Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το build.prop για mdj 1.7 που διορθώνει τα χρώματα του flash της κάμερας

http://rapidshare.com/files/433246455/build.prop

Με root explorer ή android mate το αντιγράφετε στο /system αντικαθιστώντας το ήδη υπάρχον

Οσο για το market σε μεγάλες εφαρμογές κυρίως,πράγματι αργεί αρκετά και την ώρα που κάνει την εγκατάσταση έχει κάποιο lag αλλά οκ παλεύεται.Λες και όλη μέρα θα ασχολούμαστε με το κατέβασμα εφαρμογών από το market

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχω περασει την Core Droid V0.8 και εχω κατεβασει και το active sync. μου κανει τον συγχρονισμο αλλα δεν μπορω να μπω στο internet ή να κανω τις ρυθμισεις για τον καιρο(ενημρωση).δεν εχω ασυρματη συνδεση οποτε μονο μεσω active sync γινεται η δουλεια.υπαρχει καμια λυση???
Link to comment
Share on other sites

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Το build.prop για mdj 1.7 που διορθώνει τα χρώματα του flash της κάμερας

http://rapidshare.com/files/433246455/build.prop

Με root explorer ή android mate το αντιγράφετε στο /system αντικαθιστώντας το ήδη υπάρχον

Οσο για το market σε μεγάλες εφαρμογές κυρίως,πράγματι αργεί αρκετά και την ώρα που κάνει την εγκατάσταση έχει κάποιο lag αλλά οκ παλεύεται.Λες και όλη μέρα θα ασχολούμαστε με το κατέβασμα εφαρμογών από το market

 

Καλησπερα σε ολους. Αυτο εκτος απο το φλας μηπως διορθωνει και και την ληψη του video ? γιατι ενω τραβας με τσεκαρισμενη επιλογη mpeg4 οταν το μεταφερεις στο pc το αρχειο ειναι 3gp

Link to comment
Share on other sites

@karhariasgr

Ακριβώς αυτό εννοεί.Δε δουλεύει η κάμερα.Ειναι γενικά ένα θέμα με την κάμερα αυτό στα desire hd builds.Από όσο γνωρίζω ούτε και στο απλό desire δεν έχουν καταφέρει ακόμη να δουλέψει η κάμερα σε desire hd rom

Με τα αρχεία στην κάρτα,μην ασχολείσαι.Τα μόνο αρχεία που μπορείς να σβήσεις και πιάνουν τσάμπα χώρο είναι κάποια fsck.rec που δημιουργούνται μετά από αποτυχημένη προσπάθεια εκκίνησης του android.Εφόσον στην κάρτα σου έχεις χώρο,μπορείς να βάλεις περισσότερες από μια ρομ.Βάλε στα wm τον exceller android loader και μετά φτιάξε τους φακέλους και τα startup.txt ανάλογα

Εγώ αυτή την στιγμή εχω την revolution 1.7 σε φάκελο Android και την phireMOD_Ace_v1.0 σε φάκελο Android1 και από τα wm με τον loader που σου είπα ξεκινώ όποια θέλω

Στην πρώτη περίπτωση στο startup.txt έχω

set cmdline "rel_path=Android" και στην δεύτερη set cmdline "rel_path=Android1"

 

Μου πήρε λίγο μέχρι να βρω τι εννοείς ακριβώς αλλά τα κατάφερα. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έχω την android Mdeejay_FroYo_Revolution_v._1.5_S1 , η νεότερη είναι η 1.7 απο ότι βλέπω.Έχει μεγάλη διαφορά με τη δική μου , αξίζει να ασχοληθώ να την αλλάξω?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έχω την android Mdeejay_FroYo_Revolution_v._1.5_S1 , η νεότερη είναι η 1.7 απο ότι βλέπω.Έχει μεγάλη διαφορά με τη δική μου , αξίζει να ασχοληθώ να την αλλάξω?

 

οχι φιλε εχει προβλημα στη καμερα

Link to comment
Share on other sites

η 1.6 έχει πρόβλημα με το white balance σε φλας , με τον καινούργιο kernal λύθηκε στην 1.7 ... έτσι λένε ....

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

η 1.6 έχει πρόβλημα με το white balance σε φλας , με τον καινούργιο kernal λύθηκε στην 1.7 ... έτσι λένε ....

 

οταν τραβας φωτογραφια με φλας τα δειχνει ολα πρασινα εκανα αυτο που λενε με το αρχειο αλλα δε δουλεψε

Link to comment
Share on other sites

Με το rotation έχετε πρόβλημα στις roms του MdeeJay;

Στη rom της υπογραφής μου την οποία χρησιμοποιώ 24/7, το κινητό χρειάζεται περίπου 10 δευτερόλεπτα για να κάνει περιστροφή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απ οτι βλεπω πολλα γραφονται για την διαρκεια της μπαταριας οταν τρεχουμε Android στο HD2 αλλα ακομα δεν το εχω καταλαβει... ειναι λογικο να κραταει μια μονο μερα ηγ μπαταρια η μηπως με αλλαγη του ραδιο η με την βοηθεια καποιου προγραμματος κερδιζουμε κατι παραπανω? Εχω μπερδευτει εντελως...:wacko:

HTC HD2

Nandroid: MDJ's CyanogenMod 7 v2.5

Radio: 2.15.50.14

HTC Wildfire with Official Android 2.2.1 (Froyo)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ραδιο 2.15 και δεν κραταει πανω απο 24 ωρες ενω με τα WM (Energy ROM)κραταει εως και 5 μερες...

HTC HD2

Nandroid: MDJ's CyanogenMod 7 v2.5

Radio: 2.15.50.14

HTC Wildfire with Official Android 2.2.1 (Froyo)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως! Απο 3 μεχρι 5 μερες αναλογως χρησης εννοειται...

HTC HD2

Nandroid: MDJ's CyanogenMod 7 v2.5

Radio: 2.15.50.14

HTC Wildfire with Official Android 2.2.1 (Froyo)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως! Απο 3 μεχρι 5 μερες αναλογως χρησης εννοειται...

να υποθεσω οτι το εχεις συνεχεια μεσα στην θηκη και το κοιταζεις ?

γιατι 5 μερες δεν δινει ουτε η ιδια η..htc !!!! :lol::lol::lol::lol:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ακριβως! Απο 3 μεχρι 5 μερες αναλογως χρησης εννοειται...

 

Δηλαδή με "βαριά" χρήση σου κρατάει 3 ημέρες; :confused:

 

Χωρίς να θέλω να σε αμφισβητήσω, μάλλον μιλάμε για τη συσκευή θαύμα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το rotation έχετε πρόβλημα στις roms του MdeeJay;

Στη rom της υπογραφής μου την οποία χρησιμοποιώ 24/7, το κινητό χρειάζεται περίπου 10 δευτερόλεπτα για να κάνει περιστροφή.

Με την 1.7 το δικό μου οριζόντια γυρνάει σχεδόν άμεσα.Στην κάθετη επαναφορά αργεί κάποιες φορές λίγο παραπάνω αλλά σίγουρα κάτω από 10 δευτερόλεπτα

οταν τραβας φωτογραφια με φλας τα δειχνει ολα πρασινα εκανα αυτο που λενε με το αρχειο αλλα δε δουλεψε

http://rapidshare.com/files/433246455/build.prop το δικό μου build.prop από την 1.7 δούλευε κανονικά με τον 6.1 kernel και τώρα πλέον με τον 7.1

αντιγράφετε στο /system αντικαθιστώντας το ήδη υπάρχον

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ελπίζω ο φίλος να επιστρέψει να μας το διασαφηνίσει τι κάνει για να το κάνουμε και εμείς. :ninja:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ραδιο 2.15 και δεν κραταει πανω απο 24 ωρες ενω με τα WM (Energy ROM)κραταει εως και 5 μερες...

 

εχω ρομ nrg και ιδιο android με το δικο σου και η μπαταρια δεν κραταει πανω απο μιαμιση μερα.

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα δεν παιζει ο internet browser,πατησα μηδενισμο cookies,μου βγαζει μηνυμα:υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης Internet (διαδικασια com.android.browser).Προσπαθηστε ξανα.Καμια ιδεα?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...