Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε Ρυθμίσεις>Δυνατότητα σύνδεσης και ξε-τικάρησε Περιαγωγή δεδομένων και Χρήση δεδομένων πακέτου

 

Ωραια το ξεκιτακαρα!Αλλα μολις μπαινω στο routte66 μου γραφει "για ενεργοποιηση της υπηρεσιας δεδομενων ενεργοποιηστε τη χρηση δεδομενων πακετου.Αλλαγη ρυθμισεων?"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραια το ξεκιτακαρα!Αλλα μολις μπαινω στο routte66 μου γραφει "για ενεργοποιηση της υπηρεσιας δεδομενων ενεργοποιηστε τη χρηση δεδομενων πακετου.Αλλαγη ρυθμισεων?"

 

Πήγαινε ρυθμήσεις-> Δυνατοτητα διασύνδεσης -> θέση και ξετσεκάρησε τα "Συνθετο GPS" και "Ενεργοποίηση θέσης Δυκτίου"

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμήσεις-> Δυνατοτητα διασύνδεσης -> θέση και ξετσεκάρησε τα "Συνθετο GPS" και "Ενεργοποίηση θέσης Δυκτίου"

 

Ωραια,σας ευχαριστω πολυ!!!!Παρα πολυ!

 

Και τον βοηθητικο αισθητηρα τον εχω ξετικαρισμενο...Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Ωραια,σας ευχαριστω πολυ!!!!Παρα πολυ!

 

Και τον βοηθητικο αισθητηρα τον εχω ξετικαρισμενο...Σωστα?

 

Ο βοηθητικος αισθητηρας δεν χρησημοποιει συνδεση δεδομενων.

Οποτε καλυτερα αστον τσεκαρισμενο

Link to comment
Share on other sites

Ο βοηθητικος αισθητηρας δεν χρησημοποιει συνδεση δεδομενων.

Οποτε καλυτερα αστον τσεκαρισμενο

 

Οκ σε ευχαριστω!Κατι τελευταιο και σε αφηνω ησυχο,καθε φορα που θα μπαινω στο routte66 θα με ρωταει κ θα παταω "οχι",σωστα??

Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν λιγο εκανα αναβαθμηση απ το kies.

Τωρα εχω την JL1 ενω πριν την JH1.

Ξερει κανεις τιποτα για αυτη?

 

edit: Εχω firmware απο cosmote (COS αντι για EUR ή VGR)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αν θυμάμαι καλά, πατάς το πλήκτρο αύξησης του ήχου, το πλήκτρο κλήσης και το πλήκτρο για την φωτογραφική, όλα αυτά ταυτόχρονα για να σε βάλει σε ένα "download mode". Και μετά συνεχίζεις κανονικά την εγκατάσταση. Δεν θυμάμαι και 100% γιατί το είχα κάνει πριν πολύ καιρό. Αν θυμάται κάποιος περισσότερες λεπτομέρειες ας βοηθήσει.

ευχαριστω πολυ φιλε guzgun, το εκανα αλλα δεν αναγνωριζεται απο το computer! εχει καποιος αλλη λυση η ξερει ποσο καιρο θα μου το κρατησουν στην samsung??

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε guzgun, το εκανα αλλα δεν αναγνωριζεται απο το computer! εχει καποιος αλλη λυση η ξερει ποσο καιρο θα μου το κρατησουν στην samsung??

 

LOCK+Volume Down + Power on αυτά πρέπει να πατήσεις

 

http://www.handcellphone.com/mobile/forum/emergency-mode-usb-does-anyone-know-about

 

εδώ έχει μια ανάλογη περίπτωση.

 

βασικά ψάξτο λίγο στο google σαν samsung wave download mode.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξαφνικα το κινητο οταν παω να το συνδεσω με το wifi μου βγαζει "Aποτυχια ελεγχου ταυτοτητας", Δεν εχω πειραξει τιποτα στο ρουτερ ουτε στο κινητο. Απλα συνδεθηκα σε ενα αλλο ρουτερ και μετα παλι στο δικο μου.Τι γινεται, τον κωδικο τον βαζω κανονικα...
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι τον τελευταιο καιρο να αντικαταστησω το jetακι μου με το wave :)

με το jet ειμαι αρκετα ικανοποιημενος αλλα μου αρεσει η μεγαλυτερη και καλυτερη οθονη του wave οπως επισης και η μεγαλυτερη ευκολια που εχει για πλοηγηση στο internet.

πιστευετε αξιζει αυτη η μεταβαση ή το wave δεν εχει κατι παραπανω να μου προσφερει?

επισης θα ηθελα να ρωτησω με νορμαλ χρηση ποσο κραταει η μπαταρια του?

τελος πιστευετε οτι το badaOS θα κρατησει ή εχει αρχισει σιγα σιγα να σβηνει?:rolleyes:

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι τον τελευταιο καιρο να αντικαταστησω το jetακι μου με το wave :)

με το jet ειμαι αρκετα ικανοποιημενος αλλα μου αρεσει η μεγαλυτερη και καλυτερη οθονη του wave οπως επισης και η μεγαλυτερη ευκολια που εχει για πλοηγηση στο internet.

πιστευετε αξιζει αυτη η μεταβαση ή το wave δεν εχει κατι παραπανω να μου προσφερει?

επισης θα ηθελα να ρωτησω με νορμαλ χρηση ποσο κραταει η μπαταρια του?

τελος πιστευετε οτι το badaOS θα κρατησει ή εχει αρχισει σιγα σιγα να σβηνει?:rolleyes:

Ευχαριστω!

 

γεια σου φίλε kakofonixx,

 

ας με συνχορεσουνε οι φίλοι μοδερατορες, γεια το off topic.

 

φίλε ήθελα να σε ρωτήσω εάν στο jet υπάρχει κάτι σαν το samsung app store ??

γενικά θέλω να μάθω εάν υπάρχουνε αρκετές εφαρμογές, και πεχνειδια, και από που τα κατεβάζουμε ?

 

τέλος τι λογισμικό φοράει το jet ???

 

το θέλω να το πάρω γεια την κυρα μου, αλλά αφτη θέλει , πολλές εφαρμογές και πεχνειδια.

 

Ευχαριστώ γεια την κάθε σου απάντηση, η όποιος άλλος φίλος γνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι τον τελευταιο καιρο να αντικαταστησω το jetακι μου με το wave :)

με το jet ειμαι αρκετα ικανοποιημενος αλλα μου αρεσει η μεγαλυτερη και καλυτερη οθονη του wave οπως επισης και η μεγαλυτερη ευκολια που εχει για πλοηγηση στο internet.

πιστευετε αξιζει αυτη η μεταβαση ή το wave δεν εχει κατι παραπανω να μου προσφερει?

επισης θα ηθελα να ρωτησω με νορμαλ χρηση ποσο κραταει η μπαταρια του?

τελος πιστευετε οτι το badaOS θα κρατησει ή εχει αρχισει σιγα σιγα να σβηνει?:rolleyes:

Ευχαριστω!

 

Περί jet δεν έχω άποψη, αλλά το wave αξίζει τα λεφτά του.

Η μπαταρία αν και είναι ακόμα στο "στρώσιμο" μου κρατάει 1-2 μέρες με σκίσιμο.

Τα apps του bada αυξάνονται σταθερά και δεν βλέπω λόγο η samsung να παρατήσει το bada os.

 

Και κάτι σχετικό για συγχρονισμό των επαφών με gmail.

Πρέπει η κάθε επαφή να έχει μόνο 1 τηλ.νούμερο γιατί τα υπόλοιπα δεν περνάνε στο wave.

Αν θέλετε να περάσετε 2ο,3ο... νούμερο στην ίδια επαφή μπορείτε να το κάνετε ως

ξεχωριστή επαφή στο gmail με το ίδιο όνομα αλλά διαφορετικό νούμερο.

Σε μένα δούλεψε και μάλιστα πολλές (όχι όλες) επαφές με 2-3 τηλέφωνα μου τις έφερε με ομαδοποιημένα τα τηλέφωνα στο wave.

Ούτως ή άλλως αυτή η ομαδοποίηση γίνεται εύκολα και στον τηλ.κατάλογο του wave.

 

Προσοχή να χρησιμοποιείτε ως χαρακτηρισμό τηλεφώνων στο gmail τo

"home", "work" και "mobile" γιατί αλλιώς δεν μεταφέρονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μολις χθες το παρελαβα.Ειναι απο την vodafone και θα ηθελα να ρωτησω ολη την διαδικασια να βαλω δωρεαν πλοηγηση.

Σημ. Ειμαι εντελως ασχετος με αυτα

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι τον τελευταιο καιρο να αντικαταστησω το jetακι μου με το wave :)

με το jet ειμαι αρκετα ικανοποιημενος αλλα μου αρεσει η μεγαλυτερη και καλυτερη οθονη του wave οπως επισης και η μεγαλυτερη ευκολια που εχει για πλοηγηση στο internet.

πιστευετε αξιζει αυτη η μεταβαση ή το wave δεν εχει κατι παραπανω να μου προσφερει?

επισης θα ηθελα να ρωτησω με νορμαλ χρηση ποσο κραταει η μπαταρια του?

τελος πιστευετε οτι το badaOS θα κρατησει ή εχει αρχισει σιγα σιγα να σβηνει?:rolleyes:

Ευχαριστω!

 

φίλε είχα το jet και το έχασα/ κλέψανε....και άλλαξα σε wave. Άστο, δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης. Το jet είναι ένα ωραίο τηλ. Δεν είναι καν smartphone. Και η αφή είναι η μέρα με τη νύχτα. όσον αφορά τον άλλο φίλο που ρωτάει για apps στο jet, mόνο java παίρνει.

Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστω!Κατι τελευταιο και σε αφηνω ησυχο,καθε φορα που θα μπαινω στο routte66 θα με ρωταει κ θα παταω "οχι",σωστα??

 

Ναι .... Παντως εγω θα σου προτεινα αν εχεις κατροκινητο οπως εγω βαλε πακετο δεδομενων. Ειναι ενα με 500 mb για 5€, εγω σε συνδιασμο με τα 1500 sms και λεπτα που μου δινει το what's up με την ανανεωση βγαζω 1 μηνα με 5€.

Βεβαια αν δεν το χρειαζεσαι η εισαι παντα σε χωρο με wifi δεν χρειαζεται να το βαλεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω λιγο κατι. Οταν κλεινω και ανοιγω το κινητο με ερχοντε ολες οι αναφορες απο τα μηνυματα μου. Και αυτο γινετε καθε φορα. Μηπως ξερει κανεις που οφειλετε αυτο? Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα δε γνωριζω αν εχει απαντηθει αυτο που θα ρωτησω, αλλα εδω κ πολυ καιρο προσπαθω να μπω στο myphone και δεν μπορω, Ποιες ειναι οι ρυθμισεις για να συγχρονισω το λογ/σμο toy email μου με το wave.??? χρησιμοποιω hotmail. Εδω εχει καποιες ρυθμισεις, αλλα το θεμα ειναι οτι ισχυουν μονο για να στειλω email και οχι να ενημερωθω για εισερχομενα. Ενω για παραδειγμα οταν παταω το social hub γινεται ενημερωση του facebook account μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω λιγο κατι. Οταν κλεινω και ανοιγω το κινητο με ερχοντε ολες οι αναφορες απο τα μηνυματα μου. Και αυτο γινετε καθε φορα. Μηπως ξερει κανεις που οφειλετε αυτο? Ευχαριστω πολυ!

 

οφείλεται σε γνωστό προβληματάκι. Μπες στα μηνύματα του κινητού από το Kies και σβήσε αυτά που δεν θέλεις να επανεμφανίζονται από εκεί.

 

Καλησπερα δε γνωριζω αν εχει απαντηθει αυτο που θα ρωτησω, αλλα εδω κ πολυ καιρο προσπαθω να μπω στο myphone και δεν μπορω, Ποιες ειναι οι ρυθμισεις για να συγχρονισω το λογ/σμο toy email μου με το wave.??? χρησιμοποιω hotmail. Εδω εχει καποιες ρυθμισεις, αλλα το θεμα ειναι οτι ισχυουν μονο για να στειλω email και οχι να ενημερωθω για εισερχομενα. Ενω για παραδειγμα οταν παταω το social hub γινεται ενημερωση του facebook account μου.

 

οδηγίες για ρυθμίσεις email υπάρχουν στο bada FAQ. Είναι sticky θέμα στο γενικό bada OS sub-forum.

 

σκεφτομαι τον τελευταιο καιρο να αντικαταστησω το jetακι μου με το wave :)

με το jet ειμαι αρκετα ικανοποιημενος αλλα μου αρεσει η μεγαλυτερη και καλυτερη οθονη του wave οπως επισης και η μεγαλυτερη ευκολια που εχει για πλοηγηση στο internet.

πιστευετε αξιζει αυτη η μεταβαση ή το wave δεν εχει κατι παραπανω να μου προσφερει?

επισης θα ηθελα να ρωτησω με νορμαλ χρηση ποσο κραταει η μπαταρια του?

τελος πιστευετε οτι το badaOS θα κρατησει ή εχει αρχισει σιγα σιγα να σβηνει?:rolleyes:

Ευχαριστω!

 

Πρώην κάτοχος JET, και τώρα Wave. Αξίζει , με κεφαλαίο Α. Μην το σκεφτείς καν.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε irc στο wave???

 

Δες κανένα Java irc application. Κάτι άλλο δεν νομίζω να υπάρχει

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δες κανένα Java irc application. Κάτι άλλο δεν νομίζω να υπάρχει

 

ok αυτα τα ξερω απλα αν ειχαμε κατι αλλο!!! που δεν το ειχα βρει!!!

Ευχαριστώ πάντως!

με την 1,2 >? κανενα νεο>?

Edited by masaz
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: έχω 2 Η/Υ έναν deskop και lapto με win7 και στα δυο έχω εγκαταστήσει το kies αλλά και στα δύο Η/Υ βρίσκω τα αρχεία της εσωτερικής μνήμης μόνο πουθενά η εξωτερική μνήμη.Εβαλα έβγαλα την μνήμη αλλά τίποτα.Ενώ αποθηκεύη κανονικά αρχεία.

Το πρόβλημα αυτό το αντιμετώπισε κανένας από εσας? αν ναι υπάρχει λύση? και ποια είναι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: έχω 2 Η/Υ έναν deskop και lapto με win7 και στα δυο έχω εγκαταστήσει το kies αλλά και στα δύο Η/Υ βρίσκω τα αρχεία της εσωτερικής μνήμης μόνο πουθενά η εξωτερική μνήμη.Εβαλα έβγαλα την μνήμη αλλά τίποτα.Ενώ αποθηκεύη κανονικά αρχεία.

Το πρόβλημα αυτό το αντιμετώπισε κανένας από εσας? αν ναι υπάρχει λύση? και ποια είναι?

πολύ φοβάμαι πως το πρόβλημα σου είναι το λογισμικό που έχεις και στα δύο pc (windows 7)...

 

και η πρόταση να βάλεις vista ή xp δεν νομίζω να σε κάνει να χαρείς...

 

παρόλα αυτά δεν σου απαντάω και με πλήρη σιγουριά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: έχω 2 Η/Υ έναν deskop και lapto με win7 και στα δυο έχω εγκαταστήσει το kies αλλά και στα δύο Η/Υ βρίσκω τα αρχεία της εσωτερικής μνήμης μόνο πουθενά η εξωτερική μνήμη.Εβαλα έβγαλα την μνήμη αλλά τίποτα.Ενώ αποθηκεύη κανονικά αρχεία.

Το πρόβλημα αυτό το αντιμετώπισε κανένας από εσας? αν ναι υπάρχει λύση? και ποια είναι?

 

Μια χαρά την βλέπει σε win7.

 

την ώρα που συνδέεις το τηλέφωνο στο pc διαλέγεις "usb storage" στο τηλέφωνο και δεν το βρίσκει δηλαδή ;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...