Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε ένα export τον κατάλογο σου σε CSV μορφή αν σου δίνει τέτοια επιλογή το λογισμικό που συνδέεις το SE στο PC σου και κάντο import στο gmail σου. Εγώ με το samsung έτσι έκανα.

Καλέ μου φίλε το έκανα στο δικό μου (το πήρα από WIND )αλλά ολες τις ελληνικές επαφές τις πέταξε στο γράμμα Ζ και το πληκτρολόγειο του dialer δεν έχει ελληνικά.Κρίμα γιατί το κινητό πετάει κατά τα άλλα και θα επανέλθω και με περισσότερα .Όμως κάτι πρέπει να γίνει μεαυτό γιατί φαντάσου 800 επαφές όλες στο Ζ χωρίς δυνατότητα να βρείς την επαφή που θέλεις με 2-3 κινησεις.Μάλλον θα ξαναγυρίσω στο Win Mobile μου .Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει.Η διαδικασία που ακολούθησα ήταν.Εξαγωγή από Outlook αρχείο με κόμα για Windows και εισαγωγή του αρχείου από το Gmail.

 

Το πήρα και γώ παιδια το κινητό, για τα λεφτά του είναι μια πολύ καλή αγορά.

BTW η οθόνη τα σπάει, καλύτερη από το hero που είχα παλιότερα...

Πέρασα και την Villainblade 1.10 και όλα καλά. Θέλω να δώ πως θα ενεργοποιήσω και το app2sd για να είμαι πιο άνετος.:happy:

 

Α και όσο για τον φίλο mxa055 μπορείς να συχρονίσεις το SE με τον υπολογιστή με ένα πρόγραμμα που λέγεται MyphoneExplorer. Μετά κατεβάζεις μέσω Market το MyphoneExplorerClient και συγχρονίζεις και το ΖΤΕ με το προγραμματάκι. Ελπίζω να κάνεις δουλειά με αυτό... Δεν το έχω δοκιμάσει γιατί πάντα συγχρονίζω τις επαφές μου με το Google μέσω Exchange.:shifty:

 

Όμως φίλε μου με τις επαφές που έχουν ελληνικές γραμματοσειρές τι γίνεται γοατί το dial του τηλεφώνου είναι όλο στα αγγλικά και αφού έκανα την διαδικασία που λές όλες τις επαφές μου που είναι ελληνικά τις πέταξε στο αγγλικό γράμμα Ζ.Απελπισία.!!

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Όμως φίλε μου με τις επαφές που έχουν ελληνικές γραμματοσειρές τι γίνεται γοατί το dial του τηλεφώνου είναι όλο στα αγγλικά και αφού έκανα την διαδικασία που λές όλες τις επαφές μου που είναι ελληνικά τις πέταξε στο αγγλικό γράμμα Ζ.Απελπισία.!!

 

Υπάρχει ο dialer one με ελληνικό πληκτρολόγιο.

 

Επίσης... μη γράφεις συνεχόμενα μηνύματα, το απαγορεύουν οι κανονισμοί του forum. Γιαυτό υπάρχει η "Τροποποίηση" και η "Πολλαπλή Παράθεση".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ο dialer one με ελληνικό πληκτρολόγιο.

 

Επίσης... μη γράφεις συνεχόμενα μηνύματα, το απαγορεύουν οι κανονισμοί του forum. Γιαυτό υπάρχει η "Τροποποίηση" και η "Πολλαπλή Παράθεση".

 

Ζητώ συγγνωμη για την επανάληψη .Κατέβασα το dialer one αλλά δεν βρίσκω το ελληνικό πληκτρολογιο.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω οσοι το εχετε. παιρνω το κινητο αυτο απο την γουιντ και ειμαι στο αυτοκινητο και θελω να βαλω χαρτες για να δω που να παω.χρεωνομαι για αυτο? θελει ιντερνετ?και επισης εχει πλοηγηση? ακομα απο φωτογραφιες και βιντεο πως τα παει?

 

Εχει και αυτόνομο gps ( που δεν χρεώνεται ) του περνάς χάρτες από navigon και είσαι μια χαρά. Το έχω χρησιμοποιήσει στο αυτοκίνητο και είναι πολύ γρήγορο το gps του.

Για να μην χρεώνεσαι απλά κλείνεις το υποβοηθούμενο.

Link to comment
Share on other sites

Στο mydroid.gr εδώ λεει για το κινητό το απόλυτο value for money κινητό Android....περιμενω review και βιντεο και μου φαίνεται θα βάλω τους γνωστούς μου να μου πάρουνε ένα απο UK...
Link to comment
Share on other sites

Στο mydroid.gr εδώ λεει για το κινητό το απόλυτο value for money κινητό Android....περιμενω review και βιντεο και μου φαίνεται θα βάλω τους γνωστούς μου να μου πάρουνε ένα απο UK...

 

Το πρώτο σου μύνημα και διαφημίζεις site :down:

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω στην περιοχη σας αλλα στην πατρα δεν υπαρχει πουθενα εχω παει σε ολα τα καταστηματα απο χθες το απογευμα και τιποτα...

και για οσους ενδιαφερονται να ξερετε οτι το δινει δωρεαν στο wind small

Link to comment
Share on other sites

Καλέ μου φίλε το έκανα στο δικό μου (το πήρα από WIND )αλλά ολες τις ελληνικές επαφές τις πέταξε στο γράμμα Ζ και το πληκτρολόγειο του dialer δεν έχει ελληνικά.Κρίμα γιατί το κινητό πετάει κατά τα άλλα και θα επανέλθω και με περισσότερα .Όμως κάτι πρέπει να γίνει μεαυτό γιατί φαντάσου 800 επαφές όλες στο Ζ χωρίς δυνατότητα να βρείς την επαφή που θέλεις με 2-3 κινησεις.Μάλλον θα ξαναγυρίσω στο Win Mobile μου .Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει.Η διαδικασία που ακολούθησα ήταν.Εξαγωγή από Outlook αρχείο με κόμα για Windows και εισαγωγή του αρχείου από το Gmail.

 

 

 

Όμως φίλε μου με τις επαφές που έχουν ελληνικές γραμματοσειρές τι γίνεται γοατί το dial του τηλεφώνου είναι όλο στα αγγλικά και αφού έκανα την διαδικασία που λές όλες τις επαφές μου που είναι ελληνικά τις πέταξε στο αγγλικό γράμμα Ζ.Απελπισία.!!

 

Αυτό διορθώνεται στο froyo μην ανησυχεις

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω στην περιοχη σας αλλα στην πατρα δεν υπαρχει πουθενα εχω παει σε ολα τα καταστηματα απο χθες το απογευμα και τιποτα...

και για οσους ενδιαφερονται να ξερετε οτι το δινει δωρεαν στο wind small

Στο small 'η στο medium?Γιατι οταν πηγα να το παρω εγω το διναν στο medium μονο free.Με 50 ευρω παγιο δεν ηταν και οτι καλυτερο..Τελικα το πηρα με καρτοσυνδεση...Ουτε αυτο ειναι καλυτερο αλλα απο το παγιο των 50ε ειναι καπως καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
χθες ενα περιεργο πραγμα.....δεν λοκαρε με τιποτε δορυφορους.....ουτε με την ενσωματωμενη πλοηγηση ουτε με τους χαρτες...ουτε καν με wifi.....:( Edited by Kostas_falcon
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρελαβα το δικο μου SF.

Δεν επαιξα ακομα πολυ μαζι του, για οσο το τσεκαρα εχω να πω οτι ειναι εξαιρετικο κινητο!

Μολις το ανοιξα μου ειχε να επιλεξω γλωσσα και εβαλα ελληνικα αλλα δεν εχει ελληνικα στο keyboard (θα κατεβασω απο το market).

Θελω και μια καλη θηκουλα να του βαλω να μην το εχω ετσι.(στα forum λενε οτι του παει γαντι αυτη για το nokia e71)

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρελαβα το δικο μου SF.

Δεν επαιξα ακομα πολυ μαζι του, για οσο το τσεκαρα εχω να πω οτι ειναι εξαιρετικο κινητο!

Μολις το ανοιξα μου ειχε να επιλεξω γλωσσα και εβαλα ελληνικα αλλα δεν εχει ελληνικα στο keyboard (θα κατεβασω απο το market).

Θελω και μια καλη θηκουλα να του βαλω να μην το εχω ετσι.(στα forum λενε οτι του παει γαντι αυτη για το nokia e71)

Από Αγγλία? Πόσο πήγε? αν μπορει καποιος να μου δωσει λινκ απο eshop του εξωτερικου που το εχει διαθεσιμο σε καλη τιμη... Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

χθες ενα περιεργο πραγμα.....δεν λοκαρε με τιποτε δορυφορους.....ουτε με την ενσωματωμενη πλοηγηση ουτε με τους χαρτες...ουτε καν με wifi.....:(

Μονο χθες το εκανε η το κανει συνεχεια?Το δικο μου παντως με 2 προγραμματα που του εχω βαλει για πλοηγηση δουλευε μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Από Αγγλία? Πόσο πήγε? αν μπορει καποιος να μου δωσει λινκ απο eshop του εξωτερικου που το εχει διαθεσιμο σε καλη τιμη... Ευχαριστω :)

Διάβασε λίγο σχετικά για το γίνεται αν το πάρεις από εξωτερικό με τα ελληνικά γράμματα και ότι επίσης δεν έχεις εγγύηση μετά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε λίγο σχετικά για το γίνεται αν το πάρεις από εξωτερικό με τα ελληνικά γράμματα και ότι επίσης δεν έχεις εγγύηση μετά.

 

Δυστηχως η εγγυηση ειναι κατι σχετικο στην Ελλαδα.

 

1 κινητο που εχω παει 3 φορες για σερβις και άλλο ενα που το ειχα παει 1 φορα, δεν βελτιωθηκαν καθολου τα προβληματα τους, με τις εταιριες να μην αναλαμβανουν κατι παραπάνω...

 

Όσο για ηλεκτρονικες συσκευες γενικα, μου εχει τυχει να μην αναγνωριζει ο πωλητης καθολου εγγυηση(προφανως τα ειχε κανει παραεισαγωγη), ενω σαμπγουφερ αμαξιου που ειχα παρει απο την Αμερικη και το ειχα χαλασει με δικη μου υπαιτιοτητα, μου το καλυψαν οι αμερικανοι και μου το επισκευασαν, εχοντας το πισω μετα απο ενα μηνα χωρις χρεωση.

 

Αρα εχω μαθει να μην με ενδιαφερουν οι εγγυησεις εδω, αλλά ας μην οφτοπικάρω άλλο

Link to comment
Share on other sites

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται αυτο.. Ειναι καλυτερο απο ολα τα galaxy εκτος του s και σε ταχυτητα..

 

Καλα για οθονη να μη μιλησουμε εγω εχω την εκδοση με την lcd και πιστευω πως δεν υπαρχει κινητο που να του τη λεει μεχρι τα 300-330 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως η εγγυηση ειναι κατι σχετικο στην Ελλαδα.

 

1 κινητο που εχω παει 3 φορες για σερβις και άλλο ενα που το ειχα παει 1 φορα, δεν βελτιωθηκαν καθολου τα προβληματα τους, με τις εταιριες να μην αναλαμβανουν κατι παραπάνω...

 

Όσο για ηλεκτρονικες συσκευες γενικα, μου εχει τυχει να μην αναγνωριζει ο πωλητης καθολου εγγυηση(προφανως τα ειχε κανει παραεισαγωγη), ενω σαμπγουφερ αμαξιου που ειχα παρει απο την Αμερικη και το ειχα χαλασει με δικη μου υπαιτιοτητα, μου το καλυψαν οι αμερικανοι και μου το επισκευασαν, εχοντας το πισω μετα απο ενα μηνα χωρις χρεωση.

 

Αρα εχω μαθει να μην με ενδιαφερουν οι εγγυησεις εδω, αλλά ας μην οφτοπικάρω άλλο

Offtopic δεν είσαι καθώς μιλάμε για ένα πολύ βασικό θέμα που αφορά την αγορά της συσκευής.Βέβαια είναι προσωπικό σου θέμα να μην σε ενδιαφέρει η εγγύηση της συσκευής, αλλά εμένα όπως πιστεύω και τον περισσότερο κόσμο μας ενδιαφέρει οπότε αποτελεί περιοριστικό παράγοντα.

Δεν είναι πχ όπως τα ΝΟΚΙΑ που και από Αγγλία να τα αγοράσεις, καλύπτονται από Πανευρωπαϊκή εγγύηση.

 

Θα πρότεινα καλύτερα το ebay.co.uk.

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ας πουμε οτι εχω το blade(ΔΕ το χω ομως :p). οπως γνωριζουμε εχει lcd οθονη. πολλοι υποστηριζουν οτι ισως ειναι amoled.

εγω λεω οτι lcd(ΔΕ το χω δει ακομη απο κοντα). θελω ομως ΑΜΟLED. μπορω να παρω ενα χαλασμενο san francisco και να αλλαξω την οθονη? να βαλω την amoled στο blade δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

ας πουμε οτι εχω το blade(ΔΕ το χω ομως :p). οπως γνωριζουμε εχει lcd οθονη. πολλοι υποστηριζουν οτι ισως ειναι amoled.

εγω λεω οτι lcd(ΔΕ το χω δει ακομη απο κοντα). θελω ομως ΑΜΟLED. μπορω να παρω ενα χαλασμενο san francisco και να αλλαξω την οθονη? να βαλω την amoled στο blade δηλαδη

 

Αρκετά έως πολύ δύσκολο πιστεύω... Ψάξε πρώτα για dissasembly videos για να δεις πώς και αν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το πηρα χτες απο wind και μου εχει κανει τουλαχιστον 10 επανεκκινησεις. Ειδικα στο angry birds μετα απο 2-3 λεπτα την εχει σιγουρη. Ακομα και σε ομιλια πανω μου το εκανε.. Τι εγγυηση εχω τωρα? Πισω στη wind και αμεση αντικατασταση? :mad:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το πηρα χτες απο wind και μου εχει κανει τουλαχιστον 10 επανεκκινησεις. Ειδικα στο angry birds μετα απο 2-3 λεπτα την εχει σιγουρη. Ακομα και σε ομιλια πανω μου το εκανε.. Τι εγγυηση εχω τωρα? Πισω στη wind και αμεση αντικατασταση? :mad:

Nαι αμεσα στο αλλαζουν.Εννοειται βεβαια οτι το κινητο ειναι μαμα εεεε.....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...