαρα σε θεμα μπαταριας περναγα τη μερα ανετα και μου περισευε με αρκετες κλησεις και 3g internet/zougla/taptalk/facebook browsing και στο σπιτι με wifi ανοικτο παντα

την 5.4 σημερα την εβαλα θα σου πω το βραδυ

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν χρησιμοποιώ το επίσημο CSC για το κινητο μου , (στην δικια μου περίπτωση που είναι αγορασμένο από cosmote to COS) .

Πέρα από τα update που χάνω μέσω Kies , έχει καμία άλλη επίπτωση για το κινητο

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Εχετε δοκιμασει το sgs tools?

Φοβερη εφαρμογη, μεταξυ αλλων εχει το market fix και καποια αλλα καλα hacks.

Ξεχωρισα αυτο που επιτρεπει στο power button να τραβαει φωτογραφια και το email client του galaxy tab. Εχει και καποια καλα hacks για τον touch wiz (τον οποιο δεν χρησιμοποιω) και adrodena galassia theme για αυτον. Αναστρεψιμα ολα οποτε δεν χανετε τιποτα να το δειτε.

Α εχει και το gps fix (το οποιο βεβαια στην jpu δεν χρειαζεται).

 

ναι τα εχω δει και εγω και μου καναν εντυπωση... :D

θα ηθελα να δοκιμασω καποια πραγματακια αλλα πλεον εχω γινει φοβιτσιαρης ρε γμτ... :O

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα γαλαξιακα παλικαρια :).

Το βιντεο οπως σας εγραψα χθες ειναι ετοιμο και το εχω ανεβασει και στο youtube στον προσωπικό μου λογαριασμό.

 

Το ανεβασα στο blog μου για να υπαρχει εκει και να μην χαθει εδω μεσα στα πολλα post.

θα το βαλω και στην υπογραφη μου για να το βρισκετε ευκολα.

Αν καποιος διαχειριστης η ο Αλεξανδρος μπορεσει να το βαλει και στο πρωτο post ακομα καλυτερα.

 

Εδω ειναι το αρθρο με το βιντεο :

http://antonis-news.blogspot.com/2010/12/jpu-samsung-galaxy-s-i-9000.html

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

μπραβο Αντωνη :D

παιδια εγω απλα να πω, οτι με την διαδικασια που περασαμε το swype, για καποιο λογο δεν λειτουργησε σωστα

μετα το περασαμε με τον τροπο που λεει ο vraptis114 5 post πιο πανω :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ναι τα εχω δει και εγω και μου καναν εντυπωση... :D

θα ηθελα να δοκιμασω καποια πραγματακια αλλα πλεον εχω γινει φοβιτσιαρης ρε γμτ... :O

 

Μπα μη φοβασαι, δεν κανουν καμια τρελη μεταβολη. Εκτος ισως απο τα touch wiz mods, αλλα τα υπολοιπα ειναι ασφαλη ;)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

μπραβο Αντωνη :D

παιδια εγω απλα να πω, οτι με την διαδικασια που περασαμε το swype, για καποιο λογο δεν λειτουργησε σωστα

μετα το περασαμε με τον τροπο που λεει ο vraptis114 5 post πιο πανω :)

Βασιλη μολις διορθωσα τον οδηγο γιατι ειχα ξεχασει να γραψω ευχαριστηριο που εκανες ολη την διαδικασια και ολη την περιγραφη :).

 

θα φτιαξω και ενα βιντεο για αυτο που σου εδειξα χθες και πως δουλευει το android και η μνημη ram και θα το ανεβασω και αυτο στο blog να το δειτε.

stay tuned :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...