Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μισό. Μην φλασάρετε την Nordic. Αρκεί αυτό: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=8934154#post8934154

Το έκανα και κατεβάζω τώρα την 2.1.

ΒΟΥΡ...

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μισό. Μην φλασάρετε την Nordic. Αρκεί αυτό: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=8934154#post8934154

Το έκανα και κατεβάζω τώρα την 2.1.

ΒΟΥΡ...

 

Για μινι δεν κανει ε?

Link to comment
Share on other sites

Mini δεν διάβασα στους XDA να αναβαθμίστηκε ακόμα.

Bootαρει και έχει μια φωτογραφική με ένα βελάκι που δείχνει μια συσκευή κινητού. Οπςςς προχώρησε...

YESSS... 2.1

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Οπςςς προχώρησε...

YESSS... 2.1

 

Για πες τι έγινε τελικά ,είναι ροοτ ακόμη η όχι :)

 

Ηρθαν όλα πίσω η υπάρχουν απώλειες ?

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα παω και αλλαζω μονο τα digits εκει περα που αναφερει κανω reboot το κινητο και μετα τι?

 

Μετά κλείσε το κινητό, τρέξε το UPDATE SERVICE (SEUS), άνοιξε το κινητό όταν σου το ζητήσει με το πλήκτρο back πατημένο και ακολούθα την διαδικασία. Σε 10 λεπτά θα είσαι ΟΚ.

 

EDIT. Λοιπόν... όλα δουλεύουν ΟΚ (αν και λίγο πιο αργά από την 1.6). Wifi, Market, Συγχρονισμοί κλπ ΟΚ. Α... επανήλθαν και όλες οι σαβούρες που είχαμε εξαρχής, Wisepilot Quadrop και λοιπές σαχλαμάρες.

Θετικό. Έχει μια free έκδοση OfficeSuite, μια έκδοση του extended controls και ένα Newsreader (Senaste nytt ???) με Νορβηγέζικα news χαχαχαχαχα... Άλλα news feeds δεν παίρνει.

 

Άντε καλό βράδυ. Πάω να παίξω λίγο και ύπνο. Καλό μήνα σε όλους και καλά flasharισματα.

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

. Α... επανήλθαν και όλες οι σαβούρες που είχαμε εξαρχής, Wisepilot Quadrop και λοιπές σαχλαμάρες.

Θετικό. Έχει μια free έκδοση OfficeSuite και ένα Newsreader (Senaste nytt ???) με Νορβηγέζικα news χαχαχαχαχα... Άλλα news feeds δεν παίρνει.

 

 

Καλα τα ειχα ξεχασει τοσο καιρο ολα αυτα τα χαζα τις βονταφον ,προτειμω να μείνω με την 1.6 παρα να ξαναβλέπω ολα αυτα τα χαζα ιδιως το μήνυμα καλωσορίσματος καθε φορα που ανοιγω το τηλεφωνο , προτειμώ να περιμενω μεχρι να βγει 2.1 ροοτ

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ , καλο βράδυ καλο παιχνιδι και καλο μηνα

Edited by Sotarts
Link to comment
Share on other sites

Καλα τα ειχα ξεχασει τοσο καιρο ολα αυτα τα χαζα τις βονταφον ,προτειμω να μείνω με την 1.6 παρα να ξαναβλέπω ολα αυτα τα χαζα ιδιως το μήνυμα καλωσορίσματος καθε φορα που ανοιγω το τηλεφωνο , προτειμώ να περιμενω μεχρι να βγει 2.1 ροοτ

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ , καλο βράδυ καλο παιχνιδι και καλο μηνα

 

Μαζί σου, δεν υπάρχει βιασύνη, μολις βγεί και το root για το 2.1, το βάζουμε ;)

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβάθμιση:

 

Θετικά:

 

*Πολύ πιο γρήγορο.

*Όλα τα updates που είχε υποσχεθεί η Sony Ericsson.

...to be continued.

 

Αρνητικά (Προσωπικά Bugs και μη - οπότε σε όλα τα παρακάτω προσθέστε ένα μεγάλο ΜΑΛΛΟΝ):

 

*Δεν υπάρχει πλέον αυτόματη φωτεινότητα.

*Δεν μου κλειδώνει με το power button.

*Ακόμα και με επαναπροσδιορισμό των φωτογραφιών των επαφών , αυτές εμφανίζονται pixelated κατά την διάρκεια της κλήσης (εισερχόμενη ή εξερχόμενη).

*Δεν μου επαναφέρει τα πάντα η επίσημη εφαρμογή για backup της SE. Κολλάει και τερματίζει με μήνυμα σφάλματος στην επαναφορά επαφών και μηνυμάτων SMS (έχω αρκετά αλλά αυτός δεν είναι σοβαρός λόγος).

 

Αυτά επί του παρόντος , θα επιστρέψω με περισσότερα νέα μόλις το σκαλίξω περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Τελικά είναι πιο γρήγορο από την 1.6. Δούλευαν μάλλον οι συγχρονισμοι από πίσω και μου έδωσε την εντυπωση ότι καθυστερεί.

 

Η αυτόματη φωτεινοτητα δουλεύει κανονικά. Απλά στην αρχή είναι ρυθμισμενο στο φουλ. Ξετσεκαρε στην αριστερή οθόνη την φωτεινοτητα και είσαι κόμπλε.

 

EDIT2. Έχεις δίκιο τελικά. Απλά έχει 3 επίπεδα με τον τρόπο που σου είπα. Χειροκίνητα μόνο γίνεται.

 

Και με το power κλειδώνει κανονικά. Κάτι έχεις με τις ρυθμίσεις.

 

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν κατεβαίνει το tweetdeck.

Α... και δεν μου βγάζει 3G. Πάντα έχει H με δυνατοτερο σήμα απο το 3G της 1.6. Να ανησυχώ η φταίει το Nordic? χαχαχαχα...

 

 

Edit. Απ ότι φαίνεται έχουμε και root για την 2.1.

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

 

 

Edit. Απ ότι φαίνεται έχουμε και root για την 2.1.

 

 

Καλό αυτο , οποτε περιμένουμε νεα οσο αφορά το root :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι και εγω?

Model :x10i

Country: Germany

Brand :Customized

Αλλα το έχω αγοράσει απο Wind...

Το brand πως αλλαζει? Γιατι μαλλον δεν θα παρω απο οτι καταλαβαινω ποτε την 2,1... :(

και γιατι να γραφει Brand :Customized, τι σημαινει?

Link to comment
Share on other sites

Ααα και rooted!!!

για μενα το λες?

εγω δεν εχω κανει ροοτ....

αρα μηπως ειναι μεταχειρισμενο?

Βλεπω και αυτο στο software Info απο το κρυφο μενου...

R2Ba026 Generic

 

Εχω μπερδευτει...τελικα...

ξεμπερδεψτε με...λιγο.....

ξερω εχουμε ολοι το πονο μας με την 2,1...

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

για μενα το λες?

εγω δεν εχω κανει ροοτ....

αρα μηπως ειναι μεταχειρισμενο?

Βλεπω και αυτο στο software Info απο το κρυφο μενου...

R2Ba026 Generic

 

Εχω μπερδευτει...τελικα...

ξεμπερδεψτε με...λιγο.....

ξερω εχουμε ολοι το πονο μας με την 2,1...

 

Οχι οχι, μη μπερδευεσε, απλά ποσταραμε σχεδόν ταυτόχρονα, για το δικό μου έλεγα.

Συμπλήρωνα ένα προηγούμενό μου ποστ.

 

2.1 rooted με oneclick root αλλά απ΄το pc

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ rooted 2.1. Οδηγίες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=824788

 

Κατεβάστε το SuperOneClickv1. Αν κολήσει κάπου απενεργοποιήστε και ξαναενεργοποιήστε το USB debugging. Θα κάνει αρκετές προσπάθειες αλλά στο τέλος.... VICTORY...

A... και μην απαντάτε εκεί που ρωτάει το κινητό τι θέλετε να κάνετε με την σύνδεση USB. Απλά πατήστε back και κλείστε το.

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ καθότι δεν ξέρω και πολλά..

Αν κατάλαβα καλά αυτή η 2.1 είναι νορβηγική? που σημαίνει πως θα βγει και η ελληνική?

δεν ρωτάω αν θα υπάρχει η ελληνική γλώσσα απλά αν θα βγει επίσημα ελληνική 2.1 από την SE που θα την βρίσκει είτε το pccompanion είτε το SEUS όταν συνδέσω το Χ10 μου.

το δικό μου γράφει στο κουτί : EL/BG/ROM με αριθμό έκδοσης λογισμικού R2BA026 και είναι αγορασμένο από wind.

ρωτάω γιατί αν είναι απλά ζήτημα ημερών δεν με πειράζει αλλά λέω μήπως δεν βγει καθόλου επίσημη ελληνική αναβάθμιση και περιμένω μάταια.

ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Ότι κάποια στιγμή θα βγει είναι σίγουρο και για EL/BG/ROM. Το πότε είναι αβέβαιο.

Ελληνική rom δεν υπάρχει αυτούσια. Απ' ότι έχω καταλάβει όλες έχουν τα πάντα μέσα. Αυτό που αλλάζει είναι οι ρυθμίσεις για τα δίκτυα κινητής και οι custom ρυθμίσεις των παρόχων.

Η Nordic που έχω είναι πλήρης σε ότι αφορά τα Ελληνικά (εμφάνιση, πληκτρολόγιο κλπ).

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ καθότι δεν ξέρω και πολλά..

Αν κατάλαβα καλά αυτή η 2.1 είναι νορβηγική? που σημαίνει πως θα βγει και η ελληνική?

δεν ρωτάω αν θα υπάρχει η ελληνική γλώσσα απλά αν θα βγει επίσημα ελληνική 2.1 από την SE που θα την βρίσκει είτε το pccompanion είτε το SEUS όταν συνδέσω το Χ10 μου.

το δικό μου γράφει στο κουτί : EL/BG/ROM με αριθμό έκδοσης λογισμικού R2BA026 και είναι αγορασμένο από wind.

ρωτάω γιατί αν είναι απλά ζήτημα ημερών δεν με πειράζει αλλά λέω μήπως δεν βγει καθόλου επίσημη ελληνική αναβάθμιση και περιμένω μάταια.

ευχαριστώ..

 

Θα έρθει και η σειρά μας μην ανησυχείς, υπομονη :happy:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ rooted 2.1. Οδηγίες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=824788

 

Κατεβάστε το SuperOneClickv1. Αν κολήσει κάπου απενεργοποιήστε και ξαναενεργοποιήστε το USB debugging. Θα κάνει αρκετές προσπάθειες αλλά στο τέλος.... VICTORY...

A... και μην απαντάτε εκεί που ρωτάει το κινητό τι θέλετε να κάνετε με την σύνδεση USB. Απλά πατήστε back και κλείστε το.

 

εμένα γιατί μου βγάζει error με την μία και δεν τρέχει την εφαρμογή καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...