Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ckeck ,,,,,,,, Aυτη ειναι η μονη που μπορει να φανει,καταλαβαινεται ομως τι γινεται Edited by cbb1987
I AM A MAC
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όλα τα υλικά στη φύση γρατζουνιούνται και σπάνουν, ακόμα και τα σκληρότερα άπως το ενισχυμένο γυαλί που χρησιμοποιείται στο iPhone. Όμως για όνομα του Θεού δεν μας πούλησε η Apple τη συσκευή ως άφθαρτη.

 

Τίποτα δεν είναι τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν υπαρχει θεμα να διαφωνουμε σε κατι που σας λεω ειναι σιγουρα αστοχια υλικου......δεν καταφερα να κανω τοσα χρονια γρατζουνια ουτε σε ιpod......
I AM A MAC
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο το λογο ψαχνω μια θηκουλα ακομα δεν το πηρα :lol::rolleyes:

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο το λογο ψαχνω μια θηκουλα ακομα δεν το πηρα :lol::rolleyes:

 

δεν νομιζω οτι συμβαινει σε ολα ta iphone αυτο......ετσι λενε τα παιδια εδω μεσα τουλαχιστον

I AM A MAC
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν υπαρχει θεμα να διαφωνουμε σε κατι που σας λεω ειναι σιγουρα αστοχια υλικου......δεν καταφερα να κανω τοσα χρονια γρατζουνια ουτε σε ιpod......

Δεν είναι θέμα διαφωνίας, απλά δύσκολα μπορώ να δεχτώ τα περί αστοχίας υλικού. Δηλαδή τι έγινε, "άψητο" στο έδωσαν το γυαλί; Γιατί ούτε μαλακό γυαλί υπάρχει ούτε το παρέλαβες σπασμένο ή γρατζουνισμένο. :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Τι αστοχία υλικού ρε παιδιά... στο engadget κατά την πρώτη μέρα χρήσης είχαν γράψει ότι κάνει σημάδια από πίσω και είχε ξεκινήσει η συζήτηση ότι μόνο το μπροστά γυαλί είναι gorilla glass...

 

Και βρείτε μου μία apple φορητή συσκευή που να μην το είχε αυτό το θέμα, με τις γρατζουνιές στην ράχη

 

Άλλο αν κάποιοι είναι παρανοϊκοί με το θέμα και το ακουμπάνε μόνο σε βελούδο

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα διαφωνίας, απλά δύσκολα μπορώ να δεχτώ τα περί αστοχίας υλικού. Δηλαδή τι έγινε, "άψητο" στο έδωσαν το γυαλί; Γιατί μαλακό γυαλί δεν υπάρχει. :lol:

 

Γιατι μερικα 3gs εσπαγαν μουφα πλαστικο εβαζαν??

 

 

 

 

In their advertising, Apple says that the iPhone 4's aerospace-grade glass is "Chemically strengthened to be 20 times stiffer and 30 times harder than plastic". According to them, "the glass is ultradurable and more scratch resistant than ever." But, they said it's 30 times harder than plastic, not 30 times more scratch-resistant than plastic, meaning that "more scratch resistant" might mean just 1 or 2 times more so than plastic, and less of an improvement over glass. Who knows.

I AM A MAC
Link to comment
Share on other sites

Τι αστοχία υλικού ρε παιδιά... στο engadget κατά την πρώτη μέρα χρήσης είχαν γράψει ότι κάνει σημάδια από πίσω και είχε ξεκινήσει η συζήτηση ότι μόνο το μπροστά γυαλί είναι gorilla glass...

 

Και βρείτε μου μία apple φορητή συσκευή που να μην το είχε αυτό το θέμα, με τις γρατζουνιές στην ράχη

 

Άλλο αν κάποιοι είναι παρανοϊκοί με το θέμα και το ακουμπάνε μόνο σε βελούδο

 

Aυτα λεω και εγω και νομιζουν τα παιδια οτι ειναι απο διαμαντι και δεν χαραζεται,.....

I AM A MAC
Link to comment
Share on other sites

Και βρείτε μου μία apple φορητή συσκευή που να μην το είχε αυτό το θέμα, με τις γρατζουνιές στην ράχη

Σε πλαστικό η αλουμίνιο ναι, αλλά σε γυαλί δεν είναι και τόσο απλά τα πράγματα, εκτός βέβαια και αν το πετάς όπως να 'ναι εδώ και εκεί. Έτσι σίγουρα θα γρατζουνιστει ακόμα και από διαμάντι να ήταν φταγμένο. Αλλά όχι και με νύχι που μας λέει ο φίλος, εκτός βέβαια και αν έχει ...διαμαντόνυχο. :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Σε πλαστικό η αλουμίνιο ναι, αλλά σε γυαλί δεν είναι και τόσο απλά τα πράγματα, εκτός βέβαια και αν το πετάς όπως να 'ναι εδώ και εκεί. Έτσι σίγουρα θα γρατζουνιστει ακόμα και από διαμάντι να ήταν φταγμένο. Αλλά όχι και νύχια που μας λέει ο φίλος, εκτός και αν έχει ...διαμαντόνυχο. :lol:

 

Αμα θες στο μεταφραζω.....

 

In their advertising, Apple says that the iPhone 4's aerospace-grade glass is "Chemically strengthened to be 20 times stiffer and 30 times harder than plastic". According to them, "the glass is ultradurable and more scratch resistant than ever." But, they said it's 30 times harder than plastic, not 30 times more scratch-resistant than plastic, meaning that "more scratch resistant" might mean just 1 or 2 times more so than plastic, and less of an improvement over glass. Who knows.

I AM A MAC
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εμφανιζει επιλογη καθολου για facetime κατα την κληση και ουτε μου δινει επιλογη ενεργοποιησης απο τις ρυθμισεις. Καμια ιδεα??

 

Δοκίμασε τα παρακάτω,αρχικά το 1. :

http://appletoolbox.com/2010/06/facetime-doesnt-work-no-option-in-settings-fix/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 μερες απέκτησα το iphone4 16G.

Ελπίζω να κάνω post στο σωστο thread...

ήθελα να ρωτήσω τους ήδη κατόχους του κινητού... έχετε προσέξει κάτι παράξενο όταν απαντάτε μια κλήση;

Εμένα τις περισσότερες φορές (όχι πάντα) όταν απαντώ, κλείνει σχεδόν αμέσως!

Ύστερα, πράγματι έχει το γνωστό bug που χάνει το σήμα του όταν το κρατάω με συγκεκριμένο τρόπο. Έχετε διαπιστώσει αν αυτό βελτιώνεται με κάποια θήκη;

 

Είδα το πρόγραμμα για δωρεάν θήκη και παρήγγειλα αυτήν της belkin που ελπίζω να το διορθώνει...

Αυτο συμβαινει γιατι οταν σηκωνεις το κινητο για να απαντησεις την κληση, και το βαζεις στο αυτι σου, αριστερα απο το ακουστικο εχει εναν αισθητηρα ωστε ν'απενεργοποιειται η οθονη και να μην πατιεται καπιο κουμπι απο το αυτι. Δοκιμασε να κανεις μια κληση στον παροχο σου, για να ακουσεις πχ ποσα λεφτα σου μενουν στην καρτα αν εχεις καρτοκινητο, αφησε το στα χερια σου και βαλε το δαχτυλο σου σε εκεινο το σημειο που σου ειπα. Δεξια του ακουστικου. Θα δεις οτι θα κλεισει....

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Σε πλαστικό η αλουμίνιο ναι, αλλά σε γυαλί δεν είναι και τόσο απλά τα πράγματα, εκτός βέβαια και αν το πετάς όπως να 'ναι εδώ και εκεί. Έτσι σίγουρα θα γρατζουνιστει ακόμα και από διαμάντι να ήταν φταγμένο. Αλλά όχι και με νύχι που μας λέει ο φίλος, εκτός βέβαια και αν έχει ...διαμαντόνυχο. :lol:

 

Μήπως είναι ο Wolverine? :p :lol:

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

Μιας και έγινε αναφορά στο FaceTime, χρησιμοποιεί δεδομένα απο το wifi και παράλληλα αφαιρεί και χρόνο απο το προγράμμα κλήσεων;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αμα θες στο μεταφραζω.....

 

In their advertising, Apple says that the iPhone 4's aerospace-grade glass is "Chemically strengthened to be 20 times stiffer and 30 times harder than plastic". According to them, "the glass is ultradurable and more scratch resistant than ever." But, they said it's 30 times harder than plastic, not 30 times more scratch-resistant than plastic, meaning that "more scratch resistant" might mean just 1 or 2 times more so than plastic, and less of an improvement over glass. Who knows.

 

Μην νευριάζεις άδικα φίλε μου. Αν θες να ακούσουμε τι λέει το Engadget πολύ ευχαρίστως να το ακούσουμε. Τόσο αυτό όσο και η Apple ορίζουν το γυαλί του iPhone 4 ως σκληρότερο και ανθεκτικότερο από το πλαστικό και σίγουρα όχι άφθαρτο, κάτι που δεν νομίζω πως κανείς μας εδώ ισχυρίστηκε. Και γρατζουνιέται και σπάνει και τρυπιέται και ανατινάζεται, και κανείς μας δεν είπε το αντίθετο.

 

Άλλο όμως αυτό και άλλο μέσα σε τέσσερεις ημέρες να το φθείρει κάποιος στον βαθμό που εσύ ισχυρίζεσαι και στην συνέχεια να μιλάμε για αστοχία υλικού. Χωρίς παρεξήγηση αλλά εγώ το θεωρώ αστοχία χρήσης και πάω στοίχημα, χωρίς σε καμμιά περίπτωση να στο εύχομαι, πως και η εταιρεία από όπου το αγόρασες την ίδια άποψη θα έχει όταν τους μιλήσεις για αντικατάσταση. :rolleyes:

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Μην νευριάζεις άδικα φίλε μου. Αν θες να ακούσουμε τι λέει το Engadget πολύ ευχαρίστως να το ακούσουμε. Τόσο αυτό όσο και η Apple ορίζουν το γυαλί του iPhone 4 ως σκληρότερο και ανθεκτικότερο από το πλαστικό και σίγουρα όχι άφθαρτο, κάτι που δεν νομίζω πως κανείς μας εδώ ισχυρίστηκε. Και γρατζουνιέται και σπάνει και τρυπιέται και ανατινάζεται, και κανείς μας δεν είπε το αντίθετο.

 

Άλλο όμως αυτό και άλλο μέσα σε τέσσερεις ημέρες να το φθείρει κάποιος στον βαθμό που εσύ ισχυρίζεσαι και στην συνέχεια να μιλάμε για αστοχία υλικού. Χωρίς παρεξήγηση αλλά εγώ το θεωρώ αστοχία χρήσης και πάω στοίχημα, χωρίς σε καμμιά περίπτωση να στο εύχομαι, πως και η εταιρεία από όπου το αγόρασες την ίδια άποψη θα έχει όταν τους μιλήσεις για αντικατάσταση. :rolleyes:

 

 

Δεν νευριαζω ποτε,ποσο μαλλον για 1 αντικειμενο μηδαμινής αξιας......

 

Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να πω ψεματα για να πεισw 1 μελοs του forum,ειπα το κινητο το προσεχω λες και ειναι μωρο!!!!!ΑΝ εσυ ψαχνεις δικιολογιες για να με βγαλεις ψευτη go on ..... Eγω δεν ειπα ποτε οτι ολα τα iphone 4 αντιμετοπιζουν το ιδιο θεμα, μιλησα για πιθανη αστοχια υλικου κατι που ισχυριστηκε kai to engadget μιας και σε μια μερα γεμισε γρατζουνιες....

 

Οσο για την αντικατασταση σε βαζω στοιχηματα οχι στοιχημα.......:lol:

I AM A MAC
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ποια απο τις δυο λες διοτι δεν καταλαβα αυτη απο το e click h to plaisio ?

 

Και οι δυο ειναι η ιδια θηκη. Στο e-click ειναι η μαυρη (smoked type). Αυτη παρε, η αλλη απο το plaisio που μου εδειξες ειναι η διαφανη και δε τη συνιστω. Μη σε ξεγελα ο διαφορετικος τιτλος που αναφερουν τα δυο site. Ειναι το ιδιο προιον.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Σαν ζελατινα ειναι πραγματικα καταπληκτικη το κινητο σου απο γρατζουνιες δεν εχει να παθει τιποτα οσο την φοραει .. αλλα απαλη αισθηση που εχει η οθονη με την ζελατινα χανεται....Εγω την φορεσα κανενα 3μηνο αλλα την βαρεθηκα και την εβγαλα..Οσο για την τιμη της ειναι λιγο ακριβη αλλα κανει δουλεια.Μπορεις να την αγορασεις ειτε μονο για την μπρος οψη... η full body ...για ολο το κινητο.Επισης στο περασμα θελει προσοχη να διαβασεις τις οδηγιες οπωσδηποτε :)

 

Ωραία το είχα λίγο άγχος αν θα ειναι καλη και αυτο γιατι ειναι οπως ειπες ακριβη, ευχαριστω

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ εσυ ψαχνεις δικιολογιες για να με βγαλεις ψευτη go on

 

Δεν πάει κανείς να σε βγάλει ψεύτη άνθρωπέ μου. Απρόσεχτο στην μεταχείριση του τηλεφώνου ίσως, αλλά ψεύτη όχι. Ποιός ο λόγος να το κάνω αυτό; :p

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το πρώτο ...

δοκίμασες να αλλάξεις την επιλογή για μεγαλύτερα γράμματα ή το'χεις στο off ?

 

Settings -> General -> Accessibility -> Large Text -> και διάλεξε μέχρι και 56pt text.

 

 

 

δεν σου ήρθε απόδειξη στο mail όταν τις κατέβασες; αν ναι, τσέκαρε από κει και κατέβασε τες ξανά.

αν ήταν επί πληρωμή, μην σε αγχώνει το αν θα ξαναπληρώσεις ... και να τις κατεβάσεις ξανά, δεν θα χρεωθείς δεύτερη φορά ..

 

Ναι είδα τα mail που μου ήρθαν οταν τα αγόρασα.. thanks...:)

 

Δεν υπαρχει φιλε μου doa 3 ημερων καποιο λαθος ηθελαν να κανουν:lol::lol:

Το doa ειναι για 7 ημερες για ολες τις συσκευες. Περισσοτερες πληροφοριες στο 1520 προστασια καταναλωτη

 

αντε ομως να βρεις την ακρη μετα μαζι τους, θα καλεσω στην προστασια για να εχω γνωση και θα τους το πω αν μου ξανα παθει κατι..

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση
Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

αντε ομως να βρεις την ακρη μετα μαζι τους, θα καλεσω στην προστασια για να εχω γνωση και θα τους το πω αν μου ξανα παθει κατι..

 

'Εχασα επεισόδιο?? Τι έκανες τελικα??

Link to comment
Share on other sites

Και οι δυο ειναι η ιδια θηκη. Στο e-click ειναι η μαυρη (smoked type). Αυτη παρε, η αλλη απο το plaisio που μου εδειξες ειναι η διαφανη και δε τη συνιστω. Μη σε ξεγελα ο διαφορετικος τιτλος που αναφερουν τα δυο site. Ειναι το ιδιο προιον.

 

Γιατί τι το κακό έχει η διαφανή;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νευριαζω ποτε,ποσο μαλλον για 1 αντικειμενο μηδαμινής αξιας......

 

Τα παραλές λίγο νομίζω οσον αφορα την αξια. Για κανεναν δεν ειναι μηδαμινο το ποσό τον 660 και τον 770 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...