Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μολις παρατηρησα οτι στα μυνηματα δεν εμφανιζεται τα φακελακι με αποτελεσμα να μην μπορω να δω αν εχει παρδωθει ή οχι μου βγαζει αλλες επιλογες.θα με τρελανει το κινητο αυτο.Πως μπορει να εγινε αυτο; help me

 

Έχεις check-αρισμένες τις "Αναφορές Παράδοσης" στις Ρυθμίσεις της εφαρμογής?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις check-αρισμένες τις "Αναφορές Παράδοσης" στις Ρυθμίσεις της εφαρμογής?

 

Οκ εκανα ενα reset και στο επομενο sms ηταν ολα οκ.εφαγε κολλημα μαλλον

Link to comment
Share on other sites

Rachael UI = Timscape/Mediascape κλπ.

 

Κάάάπως έτσι, αλλά όχι τελείως έτσι :p Timescape, Mediascape και ό,τι άλλο = Εφαρμογές της UX Platform που μπαίνει πάνω απ'το λειτουργικό.

 

Υποτίθεται πως η UXP με τον καιρό θα μπορεί να δεχτεί διάφορες άλλες εφαρμογές, όπως και εφαρμογές που μπορεί αν θέλει να προσθέσει ο κάθε πάροχος ξεχωριστά. Ουσιαστικά, έχουμε την πλατφόρμα και πάνω σ'αυτήν ενσωματώσαμε τα Timescape και Mediascape. Αν κάποιος πάροχος επιθυμεί μπορεί να προσθέσει π.χ. και εφαρμογή που μετράει προβατάκια :p

 

Σίγουρα έχει αρκετή δουλειά, αλλά τέτοιου είδους καθυστερήσεις είναι ψιλο-φυσιολογικές για την Sony Ericsson.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνηση κ.Κοτσιανη! Νέος γαρ έχω ακόμα να μάθω αρκετά! :)

Αυτό προσπαθώ να εξηγήσω κι εγώ , ότι ειδικά για την SE , να είμαστε και χαρούμενοι που επέσπευσαν το 2.1 και μας το δίνουν 3 μήνες νωρίτερα απ' όσο είχαν δηλώσει αρχικά. Το "μας το δίνουν" πάντα σε "" βέβαια , γιατί η SE πολλές φορές υπόσχεται , λίγες πραγματοποιεί! :lol:

Edited by SniFiSniF
Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου του μεγέθους της εταιρίας, μια χαρά στην ώρα της θα τη δώσουν την αναβάθμιση, don't worry! Δε θα απογοητεύσουν κανέναν μ'αυτό το τηλέφωνο, που παρεμπιπτόντως είναι και πολύ σέξυ το άτιμο, ιδίως στο άσπρο του! :p Και αυτό το μπλε UI αισθητικά είναι πανέμορφο, εν αντιθέσει με το μαυρο-χαρχαλιασμένο του Galaxy S:p
Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου του μεγέθους της εταιρίας, μια χαρά στην ώρα της θα τη δώσουν την αναβάθμιση, don't worry! Δε θα απογοητεύσουν κανέναν μ'αυτό το τηλέφωνο, που παρεμπιπτόντως είναι και πολύ σέξυ το άτιμο, ιδίως στο άσπρο του! :p Και αυτό το μπλε UI αισθητικά είναι πανέμορφο, εν αντιθέσει με το μαυρο-χαρχαλιασμένο του Galaxy S:p

 

Θα διαφωνησω πιο ωραιο ειναι μαυρο.αν και το εχω σεμια θηκη καοτσουκ μαυρη διακριτικη και δεν φενεται τιποτα παρα μονο η οθονη και ρωτανε ρε συ το κινητο αιναι αυτο δεν φαινεται τιποτα.χεχε

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι στο μαύρο προσωπικά μου αρέσει μόνο το καπάκι του που είναι καουτσούκ. Αλλά σε γενικές γραμμές, προτιμώ το άσπρο! Αν είχε και το άσπρο λαστιχένιο καπάκι θα ήταν ο τέλειος συνδυασμός :p
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό θέλω να πω ότι μη νομίζεις ότι αυτοί που έχουν πάρει το Froyo είναι ευτυχείς. Η συσκευές τους παρουσιάζουν αστάθεια και το 50% των εφαρμογών παρουσιάζουν διάφορα θέματα (είτε υπολειτουργούν , είτε δε λειτουργούν καθόλου) και είναι όλη μέρα με ένα gmail ανοιχτό και "παρακαλάν" τους developers για ένα update!

 

Υπερβάλεις λιγάκι. Ευτυχείς σίγουρα δεν είμαστε ούτε διαφορές στην ταχύτητα της τάξεως του 400% που αναφερόταν σε κάποια sites είδαμε. Περισσότερο αισθητικές επεμβάσεις έχουν γίνει στο Froyo και λιγότερο ουσιαστικές (ακόμα και το βίντεο σε 720p είναι δώρο-άδωρο με τόσο χαμηλά FPS).

Η πλειοψηφία όμως των εφαρμογών δουλεύουν κανονικά καθώς τα περισσότερα updates βγήκαν με το που κυκλοφόρησε για το Nexus και πριν δοθεί στο Desire :).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την πάτησα. Δεν είχα πάρει χαμπάρι την πολιτική αδράνειας wifi οτι έχει default όταν σβήνει η οθόνη... και όχι το ποτέ. Η Wind με ενημέρωσε μετά από 24 ώρες ότι να επικοινωνήσω μαζί τους να γίνει φραγή λόγω υψηλής χρέωσης.

Με ενημέρωσαν ότι χρεώθηκα 360,00 €.....:mad::mad::mad::mad::mad:

Ερωτήσεις:

1) Τί έκανε το Χ10 μου όταν οι ρυθμίσεις σε όλες της εφαρμογές (Facebook, Twitter, Gmail) είναι να μην ενημερώνονται ποτέ? Εγώ είχα μπει στο Android Market και κατέβασα 3 παιχνιδάκια για την κόρη μου. Όταν τελείωσα ξέχασα να απενεργοποιήσω το MMS και δεδομένα &αυτό συνδέθηκε με 3g για 24 ώρες εν αγνοία μου.

2) Έβαλα 5gb μηνιαίο πάγιο και εγκατέστησα το 3g watchdog. Είμαι καλυμμένος ή προτείνετε κάτι διαφορετικό;

3) Δεν μπορεί ούτε η Wind ούτε η Sony Erricson να μου πουν που συνδέθηκε και τον όγκο. Μπορώ να το μάθω μέσω κάποιου λογισμικού?

4) Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον άλλο αξιόλογο φορέα να κάνω φορητότητα?

5) Γιατί η υπηρεσία ειδοποίησης όταν υπάρχει χρέωση από περιαγωγή άνω των 63,00 € να γίνεται φραγή 3g ισχύει μόνο για το εξωτερικό και όχι για Ελλάδα???:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την πάτησα. Δεν είχα πάρει χαμπάρι την πολιτική αδράνειας wifi οτι έχει default όταν σβήνει η οθόνη... και όχι το ποτέ. Η Wind με ενημέρωσε μετά από 24 ώρες ότι να επικοινωνήσω μαζί τους να γίνει φραγή λόγω υψηλής χρέωσης.

Με ενημέρωσαν ότι χρεώθηκα 360,00 €.....:mad::mad::mad::mad::mad:

Ερωτήσεις:

1) Τί έκανε το Χ10 μου όταν οι ρυθμίσεις σε όλες της εφαρμογές (Facebook, Twitter, Gmail) είναι να μην ενημερώνονται ποτέ? Εγώ είχα μπει στο Android Market και κατέβασα 3 παιχνιδάκια για την κόρη μου. Όταν τελείωσα ξέχασα να απενεργοποιήσω το MMS και δεδομένα &αυτό συνδέθηκε με 3g για 24 ώρες εν αγνοία μου.

2) Έβαλα 5gb μηνιαίο πάγιο και εγκατέστησα το 3g watchdog. Είμαι καλυμμένος ή προτείνετε κάτι διαφορετικό;

3) Δεν μπορεί ούτε η Wind ούτε η Sony Erricson να μου πουν που συνδέθηκε και τον όγκο. Μπορώ να το μάθω μέσω κάποιου λογισμικού?

4) Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον άλλο αξιόλογο φορέα να κάνω φορητότητα?

5) Γιατί η υπηρεσία ειδοποίησης όταν υπάρχει χρέωση από περιαγωγή άνω των 63,00 € να γίνεται φραγή 3g ισχύει μόνο για το εξωτερικό και όχι για Ελλάδα???:mad::mad:

 

Στην 1η πρόταση μάλλον εννοείς το ανάποδο, γιατί μόνο εάν είχες το "ποτέ" ακόμη και στην αδράνεια θα συνέχιζε να είναι συνδεδεμένο.

 

Από κει και μετά δεν καταλαβαίνω τι σου φταίει ο provider εάν εσύ για 1 ολόκληρη μέρα δεν κατάλαβες ότι κάτι κατέβαινε. Και πάλι καλά που σε ειδοποίησαν.

 

1. Πιθανότατα κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιεί το internet κόλλησε και παρέμενε συνεχώς συνδεδεμένη.

Περίεργο που δεν τελείωσε και η μπαταρία πάντως.

2. Ο καθένας με τις ανάγκες του, εάν θεωρείς ότι θα το χρησιμοποιείς όλο αυτό το πακέτο καλώς. Εκτός από το ότι εγκατέστησες το 3d watchdog θα πρέπει επίσης να το ρυθμίσεις να σου κόβει το 3g εάν υπερβεί κάποιο ποσοστό που εσύ θεωρείς ότι δεν θες να ξεπεράσει, για να μην έχεις πάλι τα ίδια. Από τις ρυθμίσεις του watchdog αυτό.

3. Δεν γνωρίζω κάτι.

4. Δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα ο φορέας.

Πριν μερικά χρόνια εάν κάποιο κακόβουλο πρόγραμμα σε χρέωνε μέσω dialup θα έκοβες τον ΟΤΕ ή θα του έριχνες το φταίξιμο?! Δεν νομίζω.

5. Δίκιο έχεις, αλλά όπως λες ισχύει για περιαγωγή.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Με ενημέρωσαν ότι χρεώθηκα 360,00 €.....:mad::mad::mad::mad::mad:

Καλησπέρα και ... συλλυπητήρια. 360,00€ είναι όντως μεγάλο ποσό για να χρεωθείς άσκοπα. Δυστυχώς (βάσει εμπειρίας μιας φίλης μου) η Wind είναι αρκετά ξεροκέφαλη , τουλάχιστον το συγκεκριμένο κατάστημα που έχω εγώ στην περιοχή μου. Δοκίμασε να τους εξηγήσεις τις περιστάσεις , αλλά χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω μην περιμένεις να δεις χαΐρι ... :rolleyes:

 

Ερωτήσεις:

1) Τί έκανε το Χ10 μου όταν οι ρυθμίσεις σε όλες της εφαρμογές (Facebook, Twitter, Gmail) είναι να μην ενημερώνονται ποτέ? Εγώ είχα μπει στο Android Market και κατέβασα 3 παιχνιδάκια για την κόρη μου. Όταν τελείωσα ξέχασα να απενεργοποιήσω το MMS και δεδομένα &αυτό συνδέθηκε με 3g για 24 ώρες εν αγνοία μου.

2) Έβαλα 5gb μηνιαίο πάγιο και εγκατέστησα το 3g watchdog. Είμαι καλυμμένος ή προτείνετε κάτι διαφορετικό;

3) Δεν μπορεί ούτε η Wind ούτε η Sony Erricson να μου πουν που συνδέθηκε και τον όγκο. Μπορώ να το μάθω μέσω κάποιου λογισμικού?

4) Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον άλλο αξιόλογο φορέα να κάνω φορητότητα?

5) Γιατί η υπηρεσία ειδοποίησης όταν υπάρχει χρέωση από περιαγωγή άνω των 63,00 € να γίνεται φραγή 3g ισχύει μόνο για το εξωτερικό και όχι για Ελλάδα???:mad::mad:

 

1) Πρέπει να μας αναφέρεις όλες τις εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένες στο κινητό σου γιατί υπάρχουν και άλλου είδους εφαρμογές (εκτός από τις προεγκατεστημένες Timescape/Mediascape/Gmail) που ενημερώνονται αυτόματα. Όπως π.χ. οι εφαρμογές του καιρού , των μετοχών του χρηματιστηρίου , η εφαρμογή Facebook for Android (διαφορετικό πράγμα από το Facebook του Timescape) κλπ. Αν έχεις κάτι από αυτά και δεν είναι επίσης ρυθμισμένο , ίσως αυτό να ευθύνεται για την υπερβολική ογκοχρέωση.

 

2) Ναι με 5Gb πιστεύω ότι είσαι πολύ καλά , με τις σωστές ρυθμίσεις ανανέωσης πάντα , έτσι? Το 3G Watchdog είναι από τα καλύτερα προγράμματα traffic-counting αλλά τώρα τελευταία διάβασα εδώ μέσα και για ένα ακόμα που το ρυθμίζεις να σου κλείνει το ίντερνετ σε ένα ορισμένο όγκο δεδομένων ανά μήνα!!! Με λίγα λόγια το βάζεις στις 19/8 να μετρήσει 5GB και αν υποτεθεί πως τα ξεπερνάς πριν τις 19/9 (ένα μήνα μετά δηλαδή) σου κλείνει αυτόματα το internet. Θα το ψάξω και θα σου πω...

 

3) Δεν νομίζω ότι γίνεται. (Πρακτικά σε κάποιο pc-server της Wind θα υπάρχουν τα host στα οποία συνδέθηκε το κινητό σου , αλλά τρέχα γύρευε , πιο εύκολο θα ήταν να βγεις για καφέ με τον Πρωθυπουργό , παρά να σου δώσουν τέτοιες πληροφορίες!)

Θα ψάξω ωστόσο για κάποια τέτοια εφαρμογή , εν τω μεταξύ μόνο εσύ/εμείς μπορούμε να εντοπίσουμε που συνδέθηκες και πως με το να μας πεις όπως είπα και πιο πάνω τις εφαρμογές σου.

 

4&5) Αγνοώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Δεν είχα βάλει προγράμματα τα οποία να θέλουν να μπαίνουν στο Ιντερνετ και είχα επίσης στο Twitter & Facebook βάλει το "Ποτέ" για την ενημέρωση τους.

-Advanced Task Killer

-Air Control Lite

-And Countdown

-Brain Strain 2 lite

-Flags of the World

-Kids Connect the dots

-Kids Piano Lite

-Lookout

-Msn Talk

-Super Froggy

-Traffic jam

-Trap!

-Zebra paint

-Zimly

-ASTRO

-MOTONAV μέ όλους του χάρτες της Ευρώπης

και όλα του X10 που έχει default.

Μπορεί ίσως το Gmail να προσπαθούσε να κατεβάσει όλα τα μηνήματα τα οποία είναι αποθηκευμένα (διαβασμένα όμως) τα οποία μέσω του Microsoft Outlook στο PC δεν τα βλέπω (δηλαδή ενννοώ ότι βλέπω μόνο τα καινούργια e-mail). Δεν πάει αλλού το μυαλό μου.

Σχετικά με το κόστος ρώτησα την Vodafone και την Cosmote αλλά ήταν πιο ακριβά τα προγράμμα τα τους και αποφάσισα να μείνω στην Wind.

Το 3g Watchdog εγκαταστήθηκε και του έβαλα όριο 5g και ημερομηνία έναρξης την 18 κάθε μήνα που είναι και ημερομηνία έκδοσης λογαριασμού από την Wind.

Eπίσης αναφέρω ότι ούτε το Wind e-Bill παρέχει πολλές πληροφορίες. Πίστευα ότι ηλεκτρονικά θα έπρεπε να δίναν πρόσβαση σε περισόττερα.

Έχετε δίκιο πάντως ότι εγώ φταίω που δεν το έπιασα στα χέρια μου για 24 περίπου ώρες. Δεν είχα πάντως ορίσει το "Ποτέ" στην πολιτική αδράνειας του Wifi και είχε "Οταν σβήσει η οθόνη" από μόνο του ως default. Αυτό το έκανε να μπεί σε 3g χωρίς εγώ να πάρω χαμπάρι. Τώρα βέβαια κοιτάω πάντα να έχει το "Ποτέ"¨και απενεργοποιώ και το "MMS και δεδομένα" όταν τελειώνω την πρόσβαση.

Το 3G Watchdog αναφέρει ότι είμαι στο 0% (2,4Κb) από τα 5g. Wifi μπαίνω συνήθως.

Το λάθος είναι δικό μου, το αναγνωρίζω, απλά ρώτησα την Wind που μπήκε, τι κατέβασε κλπ και αυτοί βλέπουν μόνο πόση ώρα είσαι συνδεδεμένος στην κεραία τους. Καμία άλλη πληροφορία.

Είναι δική μου δουλειά πια να ψάξω όλα τα procceses του android και να εντοπίσω τα κακόβουλα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Μετά απο καιρό ξανακοιτάω προς το κινητό αυτό! Έχουν διορθωθεί κάποια προβληματάκια που αναφερόντουσαν πριν κανα μήνα;Όπως αυτό της έντασης του ακουστικού.. Επίσης υπάρχει κάποια εφαρμογή να δείχνει την ώρα όπως στα HTC;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την πάτησα. Δεν είχα πάρει χαμπάρι την πολιτική αδράνειας wifi οτι έχει default όταν σβήνει η οθόνη... και όχι το ποτέ. Η Wind με ενημέρωσε μετά από 24 ώρες ότι να επικοινωνήσω μαζί τους να γίνει φραγή λόγω υψηλής χρέωσης.

Με ενημέρωσαν ότι χρεώθηκα 360,00 €.....:mad::mad::mad::mad::mad:

 

Πριν περίπου 4 χρόνια είχα πάθει το ίδιο και εγώ με ένα Sony Ericsson (όχι smart phone) το οποιο είχε αποφασίσει ότι έπρεπε να συνδέεται κάθε τρεις και λίγο στο internet χωρίς να του το έχω ζητήσει.

 

Με είχε χρεώσει 200 €.

 

Αφού το εξήγησα δύο τρεις φορές στην Wind που είχα τότε (τώρα έχω Vodafone για άλλους λόγους), μου είχαν πιστώσει τα 200 ευρώ και τελικά δεν πλήρωσα τίποτα.

 

Πάρτους τηλέφωνο ευγενικά και εξήγησέ τους το θέμα και πως κάτι είχε συμβεί με την συσκευή σου και ίσως τα γλιτώσεις και εσύ!

Link to comment
Share on other sites

Η Home-screen μου όπως διαμορφώνεται μέχρι στιγμής (για όποιον ενδιαφέρεται φυσικά :rolleyes: ).

3 οθόνες + η πολύτιμη βοήθεια της αγαπημένης status-bar. :love:

Αριστερά: Widget ήχου και από κάτω 4 βασικά προφίλ γρήγορης ρύθμισης για κάθε περίσταση. Πιο κάτω οργάνωση κάποιων επαφών βάσει διαφόρων ιδιοτήτων τους (Vf.Unlimited - αυτοί με τους οποίους μιλάω τσάμπα λόγω Vodafone , Family Numbers - τηλέφωνα οικογενειακών μελών κλπ.) , οργάνωση επίσης σε φακέλους των Παιχνιδιών , Σελιδοδεικτών κ.ά.

Μεσαία: Widget ώρας/ημερομηνίας/καιρού/θερμοκρασίας , widgets με τα πιο βασικά (για μένα) toggles (Wi-Fi κλπ.) και το γνωστό 3-οθονικό widget με τα βελάκια που περιλαμβάνει one-tap access στις απολύτως "πολυαγαπημένες-χρήσιμες-απαραίτητες εφαρμογές και επαφές" που χρησιμοποιούνται και καλούνται κατά κόρων μέσα στο 24-ωρο.

Δεξιά: Πλαίσιο αναζήτησης Google και εικονίδια εφαρμογών ημι-συχνής χρήσης!

Status Bar: Πρόσθεσα επιλογή εκκίνησης κάποιων εφαρμογών στην status-bar. Κακά τα ψέματα η status-bar είναι ένα εργαλείο του Android το οποίο έχεις ανά πάσα στιγμή διαθέσιμο χωρίς να χρειάζεται να βγεις από οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή τρέχεις εκείνη τη στιγμή. Έτσι πρόσθεσα αυτά που συνήθως θυμόμαστε να κάνουμε , όταν ασχολούμαστε με κάτι άλλο! Δηλαδή να στείλουμε κάνα sms , να post-αρουμε κάτι στο Wall του φίλου μας στο Facebook (κάτι που σίγουρα ξεχάσαμε!) ή θέλουμε να πάρουμε screenshot της εφαρμογής που τρέχουμε τώρα και έχουμε ξεχάσει να τρέξουμε το ShootMe από πριν! Κανένα πρόβλημα!!!

http://i611.photobucket.com/albums/tt199/ElementPhotoshop/seXperia/seXperia%20Moments%20Of%20Evolution/1.gif http://i611.photobucket.com/albums/tt199/ElementPhotoshop/seXperia/seXperia%20Moments%20Of%20Evolution/2-1.gif http://i611.photobucket.com/albums/tt199/ElementPhotoshop/seXperia/seXperia%20Moments%20Of%20Evolution/rsz_3.png http://i611.photobucket.com/albums/tt199/ElementPhotoshop/seXperia/seXperia%20Moments%20Of%20Evolution/rsz_4.png

 

*Συγγνώμη που οι εικόνες καταλαμβάνουν τόσο χώρο και δεν είναι thumbnails όπως επίσης συγγνώμη και για την "κακή" τους σχετικά ποιότητα , αλλά ήταν το τίμημα που έπρεπε να πληρώσω για να τις κάνω κινούμενες εφόσον το forum δεν με αφήνει να βάλω πάνω από 5 με την default λειτουργία του για image-attatchment.*

Edited by SniFiSniF
Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson X10i - Android 2.1 >>> http://www.youtube.com/watch?v=cGcar0Awz3o&feature=player_embedded#! Edited by Stefan0s
Philips Savvy -> Ericsson A2618 -> S.E. T630 -> Nokia 3510 -> S.E. K700 -> S.E. K800 -> S.E. XPERIA X1 -> S.E. C510 -> S.E. XPERIA X8->Samsung Galaxy S
Link to comment
Share on other sites

Το 3g watchdog θέλει να υπάρχει το APNdroid ή το JuiceDefender. Ποιό είναι καλύτερο;

Μπορείτε να μου γράψετε τί πρέπει να ρυθμίσω ώστε όταν το 3g watchdog έχει φτάσει τα 99% από τα 5 giga που έχω βάλει να κλείσει την 3g σύνδεση ώστε να μην την ξαναπατήσω με υπερβολική χρέωση.

Δηλαδή πιό από τα δυο προγράμματα συνεργάζεται καλά με το Χ10; Το JuiceDefender ή το APNdroid;

Επίσης πρέπει να τα αγοράσω ή είναι δωρεάν από το Android Market?

Χρειάζομαι την βοήθεια σας παιδιά αν ήδη κάποιος από εσάς το χρησιμοποιεί και γνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

:!:Dead link:!:

 

Έχεις δίκιο. Λάθος μου.

Fixed

Philips Savvy -> Ericsson A2618 -> S.E. T630 -> Nokia 3510 -> S.E. K700 -> S.E. K800 -> S.E. XPERIA X1 -> S.E. C510 -> S.E. XPERIA X8->Samsung Galaxy S
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη προσπαθεια!

 

Status Bar: Πρόσθεσα επιλογή εκκίνησης κάποιων εφαρμογών στην status-bar. Κακά τα ψέματα η status-bar είναι ένα εργαλείο του Android το οποίο έχεις ανά πάσα στιγμή διαθέσιμο χωρίς να χρειάζεται να βγεις από οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή τρέχεις εκείνη τη στιγμή. Έτσι πρόσθεσα αυτά που συνήθως θυμόμαστε να κάνουμε , όταν ασχολούμαστε με κάτι άλλο! Δηλαδή να στείλουμε κάνα sms , να post-αρουμε κάτι στο Wall του φίλου μας στο Facebook (κάτι που σίγουρα ξεχάσαμε!) ή θέλουμε να πάρουμε screenshot της εφαρμογής που τρέχουμε τώρα και έχουμε ξεχάσει να τρέξουμε το ShootMe από πριν! Κανένα πρόβλημα!!!

 

Αληθεια τις εφαρμογες πως τις βαζεις εκει πανω;

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το 3g watchdog θέλει να υπάρχει το APNdroid ή το JuiceDefender. Ποιό είναι καλύτερο;

Μπορείτε να μου γράψετε τί πρέπει να ρυθμίσω ώστε όταν το 3g watchdog έχει φτάσει τα 99% από τα 5 giga που έχω βάλει να κλείσει την 3g σύνδεση ώστε να μην την ξαναπατήσω με υπερβολική χρέωση.

Δηλαδή πιό από τα δυο προγράμματα συνεργάζεται καλά με το Χ10; Το JuiceDefender ή το APNdroid;

Επίσης πρέπει να τα αγοράσω ή είναι δωρεάν από το Android Market?

Χρειάζομαι την βοήθεια σας παιδιά αν ήδη κάποιος από εσάς το χρησιμοποιεί και γνωρίζει.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ το APNdroid (είναι free στο market) και δεν υπάρχει πρόβλημα.

Από τις ρυθμίσεις του 3d watchdog στο quota βάζεις 3 και από δίπλα ορίζεις GB.

Από κάτω στο per βάζεις 1, για ένα μήνα που είναι ο κύκλος προγράμματος και μετά ορίζεις την αρχική ημέρα προγράμματος, δηλαδή την 1η ημέρα από την έκδοση του λογαριασμού σου.

Στα Alerts βάζεις το ποσοστό που θες % να σου κάνει υπενθύμιση ότι πλησιάζεις στο τέλος, π.χ. 90% ή 80%, μετά επιλέγεις το Auto-disable 3g και το APNdroid και βάζεις 99% στο over που λέει.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το πηρα κι εγώ! Έχω δύο πρώτες ερωτήσεις! 1) Τι πρέπει να κάνω για να ενεργοποιήσω το ιντερνετ μέσω 3g/wap (έχω 250 mb από cosmote); 2)Έχουν "επισημανθεί" σε κάποιο τοπικ κάποιες εφαρμογές "must have" κτλ;
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το πηρα κι εγώ! Έχω δύο πρώτες ερωτήσεις! 1) Τι πρέπει να κάνω για να ενεργοποιήσω το ιντερνετ μέσω 3g/wap (έχω 250 mb από cosmote); 2)Έχουν "επισημανθεί" σε κάποιο τοπικ κάποιες εφαρμογές "must have" κτλ;

 

Μεγιά!

1. Ρυθμίσεις > Στοιχεία ελέγχου ασυρμ. > Δίκτυα κινητής...> και ενεργοποιείς το MMS & Δεδομένα.

Για να γλυτώσεις όλο αυτό το δρόμο βάλε κάποια εφαρμογή, όπως το MySettings (δωρεάν στο Market) και θα πηγαίνεις με ένα κλικ.

2. Ναι στην θεματολογία Android εδώ.

 

Επίσης διάβασε και τις προηγούμενες απαντήσεις για το 3d watchdog, θα σου χρειαστεί.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέχω κατα τη σύνδεση με 3g; Μην μου έρθει καμία εξτρα χρέωση και....ψαχνόμαστε!!Δεν νομίζω να υπάρχει κι άλλος τρόπος σύνδεσης στο ιντερνετ (εκτός και από το wifi) :O
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...