Jump to content

Αξεσουάρ για Samsung Android (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


TonyK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 510
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ μέσα...άμα χρειαστείς κάτι στείλε μου pm

Link to comment
Share on other sites

εγώ μέσα...άμα χρειαστείς κάτι στείλε μου pm

 

Περα απτην πλακα,να μαζευτουμε 100 ατομα για μαζικη παραγγελια νομιζω οτι ειναι υπερβολικα δυσκολο...

Μακαρι να βρουμε κατι παρομοιο στο ebay που να πωλειται ανα τεμαχιο...

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που μπορω να βρω μινι usb καλωδιο να συνδεσω τον γαλαξια με το ηχοσυστημα αυτοκινητου,διοτικαι στο ηχοσυστημα εχει μεινει usb πανω.....:(
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια που μπορω να βρω μινι usb καλωδιο να συνδεσω τον γαλαξια με το ηχοσυστημα αυτοκινητου,διοτικαι στο ηχοσυστημα εχει μεινει usb πανω.....:(

 

λογικα δεν θα χρειαστει να παρεις αλλο καλωδιο... νομιζω πως υπαρχουν adaptorακια απο usb σε mini usb. ψαξε σε κατατηματα με ηλεκτρονικα εξαρτηματα ή στο ιντερνετ.

Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο, για να δουλέψει πρέπει να... ΑΝΟΙΞΕΙ!
Link to comment
Share on other sites

λογικα δεν θα χρειαστει να παρεις αλλο καλωδιο... νομιζω πως υπαρχουν adaptorακια απο usb σε mini usb. ψαξε σε κατατηματα με ηλεκτρονικα εξαρτηματα ή στο ιντερνετ.

 

Απο e-bay που αγοραζω χρονια εχετε δει να το τσιμπισω ?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Απο e-bay που αγοραζω χρονια εχετε δει να το τσιμπισω ?

 

κατι τετοιο θες

 

http://www.emimikos.gr/shop/product.php?productid=21368&cat=616&page=1

Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο, για να δουλέψει πρέπει να... ΑΝΟΙΞΕΙ!
Link to comment
Share on other sites

λογικα δεν θα χρειαστει να παρεις αλλο καλωδιο... νομιζω πως υπαρχουν adaptorακια απο usb σε mini usb. ψαξε σε κατατηματα με ηλεκτρονικα εξαρτηματα ή στο ιντερνετ.

 

Απο e-bay που αγοραζω χρονια εχετε δει να το τσιμπισω ?

 

 

Το galaxy δεν μεταφέρει audio από το μινι usb. Μόνο από το 3.5' Jack. Εκτός εάν θέλεις να το συνδέσεις μόνο για φόρτιση με το ηχοσύστημα!

Link to comment
Share on other sites

Το galaxy δεν μεταφέρει audio από το μινι usb. Μόνο από το 3.5' Jack. Εκτός εάν θέλεις να το συνδέσεις μόνο για φόρτιση με το ηχοσύστημα!

 

αν συνδεθει σαν δισκος μεσω του usb δεν θα μεταφερθουν τα mp3 σα data στο ηχοσυστημα?

Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο, για να δουλέψει πρέπει να... ΑΝΟΙΞΕΙ!
Link to comment
Share on other sites

αν συνδεθει σαν δισκος μεσω του usb δεν θα μεταφερθουν τα mp3 σα data στο ηχοσυστημα?

 

Δεν το σκέφτηκα έτσι πιθανώς να δουλέψει εάν το δει σαν disk έχεις δίκιο:music:

Edited by Tyxerakias
Aπομάκρυνση off-topic
Link to comment
Share on other sites

bluetooth εννοεις?

αν ναι τοτε η γνώμη μου:

1)Sony Ericsson Bluetooth Stereo Heads FM Radio MW600-βάζεις μονό ακουστικό

2)i.Tech Bluetooth Voice Clip 308 Metallic

3)Samsung Bluetooth Clip HM1500 RODIN

το 1 το έχω, το 2 το έχει ο αδελφος μου και το 3 φαίνεται καλό.

 

παιδια καλησπερα ..θα ήθελα ενα handsfree με μονο ακουστικό ,,ξερετε καti ?
Link to comment
Share on other sites

bluetooth εννοεις?

αν ναι τοτε η γνώμη μου:

1)Sony Ericsson Bluetooth Stereo Heads FM Radio MW600-βάζεις μονό ακουστικό

2)i.Tech Bluetooth Voice Clip 308 Metallic

3)Samsung Bluetooth Clip HM1500 RODIN

το 1 το έχω, το 2 το έχει ο αδελφος μου και το 3 φαίνεται καλό.

Καλησπέρα φίλε μου,

Επειδή ενδιαφέρομαι και ψάχνω κάποιο bluetooth να αγοράσω άμεσα, θέλω κάποιο που να παίζει καλά με το galaxy και επίσης :

1) να έχει 3.5 jack ώστε να βάζω είτε μονό είτε διπλό ακουστικό

2) να έχει πλήκτρα για play/pause και επόμενο/προηγούμενο ώστε να ακούω τραγούδια mp3 αλλά και μέσω ίντερνετ, που χρησιμοποιώ την εφαρμογή tunein.

 

Είναι κάποιο από τα 3 που μας προτείνεις κοντά σε αυτά που ψάχνω ?

Μήπως ξέρεις κάποιο που να είναι καλό με αυτά χαρακτηριστικά ?

 

Η ερώτηση μου απευθύνεται προς όλα τα παιδιά που γνωρίζουν κάτι πάνω σ' αυτό το θέμα.

Έψαξα να αγοράσω το samsung sbh-650 που μας πρότεινε ο Αλεξ εδώ αλλά σε όλα τα μαγαζιά που ρώτησα μου είπαν ότι είναι μοντέλο το οποίο είναι προς κατάργηση.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

το sony έχει 3.5 jack, παίζει τραγούδια με play/pause , έχει ράδιο από μόνο του αλλά δεν μπορω να σου απαντήσω αν παίζει από internet..

μάλον οχι ομως..

τα άλλα δυο δεν τα κάνουν σίγουρα όλα αυτα..

 

Καλησπέρα φίλε μου,

Επειδή ενδιαφέρομαι και ψάχνω κάποιο bluetooth να αγοράσω άμεσα, θέλω κάποιο που να παίζει καλά με το galaxy και επίσης :

1) να έχει 3.5 jack ώστε να βάζω είτε μονό είτε διπλό ακουστικό

2) να έχει πλήκτρα για play/pause και επόμενο/προηγούμενο ώστε να ακούω τραγούδια mp3 αλλά και μέσω ίντερνετ, που χρησιμοποιώ την εφαρμογή tunein.

 

Είναι κάποιο από τα 3 που μας προτείνεις κοντά σε αυτά που ψάχνω ?

Μήπως ξέρεις κάποιο που να είναι καλό με αυτά χαρακτηριστικά ?

 

Η ερώτηση μου απευθύνεται προς όλα τα παιδιά που γνωρίζουν κάτι πάνω σ' αυτό το θέμα.

Έψαξα να αγοράσω το samsung sbh-650 που μας πρότεινε ο Αλεξ εδώ αλλά σε όλα τα μαγαζιά που ρώτησα μου είπαν ότι είναι μοντέλο το οποίο είναι προς κατάργηση.

Link to comment
Share on other sites

το sony έχει 3.5 jack, παίζει τραγούδια με play/pause , έχει ράδιο από μόνο του αλλά δεν μπορω να σου απαντήσω αν παίζει από internet..

μάλον οχι ομως..

τα άλλα δυο δεν τα κάνουν σίγουρα όλα αυτα..

Δεν εννοω να παιζει μουσικη μεσω ιντερνετ το blueooth. μαλλον σε μπερδεψα φιλε ετσι οπως το εγραψα.

ουτως η αλλως ολα τα bluetooth που υποστηριζουν το προτυπο για να ακους μουσικη, μπορουν και μεταφερουν στο Bluetooth την μουσικη που ακους στο κινητο σου, ειτε αν ακους mp3 τραγουδια που εχεις μεσα στη συσκευη, ειτε οταν ακους ραδιοφωνο μεσω καποιας εφαρμογης μεσω ιντερνετ.

 

εγω αυτο που θελω ειναι να εχει πληκτρα για play/pause/προηγουμενο/επομενο, ωστε οταν ακουω μουσικη με καποια εφαρμογη, να πηγαινει μπρος/πισω και να κανει και παυση/αναπαραγωγη.

με καποιο φθηνο που ειχα δοκιμασει μου δουλευε αλλα το πεταξα γιατι μου αποσυνδεοταν οταν μιλουσα στο τηλεφωνο :(.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

bluetooth εννοεις?

αν ναι τοτε η γνώμη μου:

1)Sony Ericsson Bluetooth Stereo Heads FM Radio MW600-βάζεις μονό ακουστικό

 

το 1 το έχω, το 2 το έχει ο αδελφος μου και το 3 φαίνεται καλό.

Λοιπον τωρα που επεστρεψα σπιτι και κοιταξα το Sony Ericsson MW600, πιστευω οτι μου κανει γιατι απ'οτι διαβασα εχει και τα πληκτρα που θελω.

Φιλε Σπυρο αν σου ειναι ευκολο 2 ερωτησουλες μιας και μου ειπες οτι το εχεις :

 

1) περιπου ποση αυτονομια σου βγαζει ? καθε ποσες μερες το φορτιζεις και ποση ομιλια καθε μερα κανεις ?

 

2) εγω χρησιμοποιω την εφαρμογη tunein radio, η οποια υπαρχει στο market και ειναι δωρεαν. μπορεις να ακους σταθμους μεσω ιντερνετ και εχει και παρα πολλους απο Ελλαδα.

Σου ειναι ευκολο να εγκαταστησεις στη συσκευη σου το tunein radio και να δοκιμασεις να ακουσεις εναν σταθμο, και να πατησεις τα πληκτρα play/pause/εμπρος/πισω να μου πεις αν δουλευουν ????

Αν μπορεσεις να το κανεις και αποψε και μου πεις οτι δουλευει, αυριο το πρωι θα παω να το παρω.

 

σ'ευχαριστω εκ'των προτερων.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αντώνη,

1)Από αυτονομία έχει πάρα πολύ.

Ακούω αρκετά ράδιο αλλά δεν μιλάω πάρα πολύ.Με αυτή τη χρήση

μου βγάζει 5 με 6 μέρες.

2)δεν μπορώ να το κάνω..έχω το wave,bada συσκευη!!

 

Λοιπον τωρα που επεστρεψα σπιτι και κοιταξα το Sony Ericsson MW600, πιστευω οτι μου κανει γιατι απ'οτι διαβασα εχει και τα πληκτρα που θελω.

Φιλε Σπυρο αν σου ειναι ευκολο 2 ερωτησουλες μιας και μου ειπες οτι το εχεις :

 

1) περιπου ποση αυτονομια σου βγαζει ? καθε ποσες μερες το φορτιζεις και ποση ομιλια καθε μερα κανεις ?

 

2) εγω χρησιμοποιω την εφαρμογη tunein radio, η οποια υπαρχει στο market και ειναι δωρεαν. μπορεις να ακους σταθμους μεσω ιντερνετ και εχει και παρα πολλους απο Ελλαδα.

Σου ειναι ευκολο να εγκαταστησεις στη συσκευη σου το tunein radio και να δοκιμασεις να ακουσεις εναν σταθμο, και να πατησεις τα πληκτρα play/pause/εμπρος/πισω να μου πεις αν δουλευουν ????

Αν μπορεσεις να το κανεις και αποψε και μου πεις οτι δουλευει, αυριο το πρωι θα παω να το παρω.

 

σ'ευχαριστω εκ'των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

bluetooth εννοεις?

αν ναι τοτε η γνώμη μου:

1)Sony Ericsson Bluetooth Stereo Heads FM Radio MW600-βάζεις μονό ακουστικό

2)i.Tech Bluetooth Voice Clip 308 Metallic

3)Samsung Bluetooth Clip HM1500 RODIN

το 1 το έχω, το 2 το έχει ο αδελφος μου και το 3 φαίνεται καλό.

 

ενσυρματο θέλω ..σορυ για την παραβλεψη ..

Link to comment
Share on other sites

http://www.protectionfilms24.com/article/vikuiti-screen-protector-dqc160-samsung-i9000-galaxy-s-31265.html

Το screen protector της 3Μ μου παραδόθηκε εντός 3-4 ημερών.

- Είναι λίγο πιο παχύ-σκληρό από τα συνηθισμένα, το οποίο μου άρεσε. Θετικό διότι βοήθησε η εφαρμογή να γίνει καλά, εύκολα και χωρίς φουσκάλες. Αρνητικό διότι τα soft buttons της "επιστροφής" και του "μενού" έχασαν --ελάχιστα μόνο-- από την απόκριση τους, δηλαδή χρειάζονται ελαφρώς πιο επίμονο πάτημα. Η απόκριση της οθόνης έμεινε ανεπηρέαστη και πολύ καλή.

- Η λιπαρότητα του δαχτύλου λερώνει πιο εύκολα ή πιο εμφανώς το screen protector σε σύγκριση με την ίδια την οθόνη χωρίς screen protector και για να καθαρίσει χρειάζεται μεγαλύτερη υπομονή.

Γενικά είμαι ευχαριστημένος :-)

 

ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ SCREEN PROTECTOR:

1. Επιλέγουμε το δωμάτιο του σπιτιού που είναι πιο καθαρό και έχει τη λιγότερη σκόνη. Συνήθως ένα δωμάτιο που δεν έχει πολλά χαρτιά, ρούχα, βιβλία, χαλιά. Ένα δωμάτιο που έχει καθαριστεί με ηλεκτροστατικό πανάκι (π.χ. swiffer). Ένα δωμάτιο που έχει υποστεί πρόσφατο κύμα υγρασίας (σ.σ. η υγρασία μαζεύει την σκόνη) αλλά πλέον έχουν απομακρυνθεί οι υδρατμοί, όπως η κουζίνα μετά από κάτι που έχει βράσει, ή το μπάνιο μετά από καυτό ντους.

2. Απλώνουμε ζελατίνα (π.χ. sanitas) στο τραπέζι (σ.σ. διότι ηλεκτροστατικά τραβάει τη σκόνη) και ακουμπάμε επάνω το κινητό.

3. Φοράμε γάντια latex ώστε να μην λερώνουμε με το λίπος του δαχτυλικού αποτυπώματος είτε το screen protector είτε την οθόνη του κινητού.

4. Καθαρίζουμε την οθόνη με πανάκι μικρο-ινών πολύ σχολαστικά ώστε να μην έχει ούτε κόκκο σκόνη.

5. Καθαρίζουμε με το ίδιο πανάκι και το screenprotector, πρωτού αφαιρέσουμε τις προστατευτικές ζελατίνες (σ.σ. προκειμένου να μην είναι φορέας σκόνης).

6. Τεστάρουμε την καταλληλότητα αφήνοντας το κινητό στη ζελατίνα και προβάροντας την εφαρμογή του screen protector. Αν διαπιστώσουμε ότι επικάθησαν κόκκοι σκόνης, χνούδια, κλπ, σημαίνει ότι το μέρος δεν είναι κατάλληλο για την εφαρμογή. Αν μετά την πρόβα η οθόνη είναι καθαρή προχωράμε.

7. Αφαιρούμε ελάχιστα την προστατευτική ζελατίνα, ευθυγραμμίζουμε το screen protector στο επάνω μέρος της οθόνης του κινητού (ηχείο, κάμερα, κλπ) και κολλάμε. Κολλώντας, τραβάμε την προστατευτική ζελατίνα. Κολλάμε προσεχτικά και οδηγούμε με μια πιστωτική ή το δάχτυλό μας, ώστε να μην έχει φουσκάλες. Όλο το κόλλημα πρέπει να γίνεται "ΑΔΙΣΤΑΚΤΑ" σε όσο το δυνατόν λιγότερο χρόνο, διότι όσο περισσότερο μένει το screen protector έκθετο χωρίς την προστατευτική του ζελατίνα, τόσο πιο πιθανό είναι να κολλήσει σκόνη που θα δημιουργήσει φουσκάλες.

Link to comment
Share on other sites

Θηκη σιλικονης σκληρη που καλυβει/αγκαλιαζει το πισω μερος του galaxy.

δεν μεγαλωνει καθολου τη συσκευη και ειναι σαν να μην φοραει τιποτα. εχει καλη αισθηση στο χερι και ομορφαινει πολυ τη συσκευη με το χρωματακι.

http://img152.imageshack.us/img152/3900/p1050732m.th.jpg----http://img259.imageshack.us/img259/4128/p1050733j.th.jpg----http://img818.imageshack.us/img818/4463/p1050734.th.jpg

 

Mόλις σήμερα μου ήρθε αυτή η θήκη, απο NEtimes, σε γενικές γραμμές καλή ποιοτικά, και κάθεται πολύ καλά και εύκολα στη συσκευή.

Το μόνο αρνητικό κατ' εμέ είναι ότι θα ήθελα να "κολλάει" λίγο περισσότερο στο χέρι να έχει δηλαδή λίγο περισσότερο "ελαστική" παρά "πλαστική" αίσθηση, γιατι και πάλι γλυστράει σχετικά εύκολα.

Παρόλα αυτά, είναι μια πολύ καλή αγορά, ειδικά αν σκεφτει κανείς το κόστος της ;)

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό μου φαίνετε αυτό ρε παιδιά, το έχει δοκιμάσει κανείς?

Έχει παρει κανείς κατι ανάλογο ώστε να μπορεί να μου το προτείνει?

Edited by mparmpanikos
Link to comment
Share on other sites

@hsigma

Καλοριζικη η θηκουλα. το εχω αναφερει οτι γλιστραει λιγακι αυτη η θηκη, ομως σιγουρα γλιστραει πολυ λιγοτερο σε σχεση με το κινητο χωρις καθολου θηκη. το galaxy απο μονο του γλιστραει σχετικα ευκολα. μολις την συνηθισεις θα ειναι μια χαρα :).

 

Καλημέρα Αντώνη,

1)Από αυτονομία έχει πάρα πολύ.

Ακούω αρκετά ράδιο αλλά δεν μιλάω πάρα πολύ.Με αυτή τη χρήση

μου βγάζει 5 με 6 μέρες.

2)δεν μπορώ να το κάνω..έχω το wave,bada συσκευη!!

Φιλε Σπυρο σ'ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Λοιπον, οπως καταλαβαινεις δεν αντεξα στον πειρασμο (αλλο που δεν ηθελα :lol: :lol:) και το αγορασα σημερα το πρωι απο multiramma. κοστος 49 ευρω.

 

Το φορτισα γυρω στις 6 ωριτσες (αναφερει οτι θελει πρωτη φορτιση 8 ωρες). θα το φορτισω παλι ολο βραδυ αποψε.

Δοκιμασα και τηλεφωνικη κληση αλλα και αναπαραγωγη ραδιοφωνου οπως επισης και αναπαραγωγη mp3 τραγουδιων απο το galaxy. σε ολα ηταν ολα οπως πρεπει και με πολυ καλη ανταποκριση !!!!

 

Εχουμε και λεμε :

- Εκανε πανευκολα και πολυ γρηγορα pairing με το galaxy

- πολυ καλη ποιοτητα ηχου

- τα πληκτρα πατιουνται ευκολα και η θεση των πληκτρων ειναι αρκετα εργονομικη και σε πολυ καλη θεση

- Τα ακουστικα της συσκευασιας ειναι πολυ καλα σε ποιοτητα και σε ηχο. να αναφερω οτι εχει μονο διπλα ακουστικα. δεν εχει δηλαδη ενα μονο. εφοσον ομως εχει βυσμα 3.5mm θα παρω και ενα με μονο ακουστικο να το εχω.

- Ανταποκρινεται τελεια με τον mp3 player που εχει μεσα το galaxy.

- Ανταποκρινεται τελεια επισης και στην εφαρμογη tunein radio, με την οποια ακουω ραδιοφωνο μεσω ιντερνετ. κανει παυση και αναπαραγωγη αμεσα και μολις πατησω το πληκτρο στο bluetooth.

- μου εκανε πολυ καλη εντυπωση που στο πλαι εχει δυο πληκτρα για αυξηση και μειωση εντασης, τα οποια λειτουργουν σαν πληκτρα αφης. δηλαδη σερνοντας το δαχτυλο σου απο το μειον(-) προς το συν (+), σου δινει την δυνατοτητα να αλλαξεις την ενταση του ηχου !!!!

- Εχει φυσικα κλιπ που πιανει στην μπλουζα η οπου αλλου θελουμε. αυτο που δεν εχει ειναι θεση για να βαλεις καποιο strap για να το κρεμασεις αν θελεις στο λαιμο σου.

 

Θα επανελθω μετα απο μερες για συνολικη εντυπωση καθως και μια αναφορα στην αυτονομια.

 

Εκ' πρωτης εντυπωσης το θεωρω μια πολυ σουπερ επιλογη και μαλιστα αξιζει τα χρηματα της και με το παραπανω μαλιστα αν σκεφτουμε οτι εχει και ενσωματωμενο ραδιοφωνο αλλα και οθονουλα που εμφανιζονται διαφορα εικονιδια (μπαταρια κ.τ.λ) καθως και ποιον σταθμο ακους οταν εχεις το ραδιοφωνο ενεργοποιημενο.

 

Το συγκεκριμενο bluetooth handsfree ειναι το Sony Ericsson MW600 κι'εγω το πηρα απο εδω :

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0453421&catid=100503

 

αυτα προς το παρον. το συνιστω ανεπιφυλακτα σε οποιον ψαχνει για το galaxy και οχι μονο. απλα αναφερω το galaxy γιατι μεχρι τωρα ολα που τα δοκιμασα εχουν απολυτη συμβατοτητα.

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

όντως είναι πειρασμός.κ εγω το ζαχαρωνα κάποιες μέρες και είχα διαβάσει

και πάρα πολύ καλά σχόλια!!

 

Φιλε Σπυρο σ'ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Λοιπον, οπως καταλαβαινεις δεν αντεξα στον πειρασμο (αλλο που δεν ηθελα :lol: :lol:) και το αγορασα σημερα το πρωι απο multiramma. κοστος 49 ευρω.

 

Το φορτισα γυρω στις 6 ωριτσες (αναφερει οτι θελει πρωτη φορτιση 8 ωρες). θα το φορτισω παλι ολο βραδυ αποψε.

Δοκιμασα και τηλεφωνικη κληση αλλα και αναπαραγωγη ραδιοφωνου οπως επισης και αναπαραγωγη mp3 τραγουδιων απο το galaxy. σε ολα ηταν ολα οπως πρεπει και με πολυ καλη ανταποκριση !!!!

 

Εχουμε και λεμε :

- Εκανε πανευκολα και πολυ γρηγορα pairing με το galaxy

- πολυ καλη ποιοτητα ηχου

- τα πληκτρα πατιουνται ευκολα και η θεση των πληκτρων ειναι αρκετα εργονομικη και σε πολυ καλη θεση

- Τα ακουστικα της συσκευασιας ειναι πολυ καλα σε ποιοτητα και σε ηχο. να αναφερω οτι εχει μονο διπλα ακουστικα. δεν εχει δηλαδη ενα μονο. εφοσον ομως εχει βυσμα 3.5mm θα παρω και ενα με μονο ακουστικο να το εχω.

 

αν δεν το λυπάσαι μπορεις να κόψεις το ένα καλώδιο από το διπλό και

να το έχεις να δουλευει με μονό...το έχω κάνει γιατί ήθελα κ εγω μονο-έκοψα

βέβαια κάτι παλιότερα που είχα.

Καλορίζικο!!

 

- Ανταποκρινεται τελεια με τον mp3 player που εχει μεσα το galaxy.

- Ανταποκρινεται τελεια επισης και στην εφαρμογη tunein radio, με την οποια ακουω ραδιοφωνο μεσω ιντερνετ. κανει παυση και αναπαραγωγη αμεσα και μολις πατησω το πληκτρο στο bluetooth.

- μου εκανε πολυ καλη εντυπωση που στο πλαι εχει δυο πληκτρα για αυξηση και μειωση εντασης, τα οποια λειτουργουν σαν πληκτρα αφης. δηλαδη σερνοντας το δαχτυλο σου απο το μειον(-) προς το συν (+), σου δινει την δυνατοτητα να αλλαξεις την ενταση του ηχου !!!!

- Εχει φυσικα κλιπ που πιανει στην μπλουζα η οπου αλλου θελουμε. αυτο που δεν εχει ειναι θεση για να βαλεις καποιο strap για να το κρεμασεις αν θελεις στο λαιμο σου.

 

Θα επανελθω μετα απο μερες για συνολικη εντυπωση καθως και μια αναφορα στην αυτονομια.

 

Εκ' πρωτης εντυπωσης το θεωρω μια πολυ σουπερ επιλογη και μαλιστα αξιζει τα χρηματα της και με το παραπανω μαλιστα αν σκεφτουμε οτι εχει και ενσωματωμενο ραδιοφωνο αλλα και οθονουλα που εμφανιζονται διαφορα εικονιδια (μπαταρια κ.τ.λ) καθως και ποιον σταθμο ακους οταν εχεις το ραδιοφωνο ενεργοποιημενο.

 

Το συγκεκριμενο bluetooth handsfree ειναι το Sony Ericsson MW600 κι'εγω το πηρα απο εδω :

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0453421&catid=100503

 

αυτα προς το παρον. το συνιστω ανεπιφυλακτα σε οποιον ψαχνει για το galaxy και οχι μονο. απλα αναφερω το galaxy γιατι μεχρι τωρα ολα που τα δοκιμασα εχουν απολυτη συμβατοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...