Jump to content

Ηλεκτρονικό κατάστημα e-Cosmote


alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να πω κι εγώ τις εντυπώσεις μου;

 

Πήρα από το e-shop της Cosmote πριν σχεδόν 1 μήνα ένα HTC Desire. Αντιμετώπιζε προβλήματα (ναι, είμαι λίγο γκαντέμης. Είχα θέμα και με ένα Milestone). Έκανε συνεχώς restart και fc (ακόμη και με ολοκάθαρο σύστημα). Τους το έστειλα πίσω και μου έστειλαν άλλο. Ποιο είναι το πρόβλημα; Το καινούργιο, παρότι είναι καινούργιο (κάνει μπαμ, και από τα πλαστικά κι από όλα. Το έλεγξα να μην έχει τον παραμικρό κόκκο σκόνης πάνω του/δαχτυλιά κτλ. Όλα τα βιβλιαράκια/καλώδια κτλ ήταν εργοστασιακά τοποθετημένα στις θέσεις τους. Ακόμη και το εξωτερικό του κουτιού ήταν σε πολύ καλή έως άριστη κατάσταση. Μόνο μικροσκόπιο δεν πέρασε :p ) ήρθε με παραβιασμένο το αυτοκόλλητο ασφαλείας, αυτό που γράφει HTC Void (για την ακρίβεια, ήταν κομμένο με μαχαίρι/ψαλίδι, φαινόταν).

 

Σε επικοινωνία μου μαζί τους μου έδωσαν την τραγική εξήγηση πως μπορεί να έλιωσε από την ζέστη (παρότι δεν ήταν λιωμένο, αλλά κομμένο) και ότι το κινητό είναι ολοκαίνουργιο. Η απόδειξη που μου είχαν στείλει ήταν κομμένη για καινούργιο (499 ευρώ), οπότε όσον αφορά το "καινούργιο", τους πιστεύω (δεν νομίζω η Cosmote να κάνει τέτοια παρατυπία και να κόβει κανονικές αποδείξεις για μεταχειρισμένα).

 

Μου είπαν βέβαια να τους το στείλω και να μου φέρουν άλλο. Επειδή όμως δεν έχω άλλη διάθεση να τρέχω με τα κινητά, επειδή μου φάνηκε καινούργιο/άγγιχτο και επειδή μέχρι και σήμερα δουλεύει μια χαρά (ούτε ένα fc ή restart, εκτός από μια φορά που κάτι πήγε λάθος με μια εγκατάσταση), αποφάσισα να το κρατήσω. Αν δώ όμως ότι κάτι δεν πάει καλά (το παραμικρό) έχει φύγει κατευθείαν για αλλαγή.

 

Δεν ξέρω ποιος έκοψε το πλαστικό, πάντως είναι ανεπίτρεπτο να συμβαίνει από μια τέτοια εταιρεία. Πιστεύω πως μάλλον το άνοιξαν εκεί, κάποιος περίεργος υπάλληλος ή κάτι (και πως δεν είναι μεταχειρισμένο που απλώς το έβαλαν στο κουτί. Είπαμε, με το παραμικρό, έφυγε :p).

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

φετος που πηρα επιδοτηση πηγα σε καταστημα oteshop καθοτι ειχαν ετοιμοπαραδωτο το samsung galaxy s που ηθελα!!!:)
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι ομως πως θα εχουν την ιδια αποθηκη
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω έχουν διαφορετικές αποθήκες διότι είναι διαφορετικές αλυσίδες καταστημάτων και είναι και ηλεκτρονικό κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

:mad:Μετά από πολύ καιρό αποφάσισα να συμμετάσχω και εγώ ενεργά στην συζήτηση αλλά με την μια έφαγα πόρτα:))) στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=281752&page=2

 

δεν ξέρω γιατί,,, αλλά θα συνεχίσω από εδώ …

όντως απαράδεκτο να πέφτει ένα site ηλεκτρονικού καταστήματος για τόσο μεγάλο διάστημα (όσο κακομοιριασμένο και αν είναι ο θεός να το κάνει site) μια και αντιπροσωπεύει μια εταιρία σαν την cosmote… πραγματικά όταν βγαίνει ένα top selling μοντέλο σαν το iphone 4 και σου πέφτει το site πρέπει να στείλεις πολλούς στο σπίτι τους αλλά φαντάζομαι και εγώ ότι δεν έφυγε κανένας…

προσπαθώντας να βρω μια άκρη ώστε να παραγγείλω το iphone μου κάλεσα πάνω από 6 φορές μέχρι να το σηκώσουν στο τηλ επικοινωνίας του e-cosmote.gr 210-2505800 όπου εκεί πραγματικά εκτός από τον βαριεστημένο υπάλληλο που το σήκωσε και με το ζόρι μίλαγε με ύφος καφενείου δεν ήξερε ότι έχει πέσει το site του. Μιλάμε για τούρκικο καφενέ και όχι για e-shop……:mad::ρ

 

Η αλήθεια δυστυχώς πονάει και φαίνεται ότι δεν είμαστε μόνοι μας στο σύμπαν ή στο φόρουμ (και ο νοών νοείτω).

Η εμπειρία σου απλά επιβεβαιώνει πόσο... κάκιστα ελληνική και δημοσιουπαλληλική μπορεί να είναι η νοοτροπία ακόμα και σε ένα e-shop!

Κρίμα γιατί δεν συνάδει με τη νο1 εταιρεία... Και φυσικά είμαι και εγώ σίγουρος ότι κανείς δεν πήγε σπίτι του, αντίθετα μάλιστα μπορεί και να είπε την... άποψή του...

Δεν είναι ανάγκη να κλειδώνεται κάθε θέμα που μπορεί να θίγει -όταν τεκμηριωμένα το κάνει - εταιρείες...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια δυστυχώς πονάει και φαίνεται ότι δεν είμαστε μόνοι μας στο σύμπαν ή στο φόρουμ (και ο νοών νοείτω).

Η εμπειρία σου απλά επιβεβαιώνει πόσο... κάκιστα ελληνική και δημοσιουπαλληλική μπορεί να είναι η νοοτροπία ακόμα και σε ένα e-shop!

Κρίμα γιατί δεν συνάδει με τη νο1 εταιρεία... Και φυσικά είμαι και εγώ σίγουρος ότι κανείς δεν πήγε σπίτι του, αντίθετα μάλιστα μπορεί και να είπε την... άποψή του...

Δεν είναι ανάγκη να κλειδώνεται κάθε θέμα που μπορεί να θίγει -όταν τεκμηριωμένα το κάνει - εταιρείες...

 

Είναι προφανές ότι όταν μια εταιρία έχει ένα πολύ όμορφο e-shop όπως το http://www.oteshop.gr και το site του ΓΕΡΜΑΝΟΥ δεν έχει κανένα νόημα να συντηρείς κάτι τόσο άθλιο σε εμφάνιση και εξυπηρέτηση (συγκριτικά) όπως το e-cosmote.gr παρά για να καλύπτεις και να βολεύεις δικού σου ανίκανους…… (κλασικά εικονογραφημένα)!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει παραγγελία από το e-shop της Cosmote για σύνδεση με φορητότητα;

Έχει τρομερή προσφορά (+50% επιδότηση ή +28% έξτρα έκπτωση στο πάγιο)...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και με πέταξε έξω το σύστημα 3 φορές. Σφάλμα πιστωτικής (που όμως ΔΕΝ ισχύει αυτό). Το 13838 εχει μόνο τηλεφωνητή και δεν μπορώ να συννενοηθώ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει παραγγελία από το e-shop της Cosmote για σύνδεση με φορητότητα;

Έχει τρομερή προσφορά (+50% επιδότηση ή +28% έξτρα έκπτωση στο πάγιο)...

 

Επίτηδες το κάνουν για να μην ξοδευτούν !!! :lol::lol::lol:

Άντε να βρεις άκρη με τους δημοσιοϋπαλληλικής νοοτροπίας κοσμοτέδες...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

τι επαθε η κοτε και δεν βγαζει προσφορες σε συσκευες?

εδω και ποσο καιρο εχει ενα alcatel στα ~15€ νομιζω. πανε οι "καλες" προσφορες με τα μοτορολα ΖΝ5 και samsung beatDJ στα 99€ :(

 

αντε ρε κοτε, κανε κατι να παρουμε καμια συσκευουλα σε καλη τιμη :D

Link to comment
Share on other sites

Επίτηδες το κάνουν για να μην ξοδευτούν !!! :lol::lol::lol:

Άντε να βρεις άκρη με τους δημοσιοϋπαλληλικής νοοτροπίας κοσμοτέδες...

Απορώ τι το διαφημίζουν αν δεν δουλεύει...

Αναγκαστικά κατάστημα και κλασική έκπτωση... :(

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα αιτηση συνδεσης και μου ειπαν σε 7-10 ημερες θα ερθουν τα συμβολαια και το κινητο. Μηπως σε καποιον ηρθε νωριτερα? Δεν ειναι λιγο παραλογο στο καταστημα να το περνεις επιτοπου και εδω να περιμενεις τοσο? Τι να κανω που ΜΟΝΟ ετσι πηρα καλη επιδοτηση...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μία από τα ίδια. Την έκανα τηλεφωνικά τελικά την αίτηση και πήρα το 28% έκπτωση.

 

Ελπίζω μόνο με την καθυστέρηση (θα κάνει σίγουρα πάνω από εβδομάδα να σταλεί με κουριερ το συμβόλαιο) να μην χάνω την προσφορά των 1500' που ισχύει για ενεργοποίηση μέχρι 31/12/2010. Ενας υπάλληλος μου λέει ότι εγγραφή θεωρείται ότι την έκανα και άρα έχω το διακίωμα για τα 1500 και άλλος ότι πρέπει να κάνω ενεργοποίηση από το κινητό της νέας κάρτας που θα έρθει και άρα το χάνω... Τρέχα γύρευε. Ελπίζω να έχει δίκιο ο πρώτος!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα συνδεση οικογενειακου πακετου δυο γραμμων στα απεριοριστα 35 και 55. Ποια προσφορα με τα 1500 λεπτα πηρε παραταση?
Link to comment
Share on other sites

Για αλλη μια φορα πολλοι γραφετε οτι να ναι....το 13838 απαντα τηλεφωνητης αλλα αν ακουσεις αυτα που λεει και δε το κλεισεις μπορεις να πατησεις το 9 και να μιλησεις με αντιπροσωπο...αν καλεις απο σταθερο πρεπει να επιλεξεις 1 η 2 (καρτοκινητο η συμβολαια)και μετα το 9...τα υπολοιπα δε τα σχολιαζω...εγω εχω κανει χρηση του site και δουλευει μια χαρα..οταν κανεις αιτηση σε καταστημα εισαι εκει και υπογραφεις οταν κανεις αιτηση απο το site ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ενα μαγικο χερι που ξεδιπλωνεται (αστυνομος σαινης)μεχρι το σπιτι σου να στο φερει και να υπογραψεις...στο στελνουν συνηθως με courier.γι αυτο ειναι και σε καλυτερη προσφορα γιατι δε μεσολαβουν και πολλοι ενδιαμεσοι υπαλληλος -καταστημα.. βαριεμαι να γραψω για τα υπολοιπα διοτι ΚΑΚΟΜΟΙΡΙΑΖΩ ..ψαχνουμε να βρουμε παντα τα αρνητικα και τα μεγαλοποιουμε...διοτι ειμαστε ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ και θα παραμεινουμε... Edited by stathis334
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου το site είχε πράγματι πρόβλημα για παραγγελία μέσω πιστωτικής.

Φυσικά μπορεί να ήταν πρόβλημα μόνο κάποιων ημερών. Εγώ το έλυσα με τηλεφωνική παραγγελία όπου και εξυπηρετήθηκα άμεσα και άψογα! Ελπίζω να διορθώθηκε και το όποιο πρόβλημα υπήρχε στο online.

Edited by fonzi
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Αν πάω σε κάποιο κατάστημα της cosmote(όχι γερμανος ή οτε) θα έχει τις ίδιες τιμές με τις τιμές που αναγράφονται στο site;
Link to comment
Share on other sites

Αν πάω σε κάποιο κατάστημα της cosmote(όχι γερμανος ή οτε) θα έχει τις ίδιες τιμές με τις τιμές που αναγράφονται στο site;

 

οχι,ειναι αποκλειστικα on line προσφορες

εγω πηρα το καρτοσυμβολαιο 25 στα 18€,στο μαγαζι 20€.

αψογη και ταχυτατη η αλλαγη απο whats up σε 48 ωρες ενεργοποιηθηκα:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολυ κακες τιμες, :(σχεδον ιδιες με του Γερμανου!

Και οι δυο μαζι μακραν οι πιο ακριβες τιμες της αγορας!:X:worry:με ενα skroutzarisma

μπορεις να μαθεις που μπορεις να παρεις πιο φτηνα καθε συσκευη!!!!!!

Ενδιαφερομαι για αυτο εδω, SONY ERICSSON CEDAR BLACK κ το εχει στα Tιμή: 90,60€ http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=EshopProductsFullStory&FullStory_EshopProductsFullStory_actionOverride=/portlets/eshop/eshopProductsFullStory/begin&_windowLabel=FullStory_EshopProductsFullStory&sku=E00-0021-7800-012

κ το εχω βρει //http://www.skroutz.gr/s/285625/Sony-Ericsson-Cedar.html

Link to comment
Share on other sites

Οι κανονικές τιμές δεν ήταν καθόλου καλές. Απλά έβγαζε πολλά κινητά σε προσφορά. Αυτά άξιζε να κοιτάς. Τώρα δε ξέρω τι κάνει γιατί έχω να το κοιτάξω πολύ καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...