Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδη θες να μου πεις οτι τους ειναι πολυ δυσκολο να περιορισουν την καταναλωση της μπαταριας τλχ ενα 20% στην προβολη?:confused::blink:

μακαρι...αλλα πιστευω οτι θα μπορουσαν να το ειχαν κανει και με την 1.6

Δεν χρειαζεται η 2.1 για να γινει αυτο

Νομιζω...δεν ξερω...ρωταω!:)

 

ΧΑ.. οχι δεν εχω 1002 πραγματακια μεσα στην καρτα μνημης στην καρτα μνημης στο pc τα εχω και δοκιμαζω συνεχεια.... Εχω αρκετο ελευθερο χωρο στην καρτα και αν ηταν θεμα χωρου δεν θα μου εκανε εγκατασταση απο το μαρκετ οτι κατεβαζα...

αδελφε, η κατασταση σου ειναι περιεργη...εγω θα ελεγα, κανε ενα φορματ και την καρτα και το κινητο και ξεκινα απο την αρχη...

 

 

Ας με πει καποιος πως θα μπορεσω να βαλω qwerty πληκτρολογιο στην touch οθονη...εχω βαρεθει καθε τοσο να ανοιγω το slide για να γραψω μια λεξη και με τη δινει το κλασικο πληκτρολογιο κινητου...κατεβασα κανα δυο αλλα κανενα δεν δουλεψε...κανω και long press πανω εκει που θελω να γραψω, παταω μεθοδος εισοδου, αλλα μετα εχει μονο το Προεπ.Μεθ.Εισ. και τιποτα αλλο...

Edited by Diamandis

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι οκ αλλα δε ζηταω δα και να παιζουν και τις ιδιες εφαρμογες, τα contacts ζηταω να συγχρονιζουν, αλλα σωστα.

 

Διάβασες το FAQ? Δοκίμασε την τελευταία έκδοση του MyPhoneExplorer που υποστηρίζει android κινητά.

 

αν παμε να δουμε τι χρησιμοποιουσε την μπαταρια, θα δουμε οτι το android την χρησιμποιουσε κατα 2%. Τα περισσοτερα ειναι η προβολη, το WiFi, η αναμονη κτλ

Οποτε γιατι πολλοι περιμενουν να βελτιωθει η καταναλωση με την 2.1?

μακαρι...αλλα πιστευω οτι θα μπορουσαν να το ειχαν κανει και με την 1.6

Δεν χρειαζεται η 2.1 για να γινει αυτο

Νομιζω...δεν ξερω...ρωταω!

 

Δεν ισχύει τόσο Diamandis. Το 2.1 είναι πολύ καλύτερη βάση και στην διαχείριση εφαρμογών αλλά και στην διαχείριση πόρων (σωστότερη διαχείριση πόρων=λιγότερες διεργασίες που τρέχουν στο background=λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας).

 

Αυτό δεν σημαίνει οτι από +/-2 ημέρες θα φτάσει ξαφνικά τις 10! Αλλά σίγουρα μια βελτίωση θα την έχει. Νομίζω όμως πως η 2.1 θα φανεί περισσότερο από πλευρά ταχύτητας αλλά και προσθήκης κάποιων χαρακτηριστικών που θα κάνουν την ζωή μας πιο εύκολη.

 

Τέσπαν σε κάθε περίπτωση θα υπάρχει μια ΠΟΛΥ καλύτερη βάση λογισμικού. Καλή και η 1.6 αλλά είναι σαν να λέμε οτι θέλεις να χτίσεις ένα βαρβάτο setup hardware πάνω σε windows 95.

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

με το titanioum μπορουμε να κανουμε μαζικο μπακαπ η θελει ενα ενα τα προγραμματα?

επισης κατι αλλο,το εκανα ροοτ οκ εβγαλα τα rollercoster,roadsync εβγαλα ομως και το peggle αλλα ακομη εμφανιζεται εκανα και ρεβοοτ αλλα παραμενει και ανοιγει κιολας εχει συμβεί σε κανεναν?

τελος τι αλλο να κανουμε για να αξιοποιησουμε το ροοτ τωρα που το καναμε χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

αδελφε, η κατασταση σου ειναι περιεργη...εγω θα ελεγα, κανε ενα φορματ και την καρτα και το κινητο και ξεκινα απο την αρχη...

 

Λοιπον εκανα φορματ και καρτα και κινητο και μπορεσα και το εκανα ρουτ...

Τωρα παω να "φορτωσω"!!! Φιλε με εσωσες πραγματικα...:D:D:D:D:D:D

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Με τη βοήθεια των αρχείων που έδωσε ο Dark_dOg εδώ, ακολουθωντας τον οδηγό αυτόν και εχοντας τη φυσικη και ηθικη συμπαρασταση του Dark_dOg, καταφερα να κάνω debrand το Χ10 mini μου που ήταν branded στη Wind !!!!!!

Δεν επηραζει τα data σας, δεν πειράζει εφαρμογές, δεν πειράζει θέματα και ρυθμίσεις. Το μονο που χρειάζεται μετά είναι να ξανακάνετε root, και να εγκαταστήσετε το Titanium Backup, εφόσον το επιθυμείτε.

Επαναλαμβάνω και πάλι : Το κινητό ήταν rooted και branded σε Wind και φορούσε την 1.1.Α.0.8 και μετά το debrand φοράει την 1.2.A.1.174 :)

Συγχαρητήρια και τα ΕΥΣΗΜΑ πανε στον Dark_dog για τη δουλεια του :clap: :up: :thanks: :respect:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

αρα ειναι επιβεβλημενο να γινει?εννοω..γινεται "καλυτερο"?χρειαζεται για να πας στην 2.1?

Προσωπικά πιστεύω ότι είναι καλύτερα χωρίς το custom λειτουργικό των εταιρειών.

Κι όπως λεει και η kwnana πιο πάνω είχε την 1.1 και μετά το debrand είχε την 1.2. Άλλο ένα πλεονέκτημα του debranding. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Διάβασες το FAQ? Δοκίμασε την τελευταία έκδοση του MyPhoneExplorer που υποστηρίζει android κινητά.

 

DaRk_dOg ευχαριστω για την απαντηση αλλα οπως ειπα πιο πανω το δοκιμασα ηδη. ωραιο προγραμματακι αλλα δεν "διαβαζει" το tab των contacts του w960i που λεγεται "i" (οπως info). δεν υπαρχει καμια αλλη λυση για τα contacts? δοκιμασα και το pc companion μηπως και, αλλα τζιφος (μου ειπε ο Panos_theo_ οτι επαιξε γι'αυτον, με αλλο φυσικα τηλεφωνο).

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να χτυπησω το Xperia X10 mini η το Xperia X10 mini pro. ξερεται που παιζει καλυτερη τιμη αυτες τι μερες;
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να χτυπησω το Xperia X10 mini η το Xperia X10 mini pro. ξερεται που παιζει καλυτερη τιμη αυτες τι μερες;

 

Εγω που εκανα μια μικρη ερευνα πιο φτηνα το βρηκα στο πλαισιο και στο public 237 ευρω τωρα για ηλεκτρονικα καταστηματα δεν ξερω....

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να χτυπησω το Xperia X10 mini η το Xperia X10 mini pro. ξερεται που παιζει καλυτερη τιμη αυτες τι μερες;

 

Ψάξε στο skroutz να βρείς το φτηνότερο και ή περάγγηλέ το μέσω ΝΕΤ ή βρές την φυσική έδρα του μαγαζιού και πήγενε πάρτο μόνος σου.

duckriders.5u.com :superman:
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς πληροφοριακά σήμερα εγκρίθηκε και η 2.1 για X10 mini (E10i)

 

Πληροφορίες στο PTCRB

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς πληροφοριακά σήμερα εγκρίθηκε και η 2.1 για X10 mini (E10i)

 

Πληροφορίες στο PTCRB

 

φιλε μου εσυ θα μας σωσεις :superman:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εσυ θα μας σωσεις :superman:

 

dimtz χαχαχαχα όπως είπε και ο zxr στο thread του x8, είναι τόσοι που θέλουν την αναβάθμιση σε 2.1 που θα υπερφορτώσουν τους server της SE και δεν θα μείνει ρουθούνι!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα ισχύει η εγγύηση της συσκευής μετά το rooting;

 

Λόγω παρέμβασης στο λειτουργικό η εγγύηση θεωρητικά παύει να ισχύει ΑΛΛΑ εφόσον η συσκευή δεν έχει φτάσει σε επίπεδα να μη ανοίγει μπορούμε ανα πάσα στιγμή να του περάσουμε το γνήσιο unrooted firmware και αυτομάτως ξαναμπαίνουμε εντός εγγύησης.

 

Αν ειναι branded το τηλ. και το κανουμε debrand,πως μπορουμε να περασουμε το γνησιο branded firmware? Υπαρχει τροπος να παρουμε backup το λογισμικο του τηλ.,ωστε να ισχυει η εγγυηση?η μηπως μπορουμε να κανουμε rebrand?

Edited by makispap1
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς πληροφοριακά σήμερα εγκρίθηκε και η 2.1 για X10 mini (E10i)

 

Πληροφορίες στο PTCRB

 

Το οτι εγκρίθικε σημαίνει ότι κυκλοφόρισε?

Το τηλεφωνό μας είναι βραβευβμένο με Red Dot design award!!!

http://www.red-dot.de/

Edited by duckrider
duckriders.5u.com :superman:
Link to comment
Share on other sites

dimtz χαχαχαχα όπως είπε και ο zxr στο thread του x8, είναι τόσοι που θέλουν την αναβάθμιση σε 2.1 που θα υπερφορτώσουν τους server της SE και δεν θα μείνει ρουθούνι!

 

αστα να πανε φιλε μακαρι να ειναι ευκολη η ολη η διαδικασια γιατι σε διαφορετικη περιπτωση βλεπω να βρησκεις τον μπελα σου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτα που διαβαζω δεν βρηκα καποιον συγκεκριμενο λογο να κανω debrand.ακουω και για εγγυησεις και αγχωνομαι λιγο...το χω ρουταρει και δεν εχω κανενα προβλημα/παραπονο..

Θα παω με τη μια στην 2.1 και τελος..δεν μπλεκω σε αλλα μονοπατια..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

E τωρα που κυκλοφορεί η 2.1 για τον μέσο χρήστη δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να κάνει debrand.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οσοι εχουν branded συσκευη και περασουν την 2.1 θα γινει αυτοματως unbranded??:rolleyes:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

E τωρα που κυκλοφορεί η 2.1 για τον μέσο χρήστη δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να κάνει debrand.

 

Δεν ισχύει απόλυτα. Εγώ που έχω unbranded Generic UK θα την πάρω μόλις βγεί. Αυτοί που είναι Cosmote branded πχ και είναι ακόμη στην 1.0.Α.1.36 (ούτε καν 1.1.Α.0.8) ξέρεις πότε θα την πάρουν?

 

Δηλαδη οσοι εχουν branded συσκευη και περασουν την 2.1 θα γινει αυτοματως unbranded??

 

Τσού. Απλά θα είναι 2.1 branded.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οχι. πάλι branded θα είναι. απλα ο κυριος λόγος που το έκανες ήταν για να πάρεις ην τελευταία έκδοση του λειτουργικού. πλέον δν θα υπαρχει αυτος ο λογος.

 

καλά ναι. το θέμα είναι ότι δεν θα αργήσουν πολύ λογικά γιατι θα υπάρχουν πιέσεις. άλλο μικρή αναβάθμιση και άλλο από 1.6->2.1. αν και απο τα λεγόμενα τους λογικά θα αργήσουν 1-2 μήνες να πάρουν το update.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Κατσε ρε παιδια γτ καπου το χανω..επειδη εχω πχ μπραντιντ στην κοσμοτε θα αργησει να μου ερθει η 2.1 λογω κοσμοτε;δηλαδη αν παω χειροκινητα να την περασω θα μου πει δεν σαφηνω γτ εισαι μπραντιντ στην κοσμοτε;Για εξηγειστε μου λιγο γτ δεν το χω το θεμα..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

E τωρα που κυκλοφορεί η 2.1 για τον μέσο χρήστη δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να κάνει debrand.

 

οσοι εχουν branded κινητα πως θα περασουν στη 2.1?μεσω SEUS η θα περιμενουν την καθε cosmoταδε να βγαλει νεο customization firmware για τα branded κινητα?

Ζησε Μαί΄ μου......(το δικο μου Customization Version:1236-9440_R10A ειναι απο το Μαιο)

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει χειροκίνητη εγκατάσταση. μέσω του SEUS γίνεται μόνο να κάνεις εγκατάσταση και αυτό διαβάζει την έκδοση του build.prop σου και αναλόγως ποιο region και brand είσαι, βλεπει αν υπάρχει αναβάθμιση για σένα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...