Jump to content

Εύρεση κωδικού ασφαλείας σε συσκευές Nokia


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 183
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

5=31323334350000000000

 

Βγάζουμε ανά ένα τα τριάρια

5=31323334350000000000

 

Αν βγάλεις τα bold έχεις:

5=123450000000000

 

Ο κωδικός σου είναι τα ψηφία που μένουν μέχρι το 0(διότι υπάρχει περίπτωση να έχεις βάλει μεγαλύτερο κωδικό ασφαλείας) δηλαδή 12345.

 

Ευχαριστώ πολύ! Βέβαια χρησιμοποίησα το Nokia_BB5_PM_Security_code_1.3_by_z1z1.zip και μου έδωσε το ίδιο αποτελεσμα.

ΟΜΩΣ όταν πάω στις ρυθμίσεις/γενικες/ασφάλεια/τηλεφωνο και καρτα/κωδικος κλειδωματος και βάζω το 12345 ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ (αλλάζω το πληκτρολόγιο σε 123).

ΑΡΑ;;;;;;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επειδή έχει αναφερθεί λανθασμένα πολλές φορές εδώ ότι δεν γίνεται και πάτε και σκάτε 15άρια στη Nokia άδικα:

Μπορείτε να συνδέσετε το κινητό στο USB ακόμα και όταν ο κωδικός ασφαλείας ζητείται στην αρχή.

 

Για να γίνει αυτό θα πάτε στο κοντινότερο κατάστημα με ηλεκτρονικά και θα πάρετε μια αντίσταση των 4.7kΩ. Λυγίστε τα άκρα της και τοποθετήστε τα στα δύο τελευταία pin της μπαταρίας όπως βλέπετε την ετικέτα της. Βάλτε τη στο τηλέφωνο και ανοίξτε το. Θα γράφει στην οθόνη LOCAL MODE. Συνεχίστε κανονικά με το NSS ή το JAF. Βρείτε ή αλλάξτε τον κωδικό ασφαλείας, βγάλτε την αντίσταση και το τηλέφωνο είναι έτοιμο.

Και δε χάνετε και τα δεδομένα σας.

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ του BSI και του αρνητικού της μπαταρίας μπαίνει.

Στα dummy batteries και καλώδια που χρησιμοποιούν όσοι έχουν υπάρχει αυτή η αντίσταση ή κάποιο άλλο κυκλωματάκι ανάλογα με το καλώδιο που ελέγχει αν θα είναι ενεργό το BSI ή όχι. Αυτό φυσικά όταν κάνεις εργασίες με FBUS και όχι με USB.

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το local mode ή το test mode με αυτό το τέχνασμα για να παρακάμψεις το normal mode που μπαίνει σκέτο το κινητό ωστε να δουλέψεις το USB.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια μπορει καποιος να με βοηθησει ? Εχω κανει τον πρωτο τροπο εχω βρει το αρχειο παω στο [308] αλλα δεν βρισκω πουθενα ουτε το 5= ουτε πολλα τριαρια βοηθεια

 

Σημειωτεον οτι το τηλεφωνο ειναι vf και ειχα ξεκινησει διαδικασια βγαλσιματος του βονταφον μενου και πανω που παω να κανω την αναβαθμιση για να βγει και το βοντα μενου μου ζηταει κωδικο προσβασης .

 

Σημειωτεον του εχω βαλει cosmote σας παρακαλω χρειαζομαι τα φωτα σας

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με το jaf (3ος τρόπος).. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς γιατί το τηλέφωνο πάω να το ανοίξω και δεν ανοίγει;Ενώ το φορτώνω κανονικά δεν ανοίγει.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες. Δες εδώ την ανακοίνωση κατάργησης των.Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Αυτή τη φορά έγινε διόρθωση από την ομάδα διαχείρισης. Τα επόμενα μηνύματα σε greeklish θα διαγραφούν άμεσα.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Το φορτώνεις που? Σε datsun?

Προσπαθείς να το ανοίξεις με κατσαβίδι? Με τσεκούρι?

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι προσπαθείς να πείς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή έχει αναφερθεί λανθασμένα πολλές φορές εδώ ότι δεν γίνεται και πάτε και σκάτε 15άρια στη Nokia άδικα:

Μπορείτε να συνδέσετε το κινητό στο USB ακόμα και όταν ο κωδικός ασφαλείας ζητείται στην αρχή.

 

Για να γίνει αυτό θα πάτε στο κοντινότερο κατάστημα με ηλεκτρονικά και θα πάρετε μια αντίσταση των 4.7kΩ. Λυγίστε τα άκρα της και τοποθετήστε τα στα δύο τελευταία pin της μπαταρίας όπως βλέπετε την ετικέτα της. Βάλτε τη στο τηλέφωνο και ανοίξτε το. Θα γράφει στην οθόνη LOCAL MODE. Συνεχίστε κανονικά με το NSS ή το JAF. Βρείτε ή αλλάξτε τον κωδικό ασφαλείας, βγάλτε την αντίσταση και το τηλέφωνο είναι έτοιμο.

Και δε χάνετε και τα δεδομένα σας.

Ρε παιδια τωρα το λετε αυτο!! Δε πειραζει, την επομενη φορα θα το ξερουμε.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
το κινητό μου (nokia 5130 c Xpress music) ξαφνικά μου έσβησε φωτογραφίες, ήχους,screen saver κ θέματα , αυτά που ήταν ενσωματωμένα από το ίδιο το τηλέφωνο.. έκανα αναβάθμιση με το site της nokia, αλλά τα στοιχεία αυτά δεν επανήλθαν... πατάω την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά τπτ! το κινητό μου δε δέχεται τον κωδικό ασφαλείας 12345, εν'ω δεν τον έχω αλλάξει! τι να κάνω;;; μπορεί κ'΄'αποιος να μου πει σας παρακλώ;;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το κινητό μου (nokia 5130 c Xpress music) ξαφνικά μου έσβησε φωτογραφίες, ήχους,screen saver κ θέματα , αυτά που ήταν ενσωματωμένα από το ίδιο το τηλέφωνο.. έκανα αναβάθμιση με το site της nokia, αλλά τα στοιχεία αυτά δεν επανήλθαν... πατάω την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά τπτ! το κινητό μου δε δέχεται τον κωδικό ασφαλείας 12345, εν'ω δεν τον έχω αλλάξει! τι να κάνω;;; μπορεί κ'΄'αποιος να μου πει σας παρακλώ;;

 

Μόνο του τα έσβησε???

Πρέπει να κάνεις upgrade και factory defaults ίσως και reset στον κωδικό αν δεν δουλέψει σωστά το FD.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο του τα έσβησε???

Πρέπει να κάνεις upgrade και factory defaults ίσως και reset στον κωδικό αν δεν δουλέψει σωστά το FD.

 

ναι μονο του τα έσβησε :rolleyes::rolleyes: πως τα κάνω αυτά που λες;;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα παιδια εχω ενα νοκια χ6 16GB το προβλημα ειναι οτι δεν θυμαμαι κωδικο ασφαλειας που το ειχα αλλαξει και δεν ανοιγει με τπτ δοκιμασα ολα τα προγραμματα που δινετε ποιο πανω αλλα κανενα δεν δουλευει το νεμεσις ενω συνδεετε το κιν μ βγαζει fail στο read και το jaf ανοιγω για να δω τον κωδικο αλλα ειναι αδειο το κουτακι...τι να κανω ρε παιδια βοηθεια θα το σπασω απο τα νευρα μου
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω ενα νοκια χ6 16GB το προβλημα ειναι οτι δεν θυμαμαι κωδικο ασφαλειας που το ειχα αλλαξει και δεν ανοιγει με τπτ δοκιμασα ολα τα προγραμματα που δινετε ποιο πανω αλλα κανενα δεν δουλευει το νεμεσις ενω συνδεετε το κιν μ βγαζει fail στο read και το jaf ανοιγω για να δω τον κωδικο αλλα ειναι αδειο το κουτακι...τι να κανω ρε παιδια βοηθεια θα το σπασω απο τα νευρα μου

Καλησπέρα

Δεν νομίζω να κάνεις δουλειά με τα σπασμένα προγράμματα .

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, έχω ένα Nokia 6220c το οποίο είναι κλειστό και δεν γνωρίζω τον κωδικό κλειδώματος του. Πρέπει να τον είχα αλλάξει όμως δεν τον θυμάμαι.. Μπορώ να κάνω κάτι εγώ, ή πρέπει να το πάω αναγκαστικά σε κατάστημα Nokia; Δεν δέχεται τον προεπιλεγμένο κωδικό "12345" ούτε το mastercode από site που βρήκα στο internet... :(

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα Nokia 6220c το οποίο είναι κλειστό και δεν γνωρίζω τον κωδικό κλειδώματος του. Πρέπει να τον είχα αλλάξει όμως δεν τον θυμάμαι.. Μπορώ να κάνω κάτι εγώ, ή πρέπει να το πάω αναγκαστικά σε κατάστημα Nokia; Δεν δέχεται τον προεπιλεγμένο κωδικό "12345" ούτε το mastercode από site που βρήκα στο internet... :(

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Ειδικά αν είναι απενεργοποιημένο το κινητό και δεν μπορείς να πλοηγηθείς καθόλου έστω και στο μενού τότε η λύση του καταστήματος Nokia είναι μονόδρομος.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα Nokia 6220c το οποίο είναι κλειστό και δεν γνωρίζω τον κωδικό κλειδώματος του. Πρέπει να τον είχα αλλάξει όμως δεν τον θυμάμαι.. Μπορώ να κάνω κάτι εγώ, ή πρέπει να το πάω αναγκαστικά σε κατάστημα Nokia; Δεν δέχεται τον προεπιλεγμένο κωδικό "12345" ούτε το mastercode από site που βρήκα στο internet... :(

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Καλησπέρα .

Επικοινώνησε μαζί μου μέσω pm .

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Εδώ συζητάμε για τρόπους εύρεσης ή επαναφοράς του κωδικού ασφαλείας για τις συσκευές της Nokia.

 

======================================================================================

 

 

1ος τρόπος:

 

2ος τρόπος:

 

 

 

3ος τρόπος:

 

 

 

4ος τρόπος:

 

γεια σασ!!εχω παρει το νοκια Ν95.τηελς να βαλω κωδικο στο μενου μου και ειναι ηδη κλειδωμενο.βαζω τον κωδικο 12345 αλλα λεει λαθος κωδικος.πωσ μπορω να το ξεκλειδωδω?ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum :)

 

Ακολούθησε τον 2ο η 3ο τρόπο. Θα τους βρείς στο 1 post του παρόντος.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
μια ερωτηση παιδια,εχω δωσει το παλιο μου 5800 στην γυναικα και δεν θυμομαστε τον κωδικο ασφαλειας για να αλλαξει την καρτα sim,τι κανω γα να τον βρω?
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτό ακριβώς που γράφει @gianpithio πριν το δικό σου μήνυμα. Υπάρχουν 3 τρόποι στο 1ο post του παρόντος θέματος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτό ακριβώς που γράφει @gianpithio πριν το δικό σου μήνυμα. Υπάρχουν 3 τρόποι στο 1ο post του παρόντος θέματος.

εκανα το πρωτο βημα αλλα ο κωδικος που μου εβγαλε δεν ειναι αυτος.

ειμαι λιγο ασχετος,τον κωδικο που μου εβγαλε τον εβαλα για κωδικο ασφαλειας σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα δοκίμασε με τον 2ο ή 3ο τρόπο.

συγνωμη που σας ζαλιζω αλλα επειδη ειμαι λιγο ασχετος και τα αγγλικα μου οχι τοσο καλα μπορειτε να μου πειτε τι ακριβως θα κανω?θα κατεβασω αυτο το αρχειο στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Στα ελληνικά τα γράφουμε.. και τα 2 τα κάνεις εγκατάσταση στην υπολογιστή.. ξεκίνησε την διαδικασία και εάν δεν καταλάβεις κάτι εδώ είμαστε..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...