Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

+1 στους νέους χρήστες , μόλις το παρέλαβα ( για έναν φίλο ) και αρχίζω τις εξερευνήσεις !!!

1.000.000 πωλήσεις σε 40 μέρες ??? Τυχαίο ???? ......:lol:

Περιμενουμε εντυπωσεις :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιμενουμε εντυπωσεις :)

 

Αν και χρήστης Iphone εντυπωσιάστηκα με το κινητό . Κινούμενα Backgrounds πανεύκολα , γρήγορο μενού , εύκολη εγκατάσταση προγραμμάτων , εύκολη πρόσβαση σε Μαρκετ και γενικά πρώτες εντυπώσεις άριστες . :D

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Dragonlord όπως σε όλα τα κινητά οι επαφές της sim δεν παθαίνουν κάτι παραμένουν όπως είναι (οι επαφές στην sim έχουν μόνο ένα πεδίο για όνομα και 1 για τηλέφωνο και είναι μέχρι 15 χαρακτήρες αν δεν κάνω λάθος. ) άμα έχεις επαφές με όνομα επώνυμο 2 τηλέφωνα και μαιλ σε μία εγγραφή τότε είναι στη μνήμη του κινητού

Ναι, εννοώ αν ξέρει κανείς κάποιον τρόπο να πάρω αυτές τις πληροφορίες από το se, να τις μεταφέρω στο pc και από εκεί στο lg...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εννοώ αν ξέρει κανείς κάποιον τρόπο να πάρω αυτές τις πληροφορίες από το se, να τις μεταφέρω στο pc και από εκεί στο lg...

 

http://www.fjsoft.at/en/downloads.php

Με αυτο ισως κανεις δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα, ηθελα να ρωτησω μιας και προκειται για αποκλειστικοτητα της Cosmote και επειδη βλεπω να το καθυστερουν πολυ οι υπολοιποι ξερετε αν εχουμε θεμα για χρηση σε αλλο δικτυο (κλειδωμενο) η καποιο θεμα που να αφορα το μενου (customαρισμενο απο Cosmote), δεν γνωριζω απο android και smartphones γενικοτερα γι'αυτο και ρωτω. Ευχαριστω.

 

Στην Ελλάδα δεν υπάρχουν κλειδωμένα τηλέφωνα (SIM lock).

Το τηλέφωνο δεν είναι customized απλά η Cosmote έχει αποκλειστικότητα διάθεσης της συσκευής για ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα στειλει πριν 2 βδομαδες email στην vodafone του εξωτερικου, στα κεντρικα. Και τους ειχα ρωτησει ποτε θα φερουν το 945 και με πηραν χθες να μου πουν και με την ευκαιρια λεω μπορω να σας ρωτησω μιας που με πηρατε για ενα ακομη; Και τους ρωτησα ποτε θα φερουν Ελλαδα το Optimus One. Μου ειπε οτι στις αρχες Δεκεμβρη ειναι προγραμματισμενο να ερθει το Optimus 7. Για να μην το βλεπει μου λεει ή δεν θα ερθει καθολου ή θα αργησει περισσοτερο.
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα δεν υπάρχουν κλειδωμένα τηλέφωνα (SIM lock).

Το τηλέφωνο δεν είναι customized απλά η Cosmote έχει αποκλειστικότητα διάθεσης της συσκευής για ένα μήνα.

Thnx... προχωραμε για αγορα λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα στειλει πριν 2 βδομαδες email στην vodafone του εξωτερικου, στα κεντρικα. Και τους ειχα ρωτησει ποτε θα φερουν το 945 και με πηραν χθες να μου πουν και με την ευκαιρια λεω μπορω να σας ρωτησω μιας που με πηρατε για ενα ακομη; Και τους ρωτησα ποτε θα φερουν Ελλαδα το Optimus One. Μου ειπε οτι στις αρχες Δεκεμβρη ειναι προγραμματισμενο να ερθει το Optimus 7. Για να μην το βλεπει μου λεει ή δεν θα ερθει καθολου ή θα αργησει περισσοτερο.

 

Τουλαχιστον να το εφερνε κανενα πλαισιο θα καναμε δουλεια μας οι επιδοτουμενοι κ ετσι!

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον να το εφερνε κανενα πλαισιο θα καναμε δουλεια μας οι επιδοτουμενοι κ ετσι!

 

Εγω το πηρα αποφαση και εβαλα την επιδοτηση στο παγιο. Θα το παρω μετρητης. Πιο πολυ κερδος εχω ετσι. Πηγα χθες στο saturn της θεσσαλονικης και μου ειπαν οτι την αλλη βδομαδα θα το εχω σιγουρα.

 

Αν και τωρα γλυκοκοιταω το ZDE Blade της Wind.

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα αποφαση και εβαλα την επιδοτηση στο παγιο. Θα το παρω μετρητης. Πιο πολυ κερδος εχω ετσι. Πηγα χθες στο saturn της θεσσαλονικης και μου ειπαν οτι την αλλη βδομαδα θα το εχω σιγουρα.

 

Αν και τωρα γλυκοκοιταω το ZDE Blade της Wind.

Το έχει μηπως και σε ασημι?

Link to comment
Share on other sites

Το έχει μηπως και σε ασημι?

 

Για ποιο απο τα δυο λες τωρα;;

Αν λες για το LG δεν μου ειπε χρωματακια που θα φερουν

Αν λες για το Blade ακομη δεν πηγα να το δω απο κοντα. Ψαχνω wind στην θεσσαλονικη που να το εχει live

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Για το lg έλεγα.Επειδή είδα ότι η cosmote το φέρνει σε 2 χρωματισμούς.

 

Οταν σπασει το μονοπώλιο του γερμανου-cosmote και αρχισεις να το βλεπεις σε πολλα μαγαζια στο skroutz σιγουρα θα το βρεις σε ολους τους χρωματισμους. Και αυτους που δεν φερνει η cosmote

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και το Gps με το Igo 8 και πραγματικά η απόδοση ήταν εκπληκτική . Βρήκε τη θέση σε λιγότερο από ένα λεπτό !!! :!:

Και μάλιστα όχι σε ανοιχτό εξωτερικό χώρο αλλά απλά κοντά στο παράθυρο του σπιτιού !

Edited by Speccyace

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Αν και τωρα γλυκοκοιταω το ZDE Blade της Wind.
Και εγω αλλα μολις ειδα οτι εχει γυρω στο 1.30 sar δεν το παιρνω ουτε τσαμπα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αλλα μολις ειδα οτι εχει γυρω στο 1.30 sar δεν το παιρνω ουτε τσαμπα.

 

Το LG τι SAR έχει?

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Το LG τι SAR έχει?
Χωρις να ειμαι σιγουρος 0.9 head και 0.6 body.Ας επιβεβαιωσει καποιος...

 

Eδω για US εχει αλλες τιμες.

http://www.phonearena.com/phones/LG-Optimus-One_id4886/fullspecs

Link to comment
Share on other sites

+1 στους νέους χρήστες , μόλις το παρέλαβα ( για έναν φίλο ) και αρχίζω τις εξερευνήσεις !!!

1.000.000 πωλήσεις σε 40 μέρες ??? Τυχαίο ???? ......:lol:

 

Μπορείς να δεις εάν γράφει στο manual την τιμή sar για EU; (body & head)

 

Από ότι έχω δει σε άλλα κινητά, για US έχουν άλλη τιμή από ότι για EU.

Για το εν λόγω κινητό μόνο για US έχω δει τιμή sar σε διάφορα site.

 

Πάντως το θέμα ακτινοβολία είναι πολύ σοβαρό για να το παίρνουμε αψήφιστα αγοράζοντας κινητά με υψηλή ακτινοβολία (πχ. το ZDE Blade της Wind και παρεμφερή)

 

Ευχαριστώ.

Edited by kost_pap
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αλλα μολις ειδα οτι εχει γυρω στο 1.30 sar δεν το παιρνω ουτε τσαμπα.

 

Αυτη ειναι η μεγιστη τιμη που μπορει να πιασει. Δεν ειναι η μονιμη τιμη που εκπεμπει. Ποιος σου λεει οτι και το lg δεν ειναι ετσι;; 0.9 μονιμα οπως λενε αλλα στις ταδε συνθηκες μπορει να πιασει τα 1.5

 

Εγω αρχιζω και σκεφτομαι οτι η Ευρωπη εχει ως οριο το 2. Μεχρι και 2 το σωμα μας μπορει να εξουδετερωνει αυτο που απορροφαει. Με εναν συνδυασμο ενος καλου bluetooth οτι πρεπει θα ειναι. Κριμα ειναι να το χασουμε τετοιο κινητο

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

1. για το SAR

# US SAR:

 

* Head:

o 0.45

* Measured in:

o 1900 MHz

* Body:

o 0.37

* Measured in:

o 850 MHz

 

για ΕU δεν εχω βρει κατι

 

2 (και σημαντικοτερο). δεν ξερω ποσοι απο εσας χρησιμοποιειτε το WiFi πισω απο proxy. Αν δουλευετε σε εταιρειες κλπ που εχουν proxy firewall τοτε θα το χρησιμοποιειτε. Επισης θα εχετε δει πως δεν εχει δυνατοτητα το Froyo για Proxy Settings κατι το οποιο ειναι φοβερο προβλημα και γενικοτερα χτυπιουνται στα διαφορα φορα για αυτο.

 

Ομως το προβλημα φαινεται να το λυνει το TransProxy app απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=766569

 

σε εμενα παιζει τελεια. πρεπει να εχει γινει root το device πρωτα ομως.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η μεγιστη τιμη που μπορει να πιασει. Δεν ειναι η μονιμη τιμη που εκπεμπει. Ποιος σου λεει οτι και το lg δεν ειναι ετσι;; 0.9 μονιμα οπως λενε αλλα στις ταδε συνθηκες μπορει να πιασει τα 1.5

 

Εγω αρχιζω και σκεφτομαι οτι η Ευρωπη εχει ως οριο το 2. Μεχρι και 2 το σωμα μας μπορει να εξουδετερωνει αυτο που απορροφαει. Με εναν συνδυασμο ενος καλου bluetooth οτι πρεπει θα ειναι. Κριμα ειναι να το χασουμε τετοιο κινητο

 

Το όριο 2 που έχει θέσει η ΕΕ είναι σχετικώς αυθαίρετο. Να σκεφτείς μόνο ότι η USA έχει ως όριο το 1,5 και όχι το 2.

Αύριο μεθαύριο θα δεις νέες μελέτες και νέα όρια.

 

Εν ολίγοις είμαστε πειραματόζωα. Όπως παλιά λέγαν ότι δεν πειράζει το τσιγάρο έτσι και τώρα βάλανε ένα όριο "ασφαλείας" στην ακτινοβολία των κινητών.

 

Το καλό bluetooth θα σε προστατέψει από το sar head. Δυστυχώς υπάρχει και η ακτινοβολία σώματος.

 

Εγώ προτιμώ να χάσω ένα κινητό φθηνό με μεγάλη ακτινοβολία και να πληρώσω περισσότερα για ένα κινητό με χαμηλότερη ακτινοβολία.

 

Επίσης είναι και το τι ζητά κανείς από ένα κινητό.

Κατ' εμέ εκτός της ακτινοβολίας ένα κινητά πρέπει να έχει όσο γίνεται καλύτερη αυτονομία.

Τα υπόλοιπα (λίγο μεγαλύτερη οθόνη ή λίγο περισσότερο αποθηκευτικό χώρο κτλ) δεν τα επιζητώ από το κινητό. Έχω το netbook για να καλύψω τις εν λόγω ανάγκες.

 

Εάν μπορώ να τα βρω συγκεντρωμένα έχει καλώς, αλλά όχι εις βάρος της υγείας μου.

 

Όσο αφορά στο sar στο LG να είσαι σίγουρος ότι εάν η τιμή του είναι υψηλή δεν υπάρχει περίπτωση να το αγοράσω.

Link to comment
Share on other sites

1. για το SAR

# US SAR:

 

* Head:

o 0.45

* Measured in:

o 1900 MHz

* Body:

o 0.37

* Measured in:

o 850 MHz

 

για ΕU δεν εχω βρει κατι

 

Για US υπάρχουν πολλές αναφορές.

 

Για EU οι μόνοι που μπορούν να μας κατατοπίσουν είναι οι κάτοχοι του εν λόγω τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Για US υπάρχουν πολλές αναφορές.

 

Για EU οι μόνοι που μπορούν να μας κατατοπίσουν είναι οι κάτοχοι του εν λόγω τηλεφώνου.

 

κατοχος ειμαι, το τσεκαρα και συμφωνα με το manual

τεστς απο την DASY4 ->

0.927 W/kg (use at the year)

0.699 W/kg (worn on the body)

Link to comment
Share on other sites

κατοχος ειμαι, το τσεκαρα και συμφωνα με το manual

τεστς απο την DASY4 ->

0.927 W/kg (use at the year)

0.699 W/kg (worn on the body)

 

Η τιμή που δίνεις είναι αναγραφόμενη στο manual;

 

το DASY4 τι είναι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...