Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως γινετε η αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ?

Διάβασε από το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Symbian^3 Platform FAQ -> Αναβάθμιση λογισμικού

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν υπαρχει μεγαλυτερο σπασιμο νευρων οταν εχεις πληρωσει ενα μεγαλο ποσο για την αγορα της συσκευης και μετα περιμενεις τον καθε παροχο ποτε θα θυμηθει να δωσει το update!! Βεβαια να το σταματησουν μου φαινεται λιγο δυσκολο, το αντιθετο βλεπω να γινεται οσο περναει ο καιρος γιατι με το custom firmware εχουν μεγαλυτερα εσοδα απο τα διαφορα apps οι παροχοι πχ vodafone 360 κτλ . . .

 

 

Συγνώμη για την έκφραση αλλά η μ****α που τους δέρνει θα πω εγώ...

 

Ελεύθερη αγορά έχουμε όμως ο καθένας επιλέγει ό,τι θέλει... Ας κρατήσουν η vodafone και η cosmote τα customizations τους και ας περιμένουν τα πρόβατα που δεν ξέρουν, να ψωνίσουν από εκεί και εκτός από τον κατασκευαστή να παρακαλάνε και τον πάροχο κινητής για αναβάθμιση!!!

 

Ας κρατήσουν λοιπόν τις συκσευές τους και ας τις βάλουν εκεί που ξέρουν... στα ράφια εννοώ... :rolleyes: Όπως είπα ευτυχώς ακόμα έχουμε ελευθερία επιλογών αγοράς και ο καθένας μπορεί να κρίνει από που θα αγοράσει...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την έκφραση αλλά η μ****α που τους δέρνει θα πω εγώ...

 

Ελεύθερη αγορά έχουμε όμως ο καθένας επιλέγει ό,τι θέλει... Ας κρατήσουν η vodafone και η cosmote τα customizations τους και ας περιμένουν τα πρόβατα που δεν ξέρουν, να ψωνίσουν από εκεί και εκτός από τον κατασκευαστή να παρακαλάνε και τον πάροχο για αναβάθμιση!!!

 

Ας κρατήσουν λοιπόν τις συκσευές τους και ας τις βάλουν εκεί που ξέρουν... στα ράφια εννοώ... :rolleyes: Όπως είπα ευτυχώς ακόμα έχουμε ελευθερία επιλογών αγοράς και ο καθένας μπορεί να κρίνει από που θα αγοράσει...

Τα «πρόβατα» όμως θα έχουν και επιδότηση που εσύ δεν θα έχεις. Το θέμα είναι ότι μέχρι τώρα customisation έκανε μόνο η Vodafone (το άθλιο Live), ενώ βλέπω πως τώρα άρχισε κι η Cosmote τις μ@λ@κίες. T-Mobile λοιπόν, απορώ γιατί κρατάνε ακόμη το αρχικό όνομα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δηλαδή απορώ με ορισμένους. Δε μπορείτε να περιμένετε ακόμα 15-20 μέρες; Από τον Απρίλιο το περιμένουν ορισμένοι, τώρα τους έπιασαν οι βιασύνες; Προσωπικά δεν έχω ελεύθερο χρόνο να ασχοληθώ ΚΑΙ με φλασαρίσματα, αλλαγές product code κλπ. Μου φτάνει που πρέπει να συνηθίσω σε ένα εντελώς νέο περιβάλλον, χωρίς πληκτρολόγιο και μόνο με χρήση οθόνης αφής, να το φέρω στα μέτρα μου και να του περάσω εφαρμογές, που είναι ΠΟΛΛΑ. Οπότε θα περιμένω κανονικά το ελληνικό που έχω προκρατήσει ήδη. Μέχρι 25-30 Νοεμβρίου θα είναι εδώ. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δηλαδή απορώ με ορισμένους. Δε μπορείτε να περιμένετε ακόμα 15-20 μέρες; Από τον Απρίλιο το περιμένουν ορισμένοι, τώρα τους έπιασαν οι βιασύνες; Προσωπικά δεν έχω ελεύθερο χρόνο να ασχοληθώ ΚΑΙ με φλασαρίσματα, αλλαγές product code κλπ. Μου φτάνει που πρέπει να συνηθίσω σε ένα εντελώς νέο περιβάλλον, χωρίς πληκτρολόγιο και μόνο με χρήση οθόνης αφής, να το φέρω στα μέτρα μου και να του περάσω εφαρμογές, που είναι ΠΟΛΛΑ. Οπότε θα περιμένω κανονικά το ελληνικό που έχω προκρατήσει ήδη. Μέχρι 25-30 Νοεμβρίου θα είναι εδώ. ;)

 

 

Πώς έβγαλες το συμπέρασμα ότι με απασχολεί καν το πότε θα έρθει;;; Όλοι οι υπόλοιποι βιάζεστε για κάποιο λόγο εκτός από μένα.

 

Το θέμα όμως που συζητάμε δεν έχει καμία σχέση με ημ/νια κυκλοφορίας. Ας το έφερνε η cosmote και σε 2 μήνες δε θα μ' απασχολούσε καθόλου, ούτε θα σχολίαζα...

 

Το ότι όμως επέλεξε να το δώσει ο Γερμανός/cosmote customized με άλλο product code, με κίνδυνο κάποιος που θα αγοράσει από εκεί να μη μπορεί να κάνει άμεσα ή και καθόλου τα "πολυαναμενόμενα" updates στο symbian (που τόσος ντόρος γίνεται και τόσο μελάνι έχει χυθεί) αυτό μπορώ και θέλω να το σχολιάσω γιατί είναι εντελώς λάθος λογική.

 

Όμως ΑΝ βρεθεί τρόπος αλλαγής product code (debranding), είτε το πάρει κάποιος από cosmote/γερμανο εκμεταλλευόμενος ίσως κάποια επιδότηση/έκπτωση που έχει, είτε το πάρει από κατάστημα Nokia, είτε από το ψιλικατζίδικο της θείας μου θα είναι ακριβώς το ίδιο. Θα μπορεί κάνοντας την κατάλληλη διαδικασία να παίρνει άμεσα και σίγουρα όλες τις τυχόν αναβαθμίσεις που θα δώσει η Nokia.

 

Γιατί λοιπόν σου φαίνεται τόσο περίεργο και απορείς που το συζητάμε και καταδικάζουμε τέτοιου είδους πολιτικές που προσπαθούν να εφαρμόσουν οι πάροχοι για να σε "μαντρώσουν";

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Eγω δε νομίζω να είναι customised γιατί το 5800 που είχα αγοράσει απο Γερμανό είχε product code Balkans Black και γιατι δεν υπάρχει product code της Cosmote στο Navifirm, αν υπήρχε τέτοια περίπτωση σίγουρα θα υπήρχε και το αντίστοιχο firmware στο Navifirm.Αφου λοιπόν δεν υπάρχει το firmware στο Navifirm, δεν υπάρχει N8 με Cosmote branding. Oι ρυθμίσεις SMS/MMS/Internet στις οποίες αναφέρονται πολλοί μπαίνουν αυτόματα μόλις αλλάξεις SIM και ρυθμίζονται τα κέντρα μηνυμάτων κλπ

 

Απλά ελπίζω να βγει καμιά νέα έκδοση του Nemesis...

 

Να τελειώνει όλη αυτή η βιόλα...

 

Αμήν και πότε, αν δούλευε θα το είχα αγοράσει ήδη

Edited by Spyr0s
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι έτσι. Απλά ήδη 2 άτομα είπαν ότι τους έχουν πει από το Γερμανό ότι θα είναι customized. Τώρα αν αυτοί του Γερμανού θεωρούν customization αυτό που λες με τις ρυθμίσεις της σιμ... τότε οκ περαστικά μας :)

 

Αν ξέρει κάποιος ας μας επιβεβαιώσει σίγουρα αν θα έρχονται με διαφορετικό product code οι συσκευές από cosmote, γιατί νομίζω είναι σημαντικό το ζήτημα όσον αφορά τις αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γερμανός=Cosmote. Και ξέρουμε ήδη πολύ καλά ποιο τηλέφωνο προμοτάρει η Cosmote μετά μανίας. Γιατί απορείτε μετά για καθυστερήσεις κλπ.

 

Επίσης θεωρώ μη πρακτικό να έχει το Ν8, ή οποιοδήποτε άλλο τηλέφωνο, customized firmware και ξεχωριστό product code. Αυτό δημιουργεί πρόβλημα στις αναβαθμίσεις, καθιστώντας μονόδρομο την επέμβαση από την πλευρά του χρήστη, για αλλαγή product code, ώστε να έχει πρόσβαση στις "κανονικές" αναβαθμίσεις των unbranded συσκευών.

 

Γι' αυτό το λόγο, και επιπλέον επειδή έχει ακουστεί επανειλλημένως ότι Ο Γερμανός έχει ενοχοποιηθεί πολλές φορές για παραεισαγωγές, πράγμα που ξέρουμε ότι μπορεί να σε βάλει σε μπελάδες με το service, ιδίως αν η συσκευή προορίζονταν για αγορά εκτός Ευρώπης, προσωπικά προτίμησα να παραγγείλω από Nokia Care.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο πλαισιο,multirama,k mediamarket , πιο είναι το πιο αξιόπιστο μαγαζί ώστε να αποφύγουμε να πάρουμε τηλέφωνο παραεισαγωγης γνωρίζει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ χθες αλλά δεν είχα χρόνο να το τεστάρω όσο θα ήθελα.

 

Σαν κατασκευή είναι απίστευτο. Εκτός από την γνωστή ποιότητα πρόσοψης, οθόνης πλάτης κτλ που τόσες φορές έχουμε διαβάσει, αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ακόμα και τα πλαϊνά πλήκτρα είναι τρομερής ποιότητας. Στις μικρές λεπτομέρειες όπως τα καλύμματα των sim και microsd, φαίνεται πόσο καλή δουλειά έχει γίνει αυτή την φορά από την Nokia.

 

Αυτό που με προβλημάτιζε αρχικά είναι το κατά πόσο θα με βόλευε το μοναδικό αριστερά τοποθετημένο πλήκτρο της συσκευής καθώς θα χρησιμοποιείται κατά κόρον. Λοιπόν, το πλήκτρο είναι άψογο στην αφή (σχεδόν αφής, χρειάζεται ελάχιστη πίεση) και δεν με προβλημάτισε ούτε στο ελάχιστο, Μέσα σε λίγες στιγμές εξοικειώθηκα με την θέση του και το δάχτυλο το έβρισκε αμέσως.

 

Η οθόνη καταπληκτική. Δεν έχω άλλες συσκευές με ανάλογης τεχνολογίας οθόνες για να κάνω σύγκριση αλλά η απεικόνιση, τα χρώματα και το σημαντικότερο, η απόκριση είναι φανταστική. Σε καμία περίπτωση δεν θα σκεφτείς την μικρή ανάλυση, που τόσος λόγος έχει γίνει, καθώς η απεικόνισή της δεν σηκώνει αρνητικά σχόλια.

 

Δεν πρόλαβα να περάσω τίποτα ακόμα, μόνο 10 λεπτά να το στήσω (μπορείς να φας ώρες ολόκληρες δοκιμάζοντας συνδυασμούς στις 3 οθόνες αναμονής αφού η παραμετροποίηση είναι πλήρης). Μερικά προγραμματάκια που δοκίμασα και είχα μέσα στην κάρτα μνήμης (από 5800 και Ν82) δουλέψαν όλα χωρίς πρόβλημα.

 

Το Ovi Store δεν έχει καμία απολύτως σχέση με την προηγούμενη έκδοση. Είναι ταχύτατο, πολύ καλά οργανωμένο και το μόνο που μένει είναι να υπάρξει μεγάλη υποστήριξη από νέες εφαρμογές και παιχνίδια.

 

Τράβηξα μερικές φωτο και ένα βίντεο, οι πρώτες μου φάνηκες καλές (τι θα μου φαινόντουσαν άλλωστε) και το βίντεο είναι άψογο. Το είδα σήμερα στο πισι και εκτός του απίστευτου στέρεο ήχου, έχει τρομερή ποιότητα και αψεγάδιαστο framerate. Η έκθεση με 890 εικόνες και βίντεο πάει σφαίρα τόσο που δεν το πίστευα. Το pinch to zoom λειτουργεί άψογα χωρίς lag (όπως είχαν πει σε διάφορες παρουσιάσεις) και η εναλλαγή μεταξύ εικόνων, άψογη. Εκεί που μας τα χαλάει είναι στο μενού της κάμερας. Αν είναι δυνατόν, αυτό φαίνεται να το ξεχάσαν εντελώς και είναι απαράλλαχτο με αυτό που είδαμε πρώτη φορά στο 5800. Όχι ότι δεν κάνεις την δουλειά σου αλλά δημιουργεί άσχημη εικόνα. Ελπίζω στις επόμενες αναβαθμίσεις να το αλλάξουν αν και δε νομίζω.

 

Τι ξέχασα, το ηχείο πολύ καθαρό και δυνατό (κατώτερο βέβαια από του 5800 αλλά ανώτερο από Ν900 και από πολλές συσκευές που έχω δουλέψει με δύο ηχεία).

 

Το usb on the go δεν μου δούλεψε με όσα στικάκια και αν το δοκίμασα (μη υποστηριζόμενο εξάρτημα γράφει) αλλά ούτε φόρτιζε όταν το σύνδεσα με τον υπολογιστή. Δεν ξέρω τι παίζει, θα το ψάξω.

 

@freddaras

Με ποια έκδοση το φλάσαρες; Για κοίτα στις πληροφορίες και πες μου, εμένα μου βγάζει τα εξής:

 

Προσαρμοσμένη έκδοση

011.012.00.01

Ημερομηνία προσαρμοσμένης έκδοσης

2010-09-18

Γλώσσα που έχει οριστεί

011.012.07.01

Κωδικός προιόντος

0599762

Πληκτρολογούμε *#62209526# στην οθόνη αναμονής. ;)

Λογικά πρέπει να είναι το ίδιο όπως στα υπόλοιπα κινητά, στο Ν82 δουλεύει.

Και στο Ν8 δουλεύει κανονικά αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο καλορίζικο.

Πολύ παράξενο αυτό που λες για το USB on the go. Δεν το δοκίμασε κάποιος άλλος από τα παιδιά που το έχουν πάρει; Έχει άλλος τέτοιο πρόβλημα;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο καλορίζικο.

Πολύ παράξενο αυτό που λες για το USB on the go. Δεν το δοκίμασε κάποιος άλλος από τα παιδιά που το έχουν πάρει; Έχει άλλος τέτοιο πρόβλημα;

Ευχαριστώ. :)

 

Ο freddaras[/member] είπε ότι το δοκίμασε και του δούλεψε κανονικά. Υποψιάζομαι μήπως φταίει το ότι είχα χαμηλή μπαταρία. Τώρα το έχω βάλει για φόρτιση και θα το ξαναδοκιμάσω μόλις ολοκληρωθεί. Επίσης, το σύνδεσα για λίγο και με τον υπολογιστή και δεν φόρτιζε. Δεν το έχει πει κανένας άλλος αλλά είμαι σίγουρος ότι φορτίζει κανονικά και από την θύρα usb.

 

Για δοκίμασε και εσύ φίλε legend7ts[/member] να μας πεις αν σου αναγνωρίζει τα στικάκια και αν φορτίζει από την θύρα usb.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. :)

 

Ο freddaras[/member] είπε ότι το δοκίμασε και του δούλεψε κανονικά. Υποψιάζομαι μήπως φταίει το ότι είχα χαμηλή μπαταρία. Τώρα το έχω βάλει για φόρτιση και θα το ξαναδοκιμάσω μόλις ολοκληρωθεί. Επίσης, το σύνδεσα για λίγο και με τον υπολογιστή και δεν φόρτιζε. Δεν το έχει πει κανένας άλλος αλλά είμαι σίγουρος ότι φορτίζει κανονικά και από την θύρα usb.

 

Για δοκίμασε και εσύ φίλε legend7ts[/member] να μας πεις αν σου αναγνωρίζει τα στικάκια και αν φορτίζει από την θύρα usb.

 

Παιδιά εμένα μου δουλέυει άψογα το usb on the go . Μου αναγνωριζει όλα τα Nokia τηλέφωνα , Sony Ericsson τα symbian και όλα τα stickακια που του έχω βάλει μέχρι τώρα..

Lumia 920
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχουν πολλα sites που το εχουν και μαλιστα με δοσεις.......(αν θελετε....)

γιατι δεν το παίρνετε απο εκει οσοι δεν μπορειτε να περιμενετε.....?

το φλασαρετε το παίρνατε ελληνικα και τελειωσε το θεμα(αν προσεξεις ειναι πολυ απλη διαδικασια......)...

εμενα ειναι γερμανικο το δικο μου το εβαλα ελληνικά(με τον φοινικα) το αναγνωρίζει η νοκια αν παθει κατι και ολα μια χαρα.....:p

ειμαι σιγουρος οτι σε λιγο καιρο απο τωρα θα αλλαζουμε και το product code ανετα.....οπως και με τα προηγουμενα symbian......

Είσαι σίγουρος ό,τι το αναγνωρίζει η ΝΟΚΙΑ; Όπως είπα λίγες σελίδες πριν, το αγόρασε φίλος μου, το πήγαμε μαζί σε NOKIA store (ο ιδιοκτήτης είναι φίλος μου) του άλλαξε την γλώσσα, αλλά του είπε ό,τι σε θέματα εγγύησης δεν τον καλύπτει. Πριν από λίγο τον ξαναρώτησα (το NOKIA store) μήπως έχει κάνει λάθος, μου είπε ότι το διασταύρωσε με την εταιρεία και το τηλέφωνο αυτό που ήρθε από την Γερμανία δεν καλύπτεται στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ό,τι το αναγνωρίζει η ΝΟΚΙΑ; Όπως είπα λίγες σελίδες πριν, το αγόρασε φίλος μου, το πήγαμε μαζί σε NOKIA store (ο ιδιοκτήτης είναι φίλος μου) του άλλαξε την γλώσσα, αλλά του είπε ό,τι σε θέματα εγγύησης δεν τον καλύπτει. Πριν από λίγο τον ξαναρώτησα (το NOKIA store) μήπως έχει κάνει λάθος, μου είπε ότι το διασταύρωσε με την εταιρεία και το τηλέφωνο αυτό που ήρθε από την Γερμανία δεν καλύπτεται στην Ελλάδα.

 

Ποιό Nokia care στο είπε αυτό ρε φίλε γιατί και εγώ τέτοιο κατάστημε έχω και δεν γνώριζω κάτι τέτοιο . Όλα τα ευρωπαικά καλύπτονται κανονικά..

Lumia 920
Link to comment
Share on other sites

Ποιό Nokia care στο είπε αυτό ρε φίλε γιατί και εγώ τέτοιο κατάστημε έχω και δεν γνώριζω κάτι τέτοιο . Όλα τα ευρωπαικά καλύπτονται κανονικά..

 

Το έχουν αναφέρει οι Mods σε αντιστοιχο thread και το ξαναλεω. Συμφωνα με την επισημη (απο το site της Nokia) περιορισμενη εγγυηση ολα τα κινητα που εχουν αγοραστει απο χώρα της ευρωπαικης ένωσης έχουν εγγυηση hardware αλλα οχι software.

 

Τωρα τι λεει ο καθενας με μαγαζι ή οχι, ξαναλεω αυτο αναφέρεται επισημα και αυτο πρεπει να ακολουθουν ολοι οι ιδιοκτητες nokia care φίλοι ή μή.

 

Αυτο που θα πρέπει να προσέξετε όταν παρετε απόδειξη αγορας ή καλυτερα πριν το αγοράσετε είναι να ζητήσετε να έχει επάνω στην απόδειξη το Imei του κινητου. Αυτό για τα ηλεκτρονικά καταστήματα.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Το φυλλάδιο Νοεμβρίου της wind το έχει μέσα και μάλιστα 2σελιδό , πίσω δε στα συνοπτικά δεν αναφέρει τιμή μόνο ΄΄αναμένεται΄΄, ο πωλητής μου είπε ότι σίγουρα μέσα στον Νοέμβριο θα το φέρουν, έτσι έχουν ενημερωθεί από τα κεντρικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ένα νέο πρόβλημα που εντόπισε Φιλανδός ( ; ), μετά από 2 εβδομάδες χρήσης (με εκτεταμένο texting όπως εξηγεί): Η απόκριση του Τ9 & Πληκτρολογίου πέφτει ως που

και η χρήση του λεξικού είναι πλέον αδύνατη :blink:

 

Επειδή το Τ9 είναι πολύ βασικό όσοι φίλοι έχουν την συσκευή ας έχουν υπόψη τους το θέμα και αν παρατηρήσουν κάτι παρόμοιο ας το πουν!

Edited by Directx

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

 

@freddaras

Με ποια έκδοση το φλάσαρες; Για κοίτα στις πληροφορίες και πες μου, εμένα μου βγάζει τα εξής:

 

Προσαρμοσμένη έκδοση

011.012.00.01

Ημερομηνία προσαρμοσμένης έκδοσης

2010-09-18

Γλώσσα που έχει οριστεί

011.012.07.01

Κωδικός προιόντος

0599762

 

Και στο Ν8 δουλεύει κανονικά αυτό.

 

εμενα φιλε μου βγαζει τα εξης....

εκδοση λογισμικου

011.012

ημερομηνια εκδοσης λογισμικου

2010-09-18

Προσαρμοσμένη έκδοση

011.012.329.01

Ημερομηνία προσαρμοσμένης έκδοσης

2010-09-18

 

Γλώσσα που έχει οριστεί[

011.012.07.01

Κωδικός προιόντος

059D5C3

 

φορτιζει κανονικα απο το pc(βγαλε και ξαναβαλτο να δεις αν θα ξεκινησει να φορτιζει γιατι αν θυμαμαι καλα την πρωτη φορα και μενα μου κανε ενα τετοιο) και διαβαζει στικακια κανονικοτατα...χθες εβλεπα ενα avi μεσα απο ενα στικακι ενος φιλου μου...:)

 

Είσαι σίγουρος ό,τι το αναγνωρίζει η ΝΟΚΙΑ; Όπως είπα λίγες σελίδες πριν, το αγόρασε φίλος μου, το πήγαμε μαζί σε NOKIA store (ο ιδιοκτήτης είναι φίλος μου) του άλλαξε την γλώσσα, αλλά του είπε ό,τι σε θέματα εγγύησης δεν τον καλύπτει. Πριν από λίγο τον ξαναρώτησα (το NOKIA store) μήπως έχει κάνει λάθος, μου είπε ότι το διασταύρωσε με την εταιρεία και το τηλέφωνο αυτό που ήρθε από την Γερμανία δεν καλύπτεται στην Ελλάδα.

 

ειχα προβλημα με το σημα με το N97....τους ειπα οτι ειναι αγορασμενο απο εξωτερικο(γαλλια) και μου λενε κανενα προβλημα..το στειλανε κατω.....(αναγνώρισαν κανονικα στην εγγύηση το προβλημα και μαλιστα μου ειπαν επι λεξη οτι κατα 99,9% δεν θα πληρωσεις τιποτα) αλλα μου το στειλανε πισω μολις ειδαν οτι ηταν made in asia.....:blink:

εκει μου ειπαν δεν μπορουν να κανουν τιποτα...

ολα αυτα τον απριλιο..τωρα αν αλλαξαν τοσο πολυ τα πραγματα τι να σου πω....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Το έχουν αναφέρει οι Mods σε αντιστοιχο thread και το ξαναλεω. Συμφωνα με την επισημη (απο το site της Nokia) περιορισμενη εγγυηση ολα τα κινητα που εχουν αγοραστει απο χώρα της ευρωπαικης ένωσης έχουν εγγυηση hardware αλλα οχι software.

 

Τωρα τι λεει ο καθενας με μαγαζι ή οχι, ξαναλεω αυτο αναφέρεται επισημα και αυτο πρεπει να ακολουθουν ολοι οι ιδιοκτητες nokia care φίλοι ή μή.

 

Αυτο που θα πρέπει να προσέξετε όταν παρετε απόδειξη αγορας ή καλυτερα πριν το αγοράσετε είναι να ζητήσετε να έχει επάνω στην απόδειξη το Imei του κινητου. Αυτό για τα ηλεκτρονικά καταστήματα.

 

Αδερφέ αν έρθεις στο μαγαζί και μου ζητήσεις να σου κάνω μια αναβάθμιση επειδή σου έμεινε το τηλέφωνο από όπου και να είναι το τηλέφωνο (Ευρώπη) καλύπτετε ασχέτως ότι θα χάσεις τα ελληνικά (αυτό είναι χρεώσιμο) .

Lumia 920
Link to comment
Share on other sites

παιδια να επιβεβαιώσω οτι ο FM Transmitter ειναι απιστευτα δυνατος σε σχεση με n900 και n97......

το ξαναδοκιμασα σημερα......στο αμαξι σε διαφορετικα σημεια και δεν εχασε το σημα του λεπτο..στα ιδια σημεια με n97 και n900 ειχα παράσιτα κρατς κρουτς κτλ κτλ κτλ....

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ αν έρθεις στο μαγαζί και μου ζητήσεις να σου κάνω μια αναβάθμιση επειδή σου έμεινε το τηλέφωνο από όπου και να είναι το τηλέφωνο (Ευρώπη) καλύπτετε ασχέτως ότι θα χάσεις τα ελληνικά (αυτό είναι χρεώσιμο) .

 

δεν αναφεροταν σε σενα φιλε αυτο το μυνημα απλα εκανα quote στο δικο σου μυνημα. Εισαι σωστος σαυτα που λες. Εγω 16 ευρω παντως δε θα δινα, θα το κανα μονος μου αλλα αυτες ειναι οι χρεωσεις της Nokia για 5 λεπτα απασχολησης με κατι. Κατι αντιστοιχο με το 15 ευρω χρεωση μονο για να δουν ενα κινητο εκτος εγγυησης

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ένα νέο πρόβλημα που εντόπισε Φιλανδός ( ; ), μετά από 2 εβδομάδες χρήσης (με εκτεταμένο texting όπως εξηγεί): Η απόκριση του Τ9 & Πληκτρολογίου πέφτει ως που
και η χρήση του λεξικού είναι πλέον αδύνατη :blink:

 

Επειδή το Τ9 είναι πολύ βασικό όσοι φίλοι έχουν την συσκευή ας έχουν υπόψη τους το θέμα και αν παρατηρήσουν κάτι παρόμοιο ας το πουν!

Αυτόν τον «Φινλανδό» μήπως τον λένε Eldar; :lol: Με τέτοια βαριά ρώσικη προφορά πάει να περάσει για Φινλανδός;

Και που είναι το πρόβλημα που περιγράφεις, εγώ δεν βλέπω τίποτα τέτοιο στο βίντεο. Άσε που είναι επίτηδες out of focus, για να μη βλέπουμε τι δείχνει η οθόνη... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...