Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα διαπιστωσα οτι τα θεματα που ειναι εγκατεστημενα στην καρτα μνημης, δεν εμφανιζονται στις εγκατεστημενες εφαρμογες!

Αν θελουμε να τα απεγκαταστησουμε, πως το κανουμε ρε παιδια???

δεν σε επιασα!!!!!θεματα στις εφαρμογεσ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα διαπιστωσα οτι τα θεματα που ειναι εγκατεστημενα στην καρτα μνημης, δεν εμφανιζονται στις εγκατεστημενες εφαρμογες!

Αν θελουμε να τα απεγκαταστησουμε, πως το κανουμε ρε παιδια???

 

Χμμμμμμ.... That's a new one! :p

Εννοείς ότι δεν εμφανίζονται στη λίστα με τα εγκαταστημένα αρχεία;

Ρίξε μια ματιά ακόμη γιατί καμιά φορά το αρχείο sis της εγκατάστασης έχει διαφορετικό όνομα από το αρχείο που τελικά δημιουργείται. Μπορεί πχ το αρχικό σου αρχείο να λεγόταν theme.sis ενώ στη λίστα να εμφανίζεται σαν your_generalthm

ή δεν ξέρω κι εγώ πως.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμμ.... That's a new one! :p

Εννοείς ότι δεν εμφανίζονται στη λίστα με τα εγκαταστημένα αρχεία;

Ρίξε μια ματιά ακόμη γιατί καμιά φορά το αρχείο sis της εγκατάστασης έχει διαφορετικό όνομα από το αρχείο που τελικά δημιουργείται. Μπορεί πχ το αρχικό σου αρχείο να λεγόταν theme.sis ενώ στη λίστα να εμφανίζεται σαν your_generalthm

ή δεν ξέρω κι εγώ πως.

Δεν υπαρχουν.Τσεκαρε το κι εσυ στο δικο σου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν.Τσεκαρε το κι εσυ στο δικο σου...

 

Ωχ, όντως!! Πλέον δεν υπάρχουν τα θέματα. Από όταν έκανα format δεν έτυχε να το παρατηρήσω γιατί ότι δεν ήθελα το είχα απεγκαταστημένο ήδη... Ε ρε κόλπα που μας βγάζει τώρα τελευταία...

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

το εχω πει 10 φορες ως τωρα!!!!!κατεβασε το nimbuzz και θα με θυμηθεις!!!!! ;)

 

Γεια χαρα φιλος, δοκιμασα και εγω το nimbuzz χθες και ηθελα να ρωτησω αν και σε εσας στο fb ''βλεπει'' μονο τους 400 πρωτους φιλους ή σας τους βγαζει ολους? και κατι ακομη, πως μπορω να το κανω οταν παω να μπω να μην εχει τον κωδικο προσβασης ετοιμο θελω να τον παταω εγω καθε φορα που μπενω(μην πεσει σε λαθος χερια).

ευχαριστω εκ τον

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα φιλος, δοκιμασα και εγω το nimbuzz χθες και ηθελα να ρωτησω αν και σε εσας στο fb ''βλεπει'' μονο τους 400 πρωτους φιλους ή σας τους βγαζει ολους? και κατι ακομη, πως μπορω να το κανω οταν παω να μπω να μην εχει τον κωδικο προσβασης ετοιμο θελω να τον παταω εγω καθε φορα που μπενω(μην πεσει σε λαθος χερια).

ευχαριστω εκ τον

αστο λιγο να φορτωσει και θα σου τους εμφανισει ολους!!!οσο για τον κωδικο δες το στα settings...αλλα να χερεις οτι η επομενη εκδοση θα ειναι καλυτερη!!!!υπομονη!!καμια φορα να ξερεις δεν θα μπαινει και καθολου...κολλαει καποιες στιγμες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση αλλα μου γραφει παντα αυτο:Facebook (..../400) (οι τελιτσες γραφουν ποσους βλεπει διαθεσιμους για συνομηλια) και ειδα οτι μπορει να δει μονο τους 400 πρωτους φιλους (αλφαβητικα).

επσαξα στα settings και δεν βρηκα πως μπορω να κανω αυτο που ρωταω ποιο πανω και τα αγγλικα μου δεν ειναι καθολου καλα....:wacko: ευχαριστω παντος

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση αλλα μου γραφει παντα αυτο:Facebook (..../400) (οι τελιτσες γραφουν ποσους βλεπει διαθεσιμους για συνομηλια) και ειδα οτι μπορει να δει μονο τους 400 πρωτους φιλους (αλφαβητικα).

επσαξα στα settings και δεν βρηκα πως μπορω να κανω αυτο που ρωταω ποιο πανω και τα αγγλικα μου δεν ειναι καθολου καλα....:wacko: ευχαριστω παντος

το ειχα βρει μια μερα κατα τυχη αλλα τωρα δεν το βρισκω!!!!!μολις το βρω θα σε πω!!!!αμαν και εσυ,σβησε φιλους και ασε 399!!!!χαχαχαχα εμενα κανονικα με δουλευει!!!!!μονο καμια φορα που δεν συνδεεται!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και γυρνάω λίγο πίσω το θέμα και ζήτω συγνώμη για αυτό, ομολογώ πως και εγω απογοητευτικά λίγο υπό την έννοια ότι αυτά τα 500 ευρό ίσως έπιαναν περισσότερο τόπο για την αγορά ενός iphone 4 πχ...Δεν ξέρω αν όντως σταματήσουν τις αναβαθμίσεις πάντως το κινητό δεν πήρε και πάρα πολύ "αγάπη" γενικότερα... Όσο αφορά την κάμερα σίγουρα στις φωτογραφίες είναι πόλη καλή αλλά ρε παιδιά όσο οι φωτογραφικές στα κινητά δεν βγάζουν φωτογραφίες με ανάλυση 200 dpi τουλάχιστον δεν έχουν κανένα νόημα και κάποιος που ξέρει από φωτογραφία καταλαβαίνει τι εννοώ.
Link to comment
Share on other sites

Αν και γυρνάω λίγο πίσω το θέμα και ζήτω συγνώμη για αυτό, ομολογώ πως και εγω απογοητευτικά λίγο υπό την έννοια ότι αυτά τα 500 ευρό ίσως έπιαναν περισσότερο τόπο για την αγορά ενός iphone 4 πχ...Δεν ξέρω αν όντως σταματήσουν τις αναβαθμίσεις πάντως το κινητό δεν πήρε και πάρα πολύ "αγάπη" γενικότερα... Όσο αφορά την κάμερα σίγουρα στις φωτογραφίες είναι πόλη καλή αλλά ρε παιδιά όσο οι φωτογραφικές στα κινητά δεν βγάζουν φωτογραφίες με ανάλυση 200 dpi τουλάχιστον δεν έχουν κανένα νόημα και κάποιος που ξέρει από φωτογραφία καταλαβαίνει τι εννοώ.

 

Εγώ θα διαφωνήσω εδώ. Γιατί ναι μεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις, όμως σε τελική ανάλυση αυτό που μετράει είναι η χρήση που κάνεις σε κάθε...περιουσιακό σου στοιχείο:p

Εννοώ ρε παιδί μου ότι και ipod έχω και φωτογραφικές μηχανές έχω, και δεν εννοώ μόνο τις...κοινότυπες των 8 και 10mp, και gps έχω κτλ κτλ, όμως μόνο με το κινητό βγαίνω στην τσέπη, με αυτό πάω διακοπές, με αυτό κάνω τις δουλειές μου, παρότι φυσικότατα αυτές δεν γίνονται με την ποιότητα και την ευχέρεια που θα γινόταν με τις επιμέρους συσκευες. Αυτό έκανα και παλιότερα που οι φωτογραφίες από τα κινητά ήταν πιο...πίσω (με το s700 και με το πολύ μπροστά σε θέμα φωτογραφιών k800) και μάλλον αυτό θα συνεχίσω να κάνω.:p

Τώρα όσον αφορά το i phone, αυτό είναι προσωπική επιλογή για τη συσκευή του καθενός και τη χρήση που αυτός κάνει. Πολλοί θα το προτιμήσουν, πολλοί θα κοιτάξουν αλλού. Επιλογές υπάρχουν πολλές. Ας είναι καλά η ελεύθερη αγορά γιαυτό!!:lol::lol:

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρατε ότι το σατιο είναι προρυθμισμένο να αποθηκεύει μόνο 20 εξερχόμενα μηνύματα εκτός και αν από τις επιλογές αλλάξεις και το κάνει 999?

Μίλησα με τι SE και πραγματικά απογοητεύτηκα το 2010 να έχεις limit στα εξερχόμενα μηνύματα?

Περιττό να πω πόσα μηνύματα έχασα μέχρι να το ανακαλύψω....

Link to comment
Share on other sites

το SPB Mobile Shell v3.5.295 => v3.5 ειναι εφαρμογη που την ανοιγω οποτε θελω,η αλλαζει μονιμα την δομη του μενου?.κ αν καταλαβα καλα δεν πρεπει να ειναι στα ελληνικα..
Link to comment
Share on other sites

το SPB Mobile Shell v3.5.295 => v3.5 ειναι εφαρμογη που την ανοιγω οποτε θελω,η αλλαζει μονιμα την δομη του μενου?.κ αν καταλαβα καλα δεν πρεπει να ειναι στα ελληνικα..

την ειχα βαλει και εγω αλλα δεν με βολευε!!!!ειναι μονιμη και αλλαζει το κηνιτο πολυ!!!!!αλλα μπορειw να την κλεισεις οποτε θελεις εσυ.μεχρι και kinetic scrolling εχει!!!χαχαχαχα.

αν θες δες εδω περι τινος προκειται......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το SPB Mobile Shell v3.5.295 => v3.5 ειναι εφαρμογη που την ανοιγω οποτε θελω,η αλλαζει μονιμα την δομη του μενου?.κ αν καταλαβα καλα δεν πρεπει να ειναι στα ελληνικα..

 

Μόνιμη δεν είναι. Μπορεί να τρέχει συνέχεια έως ότου βγεις και να την ξανατρέξεις όποτε θέλεις φυσικά. Αλλάζει μεν την κύρια οθόνη και έχει το δικό του μενού, όμως μπορείς ανά πάσα στιγμή να πατήσεις το κεντρικό πλήκτρο το οποίο θα σε οδηγήσει στο κλασσικό μενού του κινητού. Σου δίνει διλαδή ένα επιπλέον interface το οποίο εμένα προσοπικά μου φάνηκε πολύ ευχάριστο και αρκετά εύχρηστο κυρίως.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Μόνιμη δεν είναι. Μπορεί να τρέχει συνέχεια έως ότου βγεις και να την ξανατρέξεις όποτε θέλεις φυσικά. Αλλάζει μεν την κύρια οθόνη και έχει το δικό του μενού, όμως μπορείς ανά πάσα στιγμή να πατήσεις το κεντρικό πλήκτρο το οποίο θα σε οδηγήσει στο κλασσικό μενού του κινητού. Σου δίνει διλαδή ένα επιπλέον interface το οποίο εμένα προσοπικά μου φάνηκε πολύ ευχάριστο και αρκετά εύχρηστο κυρίως.

 

δηλαδη αν δεν μου αρεσει απλα το κλεινω η το διαγραφω κ γυρναω στο παλιο μενου?.καλο μου ακουγετε,θα το δοκιμασω..ελληνικα παιζουν?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν δεν μου αρεσει απλα το κλεινω η το διαγραφω κ γυρναω στο παλιο μενου?.καλο μου ακουγετε,θα το δοκιμασω..ελληνικα παιζουν?

εχει επιλογη να το ακυρωνεις εκεινη την στιγμη και αν δεν σου αρεσει το διαγραφεις...ναι κανονικα ελληνικα εχει!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει επιλογη να το ακυρωνεις εκεινη την στιγμη και αν δεν σου αρεσει το διαγραφεις...ναι κανονικα ελληνικα εχει!!!

 

οκ,ευχαριστω..θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε ενα τροπο να μεταφερω απο ενα se elm 1000 επαφες σε ενα satio? Παλαιοτερα ειχα μεταφερει 100 επαφες μεσω bluetooth και τις αποθηκευα μια- μια μεσα στις επαφες. Τωρα ειναι αδυνατον να το κανω ομως.

 

EDIT: ΕΚΑΝΑ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟ ME PCSUITE και ειμαι οκ

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

καποιος που να ξερει τον εργοστασιακο ''κωδικο κλειδωματος'' υπαρχει? :(

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καποιος που να ξερει τον εργοστασιακο ''κωδικο κλειδωματος'' υπαρχει? :(

 

12345 στο δικο μου ειναι ετσι

Link to comment
Share on other sites

12345 στο δικο μου ειναι ετσι

 

Στο δικο μου ''σφαλμα κωδικου'' :mad: στο User Guide 76 και 77 σελλιδα λεει οτι ειναι 0000 στο τηλεφωνο μεσα εχει πεντε * νουμερα. :mad:

ευχαριστω παντος!

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Geia sas, katebasa to navigami apo to getjar....alla den kanei tipota. Prepei na katebasw kai tous xartes?

 

To navigami είναι κάποιο πρόγραμμα gps; Και αν είναι χρησιμοποιεί το εσωτερικό gps της συσκευής; Γιατί αν το βρήκες στο getjar υποθέτω ότι είναι java εφαρμογή και από όσο ξέρω εφαρμογές τέτοιου τύπου χρησιμοποιούνε υποβοήθηση. Γιατί δεν δοκιμάζεις κάποιο από τα προγράμματα που χρησιμοποιούνε όλοι, όπως για παράδειγμα κάποιο από τα ndrive, sygic mobile που χρησιμοποιούνε το ενσωματομένο gps;

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,η σονυ ερικσσον θα μας κάνει την τιμή μέχρι της 27 νοέμβριου και θα βγάλει ακόμα μια αναβαθμίσει,τα χαρακτηριστικά της νέας αναβαθμίσεις.15%αύξηση στην ζωή της μπαταρίας,3 νέα θέματα,HD VIDEO,αύξηση φωτεινότητας κατά μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,η σονυ ερικσσον θα μας κάνει την τιμή μέχρι της 27 νοέμβριου και θα βγάλει ακόμα μια αναβαθμίσει,τα χαρακτηριστικά της νέας αναβαθμίσεις.15%αύξηση στην ζωή της μπαταρίας,3 νέα θέματα,HD VIDEO,αύξηση φωτεινότητας κατά μια φορά..

 

πολυ καλη φαση! ειδικα το hd βιντεο αλλα και η αυξηση της μπαταριας ειναι πολυ καλα νεα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,η σονυ ερικσσον θα μας κάνει την τιμή μέχρι της 27 νοέμβριου και θα βγάλει ακόμα μια αναβαθμίσει,τα χαρακτηριστικά της νέας αναβαθμίσεις.15%αύξηση στην ζωή της μπαταρίας,3 νέα θέματα,HD VIDEO,αύξηση φωτεινότητας κατά μια φορά..

 

καλο το HD video αλλα αν δεν βαλει kinetic scrolling κ δεν φτιαξει κ λιγο την ενταση κ την ποιοτητα του ηχειου δεν κανουμε τιποτα!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...