Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Sony Xperia


renesis_87
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο μπορω να το κανω και εγω που τη συσκευη την ειχα αγορασει "σκετη" χωρις δηλαδη "υποστηριξη" απο παροχο? Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 218
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο μπορω να το κανω και εγω που τη συσκευη την ειχα αγορασει "σκετη" χωρις δηλαδη "υποστηριξη" απο παροχο?

 

Ναί νομίζω πως όλοι μπορούν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!!! θα το δοκιμασω καποια στιγμη μεσα στην εβδομαδα και θα σας πω αποτελεσματα....:):)

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

ΤελιΚΑ ΤΟ δοκιμασα....εαν εχω καταλαβει παντως καλα δεν εγινε και παλι "ελληνικο" τι θελω να πω...στα μνματα ενω κανονικα στα ελληνικα κινητα σου βγαζει και την ρυθμιση που λεει κατι για οικονομια και αντι για 2 μνμ μπορεις να γραφεις 1 με 160 χαρ, αυτο δεν το βρισκω πουθενα για επιλογη, οπως ακριβως δηλαδη και πριν που το ειχα κανει nordic. :(

 

Eαν αυτο βοηθαει καποιον τα στοιχεια στο Σχετικα με το τηλεφωνο ειναι:

 

Kernel 2.6.29 SEMCUser@SEMCHost#1

Αριθμος Εκδοσης 2.0Α.0.504

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

ΤελιΚΑ ΤΟ δοκιμασα....εαν εχω καταλαβει παντως καλα δεν εγινε και παλι "ελληνικο" τι θελω να πω...στα μνματα ενω κανονικα στα ελληνικα κινητα σου βγαζει και την ρυθμιση που λεει κατι για οικονομια και αντι για 2 μνμ μπορεις να γραφεις 1 με 160 χαρ, αυτο δεν το βρισκω πουθενα για επιλογη, οπως ακριβως δηλαδη και πριν που το ειχα κανει nordic. :(

Ανοιξε το default προγραμμα για μηνύματα του mini,με το αριστερο κουμπί μπές στις ρυθμίσεις,και ενεργοποιήσε εκεί που λέει εξοικονόμηση κόστους.Στο δικό μου κινητό(απο το οποίο ειναι και το build.prop που κατέβασες) εκεί το βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανω...μηπως φταιει οτι το δικο μου ειναι το Pro?

Τα μονα που μου δινει σαν επιλογη ειναι αυτα

 

ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ

 

ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

 

Ηχος ειδοποιησης

 

Δονηση Ειδοπ.

 

Μηνυματα SIM

 

Ρυθμισεις PUSH

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανω...μηπως φταιει οτι το δικο μου ειναι το Pro?

Αυτό φταίει..Πρέπει να βρεις build.prop απο το Pro.

Άν ψάξεις λιγες σελίδες πίσω,στο κεντρικό Post για το mini/pro

κάποιος είχε αναφέρει πώς έχει την build.prop από το Pro.

Για κάνε μια προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Θα το ψαξω...Ευχαριστω!!!

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

μπράβο βρε παιδιά!

Μια ερώτηση μόνο.

Εγώ που το πήρα απο cosmote, αμα το κάνω rebrand wind θα έχω ξανά την εγγύηση μου η θα πρέπει να περιμένω να βρούμε cosmote build?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις Cosmote και το εχεις κάνει UK?

Αν το κάνεις wind δεν φαίνεται κάπου ότι είναι wind.Και νομίζω είναι σχεδόν ίδια με την εκδοση της Cosmote.

Galaxy Note 4 SM-N910F
Link to comment
Share on other sites

Εχεις Cosmote και το εχεις κάνει UK?

Αν το κάνεις wind δεν φαίνεται κάπου ότι είναι wind.Και νομίζω είναι σχεδόν ίδια με την εκδοση της Cosmote.

 

Έχω cosmote και το έχω κάνει nordic.

Θα είμαι δηλαδή οκ με εγγύηση αν το κάνω wind?

Link to comment
Share on other sites

Θα ελεγα καλυτερα να βρεις ενα απο Cosmote μαζι με ολες τις χαζομαρες της...να το πας για εγγυηση οπως ακριβως το πηρες...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Θα ελεγα καλυτερα να βρεις ενα απο Cosmote μαζι με ολες τις χαζομαρες της...να το πας για εγγυηση οπως ακριβως το πηρες...

 

Οπότε βρε παιδιά, κάποιος που έχει το build τις cosmote, ας το ανεβάσει.. plz.. :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το ανέβασα και στο κεντρικό thread αλλά επειδή βλέπω να χάνεται, πάρτε το και εδώ:

 

Για όσους θέλουν να κάνουν rebrand se ελληνικό firmware, τους κωδικούς για κάθε build.prop τους παρεθέτω εδώ:

 

E10i (mini):
1237-0401 vodafone
1236-9440 cosmote
1236-8709 wind

U20i (mini pro):
1238-8828 vodafone
1238-7036 cosmote
1238-9727 Generic 

 

Απλά αλλάζουμε τους κωδικούς 12xx.xxxx που υπάρχουν ήδη στο build.prop με τους επιθυμητούς από την παραπάνω λίστα και κάνουμε restore με SEUS.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το ανέβασα και στο κεντρικό thread αλλά επειδή βλέπω να χάνεται, πάρτε το και εδώ:

 

Για όσους θέλουν να κάνουν rebrand se ελληνικό firmware, τους κωδικούς για κάθε build.prop τους παρεθέτω εδώ:

 

E10i (mini):
1237-0401 vodafone
1236-9440 cosmote
1236-8709 wind

U20i (mini pro):
1238-8828 vodafone
1238-7036 cosmote
1238-9727 Generic 

 

Απλά αλλάζουμε τους κωδικούς 12xx.xxxx που υπάρχουν ήδη στο build.prop με τους επιθυμητούς από την παραπάνω λίστα και κάνουμε restore με SEUS.

 

1000 ευχαριστώ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το ανέβασα και στο κεντρικό thread αλλά επειδή βλέπω να χάνεται, πάρτε το και εδώ:

 

Για όσους θέλουν να κάνουν rebrand se ελληνικό firmware, τους κωδικούς για κάθε build.prop τους παρεθέτω εδώ:

 

E10i (mini):
1237-0401 vodafone
1236-9440 cosmote
1236-8709 wind

U20i (mini pro):
1238-8828 vodafone
1238-7036 cosmote
1238-9727 Generic 

 

Απλά αλλάζουμε τους κωδικούς 12xx.xxxx που υπάρχουν ήδη στο build.prop με τους επιθυμητούς από την παραπάνω λίστα και κάνουμε restore με SEUS.

 

έχω δοκιμάσει και το Generic και το Cosmote αλλά τίποτα μπαίνω κανονικά τα αλλάζω τους αριθμούς κάνω και το update αλλά πάλι στο UK με πάει :(

Link to comment
Share on other sites

έχω δοκιμάσει και το Generic και το Cosmote αλλά τίποτα μπαίνω κανονικά τα αλλάζω τους αριθμούς κάνω και το update αλλά πάλι στο UK με πάει :(

 

Κάνεις κανονικά save το build.prop μετά τις αλλαγές?

 

Έκανες απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση το pc companion πριν να κάνεις reflash?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις κανονικά save το build.prop μετά τις αλλαγές?

 

Έκανες απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση το pc companion πριν να κάνεις reflash?

 

κανονικά όλα. το build το αλλάζω στο pc με σημειωματάριο και το ελέγχω πάντα μετά το copy-paste αν το έχω σωστά. έχω 3 διαφορετικά pc και στα 3 δεν είχε ξαναμπεί το companion. το δοκίμασα και με τις Vodafone μόλις τώρα αλλά πάλι την UK μου βγάζει. υπόψη έχω το mini pro. ερώτηση; τους αριθμούς αυτούς πρέπει να τους βάλουμε στο build μόνο στο (ro.product.name=E10i_1236-8709) ή και πιο κάτω που τους έχει πάλι; γιατί εγώ δεν αφήνω κανένα από το παλιό τους αλλάζω όλους π.χ και αυτούς (ro.semc.version.cust=1236-8709)

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα 2 φορές τίποτα την 3η έσβησα το default.prop έβγαλα την memory card και το φλασάρισα με SEUS.Χωρίς να ξέρω αν όντως επαίξε ρόλο κατι από αυτά η απλά έτυχε γύρισε στο generic greek του dark dog.
Link to comment
Share on other sites

Το ότι πολλά μηνύματα που μου στέλνουν τα λαμβάνω 2 και 3 φορές οφείλεται στην UK έκδοση???
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!να ρωτησω κ εγω κάτι.με την ελληνικη οταν μπααινεις στα ονοματα σου βγάζει ελληικους χαρακτήρες όπως εβγαζε πριν?(στη μπαρα απο τα πλαγια εννοω)
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Και σε μένα 2 φορές τίποτα την 3η έσβησα το default.prop έβγαλα την memory card και το φλασάρισα με SEUS.Χωρίς να ξέρω αν όντως επαίξε ρόλο κατι από αυτά η απλά έτυχε γύρισε στο generic greek του dark dog.

 

κι εμένα μόνο με αυτό τον τρόπο έγινε ελληνικό πάλι αλλα τα sms δουλεύουν μόνο σε wind!!!!!!!

Έχει κανείς να μου στείλει το original build.prop 2.1 cosmote?

 

Never mind...

Ας είναι wind, λύθηκε το πρόβλημα βάζοντας την sim σε άλλο κινητό και βάζοντας πάλι τον αριθμό smsc :)

Edited by subneo
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Για x10 mini pro δεν χρειαζεται αλλο built.pro? Και επισης μπορει καποιος να μ στειλει που ειναι ο οδηγος π ειχε γραψει ο dark_dog για αναβαθμιση σε 2.1?
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Sony Xperia
  • The topic was locked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...