Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτησω σε ευρωπαικο galaxy μπορει να τοποθετηθει ελληνικη 2.2?θα παρουσιαστει κανα προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι αυτην ακριβως[/

 

 

Εγω θελω να αναβουν τα πληκτρα μεσω του BLN notificetion που εχει ο kernel .

 

Τον έχεις βάλει τον kernel και δεν ανάβουν; Γιατί ούτε σε μένα ανάβουν ουτε και σε αρκετούς άλλους στο xda...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

 

Τον έχεις βάλει τον kernel και δεν ανάβουν; Γιατί ούτε σε μένα ανάβουν ουτε και σε αρκετούς άλλους στο xda...

 

Exω τον Version 4_2 STABLE που εχει μεσα BLN ( το εβαλα στο ON ) περασα και το apk settings αλλα δεν γινεται τιποτα

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

 

Exω τον Version 4_2 STABLE που εχει μεσα BLN ( το εβαλα στο ON ) περασα και το apk settings αλλα δεν γινεται τιποτα

 

 

Ακριβώς τα ίδια, αλλά και στο xda το αναφέρουν

Sent from GALAXY!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

γενικα και εγω ψαχνομαι αρκετα με τις rom και εχω βαλει ουκ ολιγες, αλλα καμια δεν ειναι ολοκληρωμενη... :(

 

μπορειτε να μου πειτε μια, η οποια να ειναι 2.2, σταθερη, γρηγορη χωρις lagαρισματα, και το κυριοτερο που δεν το εχω δει πουθενα καλη αυτονομια μπαταριας... :mad:

μπεντσονουμερα τυπου quadrant κτλ δεν με ενδιαφερουν

 

ευχαριστω :)

 

Εχεις δοκιμασει την Doc's Rom 7.6? Εχει βγει και η 8 αλλα δεν την εχω δοκιμασει. Σταθερη ειναι, γρηγορη ειναι, χωρις lag ειναι (με overkill, αλλα μπορεις να βαλεις και κατι πιο light οπως προτεινει και ο developer) και η καταναλωση ειναι νορμαλ, πανω κατω οσο η επισημη δηλαδη.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμασει την Doc's Rom 7.6? Εχει βγει και η 8 αλλα δεν την εχω δοκιμασει. Σταθερη ειναι, γρηγορη ειναι, χωρις lag ειναι (με overkill, αλλα μπορεις να βαλεις και κατι πιο light οπως προτεινει και ο developer) και η καταναλωση ειναι νορμαλ, πανω κατω οσο η επισημη δηλαδη.

 

φιλε stormrain :p, απο αυτο το link ειναι για download, οδηγιες και τα σχετικα?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=818030

 

μου φαινεται λιγο περιεργη η διαδικασια... :blink:

 

edit

εψαξα λιγο καλυτερα και μαλλον αυτη ειναι διαδικασια ετσι? και με την εκδοση 8 απο οτι φαινεται... :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=817703

Edited by suspect21
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Kατάφερα επιτέλους κοιτώντας μέσα στα αρχεία του JPA να πάρω αυτά που χρειάζονται για το Samsung keypad και να το περάσω το τηλέφωνό μου που έχει JPO :)

Για όσους δεν έχουν το ελληνικό Froyo, και τους λείπει το Samsung keypad, ορίστε:

 

EDIT: (18/1/2011): Aντικατάσταση με τα αρχεία του JS3 2.2.1, που δουλεύει καλύτερα και κρατάει τις ρυθμίσεις.

http://www.multiupload.com/G3WBJ411MB

 

Δεν ξέρω αν αυτό δουλεύει σε Éclair, αν δοκιμάσετε πάντως κάντε πρώτα τα απαραίτητα backups.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με την JPA που πέρασα χτες το μόνο μου θέμα είναι οτι στη notification μου γράφει ..να μην λαμβάνονται ειδοποιήσεις :blink:

Αυτό ξέρει κανείς πως φεύγει;

 

Χτεσ πάλι πριν μου βγάλει το παραπάνω μύνημα, οταν πέρασα τις εφαρμογές μου από Mybackup φράκαρε η μνήμη και μου έβγαζε ότι έχω λίγη...μετέφερα πράγματα στην external sd..αλλα το παραπάνω μήνυμα παραμένει...

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

 

Τον έχεις βάλει τον kernel και δεν ανάβουν; Γιατί ούτε σε μένα ανάβουν ουτε και σε αρκετούς άλλους στο xda...

 

πιο πανω λεγατε για το missed call.

αν βαλετε λοιπον το missed call και πατησετε add service--> call service (για κλησεις)

και add service---> calendar service (για το ημερολογιο)

θα δουλεψουν κανονικα τα λαμπακια αρκει να εχετε ενεργοποιημενο το BLN απο το recovery screen

Link to comment
Share on other sites

 

Exω τον Version 4_2 STABLE που εχει μεσα BLN ( το εβαλα στο ON ) περασα και το apk settings αλλα δεν γινεται τιποτα

 

 

αυτη η ρυθμιση που λες ..........( το εβαλα στο ON )....................που υπαρχει και δεν την βλεπω?

η εφαρμογη missed call ειναι παραμετροποιησημη και μπορεις να προσθεσεις

και αλλες ρυθμισεις εκτος των αναπαντητων κλησεων και sms ,οπως ημερολογιο μπαταρια κλπ κλπ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτη η ρυθμιση που λες ..........( το εβαλα στο ON )....................που υπαρχει και δεν την βλεπω?

η εφαρμογη missed call ειναι παραμετροποιησημη και μπορεις να προσθεσεις

και αλλες ρυθμισεις εκτος των αναπαντητων κλησεων και sms ,οπως ημερολογιο μπαταρια κλπ κλπ

 

στο cwm ειναι advanced ulk features--->BLN options

Link to comment
Share on other sites

πιο πανω λεγατε για το missed call.

αν βαλετε λοιπον το missed call και πατησετε add service--> call service (για κλησεις)

και add service---> calendar service (για το ημερολογιο)

θα δουλεψουν κανονικα τα λαμπακια αρκει να εχετε ενεργοποιημενο το BLN απο το recovery screen

 

Οντως το ξαναπροσπαθησα σημερα και ναι μενουν αναμμενα . Αυτη την διαδικασια εκανα κι εχθες αλλα δεν , τελος παντων τελος καλο ολα καλα σ ευχαριστω jimacid:D

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

εψαξα λιγο καλυτερα και μαλλον αυτη ειναι διαδικασια ετσι? και με την εκδοση 8 απο οτι φαινεται... :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=817703

 

Ναι, αυτη ειναι η διαδικασια οντως, δεν ειναι και τοσο περιπλοκη αρκει να ακολουθησεις αυτο εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=8789391&postcount=3

Ο,τι θελεις ρωτα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

θελω κιεγω να την δοκιμασω αλλα δεν ψηνομαι να μην εχω το extended power menu.

με τοσο πειραγμα που του ριχνω καθημερινα στο τελος θα μου χαλασουν τα κουμπια απο το cwm :p

Link to comment
Share on other sites

θελω κιεγω να την δοκιμασω αλλα δεν ψηνομαι να μην εχω το extended power menu.

με τοσο πειραγμα που του ριχνω καθημερινα στο τελος θα μου χαλασουν τα κουμπια απο το cwm :p

 

Mα εχει το extended power menu, απλως το περνας μετα απο τα add ons ;)

EDIT: Μπορει να εχεις δικιο γιατι δεν βλεπω στα theme templates της 8 το power menu....

Μισο να το ψαξω καλυτερα...

ΕDIT2: Κατα τα φαινομενα δεν το εχει μονο του, αλλα αν περασεις το Dena Theme (το οποιο ειναι απλα τελειο), θα εχεις και το extended menu και το battery circle....

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Mα εχει το extended power menu, απλως το περνας μετα απο τα add ons ;)

EDIT: Μπορει να εχεις δικιο γιατι δεν βλεπω στα theme templates της 8 το power menu....

Μισο να το ψαξω καλυτερα...

 

δεν πρεπει να ειναι συμβατο...

ρωτησα κιολας αλλα δεν μου απαντησε ο doc.

μετα ρωτησε ενας αλλος αν υπαρχει το extended menu και του ειπε οτι δεν υπαρχει ακομα

 

ΕDIT2: Κατα τα φαινομενα δεν το εχει μονο του, αλλα αν περασεις το Dena Theme (το οποιο ειναι απλα τελειο), θα εχεις και το extended menu και το battery circle....

edit: κατσε γιατι τωρα σκαλωσα.

το dena theme θα το εβαζα ετσι κιαλλιως, το εχω ηδη και οντως εχω extended power menu ομως αυτο το φλασαρα μαζι με την lockscreen πριν το theme.

 

δηλαδη μου λες οτι το theme περιλαμβανει μεσα και το power menu?

μα υποτιθετε οτι τα theme μονο τα χρωματα και τα εικονιδια αλλαζουν...

δεν προσθετουν λειτουργιες στο κινητο οπως οι επιλογες του power menu.

απλα ντυνουν το κινητο με αλλα λογια.

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

δεν πρεπει να ειναι συμβατο...

ρωτησα κιολας αλλα δεν μου απαντησε ο doc.

μετα ρωτησε ενας αλλος αν υπαρχει το extended menu και του ειπε οτι δεν υπαρχει ακομα

 

Για δες το εντιτ2 και ψαξτο και εσυ.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Για δες το εντιτ2 και ψαξτο και εσυ.

 

δες και εσυ το δικο μου :lol:

 

τελικα δεν βολευει το edit, δεν παιρνεις χαμπαρι μηνυματα...

Link to comment
Share on other sites

edit: κατσε γιατι τωρα σκαλωσα.

το dena theme θα το εβαζα ετσι κιαλλιως, το εχω ηδη και οντως εχω extended power menu ομως αυτο το φλασαρα μαζι με την lockscreen πριν το theme.

 

δηλαδη μου λες οτι το theme περιλαμβανει μεσα και το power menu?

μα υποτιθετε οτι τα theme μονο τα χρωματα και τα εικονιδια αλλαζουν...

δεν προσθετουν λειτουργιες στο κινητο οπως οι επιλογες του power menu.

απλα ντυνουν το κινητο με αλλα λογια.

Kαι εγω αυτο ξερω, αλλα ειμαι 100% σιγουρος πως διαβασα καπου πως το συγκεκριμενο theme εχει απο μονο του το extended power. Μην σε παρω στο λαιμο μου ομως...

δες και εσυ το δικο μου :lol:

 

τελικα δεν βολευει το edit, δεν παιρνεις χαμπαρι μηνυματα...

 

Οντως :lol:

ΕΝΤΙΤ: Ακυρο ισχυει για την JPA εκδοση του theme.

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω το τηλεφωνο 2 μηνες και μολις χθες αποφασισα να γινω root. Εχω ακομα την μαμα jm2, και αφου εγινα root, εγκατεστησα το OCLF 2.0 απο το οποιο ετρεξα το lagfix 2.2+ και αλλαξα το minfree σε strict. Το κινητο εχει αλλαξει, πολυ πιο γρηγορο. Παρατηρησα αυξημενη καταναλωση ενεργειας, κατι που εν μερει θεωρω φυσιολογικο. Αυτο που θελω να ρωτησω για το OCLF, αν ξερει κανεις, ειναι γιατι αυτη η εφαρμογη, ενω απο οτι καταλαβα δεν χρειαζεται πουθενα στις λειτουργιες της, χρειαζεται να εχει προσβαση στο internet;
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο, για να δουλέψει πρέπει να... ΑΝΟΙΞΕΙ!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι για κατεβάζει τυχόν updates. Δε συνδέεται στο internet αλλιώς...
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι για κατεβάζει τυχόν updates. Δε συνδέεται στο internet αλλιώς...

 

Αυτο ειναι που με ανησυχησε λιγακι γιατι συνηθως τα update γινονται απο το market και εκτος αυτου για να καταλαβει η εφαρμογη οτι υπαρχει update, θα πρεπει να εχει επικοινωνια ανα τακτα χρονικα διαστηματα με καποια τοποθεσια... Πως αλλιως θα ξερει οτι πρεπει να κατεβασει το update? Μπορω με καποιον τροπο (εφαρμογη) να παρακολουθω πως συμπεριφερονται οι εφαρμογες μου στο internet?

Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο, για να δουλέψει πρέπει να... ΑΝΟΙΞΕΙ!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι που με ανησυχησε λιγακι γιατι συνηθως τα update γινονται απο το market και εκτος αυτου για να καταλαβει η εφαρμογη οτι υπαρχει update, θα πρεπει να εχει επικοινωνια ανα τακτα χρονικα διαστηματα με καποια τοποθεσια... Πως αλλιως θα ξερει οτι πρεπει να κατεβασει το update? Μπορω με καποιον τροπο (εφαρμογη) να παρακολουθω πως συμπεριφερονται οι εφαρμογες μου στο internet?

 

μπορεις παντως με το droidwall να κοψεις την προσβαση στο ιντερνετ απο οποια εφαρμογη θες ομως ειναι κατι που δεν εχω καταλαβει σχετικα με αυτο το προγραμμα.

αν υπαρχει κανενας αλλος που το χρησιμοποιει ας το πει να τον ρωτησω

Link to comment
Share on other sites

μπορεις παντως με το droidwall να κοψεις την προσβαση στο ιντερνετ απο οποια εφαρμογη θες ομως ειναι κατι που δεν εχω καταλαβει σχετικα με αυτο το προγραμμα.

αν υπαρχει κανενας αλλος που το χρησιμοποιει ας το πει να τον ρωτησω

 

Ευχαριστω φιλε. Θα το κατεβασω και θα το "σκαλισω" λιγο.

Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο, για να δουλέψει πρέπει να... ΑΝΟΙΞΕΙ!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι που με ανησυχησε λιγακι γιατι συνηθως τα update γινονται απο το market και εκτος αυτου για να καταλαβει η εφαρμογη οτι υπαρχει update, θα πρεπει να εχει επικοινωνια ανα τακτα χρονικα διαστηματα με καποια τοποθεσια... Πως αλλιως θα ξερει οτι πρεπει να κατεβασει το update? Μπορω με καποιον τροπο (εφαρμογη) να παρακολουθω πως συμπεριφερονται οι εφαρμογες μου στο internet?

 

Έχεις δίκιο, βασικά δεν το είχα προσέξει γιατί δεν έχω βάλει την εφαρμογή. Μπορείς να ρωτήσεις τον RyanZA στο XDA, είναι ανοιχτός σε ερωτήσεις για τις εφαρμογές του... . Έχει διαφημίσεις; Αν ναι αυτό είναι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...