Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ολες τις συσκευες το βγαζει συνεχισε κανονικα την εγκατασταση δεν υπαρχει προβλημα. Ενημερωσε μας για να γνωριζουμε αν λειτουργει σωστα η εφαρμογη στο Χ6. Εαν συναντησεις προβληματα δοκιμασε και την 5.00.60, οδηγιες υπαρχουν στο 1 ποστ του παροντος..

 

:)

 

εγω που δοκιμασα μονο το 5.00.60 δουλευει κανονικα στο x6.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες.Έκανα εγκατάσταση το garmin έκδοση 5.00.60 έβαλα μέσα κάποιους χάρτες που βρήκα.Το θέμα τώρα είναι ότι καί δεν έχω ελληνικά τόσο στο μενού όσο και στον χάρτι αλλά και το σήμα φθάνει μέχρι την πρώτη γραμμή(κόκκινο χρώμα).Γιατί?Πώς μπορώ να του βάλω ελληνικό μενού?Με το σήμα φταίει κάτι?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

εχω ενα Satio και τις προαλλες εκανα αναβαθμιση. Παρατηρησα οτι απο τοτε το Garmin δεν εχει σημα οταν το ανοιγω. Εχει παρατηρηθει τιποτε αναλογο?

Τι θα μπορουσα να κανω? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

εχω ενα Satio και τις προαλλες εκανα αναβαθμιση. Παρατηρησα οτι απο τοτε το Garmin δεν εχει σημα οταν το ανοιγω. Εχει παρατηρηθει τιποτε αναλογο?

Τι θα μπορουσα να κανω? ευχαριστω

 

εγω μετα την αναβαθμιση εκανε μιση ωρα να πιασει σημα.

και εβγαλα το γκαρμιν και περασα το sygic.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι με τιποτα δεν μπορω να "εγκαταστήσω" την τελευταια εκδοση του garmin στο 5800 μου...?

εχω δοκιμασει τα παντα με φορματ χωρις φορματ..τα παντα μιλαμε...

το προγραμμα "δεν βρισκει" το gps με τιποτα.....(βαζω και το σωστο αρχειο κτλ κτλ κτλ....)

εχει γινει καμια αλλαγη στις τελευταιες εκδοσεις και δεν την πηρα χαμπαρι....?

 

το εχω βαλει σε απειρες συσκευες απο το ν95 μεχρι το ν97...

πρωτη φορα συναντω τετοιο προβλημα.....

δεν μπορω να σπασω το gps του με τιποτα!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κι απο μένα! Δουλεύει άψογα σε Sony Ericsson Vivaz!

Μπράβο παιδιά_πολύ καλή δουλεία...

:D

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κι απο μένα! Δουλεύει άψογα σε Sony Ericsson Vivaz!

Μπράβο παιδιά_πολύ καλή δουλεία...

:D

 

???

:lol:

εγω ακομη τιποτα...

ρε παιδια παιζει κανενα ρολο αν το κινητο ειναι απο προηγούμενο user....???

δοκιμασα 100 διαφορετικα κλειδια και δεν τα καταφερα τιποτα.....:mad:

 

βρε παιδια τα νευρα μου τι αλλο να κανω....????

εκανα φορματ το κινητο την καρτα μνημης πανω απο 2 φορες το εβαλα με δεκαδες διαφορετικους κωδικους δοκιμασα διαφορετικες εκδοσεις και δεν ξεκλειδωνει το gps του με τιποτα...:rolleyes:

οι ιδιες εκδοσεις λειτουργουν κανονικα σε ν97 και ν97 μινι.....

παιζει κανενα ρολο το οτι η καρτα μνημης ειναι της μαμα νοκια...?:blink:

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Μηπως συμβαινει αυτο!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2762566#post2762566

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

 

ασε φιλε το βρηκα...

δεν επιανε το σπαστηρι με το card id number...ηθελε το ιμει.....

πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο..σε ολες τις προηγουμενες συσκευες το προγραμμα διαβαζε το gps με τον card number id....

τεσπα τελος καλο ολα καλα....:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα σε όλους σας,θα ήθελα τη βοήθεια σας σε ένα πρόβλημα που έχω.πριν μερικους μήνες εγκατέστησα το garmin στο 5800(με σύμαχο τις πολύτιμες συμβουλές σας) και δούλευε μια χαρα.πριν λίγο καιρό άλλαξα δίκτυο και πήγα στην κοσμοτε.εεε από εκείνη τη μέρα δε μπορεί να λοκάρει γρήγορα τους δορυφόρους.στο μητρώο βλέπω ότι πάει να συνδεθεί με το cosmote internet ή gprs ή ή ή ... δείχνει διάρκεια αλλά στα σταλθέντα και ληφθέντα kb η τιμή παραμένει 0 kb.

έχω μιλήσει με κοσμοτε αλλά δε νομίζω να είναι απο εκεί το πρόβλημα μιας και στο internet συνδέομαι μια χαρά.

 

έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει?

στα υπόψην ότι απεγκατέστησα το πρόγραμμα και το ξαναεγκατέστησα αλλα και πάλι τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους!

Εδώ και λίγες μέρες είμαι κ γω κάτοχος ενός Ν97 μίνι (αλλαγή από νοκια ε66) κ έχω εγκαταστήσει το Garmin 5.00.50!!Ολα δουλέυουν τέλεια εκτός από αυτό που αναφέρει κ ο φίλος Χ700 παραπάνω!!

Δλδ ενώ με το Ε66 κ όντας στην εταιρεία WIND το κινητό κλέιδωνε δορυφόρους για πλάκα (μιλάμε για 10 δευτερόλεπτα το πολύ), τώρα με την COSMOTE κ το Ν97 μίνι δε συμβαίνει το ίδιο κ συνήθως αργεί αρκετά λεπτά....!Τι μπορεί να φταίει?

Απ ότι έχω διαβάσει σε αντίστοιχα θέματα η συγκεκριμένη συσκευή κλειδώνει πολύ γρήγορα!

Μήπως έχω κάνει λάθος σε κάποιες επιλογές? Στις μεθόδους εντοπισμού θέσης έχω τικάρει το Υποβοηθούμενο, το ενσωματωμένο GPS το WI-FI/Δίκτυο και το Βασει Δικτύου!!Ν αλλάξω κάτι απο άυτά?Επίσης στο διακομιστή εντοπισμού θέσης Το "Χρηση διακ. εντοπ. θέσης" ειναι στο αυτόματο, το "Σημείο πρόσβασης" είναι στο Cosmote Internet και τέλος η "Διευθυνση Διακομ." είναι supl.nokia.com

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια κ συγγνώμη για το μακροσκελές msg!!

 

Τελικά βρέθηκε λύση!!Επρεπε να ενεργοποιήσω το Cosmote internet (με απόστολή μηνύματος) για να μπορεί να κατεβασει τα απαραιτητα ΚΒ από το δίκτυο κ να κλειδώσει....!!Στις αλλες εταιρίες αυτό γίνεται αυτόματα...

Edited by panosv7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εχω το Ν79 και περασμενα τα Garmin. Το προβλημα μου ειναι το εξης:

Παω στο εικονιδιο του προγραμματος ανοιγει κανονικα ολα μεσα ρυθμισεις κτλ λειτουργουν κανονικα, δειχνει το σημα του λοκαρισματος να δουλευει (δλδ πρασινιζει μετα απο λιγο), αλλα υπαρχει το εξης προβλημα. Μολις παω προβολη στον χαρτη η να δωσω μια διευθυνση το προγραμμα δεν προχωραει και σταματαει στο "Αναζητηση..."

 

πχ παω στο βημα (1 απο 5) δινω χωρα και παω στο (2 απο 5) και μενει στο "Αναζητηση..."

 

η συσκευη δεν κολλαει αμα κανω εξοδο (απο το κοκκινο κουμπι μονο) βγαινει κανονικα και λειτουργει κανονικα το προγραμμα.

 

Ξερει κανεις τι μπορει να εχει γινει?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους!

Εδώ και λίγες μέρες είμαι κ γω κάτοχος ενός Ν97 μίνι (αλλαγή από νοκια ε66) κ έχω εγκαταστήσει το Garmin 5.00.50!!Ολα δουλέυουν τέλεια εκτός από αυτό που αναφέρει κ ο φίλος Χ700 παραπάνω!!

Δλδ ενώ με το Ε66 κ όντας στην εταιρεία WIND το κινητό κλέιδωνε δορυφόρους για πλάκα (μιλάμε για 10 δευτερόλεπτα το πολύ), τώρα με την COSMOTE κ το Ν97 μίνι δε συμβαίνει το ίδιο κ συνήθως αργεί αρκετά λεπτά....!Τι μπορεί να φταίει?

Απ ότι έχω διαβάσει σε αντίστοιχα θέματα η συγκεκριμένη συσκευή κλειδώνει πολύ γρήγορα!

Μήπως έχω κάνει λάθος σε κάποιες επιλογές? Στις μεθόδους εντοπισμού θέσης έχω τικάρει το Υποβοηθούμενο, το ενσωματωμένο GPS το WI-FI/Δίκτυο και το Βασει Δικτύου!!Ν αλλάξω κάτι απο άυτά?Επίσης στο διακομιστή εντοπισμού θέσης Το "Χρηση διακ. εντοπ. θέσης" ειναι στο αυτόματο, το "Σημείο πρόσβασης" είναι στο Cosmote Internet και τέλος η "Διευθυνση Διακομ." είναι supl.nokia.com

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια κ συγγνώμη για το μακροσκελές msg!!

 

Τελικά βρέθηκε λύση!!Επρεπε να ενεργοποιήσω το Cosmote internet (με απόστολή μηνύματος) για να μπορεί να κατεβασει τα απαραιτητα ΚΒ από το δίκτυο κ να κλειδώσει....!!Στις αλλες εταιρίες αυτό γίνεται αυτόματα...

 

Που εστειλες μηνυμα για να ενεργοποιησεις το cosmote internet γιατ εχω το ιδιο προβλημα.

 

 

 

Παιδια καλησπερα,

 

Μια ερωτηση θελω να κανω να μου πει ποιος γνωριζει.Ποια εκδοση του garmin ειναι καλητερη να περασω στο νοκια Χ6 μου.Η Garmin 5.00.50 η Garmin 5.00.60.Χαρτη εω τον Autodrive 1.95.

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

Στελνεις τη λέξη starter sto 1333 και σου στελνουν τις ρυθμίσεις του κοσμοτε ιντερνετ αφου το ενεργοποιήσουν!!Κ αυτό είναι ολο!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους.

Μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να περάσω διαδρομή εκτός δρόμου στο garmin και σε τι format?

Κάποια στιγμή είχα διαβάσει κάτι σχετικό αλλά δεν θυμάμαι που.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,έχω το εξής πρόβλημα:

 

ενώ έχω κάνει τα πάντα και install το πρόγραμμα παο να το ανοίξω από το κινητό και μου ζητάει να βάλω ποια γλώσσα θέλω.Bάσο ελληνικά πατάω το επόμενο αλλα δεν προχωράει μένει εκεί.ποιο είναι το πρόβλημα??καμια ιδέα??

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω πρόβλημα με το GPS του τηλεφώνου μου.

Απο ότι παρατήρησα και άλλοι χρήστες του φόρουμ είχαν το ίδιο πρόβλημα και κατέφυγα και εγώ στο να κάνω το Update Service στο τηλέφωνο μου σήμερα το απόγευμα.

Δυστυχώς συνεχίζω να έχω το πρόβλημα.

Το κινητό μου δεν λοκάρει τους δορυφόρους , όυτε απο το Garmin ουτε απο το Location που προϋπήρχε ήδη στο κινητό.

Καμμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω πρόβλημα με το GPS του τηλεφώνου μου.

Απο ότι παρατήρησα και άλλοι χρήστες του φόρουμ είχαν το ίδιο πρόβλημα και κατέφυγα και εγώ στο να κάνω το Update Service στο τηλέφωνο μου σήμερα το απόγευμα.

Δυστυχώς συνεχίζω να έχω το πρόβλημα.

Το κινητό μου δεν λοκάρει τους δορυφόρους , όυτε απο το Garmin ουτε απο το Location που προϋπήρχε ήδη στο κινητό.

Καμμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

τι κινητο εχεις?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,έχω το εξής πρόβλημα:

 

ενώ έχω κάνει τα πάντα και install το πρόγραμμα παο να το ανοίξω από το κινητό και μου ζητάει να βάλω ποια γλώσσα θέλω.Bάσο ελληνικά πατάω το επόμενο αλλα δεν προχωράει μένει εκεί.ποιο είναι το πρόβλημα??καμια ιδέα??

 

ευχαριστώ!

 

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και σε μένα (Χ6). Και μάλιστα δεν έχει να κάνει ποια γλώσσα έχει επιλεχθεί.

A, και δεν υπάρχει και τρόπος να κλείσει η εφαρμογή... Μόνο με restart του τηλεφώνου...

 

Pls heeeeelp! :confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Ναι συγγνώμη μου διέφυγε τελείως.

Sony Ericsson Satio U1

 

εχει ενα θεμα το σατιο. εγω το εβγαλα το γκαρμιν διοτι δεν επιανε μετα τις αναβαθμισεις με τιποτα.και εβαλα sygic. παλι δυσκολευοτανε αλλα ηταν καλυτερα.

δες στο θεμα το σατιο τι καναμε και επιασε σημα ισως γινει και στο γκαρμιν.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=256050&page=128

ποστ 1907.

 

"Ανοιχτο το κινητο και πατατε τα κουμπια της κλησης με την εξης σειρα:

 

Κοκκινο - Πρασινο - Κοκκινο - Κοκκινο - Πρασινο - Κοκκινο

 

Μπαινουμε στο "κρυφο μενου". Πηγαινουμε στην επιλογη "Δοκιμες Συσκευης", ψαχνουμε με το GPS και κανουμε Διαγραφη Δεδομενων απο την επιλογη που εχει.

Εγω το εκανα και δουλεψε και μου λοκαρε δορυφορους σε χρονο απιστευτο. Δουλευει κομματια μιλαμε παλι. Αντε αυτα και καληνυχτα! "

απο τον φιλο eddiex to ποστ.

Link to comment
Share on other sites

εχει ενα θεμα το σατιο. εγω το εβγαλα το γκαρμιν διοτι δεν επιανε μετα τις αναβαθμισεις με τιποτα.και εβαλα sygic. παλι δυσκολευοτανε αλλα ηταν καλυτερα.

δες στο θεμα το σατιο τι καναμε και επιασε σημα ισως γινει και στο γκαρμιν.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=256050&page=128

ποστ 1907.

 

"Ανοιχτο το κινητο και πατατε τα κουμπια της κλησης με την εξης σειρα:

 

Κοκκινο - Πρασινο - Κοκκινο - Κοκκινο - Πρασινο - Κοκκινο

 

Μπαινουμε στο "κρυφο μενου". Πηγαινουμε στην επιλογη "Δοκιμες Συσκευης", ψαχνουμε με το GPS και κανουμε Διαγραφη Δεδομενων απο την επιλογη που εχει.

Εγω το εκανα και δουλεψε και μου λοκαρε δορυφορους σε χρονο απιστευτο. Δουλευει κομματια μιλαμε παλι. Αντε αυτα και καληνυχτα! "

απο τον φιλο eddiex to ποστ.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια. Το έκανα και μου λειτουργεί τέλεια.

Μάλιστα κλείδωσε 5 δορυφόρους σε 41 δεύτερα. Να 'σαι καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...