Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από δύο εβδομάδες όχι μόνο δεν έχω δει το πρόβλημα αλλά όσο και να το "χουφτώνω" δεν έχω καταφέρει να το πετύχω...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμφωνω με αυτα που εγραψες στο προσωπικο σου review 1000%.

Το τηλεφωνο το χρησιμοποιω επαγγελματικα (χτυπαει ασταματητα).

Καθημερινα εχανα κλησεις με το 3GS πηγαινοντας να παρω το αμαξι απο υπογειο παρκινγκ. Με το 4 δεν μου εχει τυχει ουτε μια φορα,

συνεχιζω να δεχομαι κλησεις και να μιλαω κανονικα. Οσο για το death grip εχει κουλαθει το χερι μου να το πετυχω αλλα τζιφος,

μου εχει γινει εμμονη ιδεα να το πετυχω, οπου εχω χαμηλο σημα αλλα το σκασμενο συνηθως ανεβαινει αντι να κατεβει..........

Ολα αυτα μου θυμιζουν αυγουστο του 09 και τους λεκεδες που θα εμφανιζονταν στο πλαστικο καλυμα του ασπρου 3GS.....

Ειχε βουηξει το ιντερνετ απο τους καλοθελητες. Ενα χρονο μετα και ακομη να κιτρινισει :p

Να προσθεσω κι εγω, οτι χθες ετυχε να παω στο σουπερ μαρκετ της γειτονιας, οπου εχει και στο υπογειο αγαθα. Και ξεχαστηκα με το κινητο στο χερι και προχωρησα. Με ολες τις συσκευες μου, απο ενα σημειο και μετα θα εχανα καθε επικοινωνια. Ειχα γυρισει ολο το υπογειο και μιλαγα κανονικα. Αντεχει το σημα πολυ.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ας γράψω την γνώμη μου μετά 17 μέρες χρήσεις ,ίσως φανεί χρήσιμο σε υποψήφιους αγοραστές.

Πριν το πάρω είχα αρχίσει και είχα κάποιους ενδοιασμούς για το θέμα σήμα γιατί διάφορα διάβαζα από εδώ και από εκεί ..:confused:

 

 

Σχεδιασμός

Το κινητό είναι καταπληκτικό στο χέρι και η αίσθηση του ότι μπορείς να κάνεις τα πράγματα χωρίς να κρατάς το κινητό και με τα 2 χέρια.

Ακόμα και με τα 2 όταν το κρατάς είναι καταπληκτικό πως τα κάνεις όλα τόσο γρήγορα χωρίς μπερδέματα.

 

Ανθεκτικότητα

Μου έπεσε μια φορά κάτω από 20 πόντων τραπέζι και ούτε σημάδι ,έπεσε και σε πλακάκι...Εχω ξεχαστεί και το έχω βάλει στην τσέπη μου με κλειδιά (που 2~3 ) είναι αιχμηρά.Ούτε μια γρατζουνιά μπροστά η πίσω,αλλά πια προσέχω γιατί δεν θέλω να προκαλώ την τύχη μου:lol:

 

Σήμα

Ακόμα και με την 4.0.1 δεν είχα πρόβλημα ,ναι οκ το είχα καταφέρει να το βγάλω εκτός 3G και να ψάξει για 30 sec μέχρι να ξανακλειδώσει σε 3G.Με την 4.1 βλέπω ακόμα πιο σταθερό το σήμα και σύμφωνα με κάποιους συνομιλητές ακούγομαι πιο καθαρά και πιο δυνατά.Σε διάφορα μέρη που ακόμα και το C902 μου έβγαινε εκτός σήματος αυτό κρατάει 2 μπάρες!

Και σε διάφορα υπόγεια δεν έχω χάσει σήμα,και ούτε κλήσεις.

 

Μπαταρία

Εδώ είναι λίγο περίεργα τα πράγματα.Οσο παίζεις με το κινητό ,τόσο τρώει την μπαταρία .

Ας πούμε με τρελή χρήση (Wifi & Live streaming radio + web browsing )για πολλές ώρες την μέρα + Ιpod και παιχνίδι έχω καταφέρει από το πρωί στης 9 να είναι 100% και το βράδυ στης 12 να έχει πέσει 10%!

Σε μέση χρήση στα δικά μου χέρια έχει σταθεροποιηθεί στης 2 μέρες.

 

Με την 4.1 φαίνεται να γίνετε κάπως πιο καλή η χρήση της μπαταρίας ,αλλά δεν μπορώ να το τσεκάρω καθώς δεν έχω συμπληρώσει ακόμα 5-10 φορτίσεις για να έχω πλήρη εικόνα .

 

Κάμερα

Βγάζει πραγματικά καλές έως πολύ καλές φωτογραφίες (ειδικά με την 4.1 που έχει και το HDR )

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κρατάει 6ωρες με συχνή χρήση σχεδόν όλοι μέρα το πειράζο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κρατάει 6ωρες με συχνή χρήση σχεδόν όλοι μέρα το πειράζο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

6 ώρες??

Πως το καταφέρνεις αυτό ?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες??

Πως το καταφέρνεις αυτό ?

Και εγω οταν ειμαι εκτος αθηνων, θελω τουλαχιστον 2 φορες τη μερα φορτιση...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα κρατάει η μπαταρία αν μπενεις με 3G στο Ίντερνετ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τα mms υπάρχει κανένα θέμα? Δοκίμασα να στείλω μια φωτογραφία και μου έβγαλε σφάλμα. Τα mms τα έχω ενεργοποιημένα από το 5800 που είχα και οι ρυθμίσεις της vodafone είναι οι σωστές. Μήπως έχει να κάνει με το μέγεθος της φωτογραφίας?
Link to comment
Share on other sites

Με τα mms υπάρχει κανένα θέμα? Δοκίμασα να στείλω μια φωτογραφία και μου έβγαλε σφάλμα. Τα mms τα έχω ενεργοποιημένα από το 5800 που είχα και οι ρυθμίσεις της vodafone είναι οι σωστές. Μήπως έχει να κάνει με το μέγεθος της φωτογραφίας?

Εγω κανενα. Εστειλα τις πρωτες μερες ενα μμς και εφυγε κανονικα.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα για αποστολη φωτογραφιων με MMS. Απλα η κατασταση "Sending" παραμενει για περισσοτερο χρονο οπως σε ολα τα κινητα. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω μια ΡΗΜΑΔΑ απορια.

 

εχουν βγαλει εφαρμογες που βλεπεις τα αρχεια με wifi.

εχουν βγαλει εφαρμογες που το κανεις mass storage σε usb.

 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ μια που να βλεπει με το usb τα αρχεια του κινητου????????

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω μια ΡΗΜΑΔΑ απορια.

 

εχουν βγαλει εφαρμογες που βλεπεις τα αρχεια με wifi.

εχουν βγαλει εφαρμογες που το κανεις mass storage σε usb.

 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ μια που να βλεπει με το usb τα αρχεια του κινητου????????

 

Εγώ χρησιμοποιώ το iPhone Folders.

Samsung Omnia ► HTC Topaz ► HTC HD2 ► HTC Desire ► iPhone 4
Link to comment
Share on other sites

κι αυτο απαιτει να εγκαταστησεις προγραμμα... μαλλον δε γινεται αυτο που θελω.

 

EDIT: ΚΑΛΟ παντως!!

Edited by fuz10n

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρα για να καταλαβω αφου εβαλες τον ιδιο λογαριασμο και στα δυο μηλα μετα στις εφαρμογες που ειχες αγορασει ηδη πατωντας ξανα την επιλογη buy ξεκινουσε το download χωρις να σε χρεωσει ξανα σωστα ;

 

Ακριβώς αυτό!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη κινητικότητα,παρατηρώ.

 

Λέτε να δουμε τιποτε σήμερα?

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

για mac υπαρχει αντιστοιχο προγραμμα?

 

Ναι το DiskAid, αλλά είναι shareware.

Samsung Omnia ► HTC Topaz ► HTC HD2 ► HTC Desire ► iPhone 4
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη κινητικότητα,παρατηρώ.

 

Λέτε να δουμε τιποτε σήμερα?

Μαλλον το εχουν ετοιμο το JailBreak (JB) για την 4.1 και μετα απο λιγες μερες θα κανει παλι update η Apple με την νεα 4.1.1. Οποτε παλι θα αρχισει η αναμονη για οσους θελουν JB.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη κινητικότητα,παρατηρώ.

 

Λέτε να δουμε τιποτε σήμερα?

 

Αν είναι Super tethered όπως κυκλοφορεί, θα είναι εντελώς δυσλειτουργικό.

Samsung Omnia ► HTC Topaz ► HTC HD2 ► HTC Desire ► iPhone 4
Link to comment
Share on other sites

με την ψηφιακη εχετε παρατηρησει κουνημα στις φωτο;

 

Για παρε το μηδεν ξανα, γιατι δεν σε ακουσα καλα. Τι θες να πεις? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

προφανως εννοεί αν φαινονται κουνημενες οι φωτος οταν την κοιτας (αφου τις βγαλεις) ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
με την ψηφιακη εχετε παρατηρησει κουνημα στις φωτο;

 

Όχι, εκτός και αν έχεις τρελό πρόβλημα αστάθειας ή έχεις ενεργοποιημένο το HDR!

:p

Link to comment
Share on other sites

εννοεί αν φαινονται κουνημενες οι φωτος οταν την κοιτας (αφου τις βγαλεις) ;)

 

Ααα αφού τις βγάλεις, είπα και εγώ. Νόμιζα πως την ώρα που βγάζει κάποιος φωτογραφίες αρχίζει και κουνιέται, και ανησύχησα μήπως μας μείνει κανένα κουσούρι. :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...