Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια δεν ξερω ποσοι το εχετε παρατηρησει στην συσκευη σας αλλα απο εχθες το market μου εμφανιζει πλεον και τις paid εφαρμογες χωρις τη χρηση εξωτερικης εφαρμογης. Επιτελους γιναμε Ευρωπαιοι...:lol:

 

Μήπως έφαγε κανά κόλημα η συσκευή σου??? Λίγο απίθανο μου φαίνεται και δεν μπορώ να το ελένξω τώρα εδώ που είμαι ... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια δεν ξερω ποσοι το εχετε παρατηρησει στην συσκευη σας αλλα απο εχθες το market μου εμφανιζει πλεον και τις paid εφαρμογες χωρις τη χρηση εξωτερικης εφαρμογης. Επιτελους γιναμε Ευρωπαιοι...:lol:

 

Μήπως είσαι σε ταξίδι. Εγώ παραμενω τριτοκοσμικος. Μόνο τζαμπε μου δείχνει.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειδα και στο thread του Desire σε καποιους τις δειχνει, σε αλλους παλι οχι.

 

@SniFiSniF: Δεν νομιζω να εχει σκαλωσει κατι γιατι ενω τοσο καιρο χρησιμοποιουσα το MarketAccess μετα απο reboot εχανε τις ρυθμισεις και μαλιστα αυτο το παρατηρησα εχθες το βραδυ (προς πρωι) μετα απο μια επανεκινηση της συσκευης.

 

@freco: ...καλα θα ηταν να πηγαινα κανα ταξιδακι αλλα που λεφτα? Αθηνα ειμαι αγκυροβολημενος...

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω αν καποιος αλλος το εχει ξανααναφερει, ομως πριν καμια ωρα μου παρουσιασε ενα παραξενο προβλημα. Συγκεκρημενα το gesture που χρησιμοποιειται για το unlock της οθονης και το picking του τηλεφωνου ειναι mirrored και δεν εχω βρει καποιο τροπο να το επαναφερω. Ιδεες;

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Πιασ'το απο την πανω πλευρα και συρτο στην αλλη μερια της οθονης.

 

Sent from my X10i using Tapatalk

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αψογος! Σε ευχαριστώ!

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έφαγε κανά κόλημα η συσκευή σου??? Λίγο απίθανο μου φαίνεται και δεν μπορώ να το ελένξω τώρα εδώ που είμαι ... ;)

Έχει δίκιο δε το είχα δει γιατί είχα boot to market asses άντε καλές αγορές με το καλό να έρθουν και αλλα

Edited by Sotarts
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη και αυτό το πράγμα σας έγινε χωρίς κάποια αναβάθμιση έστω OTA ή μέσω SEUS? Πως είναι δυνατόν , έτσι απλά?

 

Σε μένα πάντω καμιά διαφορά , ακόμα ... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη και αυτό το πράγμα σας έγινε χωρίς κάποια αναβάθμιση έστω OTA ή μέσω SEUS? Πως είναι δυνατόν , έτσι απλά?

 

Σε μένα πάντω καμιά διαφορά , ακόμα ... :rolleyes:

 

Τωρα ειδα οτι δεν αναγνωρίζει τον Google Account οποτε δεν μπορω να κανω αγορες μου βγάζει λάθος , βλέπω τις paid εφαρμογες αλλα δεν μπορω να τις αγοράσω.

 

Το φαινόμενο εχει δημιουργηθεί αφου κάναμε edit στο vending_preferences.xml το οποιο ξεχωριζει τις paid εφαρμογες απο τις free ,έβαλα πάλι το original και δε βλέπω τις paid άρα τσάμπα χαρήκαμε νομίζω:lol::lol:

 

 

EDIT: Διέγραψα τελείως το vending_preferences.xml ,στην επανεκκίνηση δημιουργηθηκε νεο και

όντως φαίνονται οι paid εφαρμογές αλλα και πάλι δεν μπορω να τις αγοράσω, τι στο καλό γινεται ?

Edited by Sotarts
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην μπορεις να κανεις ακομα αγορες γιατι βρισκομαστε στο μεταβατικο σταδιο. Τωρα για ποιο λογο αλλοι τις βλεπουν κι αλλοι οχι, αγνωσται αι βουλαι της Γουγλης. Παντως απ'οτι εχω διαβασει σε διαφορα androthreads εδω μεσα, εχει παρουσιαστει και σε αλλες συσκευες οποτε ειναι γενικο το "προβλημα".
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει και σε άλλους στο market... κάθε εφαρμογή να είναι στην λίστα περισσότερες από 1 φορές???

Μία από όλους τους "κλώνους" να έχει το κανονικό εικονίδιο, αλλά σε όλους να λέει δίπλα ότι έχει εγκατασταθεί?!?

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει και σε άλλους στο market... κάθε εφαρμογή να είναι στην λίστα περισσότερες από 1 φορές???

Μία από όλους τους "κλώνους" να έχει το κανονικό εικονίδιο, αλλά σε όλους να λέει δίπλα ότι έχει εγκατασταθεί?!?

 

Yeap. Μια απο τα ιδια κι εδω...:)

 

Α επισης, παρατηρησα οτι ενω μου εμφανιζει τις paid, κατα την αναζητηση καποιας εφαρμογης μου εμφανιζε μονο τις free, ενω επι ημερων MarketAccess εμφανιζε τα παντα ολα. Αντε να δουμε ποτε θα στρωσει το ολο θεμα.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σωστά τα λέτε ο γούγλης τα χει ψηλοπεγμένα, μέχρι και 5 φορές βλέπω την ίδια εφαρμογή, υπομονή θα στρώση, μέχρι τότε όμως καλό είναι και το μαρκεταξες.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως βαζω φωτογραφιες στις επαφες απο το Facebook? καπως το χα κανει αλλα δεν θυμαμαι την εφαρμογη....
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως βαζω φωτογραφιες στις επαφες απο το Facebook? καπως το χα κανει αλλα δεν θυμαμαι την εφαρμογη....

Facebook sync ;)

;)

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!

 

Μετα την τελευταια αναβαθμιση εχω προβλημα με το bluetooth, κανει συνεχεια δακοπη συνδεσης κ γραφει σε ενα παραθυρακι οτι υπαρχει σφαλμα συνδεσης...

Πηρα τηλ στη sony κ μου ειπαν οτι δεν εχει αναφερθει κατι τετοιο...!!!

Ειναι παντως τουλαχιστον αξιοπροσεκτο οτι αυτο ξεκινησε να συμβαινει μετα το update (που δεν αλλαξε κ τιποτα στην εκδοση...24 ειχα κ 24 εχω...).

Επισης με την ευκαιρια τους "εκραξα" λιγο για την καθυστερηση του update στο λογισμικο κ για την "αρχαια" εκδοση...

Εχει κανεις αντιστοιχο προβλημα...??

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!

 

Μετα την τελευταια αναβαθμιση εχω προβλημα με το bluetooth, κανει συνεχεια δακοπη συνδεσης κ γραφει σε ενα παραθυρακι οτι υπαρχει σφαλμα συνδεσης...

Πηρα τηλ στη sony κ μου ειπαν οτι δεν εχει αναφερθει κατι τετοιο...!!!

Ειναι παντως τουλαχιστον αξιοπροσεκτο οτι αυτο ξεκινησε να συμβαινει μετα το update (που δεν αλλαξε κ τιποτα στην εκδοση...24 ειχα κ 24 εχω...).

Επισης με την ευκαιρια τους "εκραξα" λιγο για την καθυστερηση του update στο λογισμικο κ για την "αρχαια" εκδοση...

Εχει κανεις αντιστοιχο προβλημα...??

 

Περίεργο δε το έχω ακούσει, σε μενα μετα την αναβάθμιση όλα καλά , ισως κατι να μη πηγε καλά κατα την εγκατάσταση , ξανα κανε αναβάθμιση μεσω SEUS .

ΠΡΟΣΟΧΗ με αυτο τον τρόπο πιθανόν να τα χάσεις όλα

 

Τι σου είπαν απο την SE για την καθυστερηση του update ??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!

 

Μετα την τελευταια αναβαθμιση εχω προβλημα με το bluetooth, κανει συνεχεια δακοπη συνδεσης κ γραφει σε ενα παραθυρακι οτι υπαρχει σφαλμα συνδεσης...

Πηρα τηλ στη sony κ μου ειπαν οτι δεν εχει αναφερθει κατι τετοιο...!!!

Ειναι παντως τουλαχιστον αξιοπροσεκτο οτι αυτο ξεκινησε να συμβαινει μετα το update (που δεν αλλαξε κ τιποτα στην εκδοση...24 ειχα κ 24 εχω...).

Επισης με την ευκαιρια τους "εκραξα" λιγο για την καθυστερηση του update στο λογισμικο κ για την "αρχαια" εκδοση...

Εχει κανεις αντιστοιχο προβλημα...??

 

Μου το πεταγε κι εμενα συχνα πυκνα καποια στιγμη που ηθελα να στειλω εναν σεβαστο αριθμο αρχειων και μετα απο κατι καντηλια που κατεβασα και ξεθυμανα κατεβασα το Bluetooth File Τransfer και βρηκα ξανα την ψυχικη μου γαληνη.:D

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τους ειπα οτι οσοι αγορασαν αυτο το τηλεφωνο θελουν να εχουν οτι καλυτερο τεχνολογικα, αρα δεν ειναι δυνατον να τους ξεπετατε με προηγουμενης γενιας λογισμικο το οποιο μαλιστα εχει κ τρομερη καθυστερηση...!!

Μου απαντησαν οτι οντως υπαρχει μια καθυστερηση στις ημερομηνιες κ οτι τα παραπονα μου καταγραφονται...!! Τι να μου απαντησει κ ο υπαλληλος της εταιριας? Οτι ειμαστε κ θα συνεχισουμε να ειμαστε τελευταιοι κ κατα-ιδρωμενοι...??? :p

 

Οσο για το bluetooth το χειροτερο ειναι οτι εμενα δεν το κανει στην ανταλλαγη αρχειων (που ουτως η αλλως ειναι περιστασιακη...οποτε δεν μπορω να κρινω) αλλα με το handsfree...!!!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

@renesis_87:

Το AutoKiller σε συνδιασμό με το SetCPU μπορούν να κάνουν παπάδες όσον αφορά στην αυτονομία του κινητού.

Σχετικά με το πρώτο , τι ρυθμίσεις έβαλες??

Παρατήρησα ότι η default επιλογή για τον αριθμό τον εφαρμογών που μπορούν να είναι ενεργές είναι 6!!! Ακριβώς δηλαδή όσες είναι αυτές που βγάζει το κινητό αν πατήσουμε παρατεταμένα το κεντρικό hardbutton "Home"!!! Τυχαίο...? Δε νομίζω! :lol:

Link to comment
Share on other sites

@renesis_87:

Το AutoKiller σε συνδιασμό με το SetCPU μπορούν να κάνουν παπάδες όσον αφορά στην αυτονομία του κινητού.

Σχετικά με το πρώτο , τι ρυθμίσεις έβαλες??

Παρατήρησα ότι η default επιλογή για τον αριθμό τον εφαρμογών που μπορούν να είναι ενεργές είναι 6!!! Ακριβώς δηλαδή όσες είναι αυτές που βγάζει το κινητό αν πατήσουμε παρατεταμένα το κεντρικό hardbutton "Home"!!! Τυχαίο...? Δε νομίζω! :lol:

 

Επειδη για αρχη ειπα να μην το (ξανα)ξεφτιλισω το κινητακι και μου αρχισει τα ακαταπαυστα reboots, τις τρεις πρωτες επιλογες τις αφησα στα default (6-12-16). Αλλωστε καπου ειχα διαβασει οτι απο το froyo και μετα θα κραταγε 9 οποτε ειπα να μην παιξω με την τυχη μου... Απο κει και περα χρησιμοποιω τη strict διαμορφωση απο τις προεπιλεγμενες που εχει.

 

Το προβλημα μου ειναι οτι μετα απο καθε reboot χανω τις ρυθμισεις καθως δεν ξεκιναει με το startup της συσκευης, παρ'οτι το εχω βαλει να γινεται autostart μεσα απο την εφαρμογη την ιδια αλλα και απο το προγραμμα Autostarts.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

kalispera

εχει κανεις ασυρματο ρουτερ αυτο που δινει ι wind το oxyzen και εχει καταφερει

να μπει me wi fi?

γιατι εγω δεν τα εχω καταφερει με οτι εχω διαβασει απο εδω για διευθεινσεις mac

κ.τ.λ

 

κατα τα αλλα νεος με το τηλ και ακομα το συνηθειζω αλλα το wi fi ειναι απογοητευση σκετη και δεν με νιαζει τπτ αλλο αλλα ειναι και απο τους κυριους λογους που το πειρα

ελπηζω να φτιαξει στο μελον με κανενα update

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...