Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και παλι καλως σας βρηκα παιδια :D

 

Καλώς τα παιδιά τα δικά μας!!

 

Πως περάσατε inter πτεραρχε;

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

 

πραγματικα ενδιαφέρον ...... ισως το μονο που με εβαλε σε προβληματισμο

Τελικα εγω λεω να ηρεμησουμε και να απολαυσουμε την μαγευτικη θαλασσα της ελλαδας και τα απιθανα κ******* ια που κυκλοφορουν !!!! χαχαχαχαχ

και για να συνεχισω χιομοριστικα ..... κοστιζουν κατω απο 600 ευρω και εχουν ΣΗΜΑ ΚΑΜΠΑΝΑ !!!!!!

Και οταν ερθει με το καλο θα δουμε αν το παρουμε ........

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα παιδιά τα δικά μας!!

Πως περάσατε inter πτεραρχε;

 

Tελεια. Σπυρο τα ειπα και εδω :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

 

Χριστοφορε τελικα μαλλον δεν εχει γινει ακομα το μπαμ γιατι απλουστατα το 99% δεν χρησιμοποιει την συσκευη χωρις καποιο τυπο θηκης.

 

Το προβλημα ειναι κατι παραπανω απο υπαρκτό. Το μονο που μενει ειναι να αποδειχθει ποσο συχνα χανει κλησεις αν χρησιμοποιηθει χωρις θηκη.

 

Επισης αρχιζω να πιστευω οτι το γνωριζαν αρκετα νωριτερα και γι αυτο φροντισαν να βγαλουν το παμπερ. Γιατι σε προηγουμενες συσκευες δεν κατασκευασαν καποια γνησια θηκη;

Μην το συγκρινετε με το iPad οπου φτιαχθηκε θηκη απο την apple. Εκει ειναι λειτουργικο το θεμα ωστε να μπορεις να κανεις διαφορα πραγματα με την ανεση σου.

 

Αν οντως ειναι ετσι τα πραγματα, οι βιατικοι θα πρεπει να γνωριζουν οτι το προβλημα αυτο θα εχει επιπτωσεις στην μεταπωληση καθω οι λογικοι και ψυχραιμοι θα δυσταζουν να γορασουν κατι με αποδεδειγμανο προβλημα και αναγκαιοτητα χρησης παμπερ.

 

 

@@@Κωστη καλωσορισες

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια για τα χρονια πολλα..

Με το καλο στα παιδια που γυρισανε απο τις διακοπουλες, δυσκολο πραμμα μετα απο διακοπες να μπεις παλι στο κλιμα της δουλεια ε?

Παλι καλα που δεν το πηραν οι oranjie γιατι μας τα χαν πρηξει τοσον καιρο στη δουλεια :D Και αν το σηκωναν την ειχαμε βαψει..

Καθε μερα στη δουλεια α η Ελλαδα ποτε παιζει και τετοια, ενω ειχαμε αποκλειστει :p

Παντως κανουν τρελα παρτυ με την μπαλα και χθες επεσε νεκρικη σιγη μετα το ματς!!

 

@ carpenoctrum Που το ειδες το ματσακι Ολλανδια - Ουρουγουαη αν επιτρεπετε?

 

ΥΓ Την καλησπερα μου σε ολους :)

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

@malias4

Γιωργο Χρονια πολλα και απο μενα φιλε :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο με κρητική καρδιά χρόνια πολλά και απο εμένα! Συγγνώμη που άργησα να ευχηθώ, ξεχάστηκα!!!

 

Ότι επιθυμείς!!!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια για τα χρονια πολλα..

Με το καλο στα παιδια που γυρισανε απο τις διακοπουλες, δυσκολο πραμμα μετα απο διακοπες να μπεις παλι στο κλιμα της δουλεια ε?

Παλι καλα που δεν το πηραν οι oranjie γιατι μας τα χαν πρηξει τοσον καιρο στη δουλεια :D Και αν το σηκωναν την ειχαμε βαψει..

Καθε μερα στη δουλεια α η Ελλαδα ποτε παιζει και τετοια, ενω ειχαμε αποκλειστει :p

Παντως κανουν τρελα παρτυ με την μπαλα και χθες επεσε νεκρικη σιγη μετα το ματς!!

 

@ carpenoctrum Που το ειδες το ματσακι Ολλανδια - Ουρουγουαη αν επιτρεπετε?

 

ΥΓ Την καλησπερα μου σε ολους :)

 

Καλησπέρα και χρόνια σου πολλά Γιώργο.

 

Στο Kluis ήμουν στην Plein την Τρίτη. :)

Link to comment
Share on other sites

Kοντα στο Μααστριχτ ειναι ε?

Μπυρα πολυ και party μεχρι το πρωι . . .

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Kοντα στο Μααστριχτ ειναι ε?

Μπυρα πολυ και party μεχρι το πρωι . . .

 

Σορρυ, ξέχασα την πόλη.. Στη Χάγη ήμουν, στην κεντρική πλατεία (Plein) και το μαγαζί λεγόταν Kluis :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά Νίκο ποιά είναι τα συμπεράσματά σου μέχρι στιγμής από το iPhone 4 και το θέμα με την κεραία;
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά Νίκο ποιά είναι τα συμπεράσματά σου μέχρι στιγμής από το iPhone 4 και το θέμα με την κεραία;

 

Δεν υπάρχουν αλήθειες και ψέμματα σχετικά με τη λήψη σήματος του iPhone 4. Υπάρχουν αυτοί που υπερβάλλουν από τη μία και αυτοί που εθελοτυφλούν από την άλλη. Δεν μπαίνω καν στον κόπο να αναφέρω την τρίτη κατηγορία αυτών που δεν έχουν καν τη συσκευή και έχουν ήδη βγάλει τα συμπερασμάτά τους.

 

Λοιπόν, το έγραψα και από την πρώτη μέρα που είχα τη συσκευή, το ξαναγράφω και τώρα για να γίνει ξεκάθαρο. Δεν υπάρχουν προβληματικές και μη προβληματικές συσκευές. Το iPhone 4 αν το πιάσεις με συγκεκριμένο τρόπο επηρεάζεις το σήμα του. Αν είσαι σε σημείο με καλό σήμα δεν θα το καταλάβεις. Αν είσαι σε σημείο με κακό σήμα θα το δεις.

 

Το θέμα λοιπόν είναι κατά πόσο επηρεάζει αυτό την πραγματική καθημερινή χρήση της συσκευής.

 

Τη συσκευή αν την κρατήσει κάποιος με το αριστερό χέρι και σχετικά σφιχτά μπορεί να ρίξει το σήμα αρκετά. Το κράτημα σε εκείνη τη θέση είναι αρκετά φυσικό και πρόκειται για τον τρόπο που το κρατάνε οι περισσότεροι αριστερόχειρες. Παρόλα αυτά, αν και δοκίμασα πολλές φορές ακόμα και σε περιοχές με κακό σήμα δεν είχα ποτέ πρόβλημα στην πραγματοποίηση κλήσης και μιλάω πάντα για δοκιμές που έγιναν συγκριτικά και με το 3GS μου. Σε περιοχές που έβλεπα 1 γραμμή στο σήμα μπορούσα να πραγματοποιήσω κλήσεις και με τις 2 συσκευές όπως και είχα μερικές φορές πρόβλημα και με τις 2 ανεξάρτητα από τον τρόπο που τις κρατούσα μιας και με τόσο οριακό σήμα η οποιαδήποτε παρέμβαση ή ακόμα και μετακίνηση της συσκευής οδηγούσε σε πτώση του σήματος.

 

Προσωπικά από αυτά που είδα το πρόβλημα ναι μεν υπάρχει αλλά έχω καταλήξει ότι δεν αποτελεί ανασταλτικό παράγοντα αγοράς της συσκευής για πολύ συγκεκριμένους λόγους. Για να φτάσει κάποιος σε σημείο να μην έχει σήμα πρέπει να βρίσκεται ήδη κάπου με κακό σήμα από τη μια πλευρά και από την άλλη να κρατάει τη συσκευή σφιχτά με το αριστερό χέρι κάτι το οποίο είναι κατά την ταπεινή προσωπική μου άποψη αφύσικο (αφύσικο εννοώ το πόσο σφιχτά πρέπει να κρατηθεί η συσκευή κατά την πραγματοποίηση κλήσης). Επίσης δεν ξέρω τι μπορεί να γίνεται στην Ελλάδα, αλλά εδώ στο Βέλγιο ακόμα και αν πέσει το σήμα, πέφτει σε EDGE οπότε κλήση είναι λίγο απίθανο να χάσεις.

 

Πάμε τώρα στα data. Αν και στο ταξίδι μου δεν είχα σήμα 3G για να κάνω όσες δοκιμές όσες και με τις κλήσεις μπορώ να σας πω τι βλέπω στο σπίτι μου και στο γραφείο μου που έχω πολύ χειρότερο σήμα.

 

Στο σπίτι λοιπόν βλέπω εξ' αρχής πολύ δυνατό σήμα. 5 γραμμές για την ακρίβεια και έχω ταχύτητες up/down που φτάνουν τα 1500kbp/900kbps αντίστοιχα. Πιάνω λοιπόν τη συσκευή με το αριστερό χέρι σε portrait (σε landscape δεν κατάφερα ποτέ να δημιουργήσω θέμα μιας και ο τρόπος που κρατάει κανείς τη συσκευή σε landscape δε φαίνεται να επηρεάζει τη λήψη μιας και με το Home Button στα δεξιά το σημείο που πρέπει να γίνει η επαφή είναι σε θέση που δεν έρχεται σε επαφή με το χέρι) για να πατάω στην οθόνη με το δεξί. Και πάλι το κράτημα για μένα είναι λίγο αφύσικο μιας και για να φτάσω σε σημείο να καλύψω το μεγαλύτερο μέρος της αριστερής πλευράς της συσκευής πρέπει το χέρι μου να βρεθεί σε τέτοιο σημείο που η καμπύλη κάτω από τον αντίχειρα να ακουμπάει την οθόνη. Αλλά ας το δεχτούμε αυτό για να μην πει κανείς ότι σας λέω εγώ πώς να κρατάτε τη συσκευή.

 

Τι βλέπω λοιπόν στο σπίτι. Πιάνω έτσι τη συσκευή και ξεκινάω τη δοκιμή με τα data. Τα πρώτα 30 δευτερόλεπτα βλέπω το σήμα να αρχίζει να πέφτει μέχρι που φτάνει τη μία γραμμή. Μέχρι εκεί δεν έχουν επηρεαστεί οι ταχύτητες του browsing. Ξαφνικά γυρνάει σε EDGE και σε 5 γραμμές αλλά πλέον οι ταχύτητες είναι επιπέδου EDGE και μιλάμε για νούμερα της τάξης των 60kbps down και 20kbps up που γενικά είναι χάλια.

 

Παρόλα αυτά, 10 δευτερόλεπτα μετά, χωρίς να έχω αφήσει τη συσκευή από τα χέρια μου ή να έχω αλλάξει τον τρόπο με τον οποίο την κρατάω, το σήμα γυρνάει σε full 3G ξανά και οι ταχύτητες επανέρχονται εκεί που ήταν αρχικά χωρίς να πέφτουν πλέον.

 

Πάμε τώρα στο γραφείο. Εδώ το σήμα μου είναι πολύ ασταθές. Με το 3GS όταν είναι στο γραφείο χωρίς να το ακουμπάω βλέπω φουλ σήμα αλλά με το που το πιάσω στο χέρι μου έχω δει να πηγαίνει μέχρι και σε No Service ενώ άλλες μπορεί να γυρίσει σε EDGE ή και να μην επηρεαστεί καθόλου.

 

Βγάζω το iPhone 4 και κάνω κλήση κρατώντας τη συσκευή τόσο σφιχτά και κλειστά στο χέρι σε σημείο που έχω αρχίσει να ενοχλούμαι. Δεν παρακαλουθώ το σήμα. Με ενδιαφέρει τι γίνεται με την κλήση σε σημείο που με το 3GS έχω τύχει και σε call failed. 4 λεπτά στην κλήση και συνεχίζω να μιλάω χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Πάμε στα data. Με τη συσκευή χωρίς να την ακουμπάω καταγράφω ταχύτητες 600 up και 350 down σε 3G. Πιάνω τη συσκευή και παρατηρώ την πτώση σε EDGE και ταχύτητες 150 down και 100 up. Προφανώς και εδώ το πρόβλημα είναι πιο εμφανές αλλά το Browsing γίνεται κανονικά και με αυτές τις ταχύτητες και πάλι σε μια θέση που δε συνηθίζεται να κρατιέται η συσκευή όταν γίνεται browsing αλλά τέλος πάντων...

 

Πραγματικά πιστεύω, ότι αν δεν είχε βγει το βίντεο από το Gizmodo δεν θα έπαιρνε σχεδόν κανείς πρέφα στην καθημερινή χρήση της συσκευής τι γίνεται. Δεν προκαλεί σε κανέναν έκπληξη ότι όσοι reviewers έγραψαν για τη συσκευή πριν από το gizmodo δεν είχε παρατηρήσει κανείς το πρόβλημα; Δε λέω ότι δεν υπήρχε... Λέω ότι δεν παρατηρήθηκε γιατί επί της ουσίας στην καθημερινή χρήση της συσκευής ο χρήστης μπορεί να το αντιληφθεί υπό ορισμένες προϋποθέσεις. Όταν κάποιος παίρνει τηλέφωνο δεν συνηθίζει να κοιτάει τι κάνουν οι γραμμές του σήματος εκτός αν εγώ ζω σε άλλο κόσμο. Στο browsing ακριβώς επειδή τα χέρια μας τα θέλουμε για το navigation δεν κρατάμε ποτέ τη συσκευή με τέτοιο τρόπο ώστε να την καλύπτουμε πλήρως.

 

Ναι, η επαφή του χεριού στη συσκευή στο κάτω αριστερό σημείο δημιουργεί πτώση του σήματος κατά 19db περίπου σύμφωνα και με τις μετρήσεις. Για μένα αυτό δε δημιουργεί πρόβλημα στις κλήσεις, γιατί ακόμα και αν έχω κακό 3G θα με γυρίσει σε EDGE. Για τα data τα είπαμε...

 

Επίσης θέλω να συμπληρώσω ότι όσον αφορά στη γενική λήψη σήματος, τα πάει καλύτερα από το 3GS. Για παράδειγμα, μπορώ και stream-άρω ραδιόφωνο σε 64kbps mp3 stream με το iPhone 4 σε σημεία που με το 3GS έβλεπα διακοπές για buffering.

 

Τέλος, ανεξάρτητα από το πώς κρατάει κανείς τη συσκευή δεν έχω δει να επηρεάζεται καθόλου το WiFi.

 

Ετοιμάζω και αναλυτικό review.. θα ενημερώσω όταν θα είναι έτοιμο

 

Είμαι στη διάθεσή σας για τυχόν ερωτήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Σωστός Νίκο, thanks για το αναλυτικό report, ήσουν περιγραφικότατος. :)

Αύριο επιτέλους περιμένω και εγώ τον συνεργάτη μου από Λονδίνο που φέρνει το τεσσάρι οπότε αν πάνε όλα καλά από μεθαύριο το βάζω κάτω στο εργαστήριο και του βγάζω τα μάτια (του τηλεφώνου όχι του ...συνεργάτη). :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου Νίκο!

 

Νομίζω οτι τέτοιου είδους εμπειρίες/εντυπώσεις απο πρώτο χέρι είναι που χρειαζόμαστε,κι οχι απατηλούς χρησμούς διαφόρων "επαϊόντων".

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Βασίλη έχω και μαύρο bumper το οποίο αγόρασα μαζί με τη συσκευή πριν καν βγουν στη φόρα όλα αυτά για το σήμα. Με το bumper δεν παρατηρείται καμία πτώση σήματος ανεξάρτητα από τον τρόπο κρατήματος της συσκευής (είναι δηλαδή σε επίπεδα φυσιολογικά όπως τα μέτρησε και το anandtech). Απλά δεν το αναφέρω για να γλιτώσω τα σχόλια ορισμένων... Αν θες την προσωπική μου άποψη πρόκειται για μια συσκευή που απλά όποιος χρησιμοποιεί χωρίς θήκη είναι χαζός. Κοστίζει τόσα χρήματα που δεν θες να την έχεις γυμνή. Μάλιστα την πρώτη μέρα που το έβαλα το bumper σκέφτηκα ότι πρέπει κάποια στιγμή ίσως να αγοράσω άλλη θήκη για να καλύπτω και το πίσω μέρος της συσκευής και όχι απλά περιμετρικά.

 

Και μιας και ανέφερα το bumper θέλω να πω ότι είναι απίστευτο το πώς φαίνεται σαν κομμάτι της συσκευής. Την πρώτη μέρα όταν το είδε η κοπέλα μου νόμιζε ότι έτσι ήταν η συσκευή αφού με το που το έπιασε στα χέρια της με ρώτησε πού είναι η θήκη που είχα παραγγείλει.

 

Και κάτι τελευταίο...

 

Ζω στο Βέλγιο και ο πάροχός μου έχει δίκτυο 3G, EDGE και GPRS. Ο Θάνος ειδικά άπό αυτό μπορεί να καταλάβει πολλά. Στην Ελλάδα γνωρίζω ότι αν χαθεί το σήμα 3G πάει απευθείας σε GPRS πράγμα που μπορεί να έχει μεγαλύτερες επιπτώσεις στη χρήση των data.

 

Και το ξαναγράφω ακόμα μια φορά. Δε λέω ότι αν ακουμπήσεις τη συσκευή σε εκείνο το σημείο δεν πέφτει το σήμα. Το σήμα πέφτει και μάλιστα εμφανέστατα. Απλά για μένα και κατά την ταπεινή προσωπική μου άποψη δεν δημιουργεί πρόβλημα (τουλάχιστον σε ό,τι έχω δει μέχρι τώρα) στην πραγματοποίηση των κλήσεων. Υπάρχει θέμα με τα data αλλά και πάλι προσωπικά πιστεύω ότι μιλάμε για θέση που κάποιος δύσκολα κρατάει έτσι τη συσκευή για browsing...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι στην Ελλάδα η voda υποστηρίζει κ edge. Tουλάχιστον έχω δει εγώ στο κιν μου την ένδειξη Ε.

 

Νίκο δε κατεβαίνεις κ μια βόλτα Ελλάδα να δούμε τι γίνετε???:lol::lol::lol:

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Νικο απάντησε σε όλα όσα θέλαμε να σε ρωτήσουμε.

Περιμένουμε και τον Θανο να δούμε τι κάνει και στην Ελλάδα.

αυτό με το 3G & EDGE το έχουμε κι εμείς εδώ στο Cairo. Βοηθά να μην μένεις ποτέ χωρίς data. Και μπορώ να πω ότι δίνει αξιοπρεπείς ταχύτητες για σερφαρισμα.

Αν τώρα θες να κατεβασεις κάποιο μεγάλο αρχείο από Dropbox χρειάζεται υπομονή.

Εφόσον και στην Ελλάδα λειτουργισει όπως στο Βελγιο, πράγματι δεν υπάρχει πρόβλημα.

Εμένα με ενδιαφέρει να μην χάνει κλήσεις. Όλα τα αλλά βρίσκονται.

Όταν χρησιμοποιώ την συσκευή με το αριστερό, δεν την σφιγγω ποτέ γιατί δεν υπάρχει λόγος, θα κουρασω το χέρι μου άλλωστε.

Και με το δεξί να την κρατήσεις πάλι εκεί στην Ένωση θα πέσουν τα δάχτυλα.

 

Πιστεύω ότι χρειάζεται λίγο να συνηθίσει κανείς πως θα την κρατά τουλάχιστον σε περιοχές με προβληματικό σήμα κάτι που το έχουμε κάνει όλοι μας με άλλες συσκευές.

 

Αρκεί όλα αυτά να είναι όντως σε περιοχές με πραγματικά προβληματικό σήμα και όχι σε σημεία που ένα ΝΟΚΙΑ έχει 5 γραμμές.

 

Μακάρι να είχαν τοποθετήσει την Ένωση των δυο κεραιών στο κάτω μέρος της συσκευής ώστε να μην υπάρχει καθόλου θέμα.

 

Για θήκη εν μεροι συμφωνώ αλλά υπάρχουν πολλοί σαν εμένα που προτιμουμε θήκη ζώνης ώστε να απολαμβάνουμε το designe της συσκευής μας όταν την χρησιμοποιούμε.

Στο 3GS δεν τόλμησα να το κάνω και το εβαζα ναι μεν στην ζώνη αλλά είχα και back cover.

 

Anyway σε λίγο καιρό θα ξέρουμε περισσότερα οπότε βλέπουμε. πάντως ο Μιχαλης στο maclife πιστοποιεί ότι έχει πρόβλημα data στην Αθηνα που μάλλον οφείλεται σ αυτό που είπαμε περί EDGE & GSM.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα! :)

 

Μια χαρά το review σου Νίκο! Ψύχραιμο και αντικειμενικό! :)

Link to comment
Share on other sites

πρόκειται για μια συσκευή που απλά όποιος χρησιμοποιεί χωρίς θήκη είναι χαζός. Κοστίζει τόσα χρήματα που δεν θες να την έχεις γυμνή.

 

δεν γνωριζω για σενα η τους αλλους , αλλα εγω δεν χρησιμοποιω θηκη.

α ειμαι χαζος;

 

με την ιδια λογικη και οποιος εχει iPhone4 και του τελειωσει η μπαταρια και πρεπει να κανει μια επειγουσα κληση δεν μπορει να χρησιμοποιησει ενα πχ απλο κινητο γιατι δεν εχει sim adaptor.

αρα ειναι χαζος...

 

οσον αφορα το σημα δεν μας ειπες κατι νεο.

επιβεβαιωνεις αυτο που λεμε τοσο καιρο.

απλα το ᾽᾽στρογγυλευεις ᾽᾽λιγο με την γνωστη καραμελα ᾽᾽δεν εχει προβλημα στην καθημερινη χρηση.

Σε νησι δεν ειναι ετσι...δεν εχουμε και το καλυτερο σημα στα νησια μας ξερεις...

βεβαια ειμαι σιγουρος οτι εκει που μενεις και εδω που ειμαι (Μπολωνια) δεν εχουμε προβλημα...

 

αλλου ομως;;;;;

 

γι αυτο περιμενω να το δοκιμασω Κερκυρα οταν με το καλο θα ειμαι και τοτε θα εκφερω γνωμη.

τωρα ομως βλεπω το ποτηρι μισοαδειο.

 

ο,τι λεω το λεω με φιλικο τονο.

εξαλλου σε παρακολουθω και στο twitter. :)

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

@CarpeNoctum

 

Ευχαριστούμε πολύ Νικο για την πληρεστατη περιγραφή της εμπειρίας σου κατά την ουσιαστική χρήση της συσκευής και όχι κατα την εργαστηριακη που λίγους χρήστες ενδιαφέρει.

 

Εγώ χαίρομαι και για κατι αλλο. Ως αριστεροχειρας κρατάω το τηλέφωνο με το δεξί για να πληκτρολογω με το αριστερό ;) ...

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χαίρομαι και για κατι αλλο. Ως αριστεροχειρας κρατάω το τηλέφωνο με το δεξί για να πληκτρολογω με το αριστερό ;) ...

 

Πολύ σωστό αυτό που λές...

Στην αρχή έλεγαν όλοι ότι πρόβλημα θα έχουν οι αριστερόχειρες...

Εγώ πιστευω το αντίθετο...

Χθες είδα το κινητό στο mall σε επίδειξη,και είδα πώς δεν γ΄νεται με το ίδιο χέρι να το κρατάς και με το ίδιο να κάνεις κάτι στην οθόνη του.

Γι αυτό την σχισμή θα την καλύπτει ο δεξιόχειρας,επειδή θα το κρατάει με το αριστερό και θα παίζει με το δεξί.

Το θέμα είναι πώς στο mall δεν είχαν βάλει sim για να μπορέσουν όλοι να δοκιμάσουν το θέμα με την κεραία (και δεν πολυπιστεύω πώς είναι τυχαίο για να πώ την αλήθεια).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...