Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, ήθελα να ρωτήσω ποιος είναιο καλύτερος Instant messaging Client για Android. Το MSN θα είναι μία από τις βασικές χρήσεις του κινητού και ήθελα να ξέρω ποιος είναι ο καλύτερος, πιο εύχρηστος. Ο IM+, o Βeejive, το eBuddy, κάποιος άλλος ίσως?

 

MSN Talk !!!!!!!!!!!Της Microsft, ο κλασικος messenger :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Μόνο για MSN το θέλω, για το facebook ούτως ή άλλως δεν υπάρχει ξεχωριστή εφαρμογή??

Mπορούμε να βρούμε πουθενά τον ΙΜ+ Pro και το MSN Talk pro?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Μόνο για MSN το θέλω, για το facebook ούτως ή άλλως δεν υπάρχει ξεχωριστή εφαρμογή??

Mπορούμε να βρούμε πουθενά τον ΙΜ+ Pro και το MSN Talk pro?

 

Εγω παντως εχω τα IM+ και MSN οχι τα Pro :) Δεν με χαλανε καθολου :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Standard εφαρμογες chat etc στο Ν1 μου ειναι οι:

 

o Meebo IM (GTalk, Yahoo, AIM, ICQ, Facebook, Meebo, MySpace, MSN and Jabber)

Review : http://www.androidtapp.com/meebo-im/

 

o MSN Talk (MSN (Windows Live))

Info : http://jmsn4android.wordpress.com/

 

o Go!Chat (Facebook)

Info : http://www.appbrain.com/app/com.spartancoders.gtok

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,να ρωτήσω,υπάρχει κάποια εφαρμογή που να φτιάχνει φακέλους στην επιφάνεια εργασίας ή έστω στο "ολα τα προγράμματα" για κατηγοριοποίηση εφαρμογών,παιχνιδιών κλπ?

Κάτι σαν το categories στο Iphone.

 

Ευχαριστώ!!!

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,να ρωτήσω,υπάρχει κάποια εφαρμογή που να φτιάχνει φακέλους στην επιφάνεια εργασίας ή έστω στο "ολα τα προγράμματα" για κατηγοριοποίηση εφαρμογών,παιχνιδιών κλπ?

Κάτι σαν το categories στο Iphone.

 

Ευχαριστώ!!!

 

Look this :

http://www.appbrain.com/app/com.google.code.appsorganizer

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,να ρωτήσω,υπάρχει κάποια εφαρμογή που να φτιάχνει φακέλους στην επιφάνεια εργασίας ή έστω στο "ολα τα προγράμματα" για κατηγοριοποίηση εφαρμογών,παιχνιδιών κλπ?

Κάτι σαν το categories στο Iphone.

 

Ευχαριστώ!!!

 

Για δοκιμασε το apps organiser του Fabio :-)

Αλλα αυτο μπορεις να το κανεις και με το χερι. Οπως προσθετουμε τα widgets, μπορουμε αντιστοιχα να φτιαξουμε φακελο και εκει μεσα να βαλουμε με drag+drop οποιο shortcut θελουμε απο το προγραμματα που εχουμε εγκατεστημενα. Γινεται και για direct dial shortcuts, γενικα η παραμετροποιηση που μπορεις να κανεις στο android ειναι πολλη.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε το apps organiser του Fabio :-)

Αλλα αυτο μπορεις να το κανεις και με το χερι. Οπως προσθετουμε τα widgets, μπορουμε αντιστοιχα να φτιαξουμε φακελο και εκει μεσα να βαλουμε με drag+drop οποιο shortcut θελουμε απο το προγραμματα που εχουμε εγκατεστημενα. Γινεται και για direct dial shortcuts, γενικα η παραμετροποιηση που μπορεις να κανεις στο android ειναι πολλη.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

Αρχικά ξεκίνησα να το κάνω με το χέρι αλλά δεν βρήκα που μπορώ να αλλάξω το όνομα του φακέλου (πχ παιχνίδια) και δεν είναι ωραίο ολοι οι φακέλοι να έχουν το όνομα "φάκελος".Ξέρει κανείς πως γίνεται αυτό,αλλιώς θα χρησιμοποιήσω κάποια εφαρμογή.

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγεις το folder εκει που λεει "φάκελος" πατα κρατημενο πανω του το δαχτυλο σου και μπορεις να κανεις rename.

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το Launcher Pro widget Bookmarks; Σε μένα δεν εμφανίζει τίποτα και λέει συνέχεια κάτω κάτω loading όσα restart και να κάνω. Λέτε να φταίει το ότι χρησιμοποιώ τον Dolphin και όχι τον Default Browser;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

παίδες έκανα πατάτα ... πέρασα κάποιο προγραμμα για customization και έφυγε η αρχική οθόνη... βγήκε μια μπάρα με google search και μετά τα κλασσικά εικονίδια σε μικρότερο μέγεθος με σκοπό να μπορείς να προσθέτεις και άλλα εικονίδια έτσι ώστε στην 1η οθόνη να χωράει περισσότερα shortcuts... (ελπίζω να καταλάβατε)

πηγαίνοντας δεξιά και αριστερά δεν υπάρχει τπτ παρά κενό... ενώ αρχικά έχει αγαπημένα,email κτλπ. άλλαξε και το βελάκι που κάνεις scroll από πάνω προς τα κάτω.

απλά έβγαλα αυτήν την εφαρμογή και πάλι μένει όπως έχει.... μάλλον θα είναι κάποια άλλη που είχα και τώρα σε συνδυασμό με κάποια εφαρμογή... κάτι τέτοιο ...έγινε το παραπάνω.

πώς κάνω επαναφορά στις αρχικές εκτός του να βάλω εργοστασιακές... !

ΗΕLP !! :S

 

θέλω να γυρίσω ξανά σε αυτή...

ty isidoros for the photo

 

htc wildfire

http://www.universoandroid.com/wp-content/uploads/2009/07/audio-android-widget-volumen.png

τώρα έχω αυτό το μενού χωρίς το τηλέφωνο κτλπ...

Link to comment
Share on other sites

παίδες έκανα πατάτα ... πέρασα κάποιο προγραμμα για customization και έφυγε η αρχική οθόνη... βγήκε μια μπάρα με google search και μετά τα κλασσικά εικονίδια σε μικρότερο μέγεθος με σκοπό να μπορείς να προσθέτεις και άλλα εικονίδια έτσι ώστε στην 1η οθόνη να χωράει περισσότερα shortcuts... (ελπίζω να καταλάβατε)

πηγαίνοντας δεξιά και αριστερά δεν υπάρχει τπτ παρά κενό... ενώ αρχικά έχει αγαπημένα,email κτλπ. άλλαξε και το βελάκι που κάνεις scroll από πάνω προς τα κάτω.

απλά έβγαλα αυτήν την εφαρμογή και πάλι μένει όπως έχει.... μάλλον θα είναι κάποια άλλη που είχα και τώρα σε συνδυασμό με κάποια εφαρμογή... κάτι τέτοιο ...έγινε το παραπάνω.

πώς κάνω επαναφορά στις αρχικές εκτός του να βάλω εργοστασιακές... !

ΗΕLP !! :S

 

θέλω να γυρίσω ξανά σε αυτή...

ty isidoros for the photo

 

htc wildfire

http://www.universoandroid.com/wp-content/uploads/2009/07/audio-android-widget-volumen.png

τώρα έχω αυτό το μενού χωρίς το τηλέφωνο κτλπ...

 

Ποια εφαρμογη εγκατεστησες?

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

το multicon για να μειωθεί το μέγεθος των εφαρμογών για να τοποθετήσω αυτές που χρειάζομαι.

το έβγαλα και πάλι τπτ.

μου έδωσε απάντηση στο official topic για το wildfire ένα παλικάρι και τον ευχαριστώ...

εμφάνισα την αρχική οθόνη..

αλλά λείπει το ρολόι και γενικά οι εφαρμογές που είχε αρχικα..

τις εφαρμογές τις βάζω αλλά το ρολόι δεν το βρίσκω.. (με καιρό, θέση και θερμοκρασία)

+ όταν κάνεις σκρολλ δεξιά αριστερά δεν υπάρχει τπτ... !

Link to comment
Share on other sites

το multicon για να μειωθεί το μέγεθος των εφαρμογών για να τοποθετήσω αυτές που χρειάζομαι.

το έβγαλα και πάλι τπτ.

μου έδωσε απάντηση στο official topic για το wildfire ένα παλικάρι και τον ευχαριστώ...

εμφάνισα την αρχική οθόνη..

αλλά λείπει το ρολόι και γενικά οι εφαρμογές που είχε αρχικα..

τις εφαρμογές τις βάζω αλλά το ρολόι δεν το βρίσκω.. (με καιρό, θέση και θερμοκρασία)

+ όταν κάνεις σκρολλ δεξιά αριστερά δεν υπάρχει τπτ... !

απλα εχει μπει για default αλλος launcher μαλλον.

δες δυο στα γρηγορα, δεν ειναι τιποτα...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=607942

ή και http://andranon.com/2010/07/22/clear-default-home-android-application-review/

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το home switcher,με αυτο θα μπορεσεις να επαναφερεις τον αρχικο launcher και θα γινει οπως ηταν λογικα,με τις ρυθμισεις που ειχες κτλ.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Στο beautiful widgets ενω πριν κανω firmware update ειχε την πολη μου κανονικα για καιρο, τωρα δεν την βρισκει. Πως γινεται αυτο;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στο beautiful widgets ενω πριν κανω firmware update ειχε την πολη μου κανονικα για καιρο, τωρα δεν την βρισκει. Πως γινεται αυτο;

εχουν βγαλει update που αναφερουν κατι τετοιο, για κοιταξε το.

Link to comment
Share on other sites

εχουν βγαλει update που αναφερουν κατι τετοιο, για κοιταξε το.

 

Εγινε ευχαριστω. Θα το ψαξω. Επι πληρωμη δεν ειναι το beautiful widget? Γιατι ειχα ενα apk στην μνημη και απο εκει το εγκατεστησα. Η εκδοση ειναι η 2,999

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγινε ευχαριστω. Θα το ψαξω. Επι πληρωμη δεν ειναι το beautiful widget? Γιατι ειχα ενα apk στην μνημη και απο εκει το εγκατεστησα. Η εκδοση ειναι η 2,999

τωρα εχει βγει η 3.072.

http://www.cyrket.com/p/android/com.levelup.beautifulwidgets/

Link to comment
Share on other sites

Εκανα σημερα update στο chompsms στην εκδοση 4.6 κι εχασα την υποστηριξη των 160 χαρακτηρων. Ειχε κανεις αλλος το ιδιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα σημερα update στο chompsms στην εκδοση 4.6 κι εχασα την υποστηριξη των 160 χαρακτηρων. Ειχε κανεις αλλος το ιδιο προβλημα?

 

 

Σημερα την δοκιμασα κ εγω , δεν εχει υποστηριξη 160 χαρακτηρων, οποτε παλι πισω στο Handsent.

Πραγματικα ειναι πιο ευχρηστη και πιο ομορφη εφαρμογη το chompsms.

Αν φτιαχτει αυτο με τους 160 χαρακτήρες θα την χρησιμοποιήσω σιγουρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Σημερα την δοκιμασα κ εγω , δεν εχει υποστηριξη 160 χαρακτηρων, οποτε παλι πισω στο Handsent.

Πραγματικα ειναι πιο ευχρηστη και πιο ομορφη εφαρμογη το chompsms.

Αν φτιαχτει αυτο με τους 160 χαρακτήρες θα την χρησιμοποιήσω σιγουρα.

 

Πραγματι ετσι ειναι. πολυ καλη ειναι και η δυνατοτητα πόυ σου δινει να ορισεις διαφορετικο sms rimgtone για την καθε επάφη.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα post στο forum του chomp sms με το προβλημα.

Πραγματικα μου αρεσει πολυ η εφαρμογη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε υποστήριξη 160 χαρακτήρων, εννοείται ότι υποστηρίζει 160 χαρακτήρες ανά sms σε ελληνικά με μικρά και τόνους; :)

Ή πολλά θέλω; :P

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...