Jump to content

Ξεκλείδωμα συσκευών από δίκτυο


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

Αν κατάλαβα καλά η συσκευή σου είναι "κλειδωμένη" σε κάποιο δίκτυο.Δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό.Θα πρέπει να απευθυνθείς στο συγκεκριμένο δίκτυο για να "ξεκλειδώσει" η συσκευή ή να απευθυνθείς σε κάποιο κατάστημα,π.χ. http://www.9volto.gr ,που έχει τον κατάλληλο εξοπλισμό για κάτι ανάλογο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 358
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια για nokia 5800 xpress music Ξερει κανεις πως μπορω να ξεκλειδωσω την sim γιατι ψαχνω αλλα τιποτα? :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

Αν είναι κλειδωμένη η sim τότε δεν έχει τίποτα να κάνει με την οποιαδήποτε συσκευή έχεις.Θα πρέπει να γνωρίζεις τους αριθμούς pin-puk.Αν δεν τους έχεις διαθέσιμους τότε θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την αντίστοιχη εταιρία κινητής τηλεφωνίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

Αν είναι κλειδωμένη η sim τότε δεν έχει τίποτα να κάνει με την οποιαδήποτε συσκευή έχεις.Θα πρέπει να γνωρίζεις τους αριθμούς pin-puk.Αν δεν τους έχεις διαθέσιμους τότε θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την αντίστοιχη εταιρία κινητής τηλεφωνίας.

 

Λαθος δικο μου...

Λοιπον το τηλ ειναι κλειδωμενο σε ισπανικο παροχεα και θελω να το ξεκλειδωσω..

Εχω παει σε μαγαζια αλλα μου ζητανε(ο φθηνοτερος) 80 ευρω.

Στο νετ βρηκα πως να ξεκλειδωσω άλλα τηλεφωνα απλα δεν βρισκω για το συγκεκριμενο. Ετσι ρωτησα εδω μηπως και καποιος ξερει κατι παραπανω και με βοηθησει να γλιτωσω τα 80 ευρω..

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την περίπτωση δεν μπορεί να γίνει κάτι.Μόνο από τον παροχέα μπορεί να ξεκλειδωθεί ή από κάποιο κατάστημα,π.χ. http://www.9volto.gr που ασχολείται με τέτοιου είδους υπηρεσίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

 

εγω ειχα ενα Ν97 mini το ειχα παρει απο Γαλλια.. κλειδωμενω στο δικτυο.

 

Μετα απο ψαξειμο το πειγα στο ΝΟΚΙΑ CARE στην κατεχακι 51 και μεσα σε μερικες μερες με το αναλογο κοστος μου το ξεκλειδωσαν.....

Σας το προτινω......

 

Απλα να ξερετε οτι καποια νοκια ακομα μου ειπαν οτι δεν ξεκλειδωνουν.......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ειναι ενα nokia 5800 σαν το δικο μου, απο ισπανια, δεν πιανει σημα με ελληνκη καρτα sim τι μπορει να γινει? υποαρει καποιο τροπος να ξεκομπλαρω μονος μου?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ειναι ενα nokia 5800 σαν το δικο μου, απο ισπανια, δεν πιανει σημα με ελληνκη καρτα sim τι μπορει να γινει? υποαρει καποιο τροπος να ξεκομπλαρω μονος μου?

 

 

ΝΟΚΙΑ CARE στην κατεχακι 51

Link to comment
Share on other sites

ΝΟΚΙΑ και ξεκλειδώνει έτσι? Υποθέτω οτι το κάνει εκτός ΝΟΚΙΑ το κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

ειναι ενα nokia 5800 σαν το δικο μου, απο ισπανια, δεν πιανει σημα με ελληνκη καρτα sim τι μπορει να γινει? υποαρει καποιο τροπος να ξεκομπλαρω μονος μου?

 

Το 99% των κινητών ξεκλειδώνουν .

Το θέμα σε κάποια είναι το κόστος .

Αν δεν βρεις κάποια λύση επικοινώνησε μαζί μεσω pm.

 

Φιλικά

Edited by stendor
Αφαίρεση προσωπικών στοιχείων.

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Και της Sonim επίσης ή ανήκει στο 1%?

Κατι γίνετε και με αυτά .

Για πιο μοντέλο σε ενδιαφέρει ?

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σκοπός αυτου του thread είναι η παροχή των μοναδικών για κάθε κινητο κωδικών ξεκλειδώματος δώστε λοιπόν ΙΜΕΙ και δίκτυο για να ξεκλειδώσετε την συσκευή σας. :)

 

καλησπέρα.έχω nokia 5230 αγορασμένο απο αγγλία και είναι κλειδωμένο.οπου κι αν ρωτησα μου είπαν οτι δεν ξεκλειδώνει ακόμη διότο είναι καινούριο & δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα προς το παρόν.ισχύει αυτό?υπάρχει κάποιος τρόπος να το ξεκλειδώσω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.έχω nokia 5230 αγορασμένο απο αγγλία και είναι κλειδωμένο.οπου κι αν ρωτησα μου είπαν οτι δεν ξεκλειδώνει ακόμη διότο είναι καινούριο & δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα προς το παρόν.ισχύει αυτό?υπάρχει κάποιος τρόπος να το ξεκλειδώσω?

Μπορεί να ξεκλειδώσει με ειδική διαδικασία .

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω ένα νοκια 6700 classic, κλειδωμένο στο Ο2 δίκτυο της Αγγλίας

 

το ΙΜΕΙ της συσκευής είναι XXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

μπορεί καποιος να με βοηθήσει?

Edited by fanis2006
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα νοκια 6700 classic, κλειδωμένο στο Ο2 δίκτυο της Αγγλίας

 

το ΙΜΕΙ της συσκευής είναι 355ΧΧΧ/ΧΧ/ΧΧΧΧΧΧ/Χ

 

μπορεί καποιος να με βοηθήσει?

Καλό θα είναι να μην εμφανίζετε το imei της συσκευής .

Για να το ξεκλειδώσεις από imei θα πρέπει να γίνει μέσω server .

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΕΙΣΗ ΚΑΠΟΙΟΣΝΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ ΤΟ ΝΟΚΙΑ 5530 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:ninja:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΕΙΣΗ ΚΑΠΟΙΟΣΝΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ ΤΟ ΝΟΚΙΑ 5530 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:ninja:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Τι κλείδωμα έχει ?

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερεις κανεις πως ξεκλειδωνουν νοκια Ν8 απο αγγλικο δικτυο?

Με χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

@gianmav είτε θα πρέπει να απευθυνθείς στον παροχέα στον οποίο είναι "κλειδωμένη" η συσκευή ή σε κάποιο κατάστημα το οποίο παρέχει τέτοιες υπηρεσίες,π.χ. http://www.9volto.gr/

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,θα ηθελα μια βοηθεια γιατι αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το νεο μου Nokia N8.Για την ακριβεια εχω μπλεξει ασχημα.Το παρηγγειλα καινουριο μεσω ebay απο αξιοπιστο καταστημα στην Αγγλια(εχω παραγγειλει πολλες φορες απο αυτο),δυστυχως ομως απο αγνοια επελεξα καποιο που ηταν κλειδωμενο στο δικτυο της Ο2,χωρις να φανταζομαι τι μπορει να σημαινει αυτο.Με αποτελεσμα να μην αναλαμβανει κανεις τωρα να μου το ξεκλειδωσει,ουτε καν η ιδια η Nokia και να μην εχω ιδεα πλεον τι να κανω.Ο Γερμανος μου ζητησε 4-5 μερες για να δει αν μπορει να κανει κατι(για την ακριβεια μου ειπαν με 35 ευρω και »αν γινεται»,ενω μου προτεινανε μεχρι και να περιμενω ενα χρονο ωστε να μου δωσει μονη της η Ο2 τους κωδικους.Πηγα και σε τεχνικο εξω,προσπαθησε να το ξεκελιδωσει αλλα τιποτα.Επικοινωνησα βεβαια με τον Αγγλο πωλητη,απο τον οποιο εχω ψωνισει ξανα στο παρελθον,με πολυ καλα αποτελεσματα και αυτος ευγενεστατα εσπευσε να με βοηθησει,δεν εχει ομως τους κωδικους αυτους.Εκανα και μεσω διαδικτυου την προσπαθεια να τους βρω μονος μου και ενω βρηκα καποιους,το τηλεφωνο πλεον δε δεχεται να βαλω αλλους.Αν μπορειτε να βοηθησετε θα ημουν υποχρεος.Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

Αν δεν μπορείς να "ξεκλειδώσεις" την συσκευή μέσω του παροχέα,τότε μπορείς,αν έχεις φυσικά την δυνατότητα, να απευθυνθείς σε κάποιο κατάστημα που παρέχει τέτοιες υπηρεσίες,π.χ. http://www.9volto.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα παιδια. Εχω ενα Htc Desire HD και ειναι κλειδωμενο στο αγγλικο δικτυο O2. Μπορει καποιος να με βοηθησει να το ξεκλειδωσω?? :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,θα ηθελα μια βοηθεια γιατι αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το νεο μου Nokia N8.Για την ακριβεια εχω μπλεξει ασχημα.Το παρηγγειλα καινουριο μεσω ebay απο αξιοπιστο καταστημα στην Αγγλια(εχω παραγγειλει πολλες φορες απο αυτο),δυστυχως ομως απο αγνοια επελεξα καποιο που ηταν κλειδωμενο στο δικτυο της Ο2,χωρις να φανταζομαι τι μπορει να σημαινει αυτο.Με αποτελεσμα να μην αναλαμβανει κανεις τωρα να μου το ξεκλειδωσει,ουτε καν η ιδια η Nokia και να μην εχω ιδεα πλεον τι να κανω.Ο Γερμανος μου ζητησε 4-5 μερες για να δει αν μπορει να κανει κατι(για την ακριβεια μου ειπαν με 35 ευρω και »αν γινεται»,ενω μου προτεινανε μεχρι και να περιμενω ενα χρονο ωστε να μου δωσει μονη της η Ο2 τους κωδικους.Πηγα και σε τεχνικο εξω,προσπαθησε να το ξεκελιδωσει αλλα τιποτα.Επικοινωνησα βεβαια με τον Αγγλο πωλητη,απο τον οποιο εχω ψωνισει ξανα στο παρελθον,με πολυ καλα αποτελεσματα και αυτος ευγενεστατα εσπευσε να με βοηθησει,δεν εχει ομως τους κωδικους αυτους.Εκανα και μεσω διαδικτυου την προσπαθεια να τους βρω μονος μου και ενω βρηκα καποιους,το τηλεφωνο πλεον δε δεχεται να βαλω αλλους.Αν μπορειτε να βοηθησετε θα ημουν υποχρεος.Ευχαριστω εκ των προτερων

Καλήσπέρα

1. Είναι τηλέφωνα που ξεκλειδώνουν δύσκολα .

2. H Nokia δεν μπορεί να σε βοηθήσει .

3. Ο Γερμανός σαν Γερμανός ( κατάστημα ) δεν έχει δικαίωμα να σου το κάνει και αυτά που σου είπε είναι πάρα πολλά .

4. Ο πωλητής δεν θα μπορέσει να σου το ξεκλειδώσει γιατί αυτά ανοίγουν μετά από έξι μήνες τουλάχιστον και από το ίδιο το δίκτυο .

5. Δοκιμάζεις από Site τα οποία τα οποία είναι αξιόπιστα μέσω paypal .

 

Φιλικά

 

Καλησπερα παιδια. Εχω ενα Htc Desire HD και ειναι κλειδωμενο στο αγγλικο δικτυο O2. Μπορει καποιος να με βοηθησει να το ξεκλειδωσω?? :)

 

Καλησπέρα

Σε πια περιοχή βρίσκεσε ?

 

Φιλικά

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...