Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@mouse

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

Που βρίσκω εφαρμογές, θέματα και διάφορα utilities;

 

Το συγκεκριμένο απο πού μπορώ να κατεβάσω. Θα ψάχνω σε όλες τις ιστοσελίδες που αναφέρονται στο σχετικό topic; Κι εαν δεν υπάρχει; Ας σκεφτόμαστε λίγο πρακτικα...:superman:

:dance:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει επίσημη σελίδα της εφαρμογής και γι' αυτό έδωσα τον παραπάνω σύνδεσμο. Με μια αναζήτηση στο google θα την βρεις την εφαρμογή πολύ εύκολα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις εφαρμογη για chat msn σε vivaz??

εγω χρησιμοποιω το ebbudy ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα από ενα forum μια καλή εφαρμογή με την οποία μπόρεσα να κάνω σχεδόν την αρχική οθόνη του Χ6 μου με αυτή του Ν97.Εμφανίζεται αφού εγκατασταθεί στις ρυθμίσεις-προσωπικό-θέματα-θέμα αρχικής οθ.Όποιος την θέλει ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα.Μερικές φωτογραφίες που απεικονίζονται τα 2 Mods(Το στύλ για την αρχική οθόνη δηλαδή) τα οποία μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε.Κατα προτίμηση περισσότερο τεριάζει να έχετε στην αρχική οθόνη ταπετσαρία με μαύρο ή σκούρο χρώμα για να συνδυάζεται με αυτό το θέμα:

 

http://img148.imageshack.us/img148/1805/f6c0e874aea38bb967d1c98.th.jpg

 

http://img704.imageshack.us/img704/4668/99d48ed8e5ed33fe126d0f3.th.jpg

 

 

Εδώ είναι η δική μου αρχική οθόνη στο Χ6.Τα εικονίδια φυσικά φαίνονται καλύτερα από κοντά σε σχέση με την φωτογραφία

 

http://img20.imageshack.us/img20/8396/25ef4ef5bcb0357790c1f83.th.jpg

Edited by stendor
Σμίκρυνση εικόνων.

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θέλω την βοήθειά σας για να βρω ένα barcode reader για το κινητό μου, το Nokia 5800, που να μπορεί αφού σκανάρει ένα barcode να ψάχνει στο διαδίκτυο για να βρει τιμές και περιγραφή του προϊόντος. ειδικά στο ebay και στο Google.

 

Ξέρω ότι μπορεί να το κάνει αυτό το Barcode Reader for Android τηςshapeservices

 

http://www.shapeservices.com/en/products/details.php?product=barcode&platform=android

Μάλιστα λέει ότι έχει και ενσωματωμένο browser για να βλέπεις τα προϊόντα χωρίς να βγεις από την εφαρμογή.

 

Έχω δοκιμάσει αρκετά προγράμματα αυτό με την καλύτερη αναγνώριση είναι το Neoreader. Τα υπόλοιπα δεν μπορούν να εστιάσουν τόσο γρήγορα και καλά.

 

Αν μπορούσα κιόλας να καταφέρω να το ρυθμίσω να ψάχνει και στο ebay και google θα ήταν τέλειο.

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θέλω την βοήθειά σας για να βρω ένα barcode reader για το κινητό μου, το Nokia 5800, που να μπορεί αφού σκανάρει ένα barcode να ψάχνει στο διαδίκτυο για να βρει τιμές και περιγραφή του προϊόντος. ειδικά στο ebay και στο Google.

Σας ευχαριστώ

εγω εχω το i-nigma και πιστευω οτι ειναι το καλυτερο barcode.σκαναρει πολυ γρηγορα και οσες φορες ζητησα καποιες παραπανω πληροφοριες τις ειχα μεσω ιντερνετ.

με ψαξιμο θα το βρεις.αλλιως στο στελνω εγω στο εμαιλ σου ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε απο κατεβαζουμε το Google Mobile App ?

 

Συμφωνα με το παρακατω λινκ δουλευει σε 5800 αλλα στην σελιδα της γοογλε δεν υπάρχει.

 

http://www.allaboutsymbian.com/features/item/Google_Mobile_App_and_voice_recognition_on_S60_5th_Edition.php

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν απευθύνετε στην Ελληνική γλώσσα.

Για αυτό δεν το εμφανίζει.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το i-nigma και πιστευω οτι ειναι το καλυτερο barcode.σκαναρει πολυ γρηγορα και οσες φορες ζητησα καποιες παραπανω πληροφοριες τις ειχα μεσω ιντερνετ.

με ψαξιμο θα το βρεις.αλλιως στο στελνω εγω στο εμαιλ σου ;)

Συμφωνώ, είναι το καλύτερο απ' όσα έχω δοκιμάσει. Και δεν χρειάζεται να του το στείλεις με mail, δωρεάν είναι. Πηγαίνεις στο http://www.i-nigma.mobi με τον browser του κινητού και το κατεβάζεις. Περισσότερες πληροφορίες στο site τους. ;)

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, λειτουργούν οι εφαρμογές αυτόματης αλλαγής προφίλ σε ΟΛΑ τα 5th Edition ανεξαιρέτως; Με ενδιαφέρει αν λειτουργεί το "Best Profiles" στο Nokia C6.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, λειτουργούν οι εφαρμογές αυτόματης αλλαγής προφίλ σε ΟΛΑ τα 5th Edition ανεξαιρέτως; Με ενδιαφέρει αν λειτουργεί το "Best Profiles" στο Nokia C6.

Καλημέρα panosz75.

Στο site τους http://www.smartphoneware.com/profiles-for-s60-5th-edition-product.php αναφέρει τις παρακάτω συσκευές Nokia 5230, Nokia 5530 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Nokia 5800 Navigation ed., Nokia 5800i XpressMusic, Nokia N97, Nokia N97 mini, Nokia X6, Samsung i8910 Omnia HD, Sony Ericsson Satio

 

Από την στιγμή που αναφέρονται όλες αυτές δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα στο C6.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το swype που λέγαμε κάποιοι οτι δεν μας δουλεύει.Κατάλαβα οτι μόνο οταν έχουμε γλώσσα γραφής Αγγλικά ενεργοποιείται.Στα Ελληνικά όχι.Τουλάχιστον σε εμένα.Αν κάποιος άλλος το έχει και στα Ελληνικά ας μας το πει

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το swype που λέγαμε κάποιοι οτι δεν μας δουλεύει.Κατάλαβα οτι μόνο οταν έχουμε γλώσσα γραφής Αγγλικά ενεργοποιείται.Στα Ελληνικά όχι.Τουλάχιστον σε εμένα.Αν κάποιος άλλος το έχει και στα Ελληνικά ας μας το πει

"If you do not see the Swype keyboard following installation, make sure your Writing Language is set to one of Swype's supported languages (English, Spanish, French, Portuguese)." (http://betalabs.nokia.com/apps/swype-for-symbian)

 

Είναι καλό να θυμόμαστε ότι όλες οι εφαρμογές που διατίθενται στο Nokia Beta Labs είναι beta, δηλαδή δοκιμαστικές εκδόσεις με λάθη και ελλείψεις, και με την εγκατάστασή τους γινόμαστε εν γνώσει μας beta testers. Δεν απευθύνονται στο ευρύ κοινό αλλά σε όσους θέλουν να έχουν πάντα ό,τι πιο καινούριο και έχουν την υπομονή να αντιμετωπίσουν τις όποιες ατέλειές του. Υποθέτω ότι το Swype θα διατεθεί προεγκατεστημένο στις Symbian^3 συσκευές, με υποστήριξη όλων των γλωσσών φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά εφαρμογή για Symbian που να αλλάζει την φωνή στην ηχογράφηση όπως π.χ το Voice Changer υπάρχει;Γνωρίζει κανείς;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τον οπερα μινι 5.1 πως τον περναμε στο 5800 για απο το λινκ m.opera.com δεν γινεται με τιποτα!πηγα στο σαιτ της οπερα περασα το 5.1 σε jar αρχειο ητανε αλλα το πληκτρολογιο δεν εχει ελληνικα παροτι περασα την ελληνικη βερσιον!τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τον οπερα μινι 5.1 πως τον περναμε στο 5800 για απο το λινκ m.opera.com δεν γινεται με τιποτα!πηγα στο σαιτ της οπερα περασα το 5.1 σε jar αρχειο ητανε αλλα το πληκτρολογιο δεν εχει ελληνικα παροτι περασα την ελληνικη βερσιον!τι να κανω?

 

Δοκίμασε να το κατεβάσεις από το Κατάστημα Ovi.Δωρεάν το έχει

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το κατεβάσεις από το Κατάστημα Ovi.Δωρεάν το έχει

 

ναι αλλά έτσι "τρως" πολύτιμα mb από το λογαριασμό σου γιατί πρέπει να το κατεβάσεις από το κινητό. :down:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά έτσι "τρως" πολύτιμα mb από το λογαριασμό σου γιατί πρέπει να το κατεβάσεις από το κινητό. :down:

 

Μα γιατί να το κατεβάσει μέσω GPRS/3G κλπ και όχι μέσω wifi;

 

Ποιος του το επιβάλει; :confused:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί να το κατεβάσει μέσω GPRS/3G κλπ και όχι μέσω wifi;

 

Ποιος του το επιβάλει; :confused:

 

η απουσία κάποιου wifi κινητού;

η έλλειψη wifi spots;

 

μερικά....

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

η απουσία κάποιου wifi κινητού;

η έλλειψη wifi spots;

 

μερικά....

 

Ναι αλλά αν δεις λέει ότι έχει το 5800, άρα έχει wifi ο φίλος, και επίσης δεν τον πιέζει κανείς να κάνει εγκατάσταση τον Opera Mini μέσα στην μέση του δρόμου! :lol:

Μπορεί και να το κάνει σπίτι του (όλοι οι πάροχοι με Double Play δίνουν wifi router) και αν δεν έχει Ιντερνετ πιθανότατα δεν θα μας πόσταρε και το παραπάνω μήνυμα!

Τώρα θα μου πεις και να χει wifi router, μπορει να έχει το ασύρματο απενεργοποιημένο για την ακτινοβολία. Ε σε αυτή την περίπτωση ας κάτσει να πληρώσει τα ΜΒ! :p

 

Το πόστ γράφτηκε με χιουμοριστική διάθεση, και καμιά ειρωνεία! :)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τον οπερα μινι 5.1 πως τον περναμε στο 5800 για απο το λινκ m.opera.com δεν γινεται με τιποτα!πηγα στο σαιτ της οπερα περασα το 5.1 σε jar αρχειο ητανε αλλα το πληκτρολογιο δεν εχει ελληνικα παροτι περασα την ελληνικη βερσιον!τι να κανω?

 

το κινητο το συνδεω με την pc suite το ovi τι ειναι?α΄΄η σουιτα?απλα χρησιμοποιω την ovi αντι gia την pc suite?

 

Λοιπόν..

Καταρχήν κατέβασε Opera mobile και όχι opera mini. Είναι καλύτερος και δεν είναι Java.

Όσο για το πληκτρολόγιο νομίζω πως πρέπει να απενεργοποιήσεις το γρήγορο πληκτρολόγιο που έχει ο opera. Λογικά οι επιλογές θα είναι στα Ελληνικά αφου κατέβασες την ελληνική έκδοση.

Παραπάνω δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω μπροστά μου τη συσκευή.

Το Ovi suite είναι πρόγραμμα για τον υπολογιστή όπως το PC suite

Το Ovi store είναι πρόγραμμα μέσα στη συσκευή για να κατεβάζεις προγράμματα και διάφορα άλλα..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..

Καταρχήν κατέβασε Opera mobile και όχι opera mini. Είναι καλύτερος και δεν είναι Java.

Όσο για το πληκτρολόγιο νομίζω πως πρέπει να απενεργοποιήσεις το γρήγορο πληκτρολόγιο που έχει ο opera. Λογικά οι επιλογές θα είναι στα Ελληνικά αφου κατέβασες την ελληνική έκδοση.

Παραπάνω δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω μπροστά μου τη συσκευή.

Το Ovi suite είναι πρόγραμμα για τον υπολογιστή όπως το PC suite

Το Ovi store είναι πρόγραμμα μέσα στη συσκευή για να κατεβάζεις προγράμματα και διάφορα άλλα..

ελεος δηλαδη μια δουλεια 2 λεπτων με την κολονοκια κανεις ωρες!κατεβασα ΜΕΣΑ απο το ovi store τον μινι οπερα αλλα παλι βγαινει στα αγγλικα το μενου του!ενταξει το πληκτρολογιο απενεργοποειται αλλα εγω θελω ελληνικο μενου !

EDIT τελικα το κατεβασα απο το m.opera.com που επιτελους δουλεψε!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

μέσο του όπερα δεν μπορείς να πας στην κορυφή της σελίδας γρήγορα; επιδη με το kinetic scrolling κανείς μια ώρα να ανεβοκατεβείς τη σελίδα του myphone
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...