Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η προσωπική μου άποψη είναι πως είναι πραγματικά κρίμα για μία επιβάρυνση της τάξης των 4 ευρώ, που θα κόστιζε το μήνα ένα μικρό data plan, να επιλέξεις να εξαρτάσαι από τη διαθεσιμότητα public wi-fi, αλλά και να στερήσεις τον εαυτό σου από τη χρήση όλων αυτών των "καλουδιών" που το τηλεφωνάκι προσφέρει μέσω 360. Κατά τα άλλα γενικότερα συμφωνώ με όλα όσα γράφεις ωστόσο πρέπει να πω ότι βλέπω μια αργή αλλά υπαρκτή εξέλιξη στο θέμα του H1, καθώς κάθε 3 και λίγο κυκλοφορούν νέα custom firmwares στο net. Χτες του φόρεσα 2, τα οποία δε ξέρω πως, αλλά έκαναν την απόκριση της οθόνης και τα scrollαρίσματα να είναι ασύλληπτα γρήγορα, σαν να είχα ένα εντελώς νέο τηλέφωνο. Το ένα ήταν αισθητικά κακάσχημο βέβαια και το έβγαλα, το δεύτερο το κράτησα ουσιαστικά έχουν πειράξει μόνο την οθόνη των apps, αλλά πάει σφαίρα. Το Samsung Firmwares έγραψε χθες ότι θα ανεβάσει customs για το LiMo R3. Από άλλα λειτουργικά το android porting φαίνεται να είναι σε εξέλιξη και το meego porting υποτίθεται ότι λειτουργεί ωστόσο δεν το έχω ρισκάρει.

 

Waiting for LiMo 3 λοιπόν και ομολογώ ότι έχω αγαπήσει απίστευτα αυτή τη συσκευή. :p

 

2-3 ερωτήσεις

Τι είναι το Limo R3 ακριβώς και που μπορώ να βρω porting για ΜΕΕΒΟ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το LiMo R3 είναι όπως λέμε στα android Froyo αντί για Eclair.

To Meego porting είναι εδώ.

Περισσότερες πληροφορίες για το Meego εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Με το R3 θα υπάρξει κάποια διαφορά προς το καλύτερο ή απλά άλλαξε ο μανωλιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια που θελω να μου την λυσετε αν μπορειτε...πως περναω τις εφαρμογες που κατεβασα στο κινητο...??τις εφαρμογες απο το λινκ που ειχε στειλει ενας φιλος πριν λιγες μερες...βοηθηστε με

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

1) dial *#35767# and select "allow"

2) connect usb and select mass storage

3) transfer your widgets onto the "other files" folder

4) disconnect usb

5) wait for a couple of minutes

6) go to the "other files" folder

7) select the widget you want to install and click install

Link to comment
Share on other sites

1) dial *#35767# and select "allow"

2) connect usb and select mass storage

3) transfer your widgets onto the "other files" folder

4) disconnect usb

5) wait for a couple of minutes

6) go to the "other files" folder

7) select the widget you want to install and click install

 

ποοο!!! :D χιλια ευχαριστώ φίλε Dobroveche και τον giothesuper που ρωτησε!!!! επιτέλους μπορώ να κάνω εγκατασταση τα .wgt!!!!! :w00t:

Samsung Galaxy 3, Nokia 6220 Classic, Samsung 360 M1, Nokia 6263, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson T316, Ericsson T28, Ericsson GH388
Link to comment
Share on other sites

Και ένα widgetάκι δικής μου κατασκευής :lol: για τον καιρό,

bookmark είναι ουσιαστικά για να βλέπετε τον καιρό από το meteo.gr.

Meteo

Edited by Dobroveche
Link to comment
Share on other sites

Και ένα widgetάκι δικής μου κατασκευής :lol: για τον καιρό,

bookmark είναι ουσιαστικά για να βλέπετε τον καιρό από το meteo.gr.

Meteo

Είσαι φοβερός!!:D μπράβο!!:)

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Αναμένετε να βγει καινούριο custom firmware από τους http://www.samsung-firmwares.com. Ελπίζω να έχουν βάλει το R3 με κάποιο τρόπο ή τουλάχιστον κάποιο μέρος του.

Πηγή από Twitter.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το ι640 ρε παιδια απο τη διευθυνση http://samsung-firmware.webs.com και κατεβασα και το Pc Studio... αλλα δεν ξερω ποιο αρχειο πρεει να βαλω σε καθε θεση... αν μπορει καποιος να βοηθησει που το εχει κανει ηδη....
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αν σας εχω πριξει με τις ερωτησεις μου..θελω μια τελευταια..εκει που μου λετε να καλεσω #35767# και να πατησω allow πρεπει να το κανω οπωσδηπωτε?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αν σας εχω πριξει με τις ερωτησεις μου..θελω μια τελευταια..εκει που μου λετε να καλεσω #35767# και να πατησω allow πρεπει να το κανω οπωσδηπωτε?

 

για να κανεις εγκατασταση τα .wgt είναι αναγαίο...

Samsung Galaxy 3, Nokia 6220 Classic, Samsung 360 M1, Nokia 6263, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson T316, Ericsson T28, Ericsson GH388
Link to comment
Share on other sites

και κατι τελευταιο please...θα αλλαξει καμια ρυθμιση στο κινητο οταν καλεσω..???

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ναι

συγκεκριμενα θα αλλαξει η ρυθμιση που απαγορευει να εγκαθιστας εφαρμογες με αυτον τον τροπο :shifty:

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγγνωμη μια τελευταια ερωτηση... Καποιος αν μπορει να μου πει πως κανω αναβαθμισεις αναλυτικα η ας μου δωσει ενα msn να μου τα πει απο κει πιο καλα.... Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε δηλαδη δεν θα χασω καμια δικια μου ρυθμιση μεσα απο το κινητο η κανενα αρχειο...ρυθμισεις οπως ηχο κλησεις και τετοια...αυτη η ρυθμιση αλλαζει μεσα απο το κινητο???σημερα θα τις περασω τις εφαρμογες..ελπιζω να μην χασω κανενα αρχειο η τιποτα...

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Για να μη το κουράζουμε το θέμα η ερώτηση για το πως γίνονται installed τα widgets απαντήθηκε. Από εκεί και πέρα ότι κάνεις στο κινητό σου είναι με δική σου ευθύνη.
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγγνωμη μια τελευταια ερωτηση... Καποιος αν μπορει να μου πει πως κανω αναβαθμισεις αναλυτικα η ας μου δωσει ενα msn να μου τα πει απο κει πιο καλα.... Ευχαριστω...

 

loa στην ακριβώς προηγούμενη σελίδα σου έχει απαντήσει στο ακριβώς ίδιο ερώτημα ο SiliconDreamsGR

Link to comment
Share on other sites

55 Ευρό για το σέρβις του κινητό μου ζήτησαν, εννοώ είχα εγγύηση. Του άλλαξαν πλατφόρμα. Το είχα χαλάσει εγώ ο ίδιος αλλά τους είπα ότι έκανα αναβάθμιση και κώλυσε. Πως το βλέπετε το θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Βασικά νομίζω ότι πάρα πολύ φτηνά τη γλύτωσες, δεδομένου ότι έχω ακούσει να ζητάνε και 170άρια.

Εν τω μεταξύ οι εγγυήσεις είναι πάντα για βλάβες που παρουσιάζουν οι συσκευές μόνες τους, όχι για ζημιές που προκαλεί ο χρήστης.

Αυτές κλασσικά είναι εκτός εγγύησης.

Τεσπά, τέλος καλό όλα καλά, καλώς μας ξαναήρθες στην παρέα, και πρόσεχέ το τώρα, μη του ξαναβγάλεις τα μάτια. :lol:

Edited by Dobroveche
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα και καλώς σας βρήκα! νέος στην κοινότητά σας, και κάτοχος του Samsung H1. Χρησιμοποιώ όλες τις υπηρεσίες του κινητού, ακόμη και τις υπηρεσίες 360 και έχω μείνει πραγματικά απίστευτα ευχαριστημένος εδώ και ένα μήνα που το έχω στα χέρια μου. Δεν μου έχει κολλήσει και δε με απογοήτευσε ποτέ παρά το ότι του έχω βγάλει την πίστη καθώς το χρησιμοποιώ όλη την ώρα!

 

Μία ερώτηση όμως. Ψάχνω για θήκη, αλλά λόγω διακοπών και συνεχόμενων ταξιδιών δεν μπόρεσα να επισκεφθώ κάποιο κατάστημα για να δω και εκεί τι παίζει. Πριν πάω όμως θα ήθελα να ρωτήσω αν χρησιμοποιεί κάποιος καμία καλή θήκη και αν είναι ευχαριστημένος ώστε να την αγοράσω για το H1.

 

Καλώς σας βρήκα ξανά παίδες! και καλή συνέχεια :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...