Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πρεπει να το εχω κανει jailbreak , δεν υπαρχει καποια εφαρμογη στο apps store?"

 

Όχι φίλε μου. Για tethering δεν υπάρχει κάτι στο AppStore Γιατί κάτι τέτοιο θα παραβιάζει τους όρους που έχει θεσπίσει η apple σχετικά με τις επιτρεπομενες εφαρμογές που μπορούν να διανείμονται μέσα Απο το AppStore. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

απ οτι διαβαζω οσοι εχουμε την 4.1 δεν μπορουμε ακομη να το κανουμε jailbreak οποτε περιμενω

 

Υπο προϋποθέσεις μόνο μπορείς. Σίγουρα όχι στο 4.

iPhone 5 16GB

iPad 2 16GB

iMac i5 27"

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω το 4 ,εχω το 3gs ,oταν το πηρα ειχε την 3.1.2 κ δεν το εχω κανει ποτε jailbreak ,μπορω να το κανω η δεν πληρω τις προυποθεσεις?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος? ποια αρχεια πρεπει να κατεβασει? κατευθειαν απο το cydia?

συγνωμη αν γινομαι κουραστικος απλα επειδη δεν προκειται για το δικο μου iphone θελω να ξερω τι θα συναντησω μπροστα μου..:O

 

App Sync 4.0 η νεότερο και το installous..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

App Sync 4.0 η νεότερο και το installous..

Ευχαριστω..:) απλα πριν νομιζα οτι μιλουσατε για jailbrake,δεν ηξερα οτι ημουν σε λαθος θεμα..:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

To MyWi από cydia αν είναι jb το κινητό σου...:)

 

To MyWi δε συμφωνεί με το κινητό μου... Το εγκατέστησα πρόσφατα (4.0.1 3GS) και μου κάνει crash το springboard. Επανεκκινήσεις, επανεγκαταστάσεις κλπ, δεν πιάνουν. Any ideas?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω το 4 ,εχω το 3gs ,oταν το πηρα ειχε την 3.1.2 κ δεν το εχω κανει ποτε jailbreak ,μπορω να το κανω η δεν πληρω τις προυποθεσεις?

 

Οχι φιλε, δν μπορεις. Κανε αναμονη οπως ολοι μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά χρησιμοποιω το ifile, εχω ξετρελαθει με τις δυνατοτητες του και μολις σημερα ανακαλυψα το ifunbox για τα windows το οποιο σε συνδυασμό με το ifiles κανεις παπαδες!!!

Θα θελα να ρωτησω αν μπορει να γινει απο το ifile, playlist με τραγουδια ή ταινιες και αν ναι, πως?

Link to comment
Share on other sites

Για να διαλευκάνω (όσο μπορώ) το τοπίο - τουλάχιστον μιλώντας επί προσωπικού - με το JB το iPhone 4 (με 4.1) δεν αντιμετωπίζει κανένα απολύτως πρόβλημα. Ούτε όσον αφορά σε ταχύτητα, ούτε σε απόδοση μπαταρίας! Τώρα, για το αν εξαφανίζεται το Cydia, αυτό δεν το έχω ξανακούσει, δεν μου έχει συμβεί. Παρουσιάζεται κανονικότατα στο springboard και παίζει μία χαρά.

Για τους φίλους που δεν ξέρουν πού και πώς να εγκαταστήσουν "σπ@σμ@ν@" προγράμματα, πρώτον ας δοκιμάσουν το google, υπάρχουν εκατοντάδες - μην πω χιλιάδες - sites με ανάλογα προγράμματα/παιχνίδια. Προσοχή, το πρόγραμμα/παιχνίδι πρέπει να έχει extension .ipa. Αφού το βρείτε και το κατεβάσετε, με double-click το περνάτε στο iTunes και από εκεί το κάνετε sync στο iPhone σας. Σημειώστε, ότι για να παίξει η σπ@σμ@ν@ εφαρμογή στο jailbroken iPhone, θα πρέπει να έχουμε εγκαταστήσει από το AppSync από το Cydia... Για περισσότερα και εκτενέστερα, google it guys... ;-)

 

ενταξει εβγαλα ακρη και πλεον μπορω να πω και να παραδεχτω οτι αμα δεν εχεις κανει jailbreak δεν εχεις ιδεα τι κινητο εχεις! Και φυσικα το λεω χωρις να εχω περασει τιποτα τρελα ψαγμενο οπως ειδα σε ενα παλικαρι που το εχει κανει διαστημοπλοιο το κινητο...

ΕΡΩΤΗΣΗ! Εχω μια σπ@σμενη εφαρμογη και στο appstore το γνησιο μου βγαζει update! Παταω να το κανω κανονικα μεσω του λογαριασμου που εχω στην apple Ή αυτο σημαινει οτι πλεον παω να το πληρωσω??? Αν ειναι για πληρωμη τι κανω λοιπον με τα updates της apple????

Link to comment
Share on other sites

και κάτι ακόμα..από το 3gs που είχα ποτέ δεν μπόρεσα να κάνω σωστό sync.δεν ξέρω γιατι με μπερδεύει έτσι..τώρα συνδεώ το iphone και πατάω να κανει sync τις εφαρμογες.και μου λεει οτι θα σβηστουν.γιατι?
Link to comment
Share on other sites

και κάτι ακόμα..από το 3gs που είχα ποτέ δεν μπόρεσα να κάνω σωστό sync.δεν ξέρω γιατι με μπερδεύει έτσι..τώρα συνδεώ το iphone και πατάω να κανει sync τις εφαρμογες.και μου λεει οτι θα σβηστουν.γιατι?

Πρέπει να τις επιλέξεις για να συγχρνιστούν. Όταν δεν τις επιλέγεις, το iTunes νομίζει ότι θέλει να τις σβήσεις από το τηλέφωνο.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

μπα δεν γινεται .και παλι το ιδιο γινεται!

 

βασικα όταν το συνδέω στα δεξιά δεν μου βγάζει εφαρμογες.μου βγαζει μονο τις οθονες του iphone με τις εφαρμογες.απο εκει αν τις επιλεγω δεν κανει κατι...λεει παλι οτι θα τις σβησει.!

Edited by mihalis19
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, το MyWi ποια έκδοση δουλευει καλά; Το βρήκα αλλά μου βγάζει safe mode και κατι τετοια και δεν τρεχει.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας !

Θα ηθελα την βοηθεια σας καθως νεος στον κοσμο του iphone αντιμετωπιζω καποια προβληματακια

Αφου εκανα JB το iphone 4 και εγκατασταση καποιων sources, οταν ανοιγω τον Cydia μου βγαζει:

 

Σφαλμα ανανεωσης δεδομένων¨

 

GPG error:

http://cydia.iclarifield.com/

.... ,..., NODATA 1 NODATA 2

 

GPG error

http://repo.hackyouriphone.org

...public key in not available

NO PUBKEY 6DO39...12B7B

 

Failed to fetch

http://cydia.iclarifield.com/./

packages.bz2. Sub-process/bin.bzip2

returned an error code 2

 

Some index files failed

to download they have been

ignored, or old ones used instead

 

Τι λαθος εχει/ω κανει ? και τι πρέπει να κάνω ??

Ευχαριστω και sorry αν εχει προαναφερθει καπου το προβλημα αυτο αλλα θα μου ηταν δυσκολο

να το βρω λογω αγνοιας

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καταλαβει κατω απο ποιος συνθηκες αλλα στο iphone 4 που εχω διπλα απο το σημα μερικες φορες εμφανιζει ενα Ε τι είναι αυτό?ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καταλαβει κατω απο ποιος συνθηκες αλλα στο iphone 4 που εχω διπλα απο το σημα μερικες φορες εμφανιζει ενα Ε τι είναι αυτό?ξέρει κανείς?

Πολύ απλά, όταν δεν πιάνεις σήμα 3G είτε θα πιάνεις GPRS(μια βούλα) είτε EDGE(E)... Έχει να κάνει με την ταχύτητα δεδομένων...

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...