Jump to content

Ειδήσεις / Φήμες από την "Jailbreaκ σκηνή"


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις ολοκληρωθεί το Restore, θα σε ρωτήσει αν θέλεις Set up as new device ή Restore from Backup. Διαλέγεις ανάλογα. ;)

 

Σε ευχαριστώ και πάλι θα το δοκιμάσω επειδή είναι σε παλαιά πλέον έκδοση.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 824
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ακομα δεν εχει βγει το jailbreak για 4.1 σωστα?

οταν βγει μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι η σωστη διαδικασια αναβαθμισης απο 4.0.1 σε 4.1 με jailbreak?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν εχει βγει το jailbreak για 4.1 σωστα?

οταν βγει μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι η σωστη διαδικασια αναβαθμισης απο 4.0.1 σε 4.1 με jailbreak?

ευχαριστω.

Υπάρχει και η απλούστερη διαδικασία του restore στην 4.1 με set up as new και j/b με το ανάλογο tool που θα βγει.;)

(η εν λόγω διαδικασία συστήνεται ιδιαίτερα λόγω προ-υπάρχοντος j/b)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η απλούστερη διαδικασία του restore στην 4.1 με set up as new και j/b με το ανάλογο tool που θα βγει.;)

(η εν λόγω διαδικασία συστήνεται ιδιαίτερα λόγω προ-υπάρχοντος j/b)

 

ωραια... και πως γινεται?

 

πρεπει ομως να περιμενω πρωτα να βγει το j/b για την αντιστοιχη εκδοση ετσι?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα , η αδερφη μου προσπάθησε μεσω του Jailbreak να ξεκλειδώσει το iphone 3Gs και τωρα δεν δουλεύει το Home button.

Μπορώ να κάνω κάτι γι'αυτό;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Και το όνομα αυτού GreenPois0n? Για να δούμε, είναι νωρίς ακόμα…. :)

 

GreenPois0n Tool to Make a Comeback and Jailbreak iOS 4.1?

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

ωραια... και πως γινεται?

 

πρεπει ομως να περιμενω πρωτα να βγει το j/b για την αντιστοιχη εκδοση ετσι?

Συνδέεις το iPhone με το iTunes, μόλις συνδεθείς θα σου πετάξει παραθυράκι ότι υπάρχει διαθέσιμη η έκδοση 4.1, θα το απορρίψεις και μετά θα σε βγάλει στην καρτέλα Summary όπου έχει επιλογή για Update και Restore. Διαλέγεις το Restore και μετά το πέρας του Restore θα σε ρωτήσει για Set up as new device ή Restore from Backup. Διαλέγεις Set up as new και είσαι έτοιμος για j/b με το εργαλείο που καταφτάνει από στιγμή σε στιγμή.;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεις το iPhone με το iTunes, μόλις συνδεθείς θα σου πετάξει παραθυράκι ότι υπάρχει διαθέσιμη η έκδοση 4.1, θα το απορρίψεις και μετά θα σε βγάλει στην καρτέλα Summary όπου έχει επιλογή για Update και Restore. Διαλέγεις το Restore και μετά το πέρας του Restore θα σε ρωτήσει για Set up as new device ή Restore from Backup. Διαλέγεις Set up as new και είσαι έτοιμος για j/b με το εργαλείο που καταφτάνει από στιγμή σε στιγμή.;)

 

ευχαριστω πολυ.. ειμαι νεος με iphone γιαυτο ρωταω πραγματα που για εσενα μπορει να ειναι αυτονοητα... οταν βγει το j/b ελπιζω να ενημερωσετε και τους υπολοιπους!!

Link to comment
Share on other sites

Και το όνομα αυτού GreenPois0n? Για να δούμε, είναι νωρίς ακόμα…. :)

 

GreenPois0n Tool to Make a Comeback and Jailbreak iOS 4.1?

 

ποτε με το καλο να το περιμενουμε ??

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα σχετικά με το πρόβλημα του φίλου vparis μεταφέρθηκαν στο ανάλογο θέμα και μπορείτε να τα βρείτε εδώ:

 

Apple iPhone 3G Software Activate/Jailbreak/Unlock [iPhone OS 3.x & iOS 4]

 

Παρακαλώ όπως διατηρηθεί το θέμα καθαρό για παράθεση ειδήσεων και μόνο ειδήσεων σχετικά με τις εξελίξεις στην κοινότητα του JB. ;)

 

Και το όνομα αυτού GreenPois0n? Για να δούμε, είναι νωρίς ακόμα…. :)

 

GreenPois0n Tool to Make a Comeback and Jailbreak iOS 4.1?

 

ποτε με το καλο να το περιμενουμε ??

 

Κανείς δεν γνωρίζει φίλε μου. Όταν θα υπάρξουν νεότερα θα ενημερωθείς από εδώ.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

ποτε με το καλο να το περιμενουμε ??

 

Sooner than later,;)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Στο κατωτέρω λινκ αναφέρει στον τίτλο jailbrake και για την έκδοση 4.1.

Δεν καταλαβαίνω καλά μάλλον;

 

http://www.youtube.com/watch?v=qVzJEWAePlY&feature=channel

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Στο κατωτέρω λινκ αναφέρει στον τίτλο jailbrake και για την έκδοση 4.1.

Δεν καταλαβαίνω καλά μάλλον;

 

http://www.youtube.com/watch?v=qVzJEWAePlY&feature=channel

Έχουν αφαιρέσει ήδη το βίντεο που παρέθεσες.

 

Τώρα, όσον αφορά το jb της 4.1 σε συσκευές 3G & 4, απλά αναμένουμε.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η δεύτερη έκδοση του JB εργαλείου Sn0Breeze για περιβάλλον Windows, η οποία υπόσχεται να πραγματοποιήσει JB στις εκδόσεις iOS 3.1.x - 4.0.x - 4.1. Προσοχή όμως, δεν υποστηρίζεται το καινούριο iPhone 4 όπως επίσης και το iPod Touch 4G.

 

Ποιο συγκεκριμένα οι συσκευές που υποστηρίζονται είναι οι εξής :

  • iPhone 2G
  • iPhone 3G
  • iPhone 3GS old bootrom previously jailbroken with Spirit or JailbreakMe
  • iPhone 3GS new bootrom on iOS 3.1.2

 

Για περισσότερες πληροφορίες, όπως επίσης και για σχετικό οδηγό για το πως μπορείτε να πραγματοποιήσετε JB εάν ανήκετε σε κάποια από τις παραπάνω κατηγορίες και πληρήτε τις αντίστοιχες προυποθέσεις, μπορείτε να βρείτε εδώ:

 

How to Jailbreak iOS 4.1 on iPhone 3GS / 3G by Sn0wbreeze 2.0 [Video Guide]

Edited by DjArte

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι... Κι εγώ έχω με νέα bootrom και έχω shsh μέχρι 3.1.3.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι... Κι εγώ έχω με νέα bootrom και έχω shsh μέχρι 3.1.3.

Και εγω εχω μεχρι την 4.0.1 αλλα ηθελα να κρατησω απο ολες αλλα δεν εβρισκα το κουμπι "Μake my life easier"... Μλκια :(

Link to comment
Share on other sites

και τώρα τι κάνουμε δηλαδή?

 

Λογικά αναμονή για το αναμενόμενο εργαλείο που θα κάνει θέλω να πιστεύω για όλα, ανεξαρτήτως ios και συσκευής...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Μπορει το δηλητήριο να ναι διαθέσιμο και μες στο μήνα.Think positive! :)
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει το δηλητήριο να ναι διαθέσιμο και μες στο μήνα.Think positive! :)

 

Άντε γιατί μας γκάστρωσαν ..:p

 

Θα πατήσω το restore καμιά ώρα και θα γίνει μακελειό...:happy:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορουμε διλδ ?

 

Εάν είσαι με iPhone 4 όπως διαβάζω στην υπογραφή σου όχι δεν μπορείς. Αλλιώς πρέπει να πληροίς τις αντίστοιχες προϋποθέσεις. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...