Jump to content

Ειδήσεις / Φήμες από την "Jailbreaκ σκηνή"


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως αναφέρει ο BigBoss στο site του, ένας χρήστης κατάφερε - χωρίς να χρησιμοποιήσει τα SHSH blobs της 4.0.1 - να πραγματοποιήσει downgrade στην 4.0.1 ενώ βρισκόταν στην 4.0.2. Κάτι τέτοιο όπως καταλαβαίνετε αποκτά τεράστιο ενδιαφέρον με την έλευση των καινούριων iPhone 4 καθώς ακόμα και εάν έρχονται με προ-εγκατεστημένη την 4.0.2 έκδοση θα είναι πλέον δυνατό το Jailbreak αλλά και το Unlock της συσκευής στην 4.0.1.

 

Μπορείτε να βρείτε τον αναλυτικό οδηγό εδώ:

 

4.0.2 to 4.0.1 Downgrade Possibility

 

Σημειώστε πάντως πως δεν είναι σίγουρη η επιτυχία της συγκεκριμένης μεθόδου επομένως συνίσταται να κρατάτε τα SHSH αρχεία για κάθε έκδοση του λειτουργικού.

Edited by DjArte

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 824
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σωστε με!!!

Αγορασα χτες πρωτη φορα iphone 4 απο cosmote.Eκοψα sim νομιζω αρκετα καλα,απο πληροφοριες στο internet.

Εβαλα την καρτα στο τηλ,κατεβασα το itunes αλλα οταν κανω συνδεση με το καλωδιο μου βγαζει invalid or no sim card,put a card with no pin code.

Την εβγαλα την καρτα,την εβαλα σε αλλο κινητο που καταφερα να την σταθεροποιησω στο sim reader αλλα παλι τα ιδια!Τι μπορω να κανω???

Link to comment
Share on other sites

Σωστε με!!!

Αγορασα χτες πρωτη φορα iphone 4 απο cosmote.Eκοψα sim νομιζω αρκετα καλα,απο πληροφοριες στο internet.

Εβαλα την καρτα στο τηλ,κατεβασα το itunes αλλα οταν κανω συνδεση με το καλωδιο μου βγαζει invalid or no sim card,put a card with no pin code.

Την εβγαλα την καρτα,την εβαλα σε αλλο κινητο που καταφερα να την σταθεροποιησω στο sim reader αλλα παλι τα ιδια!Τι μπορω να κανω???

 

Να αγοράσεις μία κανονική για να είσαι σίγουρος...:O

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρει ο BigBoss στο site του, ένας χρήστης κατάφερε - χωρίς να χρησιμοποιήσει τα SHSH blobs της 4.0.1 - να πραγματοποιήσει downgrade στην 4.0.1 ενώ βρισκόταν στην 4.0.2. Κάτι τέτοιο όπως καταλαβαίνετε αποκτά τεράστιο ενδιαφέρον με την έλευση των καινούριων iPhone 4 καθώς ακόμα και εάν έρχονται με προ-εγκατεστημένη την 4.0.2 έκδοση θα είναι πλέον δυνατό το Jailbreak αλλά και το Unlock της συσκευής στην 4.0.1.

 

Μπορείτε να βρείτε τον αναλυτικό οδηγό εδώ:

 

4.0.2 to 4.0.1 Downgrade Possibility

 

Σημειώστε πάντως πως δεν είναι σίγουρη η επιτυχία της συγκεκριμένης μεθόδου επομένως συνίσταται να κρατάτε τα SHSH αρχεία για κάθε έκδοση του λειτουργικού.

 

 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.Ο χρήστης που το έκανε είχε τα shsh σωσμένα και γι'αυτό ολοκληρώθηκε η διαδικασία.

 

Περισσότερα εδώ

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.Ο χρήστης που το έκανε είχε τα shsh σωσμένα και γι'αυτό ολοκληρώθηκε η διαδικασία.

 

Περισσότερα εδώ

 

Ναι από ότι φαίνεται έχεις δίκιο. Φρούδες οι ελπίδες λοιπόν. :(

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Ναι από ότι φαίνεται έχεις δίκιο. Φρούδες οι ελπίδες λοιπόν. :(

 

Ε καλα. Μη στεναχωριέσαι. Θα βγεί jb και για τα επόμενα Firmware.:)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Ναι από ότι φαίνεται έχεις δίκιο. Φρούδες οι ελπίδες λοιπόν. :(

 

Το δικό σου θα έχει την 4.0.1 άρα μην σκάς.....:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Το δικό σου θα έχει την 4.0.1 άρα μην σκάς.....:p

 

Δεν το ξέρω αυτό….. :p

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

καταφερα και εκανα downgrade απο 4.0.2 σε 4.0.1 χωρις SHSH !!! NAI TA KATAΦΕΡΑ !!!οποιος θελει του λέω!!!

 

τωρα ανοιγω το κινητο και μου λεει να βαλω σιμ για να ξεκλιδωδω το κινητο ! βαζω την σιμ και μου λεει οτι η σιμ δεν αναγνωριζεται απο τι itunes!

 

προφανως θελει unlock!!

 

μπορει να βοηθησει κανεις στο τι πρεπει να κανω???

 

ευχαριστω εκ των προτερων....

Link to comment
Share on other sites

καταφερα και εκανα downgrade απο 4.0.2 σε 4.0.1 χωρις SHSH !!! NAI TA KATAΦΕΡΑ !!!οποιος θελει του λέω!!!

 

τωρα ανοιγω το κινητο και μου λεει να βαλω σιμ για να ξεκλιδωδω το κινητο ! βαζω την σιμ και μου λεει οτι η σιμ δεν αναγνωριζεται απο τι itunes!

 

προφανως θελει unlock!!

 

μπορει να βοηθησει κανεις στο τι πρεπει να κανω???

 

ευχαριστω εκ των προτερων....

 

Είσαι σίγουρος πως δεν είχες σωσμένα τα SHSH αρχεία για την 4.0.1? Μπορείς να αναφέρεις την μέθοδο που χρησιμοποίησες?

 

Στο θέμα μας τώρα:

 

Θα πρέπει να βρεις μια ξεκλείδωτη sim από την χώρα που αγόρασες την συσκευή για να κάνεις activation. Τσέκαρε και το e-bay. Στην συνέχεια θα κάνεις JB την συσκευή σου με το jailbreakme.com και μετά θα περάσεις το ultrasn0w πακέτο από το cydia για να κάνεις unlock.

Edited by DjArte

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ φίλε. Άρα φαίνεται να ισχύει η μέθοδος που ανέφερα σε προηγούμενο ποστ. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

εχουμε καμμια πληροφορηση για το ποτε αναμενεται η 5.1? υπαρχει περιπτωση να μη γινει αναβαθμιση σε εκδοση 5.1 απο την apple? τι λετε? αν ναι κλαφτα χαραλαμπε..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

η 4.1 είναι η -λογικά- επόμενη έκδοση λογισμικού:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχυει κατι τετοιο με φαρμακωσες!

στην 4.02 ειμαστε και περιμενουμε την devteam να μας ανοιξει τις πυλες !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχυει κατι τετοιο με φαρμακωσες!

στην 4.02 ειμαστε και περιμενουμε την devteam να μας ανοιξει τις πυλες !

Για την 4.0.2 έχει βγει επίσημη ανακοίνωση από την dev-team ότι δεν θα προχωρήσει σε j/b της εν λόγω έκδοσης.

 

Πάντως κάτι πήρε το μάτι μου από διάφορα φόρα με iPhone ότι κυκλοφόρησε η 4.1 σε beta έκδοση φυσικά.

 

Εν αναμονή των εξελίξεων...

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ναι κι εγω το διαβασα αυτο. Μπερδευτηκα πριν, ευχαριστω για την επισημανση, την 4.1 περιμενουμε οχι την 5.1 Υπαρχει λετε περιπτωση να μας κανει κανενα κουλο ο steve και να μην βγαλει? εχει γουστο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Η 4.1 είναι η καινούργια έκδοση, μάλλον την άλλη εβδομάδα θα την έχουμε.

 

Χαρακτηριστικά 4.1:

 

( proximity, Bluetooth, και απόκριση στο iPhone 3G )

 

• ανέβασμα βίντεο μέσω wifi HD ( δεν θα υποστηρίζεται στην Ελλάδα )

 

• HDR επιλογή καμερας που τραβάει 3 φωτογραφίες πολύ γρήγορα για καλύτερο αποτελεσμα.

 

• game center.

Edited by Dim2
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Η 4.1 είναι η καινούργια έκδοση, μάλλον την άλλη εβδομάδα θα την έχουμε.

 

Χαρακτηριστικά 4.1:

 

( proximity, Bluetooth, και απόκριση στο iPhone 3G )

 

• ανέβασμα βίντεο μέσω wifi HD ( δεν θα υποστηρίζεται στην Ελλάδα )

 

• HDR επιλογή καμερας που τραβάει 3 φωτογραφίες πολύ γρήγορα για καλύτερο αποτελεσμα.

 

• game center.

WOW! I cant wait! :clap:

 

Seriously, τιποτα ουσιαστικο δεν εχει...

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η διόρθωση του bug με τον proximity sensor για το iPhone 4 είναι ουσιαστική. Τα υπόλοιπα δεν μου λένε και πολλά πράματα.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν έχει και κάτι το ιδιαίτερο.

 

Αυτό με το Bluetooth δεν ξέρω τι είναι, καπου είχα διαβάσει ότι θα μπορεί να συνδεθεί ασύρματα με ηχοσυστημα αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

οντως δε φαινεται να λεει και πολλα.

Το πλεον σημαντικο ολων ειναι οτι θα γινει jaibrake ολα τα υπολοιπα ειναι απλως λεπτομερειες ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν έχει και κάτι το ιδιαίτερο.

 

Αυτό με το Bluetooth δεν ξέρω τι είναι, καπου είχα διαβάσει ότι θα μπορεί να συνδεθεί ασύρματα με ηχοσυστημα αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος.

 

Αυτό με το bluetooth έχει να κάνει με την διόρθωση bugs τα οποία δεν επέτρεπαν την ομαλή επικοινωνία της συσκευής με διάφορα ηχοσυστήματα αυτοκινήτου που υποστήριζαν μετάδοση ήχου μέσω bluetooth. Το έχω παρατηρήσει και στο δικό μου σύστημα αφότου εγκατέστησα την 4.x είχα πρόβλημα με το pairing της συσκευής. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται το ενδεχόμενο ξε-κλειδώματος της συσκευής ώστε να αποστέλλουμε/δεχόμαστε αρχεία μέσω bluetooth?:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...