Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγαινε λοιπον παλι σε ενα καταστημα, κανε αιτηση για καρτοκινητο, να σε καλεσουν ξανα (θυμισου και το ονομα να το κρατησεις), και κανε νεο διακανονισμο.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μονο απο το 13830, με τις επιλογες. Και μπορεις, αν εισαι γρηγορος, και το κανεις κατω απο 1 λεπτο, να μη χρεωθεις κιολας. Αν δεν κανω λαθος, ειναι 1-2-1-2 και 1-2-1-3. Εχει να κανει με το προγραμμα που εχεις.

 

Εγω επαιρνα παντα στο 1399 που ειναι δωρεαν κανονικα για εταιρικους πελατες αλλα εγω που δεν ειμουν εταιρικος πελατης αλλα με απλο συμβολαιο εξυπηρετουσαν κανονικα.1399 λοιπον δωρεαν για ολους... και καθαρισατε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άσχετο; Φορητότητα από Cosmoκάρτα γίνεται, σωστά;

 

Φορητοτητα μπορεις να κανεις τα παντα ολα .:)

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις ανανέωση παίρνοντας επιδότηση, μετά από πόσο χρόνο μπορείς να κατέβεις πρόγραμμα; Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις ανανέωση παίρνοντας επιδότηση μετά από πόσο χρόνο μπορείς να κατέβεις πρόγραμμα;

 

8 μήνες. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

8 μήνες. :)

 

Λάθος:p

 

Πρόγραμμα φωνής κατεβαίνεις κανονικά 1 μήνα μετά την ανανέωση. Πρόγραμμα δεδομένων μετά από 1 χρόνο, εφόσον πάρεις υπερεπιδότηση λόγω πακέτου Ίντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Πολύ καλό αυτό!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Nα ξαναρωτήσω κάτι; Πως μπορώ να κάνω όσο γρηγορότερα γίνεται την μεταφορά 4 νούμερων (3 συνδέσεις και ένα κάρτα) από Cosmote σε Vodafone? Edited by DimBoud
Link to comment
Share on other sites

Nα ξαναρωτήσω κάτι; Πως μπορώ να κάνω όσο γρηγορότερα γίνεται την μεταφορά 4 νούμερων (3 συνδέσεις και ένα κάρτα) από Cosmote σε Vodafone?

 

 

Η μεταφορα απο μια εταιρια σε αλλη ολοκληρωνεται σε 15 εργασιμες μερες απο την ημερα που θα υποβαλεις το αιτημα φορητοτητας σε καποιο καταστημα... και δεν αλλαζει , τοσο θα περιμενεις!

 

Στην ουσια για να γνωριζεις, σε 5 εργασιμες μερες απο την ημερομηνια της αιτησης.. η αλλη εταιρια θα δωσει το ΟΚ να προχωρησει η φορητοτητα σου.. και στις επομενες 10 θα γινει και η ολοκληρωση...:!:

Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορα απο μια εταιρια σε αλλη ολοκληρωνεται σε 15 εργασιμες μερες απο την ημερα που θα υποβαλεις το αιτημα φορητοτητας σε καποιο καταστημα... και δεν αλλαζει , τοσο θα περιμενεις!

Στην ουσια για να γνωριζεις, σε 5 εργασιμες μερες απο την ημερομηνια της αιτησης.. η αλλη εταιρια θα δωσει το ΟΚ να προχωρησει η φορητοτητα σου.. και στις επομενες 10 θα γινει και η ολοκληρωση...:!:

Ευχαριστώ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορα απο μια εταιρια σε αλλη ολοκληρωνεται σε 15 εργασιμες μερες απο την ημερα που θα υποβαλεις το αιτημα φορητοτητας σε καποιο καταστημα... και δεν αλλαζει , τοσο θα περιμενεις!

 

Στην ουσια για να γνωριζεις, σε 5 εργασιμες μερες απο την ημερομηνια της αιτησης.. η αλλη εταιρια θα δωσει το ΟΚ να προχωρησει η φορητοτητα σου.. και στις επομενες 10 θα γινει και η ολοκληρωση...:!:

10 είναι οι εργάσιμες.

και απο Δεκεμβρη θα γίνουν 3.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος:p

 

Πρόγραμμα φωνής κατεβαίνεις κανονικά 1 μήνα μετά την ανανέωση. Πρόγραμμα δεδομένων μετά από 1 χρόνο, εφόσον πάρεις υπερεπιδότηση λόγω πακέτου Ίντερνετ

 

είσαι σιγουρος ΄γ'αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει η επιδότησή μου και είναι αρκετά μειωμένη, όπως γίνεται με τα νέα δεδομένα, αλλά και πάλι δε με ενδιαφέρει να πάρω νέα συσκευή. Υπάρχει περίπτωση να καταφέρω καμία μεγαλύτερη μείωση στο πάγιο??? Το 30% το δίνουν ακόμη? Για να μην προσπαθώ άσκοπα...
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει η επιδότησή μου και είναι αρκετά μειωμένη, όπως γίνεται με τα νέα δεδομένα, αλλά και πάλι δε με ενδιαφέρει να πάρω νέα συσκευή. Υπάρχει περίπτωση να καταφέρω καμία μεγαλύτερη μείωση στο πάγιο??? Το 30% το δίνουν ακόμη? Για να μην προσπαθώ άσκοπα...

 

Μεγαλυτερη μειωση στο παγιο δυσκολο γιατι απο αυτο ζουν αυτες οι εταιριες.:( Αν δινουν και 30%.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει η επιδότησή μου και είναι αρκετά μειωμένη, όπως γίνεται με τα νέα δεδομένα, αλλά και πάλι δε με ενδιαφέρει να πάρω νέα συσκευή. Υπάρχει περίπτωση να καταφέρω καμία μεγαλύτερη μείωση στο πάγιο??? Το 30% το δίνουν ακόμη? Για να μην προσπαθώ άσκοπα...

Αιτηση για καρτοκινητο της γραμμης σου, και οταν σε καλεσουν για διαπραγματευση, μπορεις να το ζητησεις.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αιτηση για καρτοκινητο της γραμμης σου, και οταν σε καλεσουν για διαπραγματευση, μπορεις να το ζητησεις.

 

Η αίτηση μπορεί να γίνει και τηλεφωνικά ή μόνο σε κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο εναν ''σκεπτικο''.εχω 13 χρονια στην βοντα.εκανα το κολπακι με την κοσμοτε(αιτηση).εχω προγραμμα 250' (παλιο) κ πληρωνω 51€.λοιπον θελω γνωμες αν εχετε ορεξη.

με παιρνουν απο την βοντα μου δεινουν τσαμπα το iphone4 με 18μηνο συμβολαιο στο προγραμμα unlimited 70 με ιντερνετ κ εκπτωση κοντα στα 10 ευρω στο παγιο( απο 82,... στα 74€).2η επιλογη στο unlimited 50 χωρις ιντερνετ με 407€ επιδοτηση 12μηνη συνδεση.θελω να παρω ενα κινητο με 600€.περιμενω για το htc desire hd(καπου εκει θα εχει).εσεις τι γνωμη εχετε?htc με unlimited 50 χωρις ιντερνετ με 407€ επιδοτηση ή iphone4(tsampa)unlimited 70 με ιντερνετ κ εκπτωση κοντα στα 10 ευρω στο παγιο?

Υ.Γ:ΕΧΩ hOL Κ ΜΕΙΟΝ 5 €.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Μετατροπή σε καρτοκινητό μόνο σε κατάστημα.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο εναν ''σκεπτικο''.εχω 13 χρονια στην βοντα.εκανα το κολπακι με την κοσμοτε(αιτηση).εχω προγραμμα 250' (παλιο) κ πληρωνω 51€.λοιπον θελω γνωμες αν εχετε ορεξη.

με παιρνουν απο την βοντα μου δεινουν τσαμπα το iphone4 με 18μηνο συμβολαιο στο προγραμμα unlimited 70 με ιντερνετ κ εκπτωση κοντα στα 10 ευρω στο παγιο( απο 82,... στα 74€).2η επιλογη στο unlimited 50 χωρις ιντερνετ με 407€ επιδοτηση 12μηνη συνδεση.θελω να παρω ενα κινητο με 600€.περιμενω για το htc desire hd(καπου εκει θα εχει).εσεις τι γνωμη εχετε?htc με unlimited 50 χωρις ιντερνετ με 407€ επιδοτηση ή iphone4(tsampa)unlimited 70 με ιντερνετ κ εκπτωση κοντα στα 10 ευρω στο παγιο?

Υ.Γ:ΕΧΩ hOL Κ ΜΕΙΟΝ 5 €.

 

Η γνώμη μου είναι να πας στη δεύτερη επιλογή, αυτή χωρίς το ιντερνετ. Μπορεί να μην έχει τόσο μεγάλη επιδότηση, αλλά στην πρώτη επιλογή θα είσαι δεσμευμένος σε μεγάλο πάγιο για 1μιση χρόνο. Δεν είναι και λίγο χρονικό διάστημα.

 

Θεωρώ οτι όταν είσαι δεσμευμένος σε μικρότερο (όσο γίνεται) πάγιο, νιώθεις πιο ευέλικτος και ελεύθερος για αλλαγές.

 

Μη σε δελεάζει το οτι σου δίνουν το μηλόφωνο δωρεάν. Πρόκειτε για δέσμευση σε μεγάλο πάγιο για 18 ολόκληρους μήνες!!!

 

Είναι γεγονός οτι τέτοια smartphones είναι ανάπηρα αν είσαι σε πρόγραμμα χωρίς ιντερνετ. Οπότε βάζεις το μικρότερο πάγιο, και αν θες μετά βάζεις ένα μικρό πρόγραμμα με ιντερνετ που έχει πέντε ευρώ το μήνα και το δοκιμάζεις... και αν δε σου κάνει το ακυρώνεις. Στην περίπτωση του Iphone δεν θα έχεις αυτή τη δυνατότητα. θα είσαι υποχρεωμένος για όλο το 18μηνο να κρατήσεις το πρόγραμμα ιντερνετ, ανεξάρτητα από το τι θα κάνεις με το πρόγραμμα φωνής (αλλαγές είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω).

 

Πέρα από αυτό είναι και το τι σου αρέσει σαν συσκευή. (εγώ προσωπικά δεν θα έπαιρνα ποτέ μηλόφωνο. Android και πάλι android)

 

Και τα 407 ευρώ επιδότηση είναι πάρα πολύ καλά!!!

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο εναν ''σκεπτικο''.εχω 13 χρονια στην βοντα.εκανα το κολπακι με την κοσμοτε(αιτηση).εχω προγραμμα 250' (παλιο) κ πληρωνω 51€.λοιπον θελω γνωμες αν εχετε ορεξη.

με παιρνουν απο την βοντα μου δεινουν τσαμπα το iphone4 με 18μηνο συμβολαιο στο προγραμμα unlimited 70 με ιντερνετ κ εκπτωση κοντα στα 10 ευρω στο παγιο( απο 82,... στα 74€).2η επιλογη στο unlimited 50 χωρις ιντερνετ με 407€ επιδοτηση 12μηνη συνδεση.θελω να παρω ενα κινητο με 600€.περιμενω για το htc desire hd(καπου εκει θα εχει).εσεις τι γνωμη εχετε?htc με unlimited 50 χωρις ιντερνετ με 407€ επιδοτηση ή iphone4(tsampa)unlimited 70 με ιντερνετ κ εκπτωση κοντα στα 10 ευρω στο παγιο?

Υ.Γ:ΕΧΩ hOL Κ ΜΕΙΟΝ 5 €.

 

Και εάν επιτρέπεται.... σε τι πάγιο έκανες αίτηση στην κοσμοτέ? τι προσφορά σου έκαναν εκείνοι? όταν σε πήραν από τη Βοντα τι τους είπες?

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω αίτηση για καρτοκινητό,χάνεται η έπιδότησή μου?Μπορώ μετά να την ακυρώσω κ να συνεχίσω στο συμβόλαιο που έιμαι?
Link to comment
Share on other sites

Θα σε παρουν τηλεφωνο να σε ρωτησουν γιατι το διακοπτεις και πιθανοτατα να στην αυξησουν και λιγο.

Απο εκει και περα εχεις 30 μερες μεχρι να γινει η αποσυνδεση και ανα πασα στιγμη μπορεις να ακυρωσεις την αιτηση και να παραμεινεις στο συμβολαιο σου.

Προσωπικα θα κανω αιτηση αποσυνδεσης στις 11/10 (11/11 ληγει το συμβολαιο μου). Αν μου κανουν ικανοποιητικη εκπτωση στο παγιο (δε με ενδιαφερει η επιδοτηση), θα κρατησω το συμβολαιο. Αλλιως θα το κρατησω καρτοκινητο (ετσι κι αλλιως υπαρχουν καλες προσφορες και εκει) και τον Δεκεμβριο που λογικα θα παιξουν προσφορες το ξανακανω συμβολαιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...