Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ την ομάδα! Ήθελα να κάνω μια ερώτηση αναφορικά με task managers / killers. Τελικά είναι επιβλαβής στην λειτουργία του κινητού και αν ναι με πιο τρόπο? Έχω διαβάσει σε διάφορα άρθρα ότι το android σαν λειτουργικό έχει εσωτερικούς μηχανισμούς διαχείρισης της μνήμης και οι task managers κάνουν conflict με αυτούς. Από την άλλη όσο χρησιμοποιώ το κινητό (χωρίς task manager) δεν έχω προσέξει να κλείνει καμία εφαρμογή μόνη της ακόμα και αν η διαθέσιμη μνήμη έχει φτάσει στα 50 mb... Γνωρίζει κανείς λεπτομέρειες για το θέμα?

 

ΥΓ: Σε παλιότερο post μου είχα αναφέρει ένα πρόβλημα που είχα όπου το κινητό έπεφτε σε reboot loop. Τελικά το συγκεκριμένο είναι πρόβήμα υπερθέρμασης της συσκευής (δεν έχει σχέση με εφαρμογές) και αφορά την πλακέτα του του κινητού. Έγω το πήγα στην ACE και μου την αλλάξανε στα πλαίσια της εγγύησης (εννοείται).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω το εξής πρόβλημα, έκανα εγκατάσταση το copilot live, αλλά από εκεί που το βρήκα δεν είχε μάλλον περασμένα τα POI, ξέρετε πού μπορώ να τα βρω και να του τα περασω?
Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξής πρόβλημα, έκανα εγκατάσταση το copilot live, αλλά από εκεί που το βρήκα δεν είχε μάλλον περασμένα τα POI, ξέρετε πού μπορώ να τα βρω και να του τα περασω?

 

Με ανοικτο το Copilot κανε συνδεση και αστο να κατεβασει μονο του και να εγκαταστησει τα POIs :cool:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Με ανοικτο το Copilot κανε συνδεση και αστο να κατεβασει μονο του και να εγκαταστησει τα POIs :cool:

 

Μπορείς να μου πεις πού ακριβώς πρέπει να παω στο menu για να κατεβασω τα Poi? Γιατί όσο κι αν το έψαξα δεν βρήκα κάτι σχετικό.. :(

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις πού ακριβώς πρέπει να παω στο menu για να κατεβασω τα Poi? Γιατί όσο κι αν το έψαξα δεν βρήκα κάτι σχετικό.. :(

 

Τωρα αμα σου πω οτι δεν θυμαμαι πως το εκανα ? Μου το εκανε στην αρχικη εγκατασταση. Πως ? ...................... :worry:

Ψαχνω αλλα δεν βρισκω σχετικη επιλογη. Θα το ξαβναδω και αν βρω κατι θα το γραψω :wacko:

 

Εdit : για πατα το πληκτρο updates (με ενεργοποιημενο το wifi σου)

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Γνωρίζει κάποιος να μου πει πως θα αλλάξω τον ήχο των ειδοποιήσεων του ημερολογίου;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τωρα αμα σου πω οτι δεν θυμαμαι πως το εκανα ? Μου το εκανε στην αρχικη εγκατασταση. Πως ? ...................... :worry:

Ψαχνω αλλα δεν βρισκω σχετικη επιλογη. Θα το ξαβναδω και αν βρω κατι θα το γραψω :wacko:

 

Εdit : για πατα το πληκτρο updates (με ενεργοποιημενο το wifi σου)

 

Όταν πατώ να κάνει update (με ενεργοποιημενο το WiFi ) μου βγάζει μήνυμα ότι το copilot είναι ενημερωμένο. Επίσης, στο μενού Πλοήγηση-Σημεία Ενδιαφεροντος, το σημεία ενδιαφέροντος είναι γκρι και δεν μπορώ να το επιλέξω (προφανώς), όπως επίσης και τις επιλογές στο γρήγορη στάση μου τις έχει γκρι..

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω...στο 90% άναψε πράσινο λαμπάκι και σε κανά μισάωρο έφτασε κανονικά στο 100% όπου και έχει παραμείνει για κανά 20λεπτο τώρα..:)

 

Δηλαδή θες να πείς οτι όσοι δεν εχουν κάνει το κολπάκι με την μπαταρία ακόμα, το πράσινο λαμπάκι ανάβει στο 90%;;

 

Μετά το κόλπο σου ανάβει πράσινο κανονικά στο 100%;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Γνωρίζει κάποιος να μου πει πως θα αλλάξω τον ήχο των ειδοποιήσεων του ημερολογίου;

 

Για να αλλαξεις ηχους γενικοτερα στην καρτα sd φτιαχνεις 3 φακελους

Ringtones

Alarms

Notification

 

Εκει βαζεις δικους σου ηχους και μπορεις να τους επιλεγξεις. Για το ημερολογιο μαλλον απο το Notification.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους απο ένα νεο χρηστη desire

Στην αναζήτηση του τηλεφωνικού καταλόγου (κάπου 600 επαφές) με ποιό τρόπο μπορώ να χρησιμοποιώ ελληνικό πληκτρολόγιο και όχι το σύνθετο - εξυπνο που φιλτράρει αριθμούς και γράμματα ανα τριάδες??

 

Ακυρο το βρηκα, βολεύει η γρήγορη αναζήτηση ή η αναζήτηση προσώπων

 

πως το βρηκεσ?? για μοιρασου το :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλαξεις ηχους γενικοτερα στην καρτα sd φτιαχνεις 3 φακελους

Ringtones

Alarms

Notification

 

Εκει βαζεις δικους σου ηχους και μπορεις να τους επιλεγξεις. Για το ημερολογιο μαλλον απο το Notification.

Εεεεε....??????:confused::confused::confused:

Τι φακέλους, και τι σχέση έχει η κάρτα;

Εγώ απλά θέλω να βάλω άλλο ήχο για τις υπενθυμίσεις του ημερολογίου.

Για τον ήχο κλήσης που άλλαξα, δεν χρειάστηκε να φτιάξω κανέναν φάκελο....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εεεεε....??????:confused::confused::confused:

Τι φακέλους, και τι σχέση έχει η κάρτα;

Εγώ απλά θέλω να βάλω άλλο ήχο για τις υπενθυμίσεις του ημερολογίου.

Για τον ήχο κλήσης που άλλαξα, δεν χρειάστηκε να φτιάξω κανέναν φάκελο....

 

 

Νομισα οτι θελεις να βαλεις ηχο που δεν περιλαμβανεται στο κινητο.Ακυρο λοιπον.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εεεεε....??????:confused::confused::confused:

Τι φακέλους, και τι σχέση έχει η κάρτα;

Εγώ απλά θέλω να βάλω άλλο ήχο για τις υπενθυμίσεις του ημερολογίου.

Για τον ήχο κλήσης που άλλαξα, δεν χρειάστηκε να φτιάξω κανέναν φάκελο....

 

Ετσι ειναι, οταν θελεις να βαλεις ηχους mp3 που δεν περιλαμβανονται στο κινητο, αυτη ειναι η διαδικασια που περιλγραφει ο Γιαννης ;)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Νομισα οτι θελεις να βαλεις ηχο που δεν περιλαμβανεται στο κινητο.Ακυρο λοιπον.

 

Ετσι ειναι, οταν θελεις να βαλεις ηχους mp3 που δεν περιλαμβανονται στο κινητο, αυτη ειναι η διαδικασια που περιλγραφει ο Γιαννης ;)

 

Οχι, παιδιά, παρανοήσατε, εγώ θέλω να αλλάξω τον ήχο των ειδοποιήσεων του ημερολογίου, με κάποιον άλλον που περιλαμβάνεται στους ήχους του κινητού...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι, παιδιά, παρανοήσατε, εγώ θέλω να αλλάξω τον ήχο των ειδοποιήσεων του ημερολογίου, με κάποιον άλλον που περιλαμβάνεται στους ήχους του κινητού...

 

Παμε Ρυθμισεις, Ηχος και Εικονα, Ηχος ειδοποιησης, System Ringtone. Επιλεγεις οποιο θελεις, πατας ΟΚ και αυτο ηταν :cool:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

σόρρυ αν έχει ειπωθεί πάλι!

έχω κατεβάσει το handcent για τα μηνύματα,πως μπορώ να με ειδοποιεί αυτόματα για αναφορά παράδοσης;

επίσης πως μπορώ να το ορίσω ως κύρια εφαρμογή για τα μυνήματα;

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θες να πείς οτι όσοι δεν εχουν κάνει το κολπάκι με την μπαταρία ακόμα, το πράσινο λαμπάκι ανάβει στο 90%;;

 

Μετά το κόλπο σου ανάβει πράσινο κανονικά στο 100%;;

 

και μετά το κόλπο, το λαμπάκι ανάβει πράσινο στο 90% της φόρτισης, αλλά φτάνει σε λίγο κανονικά στο 100%...οπότε βάζεις ένα widget μα βλέπεις το ποσοστό και το βγάζεις όταν τερματίσει στο 100% :)

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλαξεις ηχους γενικοτερα στην καρτα sd φτιαχνεις 3 φακελους

Ringtones

Alarms

Notification

 

Εκει βαζεις δικους σου ηχους και μπορεις να τους επιλεγξεις. Για το ημερολογιο μαλλον απο το Notification.

 

εκανα ακριβως αυτο που ειπες,εφτιαξα 3 φακελους οπως τους ονομασες πιο πανω,εβαλα σε καθε φακελο απο 8 ηχους(και στα 3 τους ιδιους).ενω στους ηχους κλησης και στο ξυπνητηρι βγαινουν,στους ηχους για την ειδοποιησης για τα sms μου βγαζει μονο αυτα που εχει το τηλ. μεσα.αν μπορει καποιος να με βοηθησει.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ενα θεματακι για τον Ρουφιανο, απο το SE X10 με battery percentage. :D

κατω κατω στο πρωτο ποστ.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=723193

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατώ να κάνει update (με ενεργοποιημενο το WiFi ) μου βγάζει μήνυμα ότι το copilot είναι ενημερωμένο. Επίσης, στο μενού Πλοήγηση-Σημεία Ενδιαφεροντος, το σημεία ενδιαφέροντος είναι γκρι και δεν μπορώ να το επιλέξω (προφανώς), όπως επίσης και τις επιλογές στο γρήγορη στάση μου τις έχει γκρι..

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=22527&page=5

Post 47-48

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Επιτέλους ειμαι και εγώ κατοχος του Desire. Η πρωτη εντυπωση ειναι θετικοτατη μενει να ασχοληθω να το ψαξω λιγο παραπανω. Εχω μια απορια και θα ηθελα μια βοηθεια. Εχω ολες μου τις επαφες στο gmail. Με το που ανοιξα το κινητο και εβαλα τα στοιχεια του λογαριασμου μου εφερε ολες τις επαφες. Εβαλα και τα στοιχεια μου για το Facebook for HTC sence. To προβλημα ειναι οτι οταν παω σε μια επαφη και προσπαθω να την συνδεσω με μια επαφη στο facebook δεν μου βρισκει καμια επαφη...:( Τι κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.καταρχην σορρυ αν ειμαι οφτοπικ αλλα δεν ξερω που αλλου να εκφρασω την απορια....λοιπον πηγα χθες στον γερμανο(καταστημα εδεσσας) να αγορασω την συσκευη(μιας και εχει εκπτωση)...αλλα μου ειπαν οτι δεν υπαρχει και οτι θα ερθει σε 2 μηνες!!! ξερετε αν ισχυει οντως κατι τετοιο?μπορει κανεις να μου δωσει το τηλεφωνο των κεντρικων του γερμανου ωστε να δω αν μπορω να κανω κατι?Επισης ξερετε αν μπορω να το παραγγειλω με την εκπτωση τωρα, ασχετως απο το ποτε θα το παραλαβω?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.καταρχην σορρυ αν ειμαι οφτοπικ αλλα δεν ξερω που αλλου να εκφρασω την απορια....λοιπον πηγα χθες στον γερμανο(καταστημα εδεσσας) να αγορασω την συσκευη(μιας και εχει εκπτωση)...αλλα μου ειπαν οτι δεν υπαρχει και οτι θα ερθει σε 2 μηνες!!! ξερετε αν ισχυει οντως κατι τετοιο?μπορει κανεις να μου δωσει το τηλεφωνο των κεντρικων του γερμανου ωστε να δω αν μπορω να κανω κατι?Επισης ξερετε αν μπορω να το παραγγειλω με την εκπτωση τωρα, ασχετως απο το ποτε θα το παραλαβω?ευχαριστω!

 

Σε 2 μηνες θα εχει πεσει κατω απο τα 400... Οταν λεμε προσφορα, εννοουμε τωρα. Οχι προπωληση με τιμες Ιουλιου για εισαγωγη του Σεπτεμβρη...

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 μηνες θα εχει πεσει κατω απο τα 400... Οταν λεμε προσφορα, εννοουμε τωρα. Οχι προπωληση με τιμες Ιουλιου για εισαγωγη του Σεπτεμβρη...

 

ναι εχεις δικιο δεν το ειχα σκεφτει ετσι...!σχετικα με τη διαθεσιμοτητα.....ξετεις κατι?ειναι αληθεια αυτο που μου ειπαν?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..Είμαι νέος χρήστης android. Καθότι έιμαι και χρήστης του HD2 , έχω την εξής ερώτηση. Όταν συνδέω το HD2 με το usb , αποκτά αυτόματα το κινητό internet μέσα απο το pc. Το αντίστοιχο δεν γίνεται με το desire. Τί πρέπει να κάνω? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...