Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια !καινουριος κ εγω εδω κ περιμενω σε λιγες μερες οποτε γινει αυτη η ρημαδα η φορητοτητα να εχω κ εγω στα χερια μου το κινητακι.απο οτι βλεπω καλυτερα να μην το κανω update μεσω του κies αμεσως μολις το παρω!αν κολλησει μετα επανερχεται κανονικα στην λειτουργια?να μας πουν οσοι το εχουν παθει!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ean enoeis, apla widget geia to inet, nai yparxei teteio programa,

 

diladi na kaneis ena eikonidio stin epifaneia tin arxiki , oste p.x na sou aneigei kateftheian to Troktiko, paradeigma ,

 

Nai yparxei teteio tool , ke ine poly aplo , se 2 lepta exeis ftiaksei to diko sou widget,

 

Ama endiaferei , tin koinotita tou myphone, ke to thelete , ??

peste to,

kai tha to anevaso !!!!!

 

ena parakalo monon stous admin ke tous mods,

Na me synxorane pou grafo grenglisch,

 

an ke prospathao , to katadynami, , alla ine kourastiko na alazeis kathe toso gia mia lexei , tin tasdtatura sou , !!!!

 

filika makis

 

Όχι εννοώ περισσότερο για εφαρμογή...απλή εφαρμογή..μπορούμε εύκολα να τη φτιάξουμε?Μέσω του SDK αν το λέω σωστά..

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το GPS με κανέναν τρόπο

 

Με το πρόγραμμα περιήγηση που είναι στο μενού, το ανοίγω δεν εμφανίζει τους δρόμους, όση ώρα και να το αφήσω γράφει λήψη θέσης και με βγάζει χιλιόμετρα μακριά από εκεί που είμαι

 

Τη πρώτη φορά που ανοίγεις το πρόγραμμα, κάνει μερικά λεπτά να βρει τους δορυφόρους. Μέχρι να τους βρει, σου δείχνει τη παλιά θέση σου. Αυτό το κάνουν όλα τα προγράμματα, σε όλα τα κινητά. Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις και το googlemaps, μέσα από το google widget αν και θέλει σύνδεση internet για να το χρησιμοποιήσεις.

 

Γενικά δεν έχω κανένα παράπονο από το gps πέρα ότι το route66 κάνει rotate το χάρτη. Ξέρει κανείς πως το απενεργοποιούμε αυτό; Είναι πολύ ενοχλητικό και γενικά σε μπερδεύει αφού δεν ξέρεις ποιο είναι πάνω και ποιο κάτω(ναι υπάρχει η πιξύδα πάνω στη γωνία αλλά και πάλι).

 

Ήθελα να ήξερα ποιος σκέφτηκε τόσο χαζό feature, να γυρνάει ο χάρτης ανάλογα με την κατεύθυνση που κοιτάς. Αυτό είναι χρήσιμο μόνο σε κανένα google street. Εάν θέλετε να δείξετε την κατεύθυνση, τότε κάντε το σήμα να είναι βελάκι που να δείχνει προς τα που κοιτάς.

 

ΟΤΑΝ ΚΑΛΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ, ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ ΚΛΗΣΗΣ, ΟΤΑΝ ΚΑΛΕΙ Η ΟΘΟΝΗ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΕΣ Π.Χ. ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΩ, ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΤΟ ΗΧΕΙΟ Κ.Λ.Π. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΥ.

 

Είτε πλησιάζεις το πρόσωπό σου ή κάτι στον αισθητήρα, ώστε το κινητό να νομίζει ότι έχεις το κινητό κολλητά στο πρόσωπό σου(και άρα απενεργοποιεί την οθόνη, ώστε να μην την πατήσει καταλάθος το πρόσωπό/αυτί σου), είτε έχεις ελαττωματική συσκευή.

 

απο οτι βλεπω καλυτερα να μην το κανω update μεσω του κies αμεσως μολις το παρω!αν κολλησει μετα επανερχεται κανονικα στην λειτουργια?να μας πουν οσοι το εχουν παθει!

 

Γενικά το kies είναι βαρύ και ψιλοασταθές ΙΜΟ και μερικές φορές έχει πρόβλημα να δει το κινητό(το οποίο λύνεται με το να το βγάλεις και να το βγαναβάλεις το κινητό). Αλλά εγώ έκανα update κανονικά και χωρίς πρόβλημα το κινητό και γενικά δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα.

 

ΥΓ Υπάρχει κανένα app/widget που να σου επιτρέπει να ακούς ελληνικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς μέσω internet;

Edited by NIB
Link to comment
Share on other sites

Aπο το googlemaps, μέσα από το google widget ,

 

Πως μπορουμε να βλεπουμε τον χαρτη, σε διαμορφοση Satellite ??????

 

εφαγα πολες ωρες , και δεν το καταφερα, μηπος γνοριζη κανειs ????

Link to comment
Share on other sites

Εδω το LinkWidgetCreator_1.1_multilanguage, με το οποιο μπορουμε να διμιουργησουμε το δικο μας μονο LinkWidge, προτα πρεπει να δημιουργησουμε 2 εικονιδεια το ενα που θα εμφανιυεται στιν γραμη τον Widgeτ πρεπει να εχει μεγεθος 96 x 96 πιχ , το αλλο που θα εμφανζεται στην επιφανεια ,διαλεγετε εσεισ το μεγεθος ,που θελεται.

 

στο προτο πεδιο γραφοθμε πως θελουμε να ονομαστει το Widget

στο δεφτερο πεδιο την URL adrese thw selidas pou epithimoume,

sto τριτο πεδιο βαζουμε το μικρο ικονιδιο

στο τεταρτο πεδιο το μεγαλο ικονιδιο

 

το τεραγονακι κατο αριστερα το ξετικαρουμε, το αφινουμε ελευθερο, ουτε κε κσερο γεια πιον λογο ειναι,

Τελος πατατε το κουμπι κατο δεξεια , κε ετιμο το περνατε στο κινιτο σας , κε μετα πατε κε το κανετε Instal.

Ετειμο να το χρισιμοποιισεται , θα το βριτε στην γραμη τον

Widget.

 

Πρωσοπικα προτιμαο το MultiLinkSlider_Final που ανεβασα μιας κε εχεισ την δζνατοτιτα να προσθεσεις μεχρι 9 λινκ.

 

http://rapidshare.com/files/408377526/LinkWidgetCreator_1.1_multilanguage.rar

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κατά την προσπάθεια αναβαθμισεις του Wave παρουσιάστηκε κάποιο σφάλμα με αποτέλεσμα το κινητό να κολλήσει, όταν προσπάθησα να του κάνω επαναφορά το Kies αρνήθηκε να συνδεθεί με το κινητό...οπότε είμαστε για το service της Samsung....μπορεί κάποιος να μου δώσει την διεύθυνση;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Εδω το LinkWidgetCreator_1.1_multilanguage, με το οποιο μπορουμε να διμιουργησουμε το δικο μας μονο LinkWidge, προτα πρεπει να δημιουργησουμε 2 εικονιδεια το ενα που θα εμφανιυεται στιν γραμη τον Widgeτ πρεπει να εχει μεγεθος 96 x 96 πιχ , το αλλο που θα εμφανζεται στην επιφανεια ,διαλεγετε εσεισ το μεγεθος ,που θελεται.

 

στο προτο πεδιο γραφοθμε πως θελουμε να ονομαστει το Widget

στο δεφτερο πεδιο την URL adrese thw selidas pou epithimoume,

sto τριτο πεδιο βαζουμε το μικρο ικονιδιο

στο τεταρτο πεδιο το μεγαλο ικονιδιο

 

το τεραγονακι κατο αριστερα το ξετικαρουμε, το αφινουμε ελευθερο, ουτε κε κσερο γεια πιον λογο ειναι,

Τελος πατατε το κουμπι κατο δεξεια , κε ετιμο το περνατε στο κινιτο σας , κε μετα πατε κε το κανετε Instal.

Ετειμο να το χρισιμοποιισεται , θα το βριτε στην γραμη τον

Widget.

 

Πρωσοπικα προτιμαο το MultiLinkSlider_Final που ανεβασα μιας κε εχεισ την δζνατοτιτα να προσθεσεις μεχρι 9 λινκ.

 

http://rapidshare.com/files/408377526/LinkWidgetCreator_1.1_multilanguage.rar

 

Να σε ρωτησω κατι για το Multilinkslider, πρεπει να βαλουμε και ικονιδια ή με το που βαζουμε το link τα κατεβαζει μονο του;

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι για το Multilinkslider, πρεπει να βαλουμε και ικονιδια ή με το που βαζουμε το link τα κατεβαζει μονο του;

 

Eνοειτε οτι πρεπει να τα φταξεις εσζ , τα ικονειδια, το εξηγο μεσα στης οδηγιες,

 

οσο γεια να φταξεις μονος σου εικονιδια , ,, εγο χρησιμοποιο το FastStone Capture,

κε μετα με ενα απλο προγραμα επεξεργασιας , τα μικρενεις τα μεγαλονεις , τα κανεις οτι θελεις , αρκει να τα αποθηκευεις σε .png .

 

 

Τελικα γνωριζει κανενας , να μοθ απαντηση , σε αφτην μου την ερωτηση.?????????

 

Aπο το googlemaps, μέσα από το google widget ,

 

Πως μπορουμε να βλεπουμε τον χαρτη, σε διαμορφοση Satellite ??????

 

εφαγα πολες ωρες , και δεν το καταφερα, μηπος γνοριζη κανειs ????

Edited by makiman
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έκανα ακόμα δεν βρήκα αλλαγή εμφανές :)

 

Προσπαθώ να κάνω την αναβάθμιση σε windows7 64 bit και αποτυγχάνει και λέει ότι λείπει ένα αρχείο dll. Επίσης δεν μπορω να στείλω και να λάβω mms παρά τις ρυθμίσεις ου μου έστειλε η Cosmote. Μπορεί κανέις να με βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

ταχείες κλήσεις έχει το wave και πως μπαίνουν. όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ταχείες κλήσεις έχει το wave και πως μπαίνουν. όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι.

 

Βάλε το widget "φίλοι τώρα" είναι πολύ πιο καλό και γρήγορο απο την ταχεία κλήση. άποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτή η αναβάθμιση δεν μπορεί να κατεβεί και να την ανεβάσετε κάπου να την εγκαταστήσουμε και εμείς που δεν έχουμε ελληνικά?

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω την αναβάθμιση σε windows7 64 bit και αποτυγχάνει και λέει ότι λείπει ένα αρχείο dll. Επίσης δεν μπορω να στείλω και να λάβω mms παρά τις ρυθμίσεις ου μου έστειλε η Cosmote. Μπορεί κανέις να με βοηθήσει;

 

Οτι αρχειο σου λεει να κατεβασει βαλτο στο google να το βρει και να το εγκαταστησεις και εισαι οκ:)Για τα mms δεν ξερω κατι:(

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να βλεπουμε τον χαρτη, σε διαμορφοση Satellite ??????

 

Από το layers(μέσα στο googlemaps)

 

Επίσης δεν μπορω να στείλω και να λάβω mms παρά τις ρυθμίσεις ου μου έστειλε η Cosmote. Μπορεί κανέις να με βοηθήσει;

 

Δοκίμασες κανένα άλλο προφίλ μέσα από τις ρυθμίσεις των mms;

 

Ξέρει κανείς από που μπορούμε να πάρουμε τvout καλώδιο για το κινητό; Κατά προτίμηση με λίγα λεφτά; Έχει πάρει κανείς;

Edited by NIB
Link to comment
Share on other sites

Από το layers(μέσα στο googlemaps)

 

 

 

Δοκίμασες κανένα άλλο προφίλ μέσα από τις ρυθμίσεις των mms;

 

Ξέρει κανείς από που μπορούμε να πάρουμε τvout καλώδιο για το κινητό; Κατά προτίμηση με λίγα λεφτά; Έχει πάρει κανείς;

 

http://cgi.ebay.com/h156-TV-Out-AV-Cable-Samsung-GT-S8500-Wave-NEW-/270608995933?cmd=ViewItem&pt=PDA_Accessories&hash=item3f018d965d

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

@dimcosmo (και όποιον άλλο έχει πρόβλημα με την αναβάθμιση):

 

Ενημερωτικά για όσους αντιμετωπίζουν το πρόβλημα κατά την αναβάθμιση του firmware με το dll που δεν υπάρχει στα Windows 7, θα πρέπει να εγκαταστήσετε το Windows Mobile Device Center. Δουλεύει και με την 64bit version.

http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/downloads/microsoft/device-center-download.mspx

Link to comment
Share on other sites

σος ερωτηση ... κανενα wave δεν εχει ελληνικα? χθες επεσε στα χερια μου ενα αγορασμενο απο γερμανο και δεν ειχε ελληνικα..... επισης οταν παταγα το εικονιδιο της καμερας δεν εκανε τιποτα... μηπως εκανα κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως με το θέμα αναβαθμισει λογισμικού έπαθα μεγάλη ζημιά! Κινητο 3ημερων το εστειλα για service:cry: μιας και όπως έγραψα ποιο πάνω στην διαδικασία αναβαθμισεις εντόπισε σφάλμα και μετά από εκεί και πέρα αρνήθηκε να συνδεθεί ξανά με το Kies για να κάνω επαναφορά:mad:
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα παιρνάω κ εγώ το update και θέλω να ρωτήσω κ εγώ 2-3 πραγματάκια...

Και σε εσάς τόσο πολύ αργησε να κατεβάσει το καινούργιο firmware?

Αφού το περάσει ότι αρχείο είχαμε στο κινητό μένει ανέπαφο έτσι;

Επαφές και αρχεία δεν επηρεάζονται έτσι;Κάρτα μνήμης να φανταστώ δεν την ακουμπάει καν...

Σε περίπτωση χτύπα ξύλο πάει κάτι στραβά(γίνει καμιά διακοπή ρεύματος για παράδειγμα ή για κάποιο λόγο κάψει φλάτζα το pc,το κινητό μετά είναι για πέταμα ή έστω για service ή μπορώ να το επαναφέρω κάπως;

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

 

Είδες πόσο ποσοστό θετικό έχει; Ναι, έχει πολλές πωλήσεις αλλά πόσες από αυτές αποτυγχάνουν; Μακριά από χονγκκονγλέζους.

 

σος ερωτηση ... κανενα wave δεν εχει ελληνικα?

 

Το δικό μου από wind έχει ελληνικά παντού και μπορείς να βάλεις και άλλες γλώσσες εάν θέλεις.

 

επισης οταν παταγα το εικονιδιο της καμερας δεν εκανε τιποτα... μηπως εκανα κατι λαθος?

 

Μάλλον ήταν ελλατωματικό; Επίσης δεν χρειάζεται να πατήσεις το εικονίδιο, απλώς πάτα το κουμπί της κάμερας και ανοίγει αμέσως η κάμερα.

 

Επαφές και αρχεία δεν επηρεάζονται έτσι;

 

Τίποτα δεν επηρεάζεται, δεν ξέρω γιατί. Ίσως να κάνει αυτόματα backup και restore στο background ώστε να μην το βλέπουμε καν ή ίσως η samsung είναι τόσο καλή που το firmware upgrade της δεν αγγίζει καν όλα αυτά τα πράγματα, ποιος ξέρει :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Τώρα παιρνάω κ εγώ το update και θέλω να ρωτήσω κ εγώ 2-3 πραγματάκια...

Και σε εσάς τόσο πολύ αργησε να κατεβάσει το καινούργιο firmware?

 

Ναι, γενικά αργεί αρκετά να κατεβάσει και δεν καταλαβαίνω το γιατί.

 

Αφού το περάσει ότι αρχείο είχαμε στο κινητό μένει ανέπαφο έτσι;

Επαφές και αρχεία δεν επηρεάζονται έτσι;Κάρτα μνήμης να φανταστώ δεν την ακουμπάει καν...

 

 

Don't worry! Δεν πηράζει τίποτα. Πέρασαν οι εποχές που έπρεπε πρώτα να κάνεις backup. Τώρα πια δεν αλλάζει τίποτα στα δεδομένα και τις ρυθμήσεις σου.

 

Σε περίπτωση χτύπα ξύλο πάει κάτι στραβά(γίνει καμιά διακοπή ρεύματος για παράδειγμα ή για κάποιο λόγο κάψει φλάτζα το pc,το κινητό μετά είναι για πέταμα ή έστω για service ή μπορώ να το επαναφέρω κάπως;

 

Service βρε φίλε!! Αλλά μην το φοβάσε τόσο. Αν έχεις εγκαταστήσει σωστά το kies και το PC είναι σε καλή κατάσταση και σταθερό, τότε δεν έχεις προβλήματα. Τα περισσότερα δημιουργούνται από κακογραμμένους - πηραγμένους drivers συσκευών και "πηραγμένα" συστήματα.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κατά την αναβάθμιση μου λέει παρουσιάστηκε ένα σφάλμα οπότε μου λέει να το βάλω σε mode επαναφοράς,το έκανα ευτυχώς συνδέθηκε με το kies το κινητό και έκανα επιτυχώς την επαναφορά με την αναβάθμιση παράλληλα...

Δυστηχώς προχειρότητες βλέπω από την samsung λόγο του σφάλματος που συνέβη...Ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά!

 

Έχω μια μικρή υποψία οτί άλλαξε ο τρόπος με τον οποίο τοποθετούνται τα εικονίδια στον task manager....τώρα πρώτο εικονίδιο είναι η εφαρμογή που ανοίχθηκε τελευταία μετά οι υπόλοιπες εφαρμογές που τρέχουν και μετά η αρχική οθόνη και τα widgets...

 

@Fanatikos...άργησε πολύ και να φανταστείς κατέβαζε κανονικά απ ότι καταλαβαίνω,ούτε βιντεάκι στο youtube δεν έπαιζε όση ώρα το κατέβαζε το update...Βασικά το kies δεν το έχω εγκαταστήσει από το cd αλλά το κατέβασα από το site της samsung,κανονικά θα έπρεπε όλα να είναι okey...όσο για τους drivers κατέβαιναν μόνοι τους (windows 7) και δεν έχω πειράξει γενικώς τίποτα οπότε αυτό το πράγμα πιστεύω δεν μπορεί να δικαιολογιθεί...

Edited by Gdrdasky

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...