Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν δεν κάνω λάθος, πρώτα η ινδία θα πάρει το update και μετά η uk generic. λογικά το πολύ 1 αντε 2 μέρες μετά δλδ. εγώ έχω κλείσει ήδη το αυτόματο update. :P πρωτα θα βγει root και μετά θα το περάσω. :)

 

Πρώτα η ινδία χλωμό. Κάτι λένε για Nordic countries... Αλλά δεν σε πονηρεύει και η φράση "The roll out will start in the evening European time."?

 

Και για το root ψυλλιάζομαι πως τα πράγματα θα είναι πολύ πιο εύκολα. Δες εδώ

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους!! Μια ερωτηση για οσους ειναι γνωστες του αντικειμενου.Σημερα πηρα το samsung galaxy 3 και μου εδωσαν και το MLS Destinator σε μια sd καρτουλα και το φορτωσα κανονικα και δουλευει.Προσπαθησα να βαλω την καρτουλα και στο Sony xperia mini αλλα δεν μου φορτωνει εκει το προγραμμα!!!Γιατι αργε συμβαινει αυτο???Εχει να κανει με το τηλεφωνο????Αφου βαζω την ιδια Sd καρτα και στα 2 τηλεφωνα.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει ρολο η καρτα μνημης αλλα το περιοχομενο της που απευθυνεται σε διαφορετικη εκδοση λειτουργικου(1.6 το μινι,2.1 το σαμσουγκ)...Νομιζω...:rolleyes:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας άσχετος... Μόλις έκανα root με το προγραμματάκι που δίνεται εδώhttp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279997

Αλλά ακόμα και πριν το κάνω, δεν μπορούσα (ούτε τώρα μπορώ) να κατεβάσω τίποτα απο το Market...Μου λέει ότι ήταν αδύνατη η λήψη κλπ... Γιατί συμβαίνει αυτό; Πώς αλλιώς θα κατεβάσω το titanium?

 

Επίσης ο αριθμός έκδοσης ειναι 1.0.Α.1.36

Είμαι σίγουρος ότι υπάρχει νεότερη... :p πώς την αποκτώ;

Ευχαριστώ

Keep the faith
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα πρόβλημα με το xperia minipro, μου βγάζει πάνω απο το σήμα της κεραίας ένα R (περιαγωγή) και όταν στις ρυθμίσεις πάω να βγάλω τηνπεριαγωγή, είναι ανενεργή..

Επίσης μου βγάζει πάνω αριστερά ένα σήμα που δεν υπάρχει στο εγχειρίδιο και είναι δύο τετραγωνάκια συνδεμένα μεταξύ τους σε ορθή γωνία και πάνω τους ένα κόκκινο χ...Επίσης δεν μπορώ να λάβω τις ρυθμίσεις για internet απο την εταιρία που είμαι (Q)...αυτά τα λίγα, όποιος μπορεί ας μου δώσει λύσεις, ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα πρόβλημα με το xperia minipro, μου βγάζει πάνω απο το σήμα της κεραίας ένα R (περιαγωγή) και όταν στις ρυθμίσεις πάω να βγάλω τηνπεριαγωγή, είναι ανενεργή..

Επίσης μου βγάζει πάνω αριστερά ένα σήμα που δεν υπάρχει στο εγχειρίδιο και είναι δύο τετραγωνάκια συνδεμένα μεταξύ τους σε ορθή γωνία και πάνω τους ένα κόκκινο χ...Επίσης δεν μπορώ να λάβω τις ρυθμίσεις για internet απο την εταιρία που είμαι (Q)...αυτά τα λίγα, όποιος μπορεί ας μου δώσει λύσεις, ευχαριστώ...

 

το R δεν ξερω τι ειναι..

το τετραγωνακι που λες ειναι η κινηση δεδομενων.για να συνδεθεις στο ιντερνετ χρειαζεται να ειναι ενεργοποιημενη.

πας ρυθμισεις->στοιχεια ελεγχου ασυρματου->δικτυα κινιτης τηλεφωνιας->κινηση δεδομενων και το ενεργοποιεις.οσον αφορα στις ρυθμισεις της Q παρε τηλ να ρωτησεις στο τηλ.κεντρο της Q.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!Έχω δύο ερωτήσεις.

Ερώτηση ένα γενικής φύσης: δοκιμάζω πολλές εφαρμογές από το market με αποτέλεσμα να εγκαθιστώ κ να απεγκαθιστώ πολλές. Υπάρχει/χρειάζεται κάποια εφαρμογή τύπου registry cleaner που λέμε στα windows?

Ερώτηση δύο για το handcent: αν δεν έχω ενεργοποιημένο το popup, η ειδοποίηση στη μπάρα σβήνει οπότε μετά από ένα -δυο λεπτά αν δεν έχω ανοίξει το μνμ δεν καταλαβαίνω ότι υπάρχει αδιάβαστο μνμ...καμμιά ιδέα;

 

καποια απάντηση?

"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

καποια απάντηση?

 

Δεν χρειάζεται τέτοια εφαρμογή στο android. Παρόλαυτά για να μην γεμίζει η cache με "σκουπίδια", μπορείς αν έχεις το Titanium Backup (στις πιο πρόσφατες εκδόσεις), να πατήσεις αριστερό πλήκτρο (μενού) - περισσότερα - εκκαθάριση της μνήμης Dalvik (ή την αντίστοιχη επιλογή στα Αγγλικά)

 

Για το Handcent SMS:

Το ανοίγεις - αριστερό πλήκτρο (μενού) - Ρυθμίσεις - Ρυθμίσεις ειδοποίησης - Ρυθμίσεις ειδοποίησης και κάνεις τίκ στα "αναλαμπή led" και "ενεργοποίηση ειδοποίησης".

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!Έχω δύο ερωτήσεις.

Ερώτηση ένα γενικής φύσης: δοκιμάζω πολλές εφαρμογές από το market με αποτέλεσμα να εγκαθιστώ κ να απεγκαθιστώ πολλές. Υπάρχει/χρειάζεται κάποια εφαρμογή τύπου registry cleaner που λέμε στα windows?

Ερώτηση δύο για το handcent: αν δεν έχω ενεργοποιημένο το popup, η ειδοποίηση στη μπάρα σβήνει οπότε μετά από ένα -δυο λεπτά αν δεν έχω ανοίξει το μνμ δεν καταλαβαίνω ότι υπάρχει αδιάβαστο μνμ...καμμιά ιδέα;

 

δεν νομιζω να χρειαζεται κατι σαν regclean...δεν εχει ακουστει κατι τετοιο και πολυ απο μας εχουν κανει αυτο που κανεις εσυ...αστο ως εχει...

 

για τα sms, γιατι? χανεται η ειδοποιηση απο την μπαρα μετα απο 1-2 λεπτα? Εμενα οχι! Επισης, εχεις ενεργοποιησει την ειδοποιηση απο το led? εγω το εχω βαλει να αναβοσβηνει γρηγορα κοκκινο οποτε δεν το χανω με τιποτα!

 

edit: με προλαβες Σκυλε!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να χρειαζεται κατι σαν regclean...δεν εχει ακουστει κατι τετοιο και πολυ απο μας εχουν κανει αυτο που κανεις εσυ...αστο ως εχει...

 

για τα sms, γιατι? χανεται η ειδοποιηση απο την μπαρα μετα απο 1-2 λεπτα? Εμενα οχι! Επισης, εχεις ενεργοποιησει την ειδοποιηση απο το led? εγω το εχω βαλει να αναβοσβηνει γρηγορα κοκκινο οποτε δεν το χανω με τιποτα!

 

edit: με προλαβες Σκυλε!

 

γαυρος διαμαντη?:p:p:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας άσχετος... Μόλις έκανα root με το προγραμματάκι που δίνεται εδώhttp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279997

Αλλά ακόμα και πριν το κάνω, δεν μπορούσα (ούτε τώρα μπορώ) να κατεβάσω τίποτα απο το Market...Μου λέει ότι ήταν αδύνατη η λήψη κλπ... Γιατί συμβαίνει αυτό; Πώς αλλιώς θα κατεβάσω το titanium?

 

Επίσης ο αριθμός έκδοσης ειναι 1.0.Α.1.36

Είμαι σίγουρος ότι υπάρχει νεότερη... :p πώς την αποκτώ;

Ευχαριστώ

Εχει ενα προβλημα το μαρκετ αυτον τον καιρο...πρεπει να πας στις διαχειριση εφαρμογων και να απεγκαταστησεις της ενημερωσεις και να κανεις και αναγκαστικη διακοπη, και μετα απο καποια ωρα θα στρωσει...αλλα αυριο θα το ξανακανει...ελπιζω να το παρουν χαμπαρι στην SE...

Για το Titanium δες στο ιντερνετ

 

Για την εκδοση, ή περιμενεις να φιλοτιμηθει ο παροχος σου να σε την στειλει (κανε ενημερωση με SEUS και θα δεις) ή κανε unbrand για να εισαι παντα στους πιο ενημερωμενους...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση καποια εφαρμογη να κανει μονη της καποια

κληση ή να στειλει καποιο μηνυμα? και ρωταω απλα γιατι θελω

να κατεβασω καποιες εφαρμογες απο καποιο μαγαζι και μου λεει

οτι εχει προσβαση σε κλησεις, μηνυματα, επαφες, ημερολογιο κ.α.

και φοβαμαι μην με χρεωσει τιποτα € χωρις λογο.

συγγνωμη εαν σας κουρασα και εαν εχει ξανααπαντηθει

Να κατεβαζει μια εφαρμογη απο το ιντερνετ το εχω ακουσει...

να κανει κλησεις και να στελνει μυνηματα δεν το εχω ακουσει ποτε.

Οποτε βαλτες. Απο ποιο μαγαζι αν επιτρεπεται?

Βαλε και το Droidstats απο το μαρκετ και παρακουλουθα για λιγο καιρο τα λεπτα και sms σου για να σιγουρευτεις...

 

μπορείς αν έχεις το Titanium Backup (στις πιο πρόσφατες εκδόσεις)

μονο στην εκδοση donate απο οτι διαπιστωσα μολις τωρα...

 

Και μια ερωτηση:

Μπορει να με προτεινει καποιος qwerty πληκτρολογιο για την οθονη που να δουλευει? Και πως περνιεται?

 

edit: πως μπορω να ενωσω τα ποστ μου...εκανα 3 διαδοχικα και μετα το συνηδειτοποιησα...υπαρχει τροπος ή θα "επεμβει" καποιος Mod?

Edited by Diamandis

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

edit: πως μπορω να ενωσω τα ποστ μου...εκανα 3 διαδοχικα και μετα το συνηδειτοποιησα...υπαρχει τροπος ή θα "επεμβει" καποιος Mod?

 

ετσι εχεις φτασει τα 200 ποστ ε??:cool:

 

να σε ρωτησω ρε συ ξερεις εγω μαυτο το λογισμικο αν ειμαι καινουριος ή παλιος?:O

στο phone software version γραφει 1235-3411_1.1.Α.0.8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ετσι εχεις φτασει τα 200 ποστ ε??:cool:

 

να σε ρωτησω ρε συ ξερεις εγω μαυτο το λογισμικο αν ειμαι καινουριος ή παλιος?:O

στο phone software version γραφει 1235-3411_1.1.Α.0.8

 

Έχεις το 1.1.Α.0.8.

 

Το πιο πρόσφατο είναι το 1.2.Α.0.174. (και αν δεν κάνω λάθος, από branded συσκευές το έχουν πάρει μόνο η vodafone. Wind έχει μείνει στην 1.1.Α.0.8 και Cosmote στην 1.0.Α.1.36)

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το 1.1.Α.0.8.

 

Το πιο πρόσφατο είναι το 1.2.Α.0.174. (και αν δεν κάνω λάθος, από branded συσκευές το έχουν πάρει μόνο η vodafone. Wind έχει μείνει στην 1.1.Α.0.8 και Cosmote στην 1.0.Α.1.36)

 

εγω το πηρα απο το πλαισιο...παιζει ρολο?απο ποιον παροχο να περιμενω να μου δωσει ενημερωσεις?:rolleyes::O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα απο το πλαισιο...παιζει ρολο?απο ποιον παροχο να περιμενω να μου δωσει ενημερωσεις?:rolleyes::O

 

Δεν μπορώ να βρώ τον αριθμό firmware σου.(!)

 

Αν μου στείλεις όμως το build.prop σου ίσως να μπορέσω να σου πω περισσότερα.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρώ τον αριθμό firmware σου.(!)

 

Αν μου στείλεις όμως το build.prop σου ίσως να μπορέσω να σου πω περισσότερα.

 

οκ πως το βρισκω;απο το κρυφο μενου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ πως το βρισκω;απο το κρυφο μενου;

 

Όχι είναι λίγο πιο περίπλοκο. Με την εφαρμογή Root Explorer πατάς "Mount R/W", πηγαινεις στον φάκελο /system, βρίσκεις το build.prop και πατώντας παρατεταμένα επάνω του επιλέγεις "copy". Κατόπιν πας /sdcard, paste και μετά μας το κάνεις post εδώ (αφού πρώτα το κάνεις .zip ή .rar)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχει ενα προβλημα το μαρκετ αυτον τον καιρο...πρεπει να πας στις διαχειριση εφαρμογων και να απεγκαταστησεις της ενημερωσεις και να κανεις και αναγκαστικη διακοπη, και μετα απο καποια ωρα θα στρωσει...αλλα αυριο θα το ξανακανει...ελπιζω να το παρουν χαμπαρι στην SE...

Για το Titanium δες στο ιντερνετ

 

Για την εκδοση, ή περιμενεις να φιλοτιμηθει ο παροχος σου να σε την στειλει (κανε ενημερωση με SEUS και θα δεις) ή κανε unbrand για να εισαι παντα στους πιο ενημερωμενους...

 

Κανένας οδηγός για unbrand υπάρχει; (sorry αν ρωτάω πράγματα τα οποία έχουν απαντηθεί εκατομμύρια χιλιάδες φορές...)

Αν κάνω unbrand χάνω τα πάντα κ συνεπώς κ την εγγύηση;

Αν περιμένω από τον πάροχο, δεν θα αναβαθμιστώ ποτέ(ς); :p

Keep the faith
Link to comment
Share on other sites

τι εχεις? το pro ή το "απλο"?

Ναι, χανεις και την εγγυηση. Μεχρι στιγμης κανενας δεν ειναι σιγουρος αν θα μπορεσεις να γυρισεις ακριβως εκει που ησουν ωστε να ισχυσει η εγγυηση αν χρειαστει...

Ειδικα αν εισαι Cosmote, το καλοκαιρακι του 2011, εκει που θα καθεσαι στην παραλια και θα εχεις σημα καμπανα, μπορει ξαφνικα να σου ερθει ενα μυνηματακι που να σε λεει οτι εχει βγει καινουργια εκδοση...(εννοοντας αυτην που βγαινει μεθαυριο)

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Εχει ενα προβλημα το μαρκετ αυτον τον καιρο...πρεπει να πας στις διαχειριση εφαρμογων και να απεγκαταστησεις της ενημερωσεις και να κανεις και αναγκαστικη διακοπη, και μετα απο καποια ωρα θα στρωσει...αλλα αυριο θα το ξανακανει...ελπιζω να το παρουν χαμπαρι στην SE....

 

Δεν έφταιγε η SE αλλά το πρόβλημα ήταν γενικό όπως ανακοινώθηκε απο android μέσα..

"We're aware of people seeing download problems on Android Market. The right people are working on it.

 

Market download issue seems resolved. Problem started around noon PDT, lasted a few hours. Sorry about that."

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι λίγο πιο περίπλοκο. Με την εφαρμογή Root Explorer πατάς "Mount R/W", πηγαινεις στον φάκελο /system, βρίσκεις το build.prop και πατώντας παρατεταμένα επάνω του επιλέγεις "copy". Κατόπιν πας /sdcard, paste και μετά μας το κάνεις post εδώ (αφού πρώτα το κάνεις .zip ή .rar)

 

wtf????ναι καλα δεν υπαρχει περιπτωση να κανω κατι τετοιο..σε ευχαριστω μαν για την προθυμια σου αλλα εμενα δεν με βλεπω και τοσο προθυμο.αλλο θελω να ρωτησω.οσα ειναι μπραντιτ κοσμοτε,θα τους στειλει η κοσμοτε..αντιστοιχα και για τους αλλους παροχους..εγω που το πηρα απο το πλαισιπ ποιος στο καλο θα μου στλ μηνυμα για update???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...