Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτσε κάτσε...Κανένα κατάστημα δεν μπορεί να έχει όλες τις συσκευές που κυκλοφορούν.Ούτε vf,ούτε κοσμοτέ ούτε wind.Αν θες κάποια συσκευή που δεν υπάρχει εκείνη την ώρα στο κατάστημα απλά την παραγγέλνεις.

 

και γιατι να μην παω στο 'Πλαισιο', που μου δινει και την επιδοτηση μου σε οτι προιον του καταστηματος θελω? Η εξυπηρετείς ή οχι.. Σαν να πηγαινεις στο κρεοπωλειο και να σου λενε δεν εχει κρεας, θα πας σε αλλο..

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε κάτσε...Κανένα κατάστημα δεν μπορεί να έχει όλες τις συσκευές που κυκλοφορούν.Ούτε vf,ούτε κοσμοτέ ούτε wind.Αν θες κάποια συσκευή που δεν υπάρχει εκείνη την ώρα στο κατάστημα απλά την παραγγέλνεις.

 

+1

δεν γίνεται να έχουν όλες τις συσκευές και όλα τα αξεσουάρ που θέλουμε και επίσης δεν μπορούν να μαντεύουν ότι ο τάδε πελάτης που μπήκε θέλει την τάδε συσκευή.

Τέλος να πω ότι και οι φωνές δεν είναι η μόνη λύση. Αν ο πωλητής δεν μας ικανοποιεί πολύ απλά μπορούμε να πάμε σε άλλον ή ακόμα καλύτερα σε άλλο κατάστημα, γιατί υπάρχουν άτομα που είναι όντως πρόθυμα να βοηθήσουν αλλά πρέπει να ακολουθήσουν και τους κανόνες της εταιρίας τους.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

και γιατι να μην παω στο 'Πλαισιο', που μου δινει και την επιδοτηση μου σε οτι προιον του καταστηματος θελω? Η εξυπηρετείς ή οχι.. Σαν να πηγαινεις στο κρεοπωλειο και να σου λενε δεν εχει κρεας, θα πας σε αλλο..

 

Γιατί άλλο ενα κατάστημα απλό, που έχει έναν μικρό χώρο και μικρή αποθήκη, και άλλο ενα πολυκατάστημα που έχει τουλάχιστον 10πλασιο μέγεθος. Και από τηλ άλλη, γιατιδεν πας εξ αρχής στο πλαίσιο που σίγουρα έχει σχεδόν τα πάντα; Όταν πας στο τοπικό κρεωπολειο ξέρεις ότι κρες στρουθοκαμηλου και φασιανό δε θα βρεις. Έτσι είναι και τα απλά καταστήματα. Δε γίνεται να έχουν τα πάντα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζεται πολυ μυαλο να εχεις πολλα i-phone 4 οταν το πρωτοβγαλεις (ξεροντας οτι θα γινει χαμος).. ουτε χρειαζεται πολυ μυαλο να σκεφτει καποιος οτι, μετα την εντονη διαφημιση του φτηνου smart phone, θα πρεπει να εχει πανω απο 2 συσκευες στην αποθηκη του..

Εννοειται πως για συσκευες παω παντα στο πλαισιο. Μου εχουν τυχει αρκετες φορες σε καταστημα vodafone να εχουν τη συσκευη, αλλά να τη δινουν μονο για νεο συμβολαιο (κατι που 'καταγγελια' = ''win')

Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζεται πολυ μυαλο να εχεις πολλα i-phone 4 οταν το πρωτοβγαλεις (ξεροντας οτι θα γινει χαμος).. ουτε χρειαζεται πολυ μυαλο να σκεφτει καποιος οτι, μετα την εντονη διαφημιση του φτηνου smart phone, θα πρεπει να εχει πανω απο 2 συσκευες στην αποθηκη του..

Εννοειται πως για συσκευες παω παντα στο πλαισιο. Μου εχουν τυχει αρκετες φορες σε καταστημα vodafone να εχουν τη συσκευη, αλλά να τη δινουν μονο για νεο συμβολαιο (κατι που 'καταγγελια' = ''win')

 

Αν πρέπει να έχει 100 διαφορετικές συσκευές κινητής, λάπτοπ, στικακια κλπκλπ, εννοείται ότι και τα 2 που λες για καποια καταστήματα είναι υπερβολή. Η αποθήκη που έχουν είναι ενα μικρό δωμάτιο και όχι τεράστιες σαλες. Οπότε επιλεκτικά μερικά και τα αλλά με παραγγελία. Δεν μπορεί να έχει για όλους. Η μαζική ζήτηση καλύπτεται μια χαρά από μεγάλα πολυκαταστήματα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζεται πολυ μυαλο να εχεις πολλα i-phone 4 οταν το πρωτοβγαλεις (ξεροντας οτι θα γινει χαμος).. ουτε χρειαζεται πολυ μυαλο να σκεφτει καποιος οτι, μετα την εντονη διαφημιση του φτηνου smart phone, θα πρεπει να εχει πανω απο 2 συσκευες στην αποθηκη του..

Εννοειται πως για συσκευες παω παντα στο πλαισιο. Μου εχουν τυχει αρκετες φορες σε καταστημα vodafone να εχουν τη συσκευη, αλλά να τη δινουν μονο για νεο συμβολαιο (κατι που 'καταγγελια' = ''win')

Η διαθεσιμότητα του iPhone4 δεν είχε να κάνει μόνο με τη Vodafone αλλά με όλο τον κόσμο. Ακόμα και στην Αμερική υπήρχε έλλειψη. Τώρα πλέον έχει ομαλοποιηθεί η κατάσταση. Επίσης, μπορούσες να συμπληρώσεις την φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος απο το site και να το πάρεις απο τους πρώτους.

 

Οσο για την καταγγελία, πίστεψε με δεν έχει νόημα. Η Vodafone είναι ιδιωτική εταιρεία και σου πουλάει κάτι αν θέλει και όπως το θέλει. Εχεις την ελευθερία σαν καταναλωτής να πας και να το πάρεις απο αλλου, δεν σου βάζει κανεις το μαχαιρι στο λαιμό να αγοράσεις απο εκεί.

Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη απάτη με τα προγράμματα mobile internet της Vodafone.

1. Παλιότερα από το μενού μπορούσες να ενημερωθείς για τον όγκο δεδομένων σου

2. Τις περισσότερες φορές σε επικοινωνία με εκπρόσωπο στο κέντρο εξυπηρέτησης, το σύστημα είχε βλάβη και δεν μπορούσαν να με ενημερώσουν για τον όγκο δεδομένων

3. Όποτε αυτό ήταν εφικτό αφορούσε κατανάλωση δεδομένων μέχρι και 2-3 ημέρες νωρίτερα

4. Σήμερα κατάφεραν να μπουν στο σύστημα και να με ενημερώσουν ότι έχω χρεωθεί 52 επιπλέον ευρώ, χωρίς να γνωρίζουν τί όγκο δεδομένων έχω καταναλώσει και με ενημέρωση από το υπερσύγχρονο σύστημά τους 2 ημέρες πριν!

Γνώμη μου ότι η Vodafone αδυνατεί να ενημερώνει σωστά τους πελάτες σχετικά με τον όγκο δεδομένων τους, με σκοπό την εξαπάτηση. Χρησιμοποιώ σκληρή γλώσσα διότι δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι διαφορετικό σχετικά με τα προβλάματα στα συστήματά τους εν έτει 2010. Την ίδια σκληρή γλώσσα θα χρησιμοποιήσω και στο email που θα τους στείλω όπως και στην ΕΕΤΤ. Δεν είναι για το ποσό αλλά για την κοροϊδία!

Link to comment
Share on other sites

Η διαθεσιμότητα του iPhone4 δεν είχε να κάνει μόνο με τη Vodafone αλλά με όλο τον κόσμο. Ακόμα και στην Αμερική υπήρχε έλλειψη. Τώρα πλέον έχει ομαλοποιηθεί η κατάσταση. Επίσης, μπορούσες να συμπληρώσεις την φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος απο το site και να το πάρεις απο τους πρώτους.

 

Οσο για την καταγγελία, πίστεψε με δεν έχει νόημα. Η Vodafone είναι ιδιωτική εταιρεία και σου πουλάει κάτι αν θέλει και όπως το θέλει. Εχεις την ελευθερία σαν καταναλωτής να πας και να το πάρεις απο αλλου, δεν σου βάζει κανεις το μαχαιρι στο λαιμό να αγοράσεις απο εκεί.

 

καποιοι περιμενουν καιρο, με αιτησεις, φορμες κτλ και καποιοι απλως παιρνουν αυτο που θελουν..

Link to comment
Share on other sites

καποιοι περιμενουν καιρο, με αιτησεις, φορμες κτλ και καποιοι απλως παιρνουν αυτο που θελουν..

 

Επίσης και κάποιοι περιμένουν νομιμα και άλλοι το αποκτούν "παράνομα"...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να έχει ξαναειπωθεί, αλλά δεν έχω βγάλει σίγουρη άκρη. Ξέρει κανείς να μου πει με σιγουριά? Τον Δεκέμβριο του 2009 έκανα συμβόλαιο στη Vodafone. Η επιδότηση μου βγήκε τον Σεμπτέβριο και ανανέωσα το συμβόλαιό μου τότε και υπόγρραψα φυσικά. Ποια ημερομηνία μετράει σαν έναρξη του νέου μου συμβολαίου? Τον Σεπτέμβριο ή από τον Δεκέμβριο του 2010 θα ισχύει?
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να έχει ξαναειπωθεί, αλλά δεν έχω βγάλει σίγουρη άκρη. Ξέρει κανείς να μου πει με σιγουριά? Τον Δεκέμβριο του 2009 έκανα συμβόλαιο στη Vodafone. Η επιδότηση μου βγήκε τον Σεμπτέβριο και ανανέωσα το συμβόλαιό μου τότε και υπόγρραψα φυσικά. Ποια ημερομηνία μετράει σαν έναρξη του νέου μου συμβολαίου? Τον Σεπτέμβριο ή από τον Δεκέμβριο του 2010 θα ισχύει?

 

Τον Δεκέμβριο του 2010. Το ξέρω σίγουρα, γιατί έτσι ήταν και σε μένα. Είχα κάνει ανανέωση τον Δεκέμβριο του 09 και η επόμενη επιδότησή μου βγήκε μέσα στον Σεπτέμβριο. Και στο συμβόλαιο που υπέγραψα, έγραφε ξεκάθαρα οτι το συμβόλαιο ξεκινάει να ισχύει από τον Δεκέμβριο του 2010.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Επίσης και κάποιοι περιμένουν νομιμα και άλλοι το αποκτούν "παράνομα"...

 

 

το να περιμενεις κατι να ερθει του αγιου ποτέ, αντι να το παρεις απο πλαισιο, δεν ειναι 'νομιμο', αλλά χαζό.. Μερικοι εδω μεσα νομιζουν οτι τα ξερουν ολα και εαν δεν ειναι οπως τα ξερουν αυτοι, ειναι 'παρανομο'.. Αυτοι οι ανθρωποι ειναι οι ιδιοι που οταν βγαινει η επιδοτηση τους, 'πρεπει' να πανε να την παρουν αμεσως, χωρις να γνωριζουν οτι οσο και να πεσει η επιδοτηση τους (ετσι τους λενε στα καταστηματα για να 'ψαρωσουν' και να τρεχουν να υπογραψουν 12μηνη δεσμευση) μπορουν με ενα τηλεφωνημα να την επιστρεψουν στην αρχικη της αξια..

 

Οσοι γνωριζουν κατι παραπανω, θα συμφωνησουν μαζι μου. Οσοι δε ξερουν, θα παρεξηγηθουν, παρολο που θα ανακαλυψουν μετα οτι λεω την αληθεια.

Link to comment
Share on other sites

πρόσεξε κανείς την μείωση των επιδοτήσεων στην Vodafone για το iphone 4...???

για παράδειγμα σκεφτόμουνα να το πάρω στο unlimited 55 με internet (18μηνο συμβόλαιο)...

στο vodafone.gr το έδιναν με 196 ευρώ και τώρα είναι 251 ευρώ..!!!!!

Link to comment
Share on other sites

το να περιμενεις κατι να ερθει του αγιου ποτέ, αντι να το παρεις απο πλαισιο, δεν ειναι 'νομιμο', αλλά χαζό.. Μερικοι εδω μεσα νομιζουν οτι τα ξερουν ολα και εαν δεν ειναι οπως τα ξερουν αυτοι, ειναι 'παρανομο'.. Αυτοι οι ανθρωποι ειναι οι ιδιοι που οταν βγαινει η επιδοτηση τους, 'πρεπει' να πανε να την παρουν αμεσως, χωρις να γνωριζουν οτι οσο και να πεσει η επιδοτηση τους (ετσι τους λενε στα καταστηματα για να 'ψαρωσουν' και να τρεχουν να υπογραψουν 12μηνη δεσμευση) μπορουν με ενα τηλεφωνημα να την επιστρεψουν στην αρχικη της αξια..

 

Οσοι γνωριζουν κατι παραπανω, θα συμφωνησουν μαζι μου. Οσοι δε ξερουν, θα παρεξηγηθουν, παρολο που θα ανακαλυψουν μετα οτι λεω την αληθεια.

 

Άλλο λέω, άλλο λες. Οπότε μην το συνεχίσουμε. Κάτσε ασχολησου με το κατάστημα εσυ και την καταγγελία σου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

εγω απλα ενημερωνω τους συνδρομητες να μην αγχωνονται να παρουν την επιδοτηση τους (you're welcome). Εαν εσυ το βρισκεις 'παρανομο' να παιρνεις συσκευες απο άλλα καταστηματα εκτος των καταστηματων vodafone, τι να σου πω..

 

Υ.Γ: επειδη ειμαι σχετικα καινουριος στο myphone, εαν ο βασικος σκοπος ειναι η προωθηση των καταστηματων, γραψτε λαθος.. Νομιζα οτι γενικα ενημερωνομαστε και λεμε τη γνωμη μας για ολα τα θεμματα)

Edited by mi6
Link to comment
Share on other sites

εγω απλα ενημερωνω τους συνδρομητες να μην αγχωνονται να παρουν την επιδοτηση τους (you're welcome). Εαν εσυ το βρισκεις 'παρανομο' να παιρνεις συσκευες απο άλλα καταστηματα εκτος των καταστηματων vodafone, τι να σου πω..

 

Και επαναλαμβάνω. Άλλο λέω, άλλο λες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

εγω απλα ενημερωνω τους συνδρομητες να μην αγχωνονται να παρουν την επιδοτηση τους (you're welcome).

 

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος. Σαφώς και πρέπει να αγχωθούν να πάρουν την επιδότηση άμεσα, ειδικά αν γίνει καμιά αύξηση, διότι θα μειωθεί το ποσό όσο περνά ο καιρός και δεν παίζουν πλέον επαναφορές ποσών. Αυτά γινόντουσαν παλαιότερα, όχι πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος. Σαφώς και πρέπει να αγχωθούν να πάρουν την επιδότηση άμεσα, ειδικά αν γίνει καμιά αύξηση, διότι θα μειωθεί το ποσό όσο περνά ο καιρός και δεν παίζουν πλέον επαναφορές ποσών. Αυτά γινόντουσαν παλαιότερα, όχι πλέον.

 

ποσο παλαιοτερα? αυξηση επιδοτησης? εαν ριξεις μια ματιά στα προηγουμενα posts θα δεις μερικους πελατες πολλων χρονων, με φουσκωμενους λογαριασμους, και τους δινουν χαλια επιδοτησεις.. Και οσο αφορα την αυξηση επιδοτησης, μετα απο αιτηση φορητοτητας, τους δινουν 20 ευρω παραπανω.. Ειμαστε σοβαροι? Να αγχωνομαστε για 20 ευρω? Αυτοι αγχωνονται και μας θελουν 12 μηνες δεμενους.. Για 20 ευρω παντως δεν αξιζει

Edited by mi6
Link to comment
Share on other sites

πρόσεξε κανείς την μείωση των επιδοτήσεων στην Vodafone για το iphone 4...???

για παράδειγμα σκεφτόμουνα να το πάρω στο unlimited 55 με internet (18μηνο συμβόλαιο)...

στο vodafone.gr το έδιναν με 196 ευρώ και τώρα είναι 251 ευρώ..!!!!!

Το πρόσεξα φίλε μου, το θέμα είναι πως εγώ το έχω παραγγείλλει σε κατάστημα voda συγκεκριμένα από τις 17 Σεπτεμβρίου με την τιμή των 196 και αυτές τις ημέρες μπαίνοντας στο μητρώο μου βλέπω πως το έχουν ανεβάσει στα 251 ευρώ... Εδω και μια εβδομάδα τους παίρνω τηλ. και άκρη δεν έχω βγάλει, στο τέλος μου είπαν θα με πάρει τηλ. η υπάλληλος που είχα μιλήσει αρχικά, και πως και καλά βλέπουν ότι μου είχε δώσει αυτή την τιμή για το πρόγραμμα 70 (ψέματα)... Μέχρι πριν μια εβδομάδα η τιμή του στο μητρώο μου ήταν στα 196 για το Unlimited με Internet 55 για 18μηνο. Σήμερα τους ξαναπήρα πάλι γιατί μετά από 5 ημέρες η τύπισσα δεν με έχει πάρει και μου είπαν πως βλέπουν ότι τους ενοχλώ συνέχεια για το συγκεκριμένο θέμα... και τους απάντησα πως να μην τους ενοχλώ αφού άκρη δεν βγάζω και πως με κοροϊδεύουν... και μου είπαν πως και καλά αύριο θα με πάρει επιτέλους Τηλ. για να μου βεβαιώσει πως κάνω λάθος και πως δεν μου χε δώσει ποτέ αυτή την τιμή για το συγκεκριμένο πρόγραμμα αλλά για το 70αρι... Τα χω πάρει πολύ άσχημα με την όλη κοροϊδία, γιατί και με έχουν 1.5 μηνά χωρίς συσκευή, και μου ζητάνε και παραπάνω τώρα... Που μπορώ να απευθυνθώ σε περίπτωση που φιλοτιμηθεί να με πάρει τηλ. και δεν βγάλω άκρη? Κανονικά με 1.5 μηνά αναμονή που είναι δικό τους σφάλμα θα έπρεπε να το πάρω φθηνότερα και όχι ακριβότερα...

Edited by a4art
Link to comment
Share on other sites

απευθυνσου στην κοσμοτε (φορητοτητα) κι οταν σε ρωτησουν απ'τη βονταφον γιατι φευγεις, πες για να μην ενοχλεις την εταιρεια
Link to comment
Share on other sites

 

Μπράβο, από το κακό στο χειρότερο η κινητή τηλεφωνία στην Ελλάδα!

Σε ποιόν να δώσουμε τα συγχαρητήρια?

Link to comment
Share on other sites

ω ρε πεινα που εχει πεσει!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...