Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.μολις πηρα το 4.πολυ καλες εντυπωσεις.εκανα sync ολα καλα απο το to back up.το μονο οτι 2 φορες που εβαλα για αναβαθμηση 4.0.2 μου εβγαλε σφαλμα.καμια ιδεα?οχι jb καθαρο

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα.μολις πηρα το 4.πολυ καλες εντυπωσεις.εκανα sync ολα καλα απο το to back up.το μονο οτι 2 φορες που εβαλα για αναβαθμηση 4.0.2 μου εβγαλε σφαλμα.καμια ιδεα?οχι jb καθαρο

Με το σήμα τι γίνετε φίλε....?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτη την εντυπωση ειχα. Παρελαβα σημερα την micro-sim απο την wind.. και οταν συνεδεσα το Iphone με το itunes μου εβγαλε οτι η συγκεκριμενη simcard δεν ειναι supported..

 

edit: απο οτι καταλαβα, μου ζηταει ενα sim card απο supported carrier για το activation του iphone...

 

Αν είσαι Θεσσαλονίκη, έχω κάρτα AT&T ... απλά αύριο φεύγω για 20 μέρες οπότε θα πρέπει να βιαστείς. Πάντως, αν όντως το τηλέφωνο σου είναι UnLocked, θα έπρεπε να παίζει με τη Wind ... εκτός αν θέλει Vodafone ή Cosmote που φαντάζομαι είναι εύκολο να βρεις από το περιβάλλον σου ... αλλά να την κόψεις ???

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Πανω που ελεγα οτι ειμαι ατυχος. Μεχρι να ενεργοποιησω το μηλο 4 ειχε ηδη βγει η 4.0.2 απο 3 ημερου. Εκανα jb και make my life easier απο cydia. Εδω κ 2 ημερες που το εκανα μου εγραφε pending. Μολις τωρα που μπηκα να τσεκαρω αντι για this device has 4.0.2 shsh on file, προς εκπληξη μου γραφει 4.0.1... Μα καλα η apple κανει sign την 4.0.1 ακομη κ σημερα 5 ημερες μετα την ελευση της 4.0.2;
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Θεσσαλονίκη, έχω κάρτα AT&T ... απλά αύριο φεύγω για 20 μέρες οπότε θα πρέπει να βιαστείς. Πάντως, αν όντως το τηλέφωνο σου είναι UnLocked, θα έπρεπε να παίζει με τη Wind ... εκτός αν θέλει Vodafone ή Cosmote που φαντάζομαι είναι εύκολο να βρεις από το περιβάλλον σου ... αλλά να την κόψεις ???

 

Τελικα μαλλον ειχε γινει λαθος στην αποστολη. Το τηλεφωνο δεν ηταν unlocked γι'αυτο και δεν επαιζε. Αν χρησιμοποιουσα οποιαδηποτε καρτουλα για ενεργοποιηση, απλα θα επρεπε να το κανω jailbreak μετα που δεν ηθελα, ή να κανω activate μετα απο καθε αναβαθμιση. Και δυστυχως ειμαι και μακρια απο Θεσσαλονικη! Θα μου στειλουν αντικατασταση.

Με την καρτα αυτη που λες φανταζομαι απλα γινετε ενεργοποιηση για να μπορεις απλα να κανεις jailbreak? Και οχι για να μπορεις μετα να βαζεις οποιαδηποτε καρτα δικτυου..

Too many gadgets, too little time...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με εχετε μπερδεψει λιγο θα ηθελα να μου εξηγησει καποιος για την micro sim και επισης να μου εξηγησει για jailbreak και τι διαφορα εχει με το ξεκλειδωμα της συσκευης? συγνωμη που ξεφευγω απο το κυριως θεμα αλλα εσεις εχετε εμπειρια και γνωση για να μου απαντησετε. δεν ειχα ποτε iPhone και τωρα ανυπομονω να το αγορασω απλα με προβληματιζουν οι συζητησεις σας!

 

Υ.Γ. ημουν παιδι της nokia αλλα ξενερωσα

 

 

 

NightNikolas

Edited by nightnikolas
Link to comment
Share on other sites

ενταξει με την 4,0,2 την περασε.τωρα σχετικα με το σημα απο τις μεχρι τωρα δοκιμες και με θηκη σιλικονης σε σημειο με οχι καλο σημα και καθολου 3g το τηλεφωνο εχει 3 γραμμες και μετα απο 2λεπτο σφιχταγκαλιασμα παει 2 γραμμες και μετα παλι 3 και μετα 1 η 2.δηλαδη τιποτα το ιδιαιτερο δηλαδη οτι σχεδον και το 3gs.αυτα προς το παρον.

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με εχετε μπερδεψει λιγο θα ηθελα να μου εξηγησει καποιος για την micro sim και επισης να μου εξηγησει για jailbreak και τι διαφορα εχει με το ξεκλειδωμα της συσκευης? συγνωμη που ξεφευγω απο το κυριως θεμα αλλα εσεις εχετε εμπειρια και γνωση για να μου απαντησετε. δεν ειχα ποτε iPhone και τωρα ανυπομονω να το αγορασω απλα με προβληματιζουν οι συζητησεις σας!

 

Υ.Γ. ημουν παιδι της nokia αλλα ξενερωσα

 

 

 

NightNikolas

η microsim ουσιαστικα ειναι ιδια με τη sim που εχουν ολα τα κινητα (εκτος του iphone 4) απλα το επιπλεον πλαστικο κομματι της εχει αφαιρεθει για εξοικονομηση χωρου!και η vod και η cos την εχουν ηδη!με το ξεκλειδωμα της συσκευης λοιπον μπορεις να χρησιμοποιησεις οποιδηποτε δικτυο θελεις και οχι αναγκαστικα αυτο που σε υποχρεωνει η εκαστοτε εταιρια στην οποια ειναι κλειδωμενο το τηλεφωνο !!!με το jailbreak ξεκλειδωνεις καποια χαρακτηριστικα του τηλεφωνου που η apple τα εχει κλειδωμενα και επισης μπορεις να βρεις πολλα apps δωρεαν!ελπιζω να σε καλυψα!!!παιδια αν εχω κανει καποιο λαθος διορθωστε!!!καθε παρατηρηση δεκτη!!!

Future Is What You Make Of It
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με εχετε μπερδεψει λιγο θα ηθελα να μου εξηγησει καποιος για την micro sim και επισης να μου εξηγησει για jailbreak και τι διαφορα εχει με το ξεκλειδωμα της συσκευης? συγνωμη που ξεφευγω απο το κυριως θεμα αλλα εσεις εχετε εμπειρια και γνωση για να μου απαντησετε. δεν ειχα ποτε iPhone και τωρα ανυπομονω να το αγορασω απλα με προβληματιζουν οι συζητησεις σας! ............

 

καποιες απαντησεις θα τις βρεις εδω http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?f=97&a=96 :)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση; Επειδη εχω και χρονια ν'ασχοληθω, μπορει να γινει πρωτα το jailbreak και μετα το unlock;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση; Επειδη εχω και χρονια ν'ασχοληθω, μπορει να γινει πρωτα το jailbreak και μετα το unlock;

Σωστά.... πρωτα το jailbreak και μετα το unlock!

Link to comment
Share on other sites

Για μια ακόμη φορά:

Οι δημοσιεύσεις που περιέχουν νέα,πληροφορίες,εντυπώσεις, και τα λοιπά,σχετικά με την κυκλοφορία του iPhone 4 θα φιλοξενούνται μόνον στα αντίστοιχα,σχετικά θέματα:

 

Apple iPhone: Επίσημη αγορά από Ελλάδα (Cosmote, Vodafone)

 

και

 

Apple iPhone: Ανεπίσημη αγορά από Ελλάδα ή εξωτερικό

Οι off-topic δημοσιεύσεις θα μεταφέρονται/διαγράφονται αναλόγως.

 

Aς προσπαθήσουμε να κρατήσουμε "καθαρό" το παρον θέμα για τους ιδιοκτήτες του IP4

 

Ευχαριστώ :)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Σωστά.... πρωτα το jailbreak και μετα το unlock!

Α μαλιστα. Και κατι ακομα παρακαλω για οποιον ξερει. Εγω εχω ενα λογαριασμο το itunes μεσω υπολογιστη φτιαγμενο. Θα μπορω να μπαινω και απο το κινητο με τον ιδιο λογαριασμο; Και επισης, ο,τι εχω κατεβασει απο τον υπολογιστη, θα μπορω να τα βαλω και στο κινητο; Οσα ειναι βεβαια διαθεσιμα και για τα 2...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα. Και κατι ακομα παρακαλω για οποιον ξερει. Εγω εχω ενα λογαριασμο το itunes μεσω υπολογιστη φτιαγμενο. Θα μπορω να μπαινω και απο το κινητο με τον ιδιο λογαριασμο; Και επισης, ο,τι εχω κατεβασει απο τον υπολογιστη, θα μπορω να τα βαλω και στο κινητο; Οσα ειναι βεβαια διαθεσιμα και για τα 2...

 

Κανονικα θα μπαινεις απο το κινητο και θα κατεβαζεις εφερμογες που μετα που θα το συνδεεις στον υπολογιστη θα τα περναει αυτοματα και εκει απο το κινητο.

Και οτι εχεις στον υπολογιστη μπορεις να τα μεταφερεις στο κινητο.

Εχει επιλογες στο itunes να επιλεξεις τι θελεις και τι οχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα θα μπαινεις απο το κινητο και θα κατεβαζεις εφερμογες που μετα που θα το συνδεεις στον υπολογιστη θα τα περναει αυτοματα και εκει απο το κινητο.

Και οτι εχεις στον υπολογιστη μπορεις να τα μεταφερεις στο κινητο.

Εχει επιλογες στο itunes να επιλεξεις τι θελεις και τι οχι.

Τελεια.... Thanks a lot...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

http://www.tuaw.com/2010/08/20/the-iphone-4-comes-to-portugal-at-a-louco-price/

ξερουμε σε ποια παρτιδα χωρων ειναι η πορτογαλια?ελπιζω να μην επιβεβαιωθουν οι τιμες παντως....

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Λογικά σήμερα θα πρέπει να υπάρξει ανακοίνωση.... Για να δούμε...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για μια ακόμη φορά:

Οι δημοσιεύσεις που περιέχουν νέα,πληροφορίες,εντυπώσεις, και τα λοιπά,σχετικά με την κυκλοφορία του iPhone 4 θα φιλοξενούνται μόνον στα αντίστοιχα,σχετικά θέματα:

 

Apple iPhone: Επίσημη αγορά από Ελλάδα (Cosmote, Vodafone)

 

και

 

Apple iPhone: Ανεπίσημη αγορά από Ελλάδα ή εξωτερικό

Οι off-topic δημοσιεύσεις θα μεταφέρονται/διαγράφονται αναλόγως.

 

Aς προσπαθήσουμε να κρατήσουμε "καθαρό" το παρον θέμα για τους ιδιοκτήτες του IP4

 

Ευχαριστώ :)

Μ'αρεσει που το ειπες κιολας μια σελιδα πριν....

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εως οτου το κατανοήσουν όλοι....
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

παιδια αμα το παρω απο αγγλια appstore ειναι ξεκλειδωτο?βαζω καρτα δικη μας και λειτουργει κανονικα?

στην αγγλια εχει 607 ευρω το 16 αρι! εδω τι αισχροκερδεια ειναι αυτη! τα μεταφορικα παιδια για ελλαδα ποσο στοιχιζουν?

Link to comment
Share on other sites

Εως οτου το κατανοήσουν όλοι....

 

Ανάγνωσης αγώνας άγονος, παραφράζοντας τον Shakespeare, Οδυσσέα :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα ξέρουμε αν θα έχουμε δωρεάν bumpers και με ποιό τρόπο αυτά θα διατίθενται?

παντως με το αμερικανικο που πηρα εγω δεν υπηρχε κανενα δωρο.

 

Με το σήμα τι γίνετε φίλε....?

 

Το σημα μια χαρα... δεν υπαρχει κανενα προβλημα...

 

 

Τωρα κατι αλλο θα ηθελα να ρωτησω εδω στην Ελλαδα υπαρχουν πλεον μαγαζια με screen protectors kai θηκες? γιατι ψαχνω και αμα εξαιρεσω μερικα του εξωτερικου εδω δεν εχω βρει τιποτα. Ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

παντως με το αμερικανικο που πηρα εγω δεν υπηρχε κανενα δωρο.

 

 

 

Το σημα μια χαρα... δεν υπαρχει κανενα προβλημα...

 

 

Τωρα κατι αλλο θα ηθελα να ρωτησω εδω στην Ελλαδα υπαρχουν πλεον μαγαζια με screen protectors kai θηκες? γιατι ψαχνω και αμα εξαιρεσω μερικα του εξωτερικου εδω δεν εχω βρει τιποτα. Ξερει κανεις?

Θα σου προτεινα να μην παρεις απο ελλαδα. Μικρη αγορα και πανακριβα πραγματα. Εγω πηρα απο το εξωτερικο 7 θηκες και ενα antispy protector και ολα μαζι καπου 35€... Οσο δλδ θα εκανε μια θηκη, αντε και ενα προστατευτικο. Ebay παντα...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...